تحصیلی, قبرس

مزایای تحصیل در کشور قبرس

مزایای تحصیل در قبرس

جزیره قبرس واقع در شرق دریای مدیترانه، سومین جزیره بزرگ مدیترانه محسوب می شود. قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده و بخش جنوبی آن را قبرس اروپایی می نامند. قبرس کشوری امن، زیبا و آرام برای زندگی است. قبرس دارای تعداد زیادی دانشگاه های بین المللی و بزرگ است که سالیانه تعداد زیادی افراد خارجی از سراسر کشورهای جهان در آن مشغول به تحصیل می شوند. تحصیل در کشور قبرس جزو گزینه های ارزان و با صرفه بشمار می آید. سیستم آموزشی و تحصیلی قبرس مطابق با استانداردهای اروپا بوده و کلیه مدارک صادره از آن در اتحادیه اروپا و دیگر کشورها مورد بررسی و تایید قرار می گیرند.

قبرس کشوری توریستی و امن است لذا محیطی مناسب و ایده آل برای تحصیل و زندگی بشمار می رود. تحصیل در قبرس دارای مزیت های متعددی است که در ادامه به بررسی شرایط و مزایای تحصیل در این کشور زیبا می پردازیم.

شرایط تحصیل در کشور قبرس

مزایای تحصیل در قبرس

مزایای تحصیل در کشور قبرس

تحصیل در کشور قبرس از طریق تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی و یا مدارس این کشور امکان پذیر است. متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم هستند می توانند برای اخذ پذیرش تحصیل در مقاطع کارشناسی دانشگاه های قبرس اقدام نمایند. زبان تحصیل در دانشگاه های قبرس انگلیسی و یونانی است لذا متقاضیان باید دارای مدرک زبان آیلتس که نشان دهنده میزان تسلط آنها به زبان انگلیسی است را ارائه دهند.

حداقل نمره زبان آیلتس برای تحصیل در دانشگاه های قبرس ۶ است. متقاضیانی که دارای مدرک زبان آیلتس با نمره پایین تر هستند می توانند پذیرش مشروط دریافت کنند. این پذیرش به معنی شرکت در دوره های آموزش زبان و ارتقا سطح دانش انگلیسی به حداقل نمره ۶ آیلتس است.

پس از اتمام دوره متقاضیان در امتحان ورودی شرکت و در صورت اخذ حداقل نمره می توانند تحصیل خود را شروع کنند. از دیگر شرایط تحصیل در این کشور داشتن معدل خوب است. افرادی که دارای معدل دیپلم حداقل ۱۷ هستند از احتمال پذیرش بالایی برخوردارند. دانشگاه های قبرس همه ساله در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی می کنند، به طوری که بیش از ۸۰.۰۰۰ دانشجوی خارجی در این کشور مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل برای دانش آموزان

علاوه بر دانشجویان، دانش آموزان نیز امکان تحصیل در کشور قبرس و در مدارس این کشور را دارند. مدارس شبانه روزی و بین المللی در قبرس وجود دارند که می توان فرزندان خود را برای تحصیل به آنجا فرستاد. در این حالت مدرسه و یا دولت قبرس امکان پذیرش سرپرستی فرزند در طول دوران تحصیل را بر عهده دارد. تحصیل در قبرس منجر به صدور ویزای همراه برای والدین و خانواده نمی شود. همراهان برای سفر به قبرس می توانند از طریق ویزای توریستی ۳۰ روزه اقدام نمایند.

بررسی مزایای تحصیل در کشور قبرس

تحصیل در این کشور  مزایای زیادی برای افراد خارجی در بر دارد. از جمله مزیت های تحصیل در این کشور اروپایی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  •  امکان اخذ پذیرش تحصیلی بدون داشتن مدرک زبان آیلتس
  •  سختگیری کمتر در خصوص محدودیت سنی متقاضیان و فاصله با مقطع قبلی تحصیلی در مقایسه با بسیاری کشورهای دیگر
  •  هزینه ارزان تحصیل در دانشگاه های قبرس به واسطه پایین بودن میزان شهریه و هزینه های زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی
  •  امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  •  امکان یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی پس از اتمام تحصیل به دلیل نرخ بیکاری پایین در قبرس
  •  امکان اخذ اقامت دائم قبرس و اتحادیه اروپا به واسطه ویزای شینگن پس از پنج سال کار و زندگی در قبرس
  •  امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن
  •  زندگی در کشوری آرام و زیبا با ساحلی آفتابی و آب و هوای مدیترانه ای

تحصیل در قبرس امکان تحصیل در دانشگاه های بین المللی و معتبر قبرس را فراهم می آورد. دانشگاه های قبرس دارای شرایط بورسیه تحصیلی هستند لذا دانشجویان در کلیه مقاطع تحصیلی می توانند تحصیل در این کشور با کمترین هزینه را تجربه کنند. همچنین امکان کار دانشجویی تا سقف ۴۰ ساعت در هفته برای دانشجویان وجود دارد.

آشنایی با دانشگاه های قبرس

مزایای تحصیل در قبرس

مزایای تحصیل در کشور قبرس

دانشگاه های قبرس انگلیسی زبان هستند. متقاضیان تحصیل در این کشور می توانند رشته های مورد نظر خود را به زبان های انگلیسی و یونانی تحصیل کنند. انواع امکانات رفاهی و آموزشی برای دانشجویان فراهم می شود.

از جمله دانشگاه های قبرس می توان به دانشگاه قبرس اروپایی، دانشگاه نیکوزیا، دانشگاه تکنولوژی قبرس، انستیتو بازاریابی قبرس، دانشگاه قبرس، دانشگاه شرق نزدیک، دانشگاه علوم اجتماعی قبرس، دانشگاه آمریکایی گرنی، انستیتو قبرس و دانشگاه پاپوس نیاپولیس اشاره نمود. در این میان دانشگاه نیکوزیا و دانشگاه قبرس اروپایی جزو ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان محسوب می شوند. دانشگاه نیکوزیا در مرکز قبرس و در شهر نیکوزیا واقع شده است.

امکانات دانشگاه

دانشگاه امکانات تحصیلی، رفاهی و آموزشی خوبی برای دانشجویان فراهم آورده و انواع بورسیه ها را برای دانشجویان در نظر می گیرد. برای تحصیل در قبرس اروپایی با گزینه دیگری به نام دانشگاه قبرس اروپایی مواجه هستید. این دانشگاه برترین دانشگاه قبرس است و انواع رشته های پزشکی، حقوق، علوم انسانی، مدیریت، علوم پایه و علوم اجتماعی در آن تدریس می شود.

دانشگاه بیش از ۶۰۰۰ دانشجوی بین المللی دارد و همکاری های زیادی با دانشگاه های معتبر جهان دارد. امکان پذیرش بدون مدرک زبان انگلیسی در هر دو دانشگاه میسر است. متقاضیان تحصیل در این کشور  پس از اخذ پذیرش مشروط ابتدا دوره های آموزش زبان را در قبرس گذرانده و سپس وارد دانشگاه می شوند.

اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های قبرس با آوات

 

تحصیل در قبرس دارای مزیت های زیادی است. اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های قبرس نسبت به سایر دانشگاه های اروپایی آسانتر بوده و از طرفی سیستم آموزشی و کیفیت تحصیل آن منطبق با استانداردهای اروپا است. اگر می خواهید تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان را با هزینه پایین و در کشوری امن و آرام تجربه کنید قبرس یک گزینه مهم محسوب می شود. برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های قبرس با کارشناسان آوات تماس بگیرید. آوات با سالها تجربه در اخذ پذیرش دانشگاه های معتبر جهان بهترین خدمات را به شما ارائه می نماید.

اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید برای اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش، هزینه و رشته های موجود در هر دانشگاه، امکان اخذ بورسیه تحصیلی، اخذ پذیرش بدون مدرک زبان و محدودیت سنی، از خدمات مشاوره تحصیلی آوات استفاده کنید.

 

بای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی بررسی شرایط تحصیل در قبرس نگاهی بیندازید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *