مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بهترین دانشگاه­ های روسیه

خلاصه مقاله : کشور روسیه تلاش روز افزونی برای شناساندن سیستم آموزشی خود در سراسر دنیا می­کند دانشگاه­ های روسیه درصدد جذب دانشجویان بین ­المللی است تا از این طریق بتواند سرمایه­ گذاری جدیدی را در این کشور بنا کند. این کشور دارای 22 دانشگاه است که از بین این 24 دانشگاه 10 دانشگاه آن در رتبه­ بندی جهانی در بین 400 دانشگاه معروف و برتر دنیا قرار گرفته ­اند. تحصیلات در کشور روسیه دچار تغییرات عمده ­ای شده است به گونه­ ای که در سال­های اخیر هزینه ­هایی در خصوص تجهیزات فنی دانشگاه ­ها، بهبود امکانات و آموزش کارکنان دانشگاه در این کشور شده است.کشور روسیه با امضای قراردادی متعهد شده است که سیستم دانشگاهی خود را همانند دانشگاه­ های اروپایی نماید.
دانشگاه های روسیه

بهترین دانشگاه­ های روسیه

فهرست مقاله
دانشگاه های روسیه
دانشگاه های روسیه

معرفی دانشگاه­ های روسیه

کشور روسیه تلاش روز افزونی برای شناساندن سیستم آموزشی خود در سراسر دنیا می­کند دانشگاه­ های روسیه درصدد جذب دانشجویان بین ­المللی است تا از این طریق بتواند سرمایه­ گذاری جدیدی را در این کشور بنا کند. این کشور دارای 22 دانشگاه است که از بین این 24 دانشگاه 10 دانشگاه آن در رتبه­ بندی جهانی در بین 400 دانشگاه معروف و برتر دنیا قرار گرفته ­اند. تحصیلات در کشور روسیه دچار تغییرات عمده ­ای شده است به گونه­ ای که در سال­های اخیر هزینه ­هایی در خصوص تجهیزات فنی دانشگاه ­ها، بهبود امکانات و آموزش کارکنان دانشگاه در این کشور شده است.کشور روسیه با امضای قراردادی متعهد شده است که سیستم دانشگاهی خود را همانند دانشگاه­ های اروپایی نماید.

روسیه

کشور روسیه در شمال اوراسیا قرار گرفته و از پهناورترین کشورهای جهان محسوب می­گردد. این کشور دارای وسعتی به اندازه ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از 144 میلیون نفر می­باشد. پایتخت این کشور مسکو بوده و دارای جمعیتی بیش از 13 میلیون نفر می­باشد. زبان رسمی این کشور روسی بوده و پول رایج آن روبل می­باشد. از شهرهای مهم این کشور می­توان مسکو، سنت پترزبورگ را نام برد.

لیست اسامی دانشگاه­ های روسیه

از دانشگاه ­های روسیهمی­توان دانشگاه کازان، دانشگاه کمونیستی زحمتکشان شرق یا کوتو، دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ، دانشگاه اسلامی روسیه، دانشگاه سچینوا، دانشگاه کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی مسکو، کنسرواتوار سنت پیترزبورگ، دانشگاه دولتی کشاورزی روسیه، دانشگاه دوستی ملل روسیه، دانشگاه دولتی لومونسف مسکو، دانشگاه دولتی تومسک، دانشگاه فیزیک و تکنولوژی مسکو، دانشگاه ملی تحقیقات هسته­ای مفی، دانشگاه دولتی نووسیبیرک، دانشگاه Bashkir State، دانشگاه دولتی فنی بومان مسکو، دانشگاه نفت و گاز گوبکین، دانشگاه فدرال کازان روسیه، دانشگاه فنی و مهندسی کازان، دانشگاه لوباچفسکی روسیه و … را نام برد. در ادامه به معرفی هر یک از این دانشگاه ­ها می­پردازیم:

دانشگاه کازان

این دانشگاه از دانشگاه ­های مورد تأیید وزارت علوم می­باشد که در منطقه ولگا واقع گردیده است. از جمله مزایای این دانشگاه می­توان امکان تحصیل در رشته پزشکی با زبان انگلیسی را نام برد.

دانشگاه کمونیستی زحمتکشان شرق یا کوتو

این دانشگاه در شهر مسکو به عنوان یک دانشگاه آموزش ­دهنده کادرهای کمونیست در جهان استعمار توسط کمونیست بین ­الملل تأسیس گردید. دانشگاه مذکور عمدتاً دانشجویانی را از آمریکا و اروپا پذیرش می­کرد. برنامه درسی این دانشگاه شامل مطالب نظری و تئوری می­باشد که از جمله آن­ها می­توان به حقوق و مدیریت، مسئله سازندگی سوسیالیستی، تبلیغات و تشکیلات حزبی و … اشاره کرد.

دانشگاه اسلامی روسیه

این دانشگاه یک دانشگاه دینی- اسلامی می­باشد که از 4 دانشکده ­ی الهیات و اسلام شناسی، انسان دوستی و حقوق اسلامی تشکیل شده است.

دانشگاه سچینوا

این دانشگاه قدیمی بوده و اولین دانشگاه علوم پزشکی این کشور می­باشد. دروس این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و روسی تدریس می­شود. این دانشگاه از جمله دانشگاه­ هایی است که مورد تأیید وزارت بهداشت می­باشد. یکی از بهترین دانشگاه ­ها که از امکانات خوب آموزشی برخوردار می­باشد این دانشگاه بوده و یکی از دانشگاه ­های پرطرفدار در بین دانشجویان ایرانی است. این دانشگاه دارای 12 دانشکده می­باشد.

دانشگاه کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی مسکو

این دانشگاه یکی از عالی­ ترین دانشگاه ­های روسیهبه شمار می­رود.

کنسرواتوار سنت پیترزبورگ

این دانشگاه یکی از قدیمی ­ترین آکادمی­ های موسیقی در روسیه می­باشد که توسط سنت پیترزبورگ تأسیس شده است.

دانشگاه دولتی کشاورزی روسیه

این دانشگاه از قدیمی­ترین مراکز آموزشی مربوط به کشاورزی و گیاه شناسی در کشور روسیه می­باشد.

دانشگاه دوستی ملل روسیه

این دانشگاه به نام دانشگاه دوستی ملل خلق نیز نامیده می­شود. از جمله دانشکده­های این کشور می­توان به دانشکده علوم، داروسازی، اقتصاد و … را اشاره کرد.

دانشگاه Bashkir State

این دانشگاه جزء برترین دانشگاه­های کشور روسیه محسوب می­شود که در بین 20 کشوری که توسط اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم مورد ارزشیابی قرار گرفته ­اند قرار دارد. این دانشگاه هم اکنون نزدیک به 10 رشته دکترا و پسا دکترا و بیش از 50 رشته در مقطع کارشناسی ارشد را در اختیار دانشجویان بین­ الملل قرار داده است.

دانشگاه فدرال کازان روسیه

یکی­ دیگر از دانشگاه ­های معتبر کشور روسیه می­باشد که در لیست 20 دانشگاهی قرار دارد که مورد تأیید وزارت علوم است.

لازم به ذکر است از بین دانشگاه ­های نام برده شده دانشگاه­ های دولتی لومونسف مسکو، نووسیبیرک، سنت پترزبورگ، تومسک، فنی بومان، دانشگاه فیزیک و تکنولوژی مسکو، دانشگاه ملی تحقیقات هسته ­ای مفی، دانشگاه نفت و گاز گوبکین، دانشگاه فنی و مهندسی کازان و دانشگاه لوباچفسکی از بهترین دانشگاه­ های کشور روسیهمی­باشد که در ادامه به معرفی هریک می­پردازیم.

بهترین دانشگاه ­های روسیه

دانشگاه دولتی لومونسف

این دانشگاه یکی از مهم­ترین دانشگاه ­های روسیه به شمار می­رود که در شهر مسکو و روی تپه ­ای به نام تپه گنجشکان قرار گرفته است. از نظر معماری این دانشگاه یکی از زیباترین دانشگاه­ های دنیا به شمار می­رود. کتابخانه معروفی در این دانشگاه قرار دارد که در طی چند صد سال گذشته تنها کتابخانه مسکو عنوان گرفته است. در امتیاز بندی QS برای سومین بار پی در پی عنوان بهترین دانشگاه روسیه را از آن خود کرده است. این دانشگاه دارای 15 مؤسسه، 30 اداره، 39 دانشکده، 4 موزه و 6 پردیس است.

دانشگاه دولتی نووسیبیرک

این دانشگاه نیز یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه ­های کشورهای روسیه می­باشد که در رتبه ­بندی EECA رتبه دوم را کسب نموده است.

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ

این دانشگاه از قدیمی­ترین و معتبرترین دانشگاه ­های کشور روسیه محسوب می­شود که در رنکینگ EECA رتبه چهارم را از آن خود نموده است. این دانشگاه دارای بیش از 25 دانشکده و 400 ساختمان است. از پردیس­های مهم این دانشگاه در جزیره پترهوف و جزیره Vasilyevsky  قرار دارد.

دانشگاه دولتی تومسک

این دانشگاه جزء قدیمی­ترین دانشگاه ­های منطقه روسیه محسوب می­گردد. این دانشگاه در رنکینگ EECA رتبه یازدهم را کسب نموده است. این دانشگاه در رشته­هایی همچون فیزیک، زبان­های مدرن و علم نجوم در میان 300 دانشگاه ممتاز دنیا قرار گرفته است.

دانشگاه دولتی فنی بومان

این دانشگاه در مسکو قرار گرفته و از مراکز تحقیقاتی این شهر به شمار می­رود. این دانشگاه محل مناسبی برای تحصیل دانشجویان در رشته­ های فنی و مهندسی می­باشد. این دانشگاه 16 رشته فنی و مهندسی ارائه می­دهد که از جمله آن­ها می­توان به رشته فناوری مهندسی، رشته مهندسی قدرت و رشته فناوری­ های بیوپزشکی و … اشاره کرد.

دانشگاه فیزیک و تکنولوژی مسکو

این دانشگاه از یک سیستم آموزش خاص و منحصر به فردی استفاده می­نماید به این صورت که کارهای تحقیقاتی توسط دانشجویان بیشتر در خارج از دانشگاه صورت می­گیرد.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ­ای مفی

این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه­ های فنی کشور روسیه محسوب می­شود. این دانشگاه بر روی فیزیک، مهندسی، صنعت هسته ­ای و ریاضیات کار می­کند و در بین رشته­ های الکتریکی در میان 300 دانشگاه ممتاز دنیا و در رشته ­های نجوم و فیزیک بین 100 دانشگاه ممتاز دنیا قرار گرفته است.

دانشگاه نفت و گاز گوبکین

یکی از برترین مراکز تحصیل در رشته­ هایی که مرتبط با مهندسی نفت و گاز هستند دانشگاه نفت و گاز گوبکین می­باشد.

دانشگاه فنی و مهندسی کازان

این دانشگاه به دلیل دارا بودن ظرفیت­ های تحقیقاتی و علمی یکی از دوازده دانشگاه بزرگ و برتر مهندسی کشور روسیه می­باشد.

 دانشگاه لوباچفسکی

این دانشگاه نیز یکی از بهترین دانشگاه­ های کشور روسیه محسوب می­گردد که در نظام ارزشیابی اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، رتبه الف را کسب نموده است.

منبع:سفارت روسیه

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات