دریافت ویزای بلژیک

بلژیک

بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مجاور است. خط جدایی فرهنگی ژرمن‌ها و رومی‌زبانان از میانه‌های کشور بلژیک می‌گذرد. در ۶۰٪ از مناطق بلژیک، زبان هلندی (گویش فلاندری) صحبت می‌شود و فرانسوی در ۴۰٪ مناطق جنوبی مثل والونی صحبت می‌شود و در منطقه پایتخت (بروکسل) هر دو زبان در نهادهای دولتی رایج است. کمتر از ۱٪ مردم بلژیک آلمانی‌زبان هستند و در شرق کشور زندگی می‌کنند. این گوناگونی زبانی تاکنون باعث تنش‌های سیاسی بسیاری در کشور بلژیک بوده و در دوره‌هایی همچنان یکپارچگی این کشور را تهدید می‌کند.

 

بلژیک

 

 

درباره بلژیک

کشورهایی که مقصدهای مناسبی برای مهاجرت می‌باشند به صورت متعدد یافت می‌شود اما در میان تمام کشورها، کشورهایی که در قاره اروپا قرار گرفته‌اند از طرفداران بسیاری برخوردار می‌باشند، کشور بلژیک نیز به عنوان یک کشور اروپایی دارای طرفداران بسیاری می‌باشد به همین خاطر قصد داریم در این مقاله به صورت کلی درباره بلژیک اطلاعاتی در اختیار افرادی که در پی کسب اطلاعات درباره بلژیک  می‌باشند ارائه دهیم.

درباره بلژیک اطلاعات بسیاری می‌باشد که قابل ارائه است اما باید بدانید که این اطلاعات را برای چه کاری نیازمند هستید به طور کلی اگر شما خواستار مهاجرت کاری به بلژیک می‌باشید باید اطلاعاتی درباره بلژیک جمع‌آوری نمایید که در آن وضعیت اقتصادی، بازار کار، روابط تجاری کشور بلژیک و… در آن مشخص شده باشد.

بلژیک کجاست

افرادی که در مورد کشور بلژیک می‌خواهند اطلاعاتی به دست آورند در ابتدا باید بدانند که بلژیک کجاست و در کدام منطقه قرار گرفته است، کشور بلژیک در قسمت غربی اروپا واقع شده است و به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا در دنیا شناخته شده است.

در مورد کشور بلژیک اگر بخواهیم بگوییم باید همسایگان این کشور را معرفی نماییم، کشوهای آلمان، لوکزامبورگ، فرانسه و هلند با بلژیک هم مرز و همسایه می‌باشند و روابط تجاری خوبی با یکدیگر دارند.

جمعیت بلژیک

جمعیت بلژیک یکی از موارد مهمی درباره بلژیک می‌باشد که می‌توانید در اختیار علاقه‌مندان به این کشور بگذاریم، جمعیت این کشور بالغ بر ده میلیون نفر می‌باشد که حدود ۸۰ درصد از این جمعیت، زبان هلندی را به زبان رسمی خود می‌شناسند، همان‌طور که می‌دانید کشور بلژیک سه زبانه است و بیست درصد دیگر باقی‌مانده جمعیت به زبان‌های آلمانی و فرانسوی سخن میگویند.

مردم بلژیک جزء آن دسته از انسان‌های خونگرمی می‌باشند که بسیار مهمان‌نواز و روابط خوبی در مقابل افراد خارجی دارند، در سال‌های گذشته میزان سواد مردم بلژیک بسیار پایین بود و نرخ بی‌سوادی در این کشور بالا، اما در سال‌های اخیر این نرخ بی‌سوادی با رشد بسیار زیادی رو به کاهش است.

 

ویزای تحصیلی بلژیک

بلژیک یکی از کشورهایی می باشد که از دانشگاه هایی با سطح بالایی در کل جهان برخوردار می باشد. موسسات آموزش عالی کشور  بلژیک در بین 100 دانشگاه برتر جهان واقع شده اند. تمام دانشگاه ها و موسسات کشور  بلژیک دارای امکانات بسیار مدرن و پیشرفته ای می باشد که هر دانشجویی می تواند با توجه به رشته ی مورد نظر خود از این امکانات فوق العاده بهره مند شود.

رشته های که در این دانشگاه ها مورد تدریس قرار می گیرد، عبارت اند از رشته های موسیقی، پزشکی، مدیریتی، فنی و مهندسی و غیره می باشد و هزاران دانشجو برای ادامه تحصیل در این رشته به کشور  بلژیک مهاجرت می کنند. کشور  بلژیک نیز با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات برای دانشجویان ورودی خود از کشورهای دیگر، سعی بر آن دارند تا با آغوشی گرم از آن ها استقبال کنند.

