مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تولد در استرالیا

خلاصه مقاله : در این مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد تولد در استرالیا، اخذ تابعیت از طریق تولد در استرالیا و هزینه های تولد در این کشور توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان علاقه مند به این موضوع بگذاریم که امیدواریم با مطالعه آن اطلاعات بسیار زیادی را به دست بیاورید.
تولد در استرالیا

تولد در استرالیا

فهرست مقاله
تولد در استرالیا
تولد در استرالیا

در این مقاله میپردازیم به بررسی تولد در استرالیا.از پیشرفته ترین و مدرن ترین کشورهای جهان می توان به کشور استرالیا اشاره کرد . این کشور یکی از پهناورترین کشورهای جهان بوده و از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای جهان می باشد. این کشور با هیچ کشور دیگری هم مرز نبوده و اطراف آن را اقیانوس آرام و هند تشکیل داده است.

کشور استرالیا با کشورهای بسیار زیادی در حال تجارت و فعالیت می باشد و به همین دلیل نیز شما می توانید روزانه شاهد صدها کشتی در بنادر این کشور باشید. کشور استرالیا از اقتصاد بسیار پویا و قدرتمندی برخوردار می باشد که این امر سبب شده است نرخ تورم و بیکاری در این کشور بسیار کم و حتی در برخی از سال ها کم باشد.

با توجه به توضیحاتی که ذکر شد امروزه شاهد افزایش مهاجرت های مختلف  به استرالیا هستیم که این آمار در سال های اخیر بسیار زیاد شده است حتی هم وطنان ما نیز مهاجرت های مختلفی را به این کشور دارند . افراد با اهداف مختلفی از جمله تحصیل، کار،سرمایه گذاری و کارآفرینی به این کشور مهاجرت میکنند و به دنبال کسب تابعیت و اقامت دائم این کشور هستند.

یکی از دیگر راه های کسب تابعیت در استرالیا، تولد می باشد که این راه یکی از قانونی ترین و راحت ترین راه های به دست آوردن تابعیت و اقامت این کشور می باشد.

 

تولد در استرالیا

همان طور که اشاره شد یکی از راه های اخذ تابعیت و اقامت دائم کشور استرالیا، متولد شدن در این کشور می باشد. شما وقتی که بتوانید تابعیت یک کشوری را به دست بیاورید آن کشور مربوطه دیگر هیچ حقی ندارد تا آن فرد را از آن کشور خارج کند. در کشور استرالیا تابعیت بر اساس خاک می باشد یعنی هر نوزادی که در خاک استرالیا به دنیا بیاید می تواند اقامت دائم این کشور را داشته باشد.

نوزادانی که در خاک و قلمرو خاکی کشور استرالیا به دنیا بیاید می تواند شناسنامه رسمی این کشور را به دست می آورد. البته بایستی این نکته را در نظر داشته باشید. که یکی از والدین تابعیت این کشور را داشته باشد تا فرزند به دنیا آمده بتواند به راحتی تابعیت این کشور را به دست بیاورد. امروزه بسیاری از افراد به دنیا راهی هستند که فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند تا بتوانند به راحتی تابعیت این کشور را برای فرزند خود به دست بیاورند.

شما میتوانید شرایط دقیق در مورد تولد در استرالیا و چگونگی اخذ تابعیت را از همکاران ما در سازمان مهاجرت آوات جویا شوید. همکاران بسیار حرفه ای و با تجربه ما، سعی بر آن دارند تا بهترین مشاوره ها را برای شما متقاضیان ارائه دهند.

اخذ تابعیت از طریق تولد در استرالیا

اخذ تابعیت از طریق تولد در استرالیا یکی از روش های راحتی می باشد. که بسیار از مهاجران با این روش می توانند برای فرزندان خود تابعیت استرالیا را درخواست نمایند.

تولد در استرالیا
تولد در استرالیا

همچنین کشور استرالیا با نوزادی که در خاک خود به دنیا می آید همانند شهروندان خود رفتار می کند. هیچ فرقی بین این نوزاد و دیگر استرالیایی ها قائل نخواهد شد. سازمان مهاجرت آوات می تواند بهترین گزینه و همیار شما در تصمیم گیری های نهایی شما باشد. افرادی که برای کار و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند. می توانند در این کشور ازدواج کرده و فرزند خود نیز به راحتی یکی از شهروندان این کشور باشد.

متولد شدن هر نوزادی بی شک در این کشور بزرگ ترین شانس او خواهد بود چرا که این کشور فرصت داشتن یک زندگی فوق العاده و لاکچری را به هر نوزادی مهیا کرده است و بی شک با وجود قوانین و مقررات حاکم بر این کشور، هر نوزادی از آینده ی بسیار درخشان و موفقی روبه رو خواهد بود. افرادی که حتی به عنوان یک گردشگر وارد این کشور شده اند و در آن جا فرزندی را به دنیا بیاورد در این حالت نیز آن نوزاد تابعیتاسترالیا را می تواند داشته باشد ولی والدین نوزاد نمی توانند حق اقامت در این کشور را داشته باشند.

مگر آن که والدین نوزاد سه سال مرتب در این کشور زندگی کرده و از قوانین و مقررات این کشور پیروی کنند تا بتوانند اقامت خود را به دست بیاورند.

مزایای اخذ تابعیت کشور استرالیا

کسانی که موفق به اخذ تابعیت کشور استرالیا می­شوند مانند شهروند استرالیایی با آنها برخورد خواهد شد. این افراد می­توانند از مزایای زیر برخوردار شوند:

1

می­توانند در رأی­ گیری­ ها شرکت کرده و حق رأی داده باشند.

2

می­توانند پاسپورت این کشور را دریافت نمایند.

3

  به این افراد شناسنامه ­ی استرالیایی داده خواهد شد.

4

می­توانند در سازمان­ های دولتی این کشور مشغول به کار شوند.

5

می­توانند بدون داشتن پاسپورت به این کشور وارد شوند.

6

می­توانند در انتخابات دولتی شرکت نمایند.

7

می­توانند به خدمت نیروهای مسلح (زمینی، دریایی و هوایی) کشور استرالیا درآیند.

8

اگر چنانچه کودک خود را درخارج از کشور استرالیا به دنیا آورده باشند می­توانند برای او تابعیت این کشور را دریافت نمایند.

9

این افراد می­توانند به عنوان یکی از اعضای جامعه پذیرفته شوند.

10

این افراد می­توانند از حق حمایت دیپلماتیک در خارج از کشور استرالیا برخوردار شوند.

11

دولت استرالیا نمی­تواند کسانی را که تابعیت این کشور را دارند مجبور کند خاک این کشور را ترک کنند.

 

لازم به ذکر است کودکانی که در استرالیا به دنیا می­ آیند هیچ هزینه ­ای را از بابت هزینه ­های بیمارستان به والدین خود تحمیل نمی­کنند. چرا که دولت استرالیا خود هزینه ­های بیمارستان را از زمان بارداری تا زمان تولد کودک تقبل می­نماید.

در کشور استرالیا انتخاب بیمارستانی که کودک در آن متولد شود بر عهده ­ی خانواده نخواهد بود و بسته به منطقه ی زندگی فرد انتخاب خواهد شد. این کودک از زمان تولد از تمامی امکانات رفاهی این کشور برخوردار خواهد شد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  مراحل اخذ تابعیت استرالیا از طریق تولد مراجعه کنید.

هزینه های تولد در استرالیا

تولد در استرالیا
تولد در استرالیا

هر نوزادی که در استرالیا به دنیا می آید والدین آن هیچ هزینه ای را از بابت به دنیا آمدن فرزند خود پرداخت نمی کنند. تمام هزینه های مربوط به تولد نوزاد به عهده ی دولت کشور استرالیا می باشد. نوزادانی که در این کشور متولد می شوند به صورت رایگان می توانند در آینده به تحصیل بپردازند.

هزینه های تولد در استرالیا عبارت است از هزینه های بیمارستان و هزینه های صدور شناسنامه و دیگر کمک هزینه های بزرگ کردن نوزاد می باشد. دولت استرالیا حقوق ثابتی را برای خانواده های که نوزاد تازه به دنیا آمده است. در نظر گرفته است تا والیدن بتوانند در بهترین شرایط و استاندارد ها کودک خود را بزرگ کنند. که این امر نشان از پیشرفته و توسعه یافتن این کشور می باشد.

کودکانی که در این کشور به دنیا می آیند می توانند از زمان کودکی خود در دروه های مختلفی از زبان انگلیسی و سایر دوره ها ثبت نام کرده و به صورت رایگان مورد آموزش قرار بگیرند. مسئولان کشور استرالیا به خوبی به این موضوع پی برده اند که کودکان امروزی آینده سازان فردا خواهند بود. به همین دلیل سرمایه گذاری های بسیار طولانی مدت و کلانی را برای این کودکان در نظر گرفته اند.

قوانین فرزندخواندگی

قوانین فرزندخواندگی تا حد زیادی شبیه به قوانین تولد است. چنانچه یک کودک دراسترالیا به فرزندخواندگی پذیرفته شود. در صورتی که یکی از والدین وی ویزای اقامت دائم یا تابعیت استرالیا را داشته باشد، به عنوان تابع این کشور شناخته می شود. چنانچه کودکی دراسترالیا توسط والدین خود رها شود، و با انجام تحقیقات تابعیت کودک مشخص نشود. طبق قوانین بین المللی آن کودک تابعیت کشوراسترالیا را دریافت می کند.

پیشنهاد میکنیم برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تابعیت استرالیا از راه تولد مراجعه کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.تابعیت نسبی به چه صورت است؟

  • اصل خون که از آن به عنوان تابعیت نسبی نیز یاد می­شود. اصلی است که در آن تابعیت از طریق نسب یعنی پدر و مادر به فرزند منتقل می­شود. به عبارت دیگر فرزند از همان لحظه ­ی تولد دارای تابعیت والدینش می­شود.

🙋‍♀️2.اصل خاک در پذیرش تابعیت به چه معناست؟

  • اصل خاک که از آن به عنوان تابعیت ارضی نیز یاد می­شود، تابعیت فرد از محل تولدش به دست می­آید. این اصل مورد پذیرش بسیاری از کشورهاست و بسیاری از کشورها به این سیستم عمل می­نمایند.

🙋‍♀️3.کودکی که در استرالیا به دنیا بیاید تابعیت استرالیا را دریافت میکند؟

  • در حال حاضر برای اخذ تابعیت کشور استرالیا اصل خون اعمال می شود. در واقع کودکانی که از یک پدر و مادر استرالیایی به دنیا می آیند به محض تولد تابعیت این کشور را اخذ می­نمایند.

🙋‍♀️4.در صورتی که کودکی از والدین غیر استرالیایی در این کشور به دنیا بیاید چه تابعیتی دریافت میکند؟

  • در صورتی که شما دارای ویزای اقامت موقت باشید و در خاک استرالیا فرزند خود را به دنیا بیاورید. فرزند شما تابعیت استرالیا را تنها به شرطی دریافت خواهد کرد که والدین و فرزند حداقل ده سال در خاک استرالیا زندگی کنند.

🙋‍♀️5.اخذ تابعیت از راه ازدواج در کشور استرالیا ممکن است؟

  • کشور استرالیا به عنوان یک کشور مهاجرپذیر مانند سایر کشورها به افردی با این شرایط تابعیت خواهد داد. بنابراین در صورتی که فردی با یک فرد استرالیایی ازدواج کند می­تواند اقامت و تابعیت کشور استرالیا را به دست آورد.

🙋‍♀️6.شرایط اخذ ویزای ازدواج استرالیا چیست؟

  • فردی که خواهان اخذ ویزای ازدواج است باید به سن 18 سالگی رسیده باشد. از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشد. از تمکن مالی مناسبی برخوردار بوده و بتواند از پس هزینه­ های زندگی خود و همسرش بر بیاید و توسط یک حامی مالی مانند دوست و یا شریک خود مورد حمایت و پشتیبانی قرار بگیرد.

🙋‍♀️7.مزایای اقامت دائم استرالیا از طریق ازدواج چیست؟

  • افرادی که دارای ویزای دائم ازدواج در استرالیا هستند. می­توانند اقامت دائم و نامحدود در استرالیا داشته باشند، با بودجه دولتی تحصیل نمایند. از حق بیمه خدمات درمانی بهره­ مند شوند. به کار تمام وقت مشغول شوند و برای اقوام درجه یک خود حامی مالی بشوند.

🙋‍♀️8.برای اخذ ویزای ازدواج باید از داخل خاک این کشور اقدام کرد یا خارج از آن؟

  • برای اخذ ویزای ازدواج کشور استرالیا فرد می‌تواند داخل یا خارج از کشور استرالیا باشد. البته شخصی که درخواست ویزای ازدواج کشور استرالیا را می دهد. باید قبل از درخواست ویزای ازدواج استرالیا حتما  ازدواج خود را قانونی کرده باشد.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!