مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مزایای تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی

خلاصه مقاله : تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی یک فرصت بسیار مناسب برای دانش آموزان به شمار می آید. نظام آموزشی قبرس به دلیل پیشرفت های فراوان سالانه دانش آموزان زیادی را به خود جذب می کند. برای بسیاری از ایرانیان که قصد اقامت دائم در قبرس را دارند مسئله تحصیل، مدرسه و دانشگاه برای خود و فرزندانشان بسیار اهمیت دارد.
مزایای تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی

مزایای تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی

فهرست مقاله
مزایای تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی
مزایای تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی

تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی یک فرصت بسیار مناسب برای دانش آموزان به شمار می آید. نظام آموزشی قبرس به دلیل پیشرفت های فراوان سالانه دانش آموزان زیادی را به خود جذب می کند. برای بسیاری از ایرانیان که قصد اقامت دائم در قبرس را دارند مسئله تحصیل، مدرسه و دانشگاه برای خود و فرزندانشان بسیار اهمیت دارد. تحصیل در دوره ابتدایی در کشور قبرس از ۶ سالگی شروع می شود. تحصیلات در کشور قبرس شامل دو مرحله شش ساله ابتدایی و دبیرستان است.

مدارس در قبرس شمالی

مدارس در کشور قبرس به دو دسته دولتی و غیرانتفاعی یا خصوصی تقسیم می‌شوند. مدارس دولتی قبرس برای افرادی که اقامت دائم دارند رایگان می باشد. زبان اول در مدارس دولتی قبرس انگلیسی می باشد. زبان دوم در این مدارس یونانی است. جالب است بدانید که زبان دوم در مدارس دولتی اجباری می باشد. مدارس دولتی و خصوصی کشور قبرس به دلیل استاندارد آموزشی بسیار بالا سالانه تعداد بسیار زیادی کودکان خارجی را جذب خود می کنند. سیستم آموزشی در مدارس دولتی و مدارس غیر انتفاعی قوی و مدرن می باشد. جالب است بدانید که ترکیب دانش آموزان در کلاس های آموزشی به صورت ترکیبی از دانشجویان و دانش آموزان می باشد.

"مزایای

کودکان خارجی به سرعت می توانند به دو زبان تسلط پیدا کنند. نکته قابل توجه این است که خانواده های با فرزندان زیر ۱۸ سال با خرید خانه می توانند نسبت به اخذ اقامت قبرس اقدام کنند. زمانی که فرزندان خانواده سن آن ها بیشتر از 18 سال شود اقامت آنها باطل نمی شود. اما خانواده های با فرزندان بالای ۱۸ سال موقع درخواست اقامت باید مدرک بیشتری مانند پذیرش دانشگاهی و یا پذیرش کالج را ارائه دهند.

سیستم آموزشی در قبرس شمالی به طور کلی شامل ۵ قسمت است. سیستم آموزشی قبرس عبارت است از: آموزش پیش دبستانی، دبستان، دبیرستان دوره اول و دوم، آکادمیک و دانشگاهی، آزاد و غیر رسمی. در اینجا قصد داریم شرایط و مزایای تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی را برای شما بازگو کنیم.

 تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی

تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی یک آموزش عالی بین المللی با امکانات مناسب و مقرون به صرفه است. آموزش و تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی شامل دو قسمت دوره اول و دوره دوم است. هر کدام از این دوره‌ها ۳ سال به طول می‌انجامد. به طور کلی تحصیل در مدارس قبرس شامل آموزش متوسطه پایین و آموزش متوسطه به مدت 6 سال می باشد. دوره های دبیرستان مختص گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال می باشد. در کشور قبرس دانش آموزان در سن 12 سالگی می توانند وارد کالج عمومی شوند. در کالج عمومی تحصیلات بین رشته ای فراوان با فعالیت های فوق العاده برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.
دبیرستان های قبرس شمالی شامل بخش دولتی و بخش خصوصی می باشد. یکی از مزایای ویژه تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی این است که فارغ التحصیلان به راحتی جذب بازار کار و جذب رشته های برتر در دانشگاه های قبرس می‌شوند. سیستم مدیریت در دبیرستان های غیرانتفاعی کاملا به صورت مستقل است. سیستم آموزشی مدارس غیرانتفاعی با سیستم آموزشی وزارت آموزش قبرس مطابقت دارد.

دانش آموزان در سه ساله دوم دوره دبیرستان با کمک مشاوره انتخاب رشته می کنند. در این صورت دانش آموزان به صورت تخصصی تر می توانند در رشته مورد نظر خود به ادامه تحصیل بپردازند. رشته های دبیرستان قبرس شامل ۵ گروه است. دانش آموزان می توانند از میان گروه های مختلف یک رشته را انتخاب کنند نظام آموزشی قبرس به گونه ای است که دانش آموزان قبل از انتخاب رشته در محیط های کاری مختلف قرار می گیرند در این صورت دانش آموزان با رشته انتخابی می توانند انتخاب صحیح تری را انجام دهند.

مهاجرت تحصیلی به کشور قبرس

"مزایای

سالانه افراد بسیار زیادی از کشورهای مختلف جهت تحصیل به قبرس مهاجرت می کنند. افرادی که در اتحادیه اروپا زندگی می کنند به راحتی می توانند به قبرس سفر کنند. اما افراد خارج از اتحادیه اروپا باید مورد تایید ورودی هیئت نمایندگی قبرس در کشور خود باشند. برای این منظور این افراد باید مدارکی از قبیل مدرک تحصیلی اصلی، پاسپورت اصلی، گواهی اصلی بانک، ویزا یا تاییدیه ورود، پول نقد جهت پرداخت هزینه زندگی و اقامت ارائه دهند. متقاضیان پس از تاییدیه ورودی هیئت نمایندگی قبرس و ارائه مدارک باید اثر انشگت آن ها چک شود.

سیستم آموزشی قبرس مانند سایر کشورها مزایای مخصوص به خود را دارد. بهتر است بدانید که کشور قبرس بیش از 7 درصد تولید ناخالص داخلی خود را صرف آموزش و پرورش می کند. مدارس کشور قبرس با امکانات عالی نسبت به سایر مدارس ارزان تر هستند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانش آموزان فراهم شده است. یکی از مزایای تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی استفاده از خدمات درمانی رایگان می باشد.

از طرفی امنیت کشور قبرس زبان زد خاص و عام است، زیرا دزدی، جنایت، جرم و مزاحمت خیابانی در این کشور وجود ندارد. نکته قابل توجه این است که کشور قبرس جزء 5 کشور امن دنیا محسوب می شود. متقاضیان می توانند در محیطی امن و سالم به تحصیل در قبرس بپردازند. متقاضیان با انتخاب تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی با قطعیت وارد رشته های برتر دانشگاه های قبرس می شوند. آینده خوبی در انتظار دانش آموزان مقطع دبیرستان قبرس خواهد بود.

رشته های تحصیل دوره دبیرستان در قبرس شمالی

همانطور که در بالا اشاره کردیم رشته های تحصیل دبیرستان در قبرس شامل ۵ گروه مختلف می باشد. گروه اول رشته تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی شامل مطالعات کلاسیک است. گروه دوم رشته تحصیلی دوره دبیرستان شامل فیزیک، شیمی و ریاضیات می باشد. گروه سوم رشته تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی شامل ریاضیات و اقتصاد می باشد. گروه چهارم شامل آموزش مهارتهای کارمندی و حسابداری است. گروه پنجم رشته تحصیلی دبیرستان شامل دروس زبان های خارجی و مطالعات اجتماعی می باشد.

سیستم نمره دهی در دوره دبیرستان

سیستم نمره دهی در قبرس شمالی از یک تا ده می باشد. بالاترین نمره ده و کمترین نمره یک است. نمره قبولی دانش آموزان تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی ۵ می باشد.

مقاله ی پیشنهادی؛ مزایای تحصیل در کشور قبرس

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!