شما نیز اگر قصد دارید در یکی از بهترین و پیشرفته ترین دانشگاه ها و موسسات جهان ادامه تحصیل دهید می توانید دانشگاه های کشور  بلژیک را در اولویت های خود قرار دهید.

امروزه نیز بسیاری از دانشجویان دنیا به خصوص دانشجویان کشور خودمان سفر به  بلژیک جهت ادامه تحصیل انتخاب می کنند و شما می توانید شاهد افزایش روز افزون این مهاجرت ها باشید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مواردی از جمله مهاجرت تحصیلی به  بلژیک، دلایل مهم مهاجرت تحصیلی به  بلژیک مطالبی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات مفید و موثر از شما عزیزان دعوت می کنیم ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

مهاجرت تحصیلی به  بلژیک

همان طور که اشاره شد مهاجرت تحصیلی به  بلژیک یکی از پر طرف دارترین و پر تقاضا ترین مهاجرت های تحصیلی می باشد. برای مهاجرت تحصیلی به  بلژیک در ابتدا بایستی ویزای تحصیلی را دریافت نمایید که در مورد دریافت ویزای تحصیلی بایستی به موقع و در بهترین زمان اقدام کنید تا بتوانید به برنامه های درسی و ثبت نامی دانشگاه مورد نظر برسید.

مهاجرت های تحصیلی به  بلژیک یکی از راه های مهاجرت به  بلژیک می باشد که در مقایسه با دیگر مهاجرت ها می توان گفت بسیار آسان و راحت تر می باشد و بسیاری از افراد نیز این راه و روش را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند.

هم چنین هیچ محدودیت سنی برای مهاجرت تحصیلی به بلژیک برای افراد وجود ندارد و شما با هر سنی می توانید در یکی از دوره های تحصیلی ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهید.

افرادی که ویزای تحصیلی بلژیک را انجام بدست می آورند می توانند اقامت موقت کشور  بلژیک را به نیز کسب کنند. همچنین این دانشجویان می توانند در اوقات فراغت خود به کارهای دانشجویی نیز پرداخته و از این طریق بتوانند کمک هزینه ای را برای تحصیل و زندگی خود به دست آورند. برای قبول شدن در یکی از دانشگاه ها و موسسات عالی کشور  بلژیک بایستی بتوانید نمره قبولی در زبان انگلیسی را به دست بیاورید که این نمره در دوره های مختلفی متفاوت خواهد بود.

تحصیل رایگان در اتریش

در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش  offer زیادی را به عزیزان دانشجو اعطاء می کند،که یکی از این همین پیشنهادات کار پارت تایم دانشجویی است.تحصیل در اتریش رایگان در مقطع دکتری  به طور کاملا رایگان است زیرا دانشجو می تواند حقوقی در ازای پروژه های خود دریافت کند.گرفتن اقامت کشور اتریش مزیت های زیادی دارد.

تحصیل در اتریش رایگان می باشد، این مقوله بخاطر اقتصاد پویا و زیرساخت های مستحکم دولت و نظام سیاسی کشور اتریش است.

 

ویزای کار بلژیک

ویزای کار بلژیک، یکی از طرق مهاجرت در کنار راه های ویزای تحصیلی بلژیک و یا سرمایه گذاری در بلژیک می باشد. بروکسل که یک شهر بسیار زیبا و بزرگ است به عنوان پایتخت کشور بلژیک شناخته شده است و معمولا دارای شرایط کاری بهتری نسبت به دیگر شهرهای بلژیک می باشد. در بلژیک تنوع زبانی زیادی از جمله: زبان فرانسوی، زبان هلندی، زبان آلمانی و زبان انگلیسی وجود دارد.  بلژیک جزء اتحادیه ی اروپا و اتحادیه شنگن به حساب می آید.

اگر شما هم مانند ما به موضوع ویزای کاری بلژیک و اقامت کاری به این کشور اروپایی علاقه دارید پس حتماً با سوالاتی مانند سوال های فوق الذکر درگیر هستید. اگر مایل به پیدا کردن پاسخ سوالات خود در زمینه ویزای کاری بلژیک هستید ادامه این مطلب را مطالعه کنید. با خواندن این مقاله ابتدا با شرایط اقتصادی و کاری بلژیک و سپس با راه های اخذ ویزای کاری بلژیک آشنا خواهید شد.

 

Federal Public Service Foreign Affairs