مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مزایای اقامت در آذربایجان

خلاصه مقاله : آذربایجان در مرز شرق اروپا و غرب آسیا واقع شده و پر جمعیت ترین منطقه در قفقاز است. این کشور در کناره دریای خزر است. و توسط کشور های روسیه، ترکیه، گرجستان، ارمنستان و ایران احاطه شده است. درجهان به عنوان کشور چند فرهنگه شناخته می شود. و آذربایجان در سال های اخیر دارای پیشرفت های زیادی در تغییر سبک زندگی افراد داشته است. و با گسترش صنعت گردشگری باعث شده است است که سرمایه زیادی به  داخل کشور وارد شود.
مزایای اقامت در آذربایجان

مزایای اقامت در آذربایجان

فهرست مقاله
مزایای اقامت در آذربایجان
مزایای اقامت در آذربایجان
آذربایجان در مرز شرق اروپا و غرب آسیا واقع شده و پر جمعیت ترین منطقه در قفقاز است. این کشور در کناره دریای خزر است. و توسط کشور های روسیه، ترکیه، گرجستان، ارمنستان و ایران احاطه شده است. درجهان به عنوان کشور چند فرهنگه شناخته می شود. و آذربایجان در سال های اخیر دارای پیشرفت های زیادی در تغییر سبک زندگی افراد داشته است. و با گسترش صنعت گردشگری باعث شده است است که سرمایه زیادی به  داخل کشور وارد شود.
مزایای اقامت در آذربایجان
مزایای اقامت در آذربایجان
موضوعاتی که امروز می خواهیم به آنها بپردازیم عبارتند از: 
 • اقامت در آذربایجان از طریق تحصیل و دانشجویی
 •  اقامت در آذربایجان از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی
 •  انواع شرکت قابل ثبت در آذربایجان
 •  اقامت در آذربایجان از طریق خرید ملک
 •  اقامت توریستی
 •  اقامت ازدواج
 •  اقامت پناهندگی
 •  اقامت موقت آذربایجان
 •  اخذ اقامت دائم آذربایجان
 •  مدارک و اسناد مورد نیاز برای گرفتن اقامت در آذربایجان
 •  زبان تحصیل
 •  هزینه مسکن در آذربایجان
 •  مزایای دیگر برای اقامت در آذربایجان
 •  چگونه می توان پاسپورت آذربایجان را گرفت؟

اقامت در آذربایجان از طریق تحصیل و دانشجویی

تحصیل در آذربایجان مشابه با سیستم آموزشی در اروپا و آمریکا می باشد. و باعث استقبال دانش آموزان بین المللی زیادی می شود. مجوز تحصیلی برای دانش آموزان خارجی در اذربایجان، کل دوره ی تحصیل آن ها را پوشش می دهد. که برای دوره ی کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا 3 سال می باشد.

اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی

یکی از راه های گرفتن اقامت در آذربایجان ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آذربایجان است. اگر بخواهید از طریق کار آفرینی در قلمرو آذربایجان اقامت دریافت کنید. باید افرادی که به صورت تمام وقت(5 نفر) یا پاره وقت (10 نفر) استخدام کنید،که شهروند جمهوری آذربایجان باشند. حداقل باید مبلغ 500000 منات برای سرمایه گذاری
داشته باشید.

اقامت در آذربایجان از طریق خرید ملک

طبق قانون آذربایجان، برای خرید املاک بین شهروندان خارجی و شهروندان داخلی تفاوتی وجود ندارد. و شهروندان خارجی مثل شهروندان آذربایجان می توانند هر ملکی را به جز زمین خریداری کنند، به عنوان مثال می توانید آپارتمان و خانه خریداری کنید.اما حق خرید زمین را ندارید. و طبق قوانین آذربایجان، حق خرید زمین تنها به شهروندان آذربایجان می رسد.
برای گرفتن مجوز اقامت از طریق خرید املاک در آذربایجان باید ملکی یا املاکی را خریداری کنید که حداقل ارزش آن ها 100000 منات آذربایجان باشد.

اقامت توریستی

نوعی از ویزای توریستی آذربایجان وجود دارد. که به موجب آن می توانید به مدت ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید. این نوع از ویزاهای توریستی قابل تبدیل به هیچ نوع ویزایی نیستند. این ویزاها کوتاه مدت و برای سفرهای کوتاه مناسبند.

ازدواج

ازدواج با یک تبعه ی آذربایجانی یکی دیگر از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد. افراد باید با دلایل کافی اثبات کنند که قصد جدی در ازدواج دارند. و ارائه ی مدارک لازم مبنی بر اثبات ازدواج لازم است. چنانچه اقدام به اخذ اقامت آذربایجان با ازدواج نموده باشید. ولی قبل از دریافت آن طلاق بگیرید، اقامت شما منتفی است و باید به کشور مبدا خود بازگردید.

پناهندگی

مزایای اقامت در آذربایجان
اگر قصد پناهنده شدن در کشور آذربایجان را دارید. می توانید پس از ورود به این کشور، درخواست پناهندگی خود را به اداره ی امور پناهندگان بدهید.

اقامت موقت آذربایجان

ازدواج با شهروند آذربایجان و یا داشتن آشنایان و خانواده ای که شهروند آذربایجان باشند.
 1. داشتن حساب بانکی به مبلغ 50000 منات.
 2. ایجاد کسب و کار در این کشور.
 3. دانش آموز تمام وقت در یکی از دانشگاه های آذربایجان و…
 4. اقامت موقت در آذربایجان برای مدت یک سال صادر می شود و می تواند چهار بار تمدید شود.

 

اخذ اقامت دائم آذربایجان

سرمایه گذاری در این کشور به مبلغ 500000 منات آذربایجان یا بیشتر (293.685 دلار) از طریق خرید املاک و مستغلات در این کشور که ارزش آن ها 100000 منات آذربایجان باشد
 1. متخصصان حرفه ای در حیطه های صنعت، ورزش، علوم، اقتصاد
 2. در صورتی که اعضای خانواده ی شما، دارای اقامت دائم یا موقت در آذربایجان باشند.
 3. در صورتی که دارای مجوز کار در آذربایجان باشید.
 4. در صورتی که در یکی از دانشگا های آذربایجان به صورت تمام وقت مشغول تحصیل باشید و

مدارک و اسناد مورد نیاز برای گرفتن اقامت در آذربایجان

 • گذر نامه ی معتبر و دو قطعه عکس پاسپورتی با زمینه ی قرمز
 • فرم درخواست اقامت موقت
 • گواهی سلامت فرد
 • چک پرداختی هزینه ها
 • اجاره نامه ی محل اقامت
 • زبان تحصیل
بسیاری از دانشگاه‌های آذربایجان برای تدریس، زبان انگلیسی که زبان ارتباطی در دنیا است را انتخاب کرده‌اند. اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. پس از مهاجرت به کشور آذربایجان می‌توانید. با ارائه مدرک تافل که حداقل نمره دریافتی 500 است. سال تحصیلی اول خود را به طور مستقیم شروع کنید. همچنین می‌توانید مدرک خود از آزمون آیلتس که نمره‌اش بالای 6 باشد را ارائه دهید. و یا اینکه در آزمون مهارت که قبل از شروع ترم تحصیلی گرفته خواهد شد 60 درصد نمره را کسب کنید.

هزینه مسکن در آذربایجان

پایین بودن هزینه مسکن و آپارتمان در آذربایجان موجب راحتی مهاجران است. شما با اقامت در آذربایجان می توانید یک خانه لوکس با اینترنت، تلویزیون، پارکینگ، مبلمان و … را با ماهی ۴۰۰ دلار امریکا اجاره نمایید. پس نگران نباشید چرا که با هر بودجه ای توان پیدا کردن یک مسکن مناسب را خواهید داشت.

دیگر مزایای اقامت آذربایجان

خدمات پزشکی در این کشور در سال های اخیر بسیار توسعه یافته است. بیمارستانی مدرن در پایتخت این کشور وجود دارد که خدمات درمانی پیشرفته ای را ارائه می دهد.و سرمایه گذاری و هزینه پایین مسکن یکی دیگر از مزایای اقامت در آذربایجان می باشد.

چگونه می توان پاسپورت آذربایجان را گرفت؟

افراد پس از اقامت ۵ ساله متوالی در آذربایجان و تعهد به قوانین این کشور و داشتن منبع درآمدی مناسب می توانید درخواست اقامت دائم خود را به دولت بدهید. و در صورت اقامت مستمر در این کشور تا ۳ سال بعد از آن و مرتکب نشدن هر گونه جرم کیفری و نداشتن هیچ گونه بدهی مالیاتی می توانید. پس از ۸ سال پاسپورت این کشور را دریافت کنید.
قابل ذکر است که آذربایجان تابعیت مضاعف را نمی پذیرد و  باید از تابعیت قبلی خود انصراف دهید. تا بتوانید تابعیت این کشور را بدست آورید. بطور کلی با توجه به شرایط مطلوب در جمهوری آذربایجان ، نزدیکی آن به کشورمان ایران و هزینه های مناسب زندگی در این کشور بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در جمهوری آذربایجان می باشند.
1 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات