شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

بهترین شهرهای آلمان

بهترین شهرهای آلمان

بهترین شهرهای آلمان

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، کنجکاو هستند بدانند بهترین شهرهای آلمان برای  زندگی، کدام شهرها هستند. کسب اطلاعات کافی و جامع درباره هزینه ­های زندگی در شهرهای مختلف، شرایط آب و هوایی این شهرها و فضای اجتماعی و فرهنگی آن­ها همگی در انتخاب و تعیین بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی مؤثر هستند و افراد متقاضی مهاجرت باید پس از در نظر گرفتن تمام این فاکتورها و مطابقت دادن آن­ها با سبک زندگی خود، مناسب­ترین شهر را برای زندگی در کشور بزرگ و قدرتمند آلمان انتخاب کنند.

در جهان، پس از امریکا، آلمان محبوب­ترین مقصد برای مهاجران است. با وجود این که این کشور در میان کشورهای اتحادیه اروپا، کشوری پرجمعیت محسوب می­شود (که قسمتی از این جمعیت می­تواند مربوط به مهاجران باشد)، اما آلمان دارای شهرهای بزرگ و با فضای بسیار مناسب و آرام برای زندگی شهروندان است. در ادامه به بررسی سه مورد از این شهرها که می­توانند در لیست بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی قرار بگیرند، می­پردازیم:

فرانکفورت: پایتخت جهانی فرهنگ، آموزش، تجارت

شهر آرام فرانکفورت یکی از شهرهای مرکزی آلمان، پنجمین شهر بزرگ این کشور و در مجاورت رودخانه است. بسیاری از تاجران جهانی این شهر را برای کسب و کار خود انتخاب می­کنند زیرا فرانکفورت به علت نزدیک بودن به بانک مرکزی اروپا، برای اهالی تجارت مرکز مالی محسوب می­شود.

علاوه بر این، وجود فضای مناسب فرهنگی، گردشگری و آموزشی و داشتن حمل و نقلی پیشرفته، به این شهر آرامشی دلچسب و محبوبیت زیاد داده است. بسیاری از افراد فرانکفورت را با نمایشگاه­های کتاب، بورس اوراق بهادار و البته با نام “گوته” می­شناسند (خانه گوته در این شهر واقع شده است).

جاذبه­ های فرهنگی، هنری و تاریخی در همه جای شهر به چشم می­خورند. زیبایی و نمای منحصر به فرد شهر را نیز نباید فراموش کرد. وجود رودخانه در میانه­ی این شهر و آسمان­خراش­های بزرگ در کنار ساختمان­های قدیمی، همه باعث شده است فرانکفورت از زیبایی آرامش ­بخش و خاصی بهره ­مند باشد.

پیشنهاد مطالعه »
بلوکارت آلمان

تمام این موارد به علاوه امکانات پیشرفته و فضای قوی اقتصادی، همگی باعث جذابیت این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی شده است.

آب و هوای فرانکفورت چگونه است؟

آب و هوای شهر بزرگ فرانکفورت، اقلیمی است به طوری­که دمای میانگین این شهر در سال تقریباً بین 10 تا 11 درجه سانتی­گراد است و به طور کلی هوای گرم آزاردهنده­ای ندارد.

هزینه زندگی در فرانکفورت چگونه است؟

بدون شک انتخاب یک شهر از میان بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی، منوط به میزان هزینه ­های زندگی نیز می­باشد. می­توان گفت در فرانکفورت، مردم در اولویت­ بندی­های خود برای خرج درآمدشان با هم بسیار متفاوت هستند که شاید این امر به فضای متنوع این شهر بر می­گردد.

به طور کلی می­توان گفت افرادی مانند دانشجویان نمی­توانند درآمد بالایی در فرانکفورت داشته باشند و اگر می­خواهند این شهر را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند بهتر است از قبل برای درآمد و هزینه­ های خود مشورت گرفته و برنامه ­ریزی­ های لازم را در نظر بگیرند.

هامبورگ: هجدهمین شهر توریستی جهان

شهر هامبورگ نیز مانند فرانکفورت یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی و از مراکز مالی مهم آلمان و حتی جهان به حساب می ­آید که شاید دلیل آن وجود قدیمی­ترین بانک جهان در این شهر که به بانک برنبرگ معروف است، باشد. علاوه بر این هامبورگ در واقع قدیمی­ ترین مرکز بورس اوراق بهادار در آلمان نیز به حساب می ­آید.

به غیر از اهمیت تجاری این شهر می­توان به جذابیت توریستی هامبورگ نیز برای تبدیل آن به یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی، اشاره کرد. در سال 2016، هامبورگ به عنوان 18امین شهر توریستی جهان انتخاب شده است که هر ساله گردشگران زیادی از تمام نقاط جهان به این شهر سفر می­کنند.

پیشنهاد مطالعه »
درباره آلمان

هامبورگ مانند بسیاری از شهرهای دیگر آلمان، از لحاظ فرهنگ و هنر نیز در سطح بالایی قرار دارد که وجود بیش از 60 موزه، 40 تئاتر و 100 مرکز موسیقی خود نشان­دهنده همین امر است. از طرفی هامبورگ گاهی به عنوان شهری فعال در حوزه ورزش نیز شناخته شده است.

آب و هوای هامبورگ چگونه است؟

بدون شک شرایط آب و هوایی هامبورگ نیز در این که این شهر یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی به حساب بیاید مؤثر است. آب و هوای هامبورگ اقیانوسی است و علت آن مجاورت این شهر با ساحل اقیانوس اطلس است که موجب می­شود تحت تأثیر توده­های هوایی اقیانوسی قرار بگیرد.

وجود تالاب­ هایی در هامبورگ نیز موجب اعتدال آب و هوای این شهر می­شود. می­توان گفت زمستان در هامبورگ بسیار سرد است اما درباره میزان بارش برف نمی­توان نظر قطعی داد زیرا در سال­ های مختلف، متفاوت بوده است.

آموزش و پرورش هامبورگ چگونه عمل می­کند؟

بدون شک داشتن امکانات آموزشی مناسب و در سطح پیشرفته نیز یکی از عوامل مؤثر در انتخاب بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی است. هامبورگ دارای حدود 17 مرکز آموزش عالی است که تعداد 70 هزار دانشجو در این دانشگاه ­ها به تحصیل مشغول هستند.

دانشگاه­ های هامبورگ به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می­شوند و زمینه­ های مختلف هنر و موسیقی، پزشکی، علوم کاربردی، فناوری، حقوق و بازرگانی را پوشش می­دهند.

علاوه بر این­ها دانشکده­های اصیل مذهبی و دینی نیز در این شهر مشغول فعالیت و ارائه خدمات آموزشی هستند.

برلین: ششمین منطقه پرجمعیت شهری در اتحادیه اروپا

برلین نیز به واسطه بسیاری از محسناتی که دارد یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی به حساب می­ آید. این شهر با جمعیتی در حدود 7/3 میلیون نفر، یکی از پرجمعیت ­ترین شهرهای اتحادیه اروپا و البته پایتخت کشور آلمان است.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در کشور آلمان

نزیک به 60 درصد از مردم برلین وابستگی مذهبی خاصی ندارند. این شهر در حاشیه دو رودخانه قرار دارد و به دلیل داشتن نشانه ­ها و نمادهای هنری مانند فیلارمونای طلایی مورد توجه بسیاری از مردم جهان قرار می­گیرد.

برلین نیز دارای مراکز فرهنگی و هنری بسیاری است و علاوه بر این ­ها در صنعت نیز در حوزه ­های مختلف مانند آی تی، تکنولوژی، الکترونیک و … نیز حرف­هایی برای گفتن دارد.

آب و هوای برلین چگونه است؟

برلین دارای آب و هوای معتدل است زیرا در دشت اروپا قرار گرفته است. در این شهر باغ­ها و جنگل­ها، پارک­ها،دریاچه ­ها و کانال­ های بسیاری به چشم می­خورد که برلین را به یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی تبدیل می­کند.

هزینه­ های زندگی در برلین چگونه است؟

مانند هر جای دنیا هزینه ­های زندگی علاوه بر این که تحت تأثیر موقعیت و محل زندگی است، به سبک زندگی و مخارج فرد نیز بستگی دارد. به طور کلی می­توان گفت می­توان در برلین با هزینه ­های پایین زندگی کرد که این امر خود دلیلی بر این است که برلین یکی از بهترین شهرهای آلمان از طریق زندگی است اما اگر فرد به دنبال زندگی لوکس و به اصطلاح لاکچری باشد، حتی در این شهر کم ­هزینه نیز به مشکل برخواهد خورد.

منبع: سفارت آلمان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