Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

بلوکارت آلمان

بلوکارت آلمان

بلو کارت آلمان ، تضمین و اعتباری برای تثبیت شغل و کار افرادی است که از سوابق و درامد قابل توجه مرتبط با شغل‌شان، در کشور آلمان برخوردار هستند. بلوکارت آلمان به نوع طرح ویزای کاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشد. جذب نیروهای متخصص خارجی و بین‌المللی به بازار کار اروپا ازطریق صدور بلوکارت صورت می‌پذیرد. گفتنی است که چهارده کشور اروپایی طرح کاریابی و اشتغال‌زایی افراد بالاخص مهاجرین را بر مبنای بلوکارت مبناگذاری کرده‌اند. بلوکارت، کارت آبی رنگی جهت کاریابی در کشورهای عضو اتحادیه اروپایی با توجه به توافقی که بین آنها رقم خورده است، می‌باشد. بلوکارت آلمان از گرین کارت آمریکا در سال ۲۰۱۲ الهام گرفته شده است با این تفاوت که بلوکارت تعهدی است میان کشورهای عضو اتحادی اروپا و پیمان شینگن که در حیطه کار و کاریابی صورت می‌پذیرد.

بلوکارت بین سه الی چهارسال اعتبار داشته و پس از درصورت عدم تغییر کارفرما و یا شغل مورد نظر می‌توان جهت اقامت دائم مراحل قانونی را طی کرد. علاوه بر آن دارنده بلوکارت آلمان، می‌تواند به مدت یکسال بدون از دست دادن اقامت خود در کشور آلمان مستقر شده و پس از طی ۱۸ ماه قادر به سفر به کشورهای دیگر اروپایی خواهد بود. گفتنی است که با یافتن کار مورد نظر متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای اقامت همسر و فرزندانش نیز اقدام نماید. نکته قابل توجه آن است که تسلط بر زبان آلمانی در حد مکالمه و سن اشخاص از عوامل مهم جهت دریافت بلوکارت محسوب می‌شود. بدین‌ترتیب که افراد زیر ۴۰ سالی که بر زبان آلمانی مسلط هستند از شانس بهتری جهت اخذ بلوکارت آلمان برخوردارند. چگونگی دریافت بلوکارت آلمان مستلزم داشتن شرایطی است که بصورت خلاصه به هر یک از آنها اشاره خواهیم کرد.

مدارک لازم اخذ بلوکارت آلمان

طبیعتا متقاضی بایستی جهت دریافت بلوکارت آلمان دارای شرایط ویژه‌ای باشد که عبارتنداز:

 • تسلط به زبان انگلیسی و یا تسلط به زبان آلمانی در حد سطح متوسط ب۱
 • ارائه ترجمه رزومه تحصیلی مرتبط و متناسب با اشتغال فرد
 • ارائه سوابق کاری مفید
 • ارائه تمکن مالی و استطاعت مالی و درامد مکفی
 • ارائه تکمیل فرم درخواستی جهت تمدید طول مدت اقامت
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه اطلاعات در رابطه با آدرس و منطقه اسکان شخص
 • ارائه دوره های کارورزی و یا کارآموزی
 • ارائه بیمه درمانی و پزشکی
 • ارائه قرارداد کاری با شرکت و یا کمپانی در حال همکاری
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • ارائه مدارک شناسایی اعم از پاسپورت و یک قطعه عکس بیومتریک
 • ارائه تائید نامه ازسوی سازمان کار آلمان
پیشنهاد مطالعه »
اقامت آفریقای جنوبی از طریق کار

مدت اعتبار بلوکارت آلمان

قابل ذکر است که بلوکارت آلمان دارای اعتبار چهارساله بوده که درصورت داشتن تمامی شرایط فوق برای متقاضی صادر می‌شود. همچنین درصورتی که فرد همچنان مشغول به کار باشد، پس از گذشت مدت سه سال از دریافت و صدور بلوکارت، متقاضی می‌تواند جهت اخذ اقامت دائم اقدامات لازم را انجام دهد. علاوه بر آن اگر متقاضی دارای مدرک ب۱ زبان آلمانی باشد می‌تواند پس از دو سال برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید.

شرایط مورد نیاز جهت اخذ بلوکارت آلمان

درخواست کنندگان بایستی دارای مدارک تحصیلی معتبر ازسوی دانشگاه‌های آلمان باشند. بدین معنا که تحصیلات خود را در دانشگاه‌های آلمان سپری کرده باشند. درصورتی که متقاضی تحصیلات خود را خارج از کشور آلمان به اتمام رسانده باشد، بایستی مدارک و رزومه تحصیلی خود را به تائید سازمان‌های مربوطه جهت ترجمه آنها رسانده باشد.

علاوه بر آن بلوکارت آلمان به افرادی تعلق می‌گیرد که درامد سالانه آنها مبلغی در حدود ۴۶،۴۰۰ یورو، بدون در نظر گرفتن کسر مالیات محاسبه گردد. همچنین اگر متقاضی دارای شغلی باشد که جزء مشاغل مورد نیاز کشور آلمان به‌شمار رود و به نوعی با کمبود نیروی انسانی مواجه باشد، درامد سالانه فرد مبلغی در حدود ۳۷.۷۵۲ یورو بدون در نظر گرفتن مالیات کفایت می‌کند.

درواقع استخدامی در مشاغل مورد نیاز دولت آلمان که در لیست شغل‌هایی که با فقدان نیروی انسانی مواجه است، باعث امتیازاتی می‌شود که از جمله امتیازات آن، دریافت بلوکارت با درامد مناسب است که به اخذ اقامت دائم آلمان نیز می‌انجامد. همچنین فرد بایستی نامه تائیدیه جهت موافقت شغل و نوع کارایی‌اش را ازسوی سازمان کار آلمان ارائه دهد.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط دریافت ویزای کاری نروژ برای ایرانیان [2019]

گفتنی است که اگر متقاضی تحصیلات خود را خارج از کشور آلمان گذرانده باشد، مستلزم ارائه تائید نامه از سوی وزارت کار آلمان است اما اگر فرد دارای مدارک تحصیلی از دانشگاه‌های کشور آلمان باشد، نیازی به این تائیدیه نامه نیست.

ازسوی دیگر افرادی که در خارج از کشور آلمان مستقر هستند نمی‌توانند درخواست اخذ بلوکارت نمایند. بنابراین افراد بایستی با دریافت ویزای کار و ورود به خاک کشور آلمان و به دست آوردن شرایط مورد نیاز از قبیل کاریابی و استخدام در شرکت‌هایی با درآمد سالانه فوق و سایر مدارک اقدام به دریافت بلوکارت نمایند. جهت اقامت دائم در کشور آلمان راه‌های قانونی بسیاری وجود دارد که یکی‌از برجسته‌ترین راه‌ها، اخذ بلوکارت آلمان است.

منتهای مراتب اگر فرد در خارج از خاک ایران باشد بایستی در ابتدا ازطریق دریافت ویزای کار به کشور آلمان ورود پیدا کرده و پس از مراحل قانونی و کاریابی در پی دریافت بلوکارت و به دنبال آن اقامت دائم باشد. گفتنی است که با توجه به دریافت ویزای کار و ورود به کشور آلمان، تنها ۶ ماه به شما فرصت کاریابی داده می‌شود. اما اگر چنانچه دارای ویزای تحصیلی هستید و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های برتر آلمان به اتمام رساندید می‌توانید ازطریق یافتن کار پس از یک دوره با توجه به شرایط و قوانین فوق که در بالا ذکر شد، اقدام به دریافت بلوکارت آلمان نمایید.

کشور آلمان ازجمله کشورهایی است که به دلیل کمبود نیروی انسانی در مشاغل فنی و مهندسی، آماده جذب نیروی انسانی از میان افراد خارجی و دانشجویان بین‌المللی است. بدین ترتیب اگر دارای فن و حرفه‌ای خاص می‌باشید به راحتی می‌توانید از فرصت‌های موجود در این کشور بهره‌مند شوید. همچنین بهره‌مندی از منافع و تسهیلات کاریابی در کشور آلمان علاوه بر پیشرفت و ارتقاء سطح زندگی اجتماعی فرد، باعث پیشرفت اعضای خانواده ی متقاضی از حقوق و مزایای کشور آلمان نیز می‌شود.

پیشنهاد مطالعه »
بلو کارت آلمان (Blue Cart)

با توجه به بازگویی مزیت‌های بلوکارت، ازجمله نقاط قوت مهم آن را این چنین می‌توان بصورت خلاصه خاطر نشان کرد:

 • دریافت بلوکارت آلمان باعث اخذ اقامت دائم در خاک آلمان می‌شود
 • دریافت بلوکارت باعث به وجود آمدن رفاه اجتماعی، اقتصادی و استفاده از حقوق شهروندی می‌شود
 • دریافت بلوکارت، تحصیلات رایگان فرزندان متقاضی را پدید می‌آورد
 • دریافت بلوکارت، باعث سفر به دیگر کشورهای اروپایی و مبادلات تجاری با آنها می‌شود
 • دریافت بلوکارت باعث تثبیت و ضمانت شغلی فرد در کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌شود

شرایط لغو بلو کارت Blue Cart

به دلیل خطر پذیری مسائل سیاسی و امنیتی و همچنین سلامت ملی، ازسوی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپایی البته به جز کشورهای لتونی و اسلوونی، لغو و یا عدم تمدید بلوکارت پذیرفته و مورد قبول واقع نشده است

اگرچنانچه درصدد کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذبلوکارت آلمان، اقامت آلمان از طریق کار، شرایط دریافت ویزای کار آلمان، بهترین موفقیت کاری برای مهندسان در اروپا،مقایسه آلمان با سایر کشورها، تحصیل رایگان در آلمان، دانشگاه‌های رایگان آلمان، اخذ ویزای شینگن آلمان، سرمایه گذاری در آلمان، کسب سود اقتصادی ارزی، اخذ ویزای دائم ازطریق خرید ملک در آلمان، چگونگی شرایط و موضوعات پیرامون آن هستید، می‌توانید با وکلا، مشاوران و کارشناسان مجرب سازمان مهاجرتی آوات با سابقه‌ای طولانی در حیطه مسائل حقوقی، داخلی و بین‌المللی تماس حاصل فرمایید.و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره