رد کردن لینک ها

دوره کارشناسی در استرالیا

دوره کارشناسی در استرالیا

کشور استرالیا با داشتن تعدادی از معتبرترین دانشگاه های دنیا که در جمع صد دانشگاه برتر قرار دارند، یکی از مقاصد مورد علاقه افرادی است که قصد دارند  دوره کارشناسی در استرالیا کارشناسی ارشد و دکتری را  در آنجا بگذرانند.

دانشگاه آدلاید، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه ملبورن، دانشگاه وسترن استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه موناش، دانشگاه کویینزلند و دانشگاه نیو سوث ویلز هشت دانشگاه برتر استرالیا هستند که گروهی را موسوم به دانشگاه های گروه هشت تشکیل داده اند. این دانشگاه سهم بسیار زیادی در ارتقای علمی استرالیا دارند و به همین دلیل دولت استرالیا بدون محدودیت به آنها کمک می کند.

مدارک ارائه شده در این دانشگاه ها در تمام دنیا قابل قول است و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها در سطح جهانی مورد استقبال قرار می گیرند.

این هشت دانشگاه دارای بالاترین نرخ استخدام پژوهشگران و محققان هستند و همچنین بیشترین مقالت علمی و کتاب های تحقیقاتی را منتشر می کنند.

نام هر کدام از این دانشگاه ها در کنار مدرک علمی می تواند به شما اعتباری جهانی ببخشد. البته به همان میزان که این دانشگاه ها دارای اعتبار هستند، ورود به آنها نیز دشوار است. داشتن نمرات عالی، کارهای تحقیقاتی، مقالات به چاپ رسیده و مطالعات پژوهشی قوی از عواملی اند که در پذیرش یک نفر در این دانشگاه ها موثر هستند.

البته دانشگاه های بسیار خوب دیگری نیز در استرالیا وجود دارد که هرچند از نظر اعتبار با این دانشگاه ها برابری نمی کنند، اما سطح علمی آنها بالاست و مدارک معتبری ارائه می کنند.

تحصیلات کارشناسی کمی متفاوت با ایران است. دوره کارشناسی در استرالیا سه سال است و دانشجو با درخواست خود می تواند یک سال دیگر را نیز به تحصیل بپردازد و واحدهای اضافی را پاس کند. به این ترتیب به وی مدرک Honors داده می شود که یک درجه از کارشناسی عادی بالاتر است.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت آلمان از راه تحصیل

اما مزیت این گذراندن یک سال اضافی در کارشناسی این است که می توانید دوره کارشناسی ارشد را به صورت یک ساله طی کنید و در واقع آن یک سال اضافی، به عنوان یک سال از دوره کارشناسی شما محاسبه می شود.

تمام دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان مقطع کارشناسی خود خوابگاه ارائه می کنند و در خصوص هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا برای دانشجویان جای نگرانی نخواهد بود. شهریه های مقطع کارشناسی نیز به نسبت پایین تعیین شده تا عموم مردم برای گذراندن این دوره مشکلی نداشته باشند و قشر جوان حداقل مدرک کارشناسی را دریافت کنند.

بورسیه دانشگاه های استرالیا به ندرت برای مقاطع کارشناسی صادر می شود و این بورسیه ها بیشتر صرف دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتر می شود. به همین دلیل نباید امید چندانی برای دریافت بورسیه در دوره کارشناسی نیست.

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

 

شرایط گذراندن دوره کارشناسی در استرالیا

دولت استرالیا چند شرط عمومی تعیین مانند حداقل معدل در دبیرستان تعیین کرده است که رعایت آنها برای ورود به تمام دانشگاه های این کشور الزامی است و به نوعی پیش شرط ورود به دانشگاه ها به شما می رود. اما دولت دست دانشگاه ها را برای ایجاد شرایط و ضوابط بر اساس معیارهای خود نیز باز گذاشته است. به همین دلیل صرف داشتن شرایط عمومی، دلیل بر قبول شدن متقاضی در دانشگاه و رشته مورد علاقه خودش نیست.

دانشجویانی که از خارج از استرالیا و کشوری که انگلیسی زبان نیست برای تحصیل به این کشور سفر می کنند، باید مدرک آیلتس با حداقل نمره شش را داشته باشند. داشتن این مدرک الزامی است و بدون آن مدارک شما مورد بررسی نخواهد گرفت. همچنین در صورتی که تحصیلات دبیرستان شما مورد قبول دانشگاه قرار نگرفته باشد، شما ملزم به گذراندن دوره پیش دانشگاهی در همان دانشگاه هستید. به همین دلیل اکثر دانشگاه های استرالیا و به خصوص هشت دانشگاه برتر، دوره پیش دانشگاهی و کالج را درون خود ارائه می کنند. در واقع برای گرفتن پذیرش در یکی از هشت دانشگاه برتر استرالیا، صرف از نظر معتبر بودن مدارک دبیرستان، دانشجو ملزم به گذراندن دوره پیش دانشگاهی در همان دانشگاه است تا از کیفیت آموزش های قبل از دانشگاه وی اطمینان حاصل شود.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

هزینه های تحصیل در دوره کارشناسی در استرالیا

شهریه دانشگاه ها بسته به رشته انتخابی بین 15 هزار تا 55 هزار دلار استرالیا متغیر است. رشته هایی که تئوری هستند شهریه های کمتر و دروسی فنی و آزمایشگاهی و همچنین زیرگروه های پزشکی نیاز به تجهیزات دارند، شهریه های بیشتری دارند.

به عنوان یک دانشجو شما به صورت محدود حق کار کردن دارید اما با این حال، این مقدار کار جوابگوی هزینه های شما نخواهد بود. بنابراین داشتن تمکن مالی برای قبول شدن در دانشگاه ها استرالیا لازم است. همان طور که گفتیم، بورسیه برای مقطع کارشناسی استرالیا به ندرت صادر می شود و به خصوص در مورد ایرانی ها، دریافت بورسیه بسیار دشوار خواهد بود، حتی اگر فارغ التحصیل یکی از مدارس برتر ایران باشید.

بنابراین به شما توصیه می شود قبل از درخواست برای این ویزا هزینه شهریه رشته مورد نظر و همچنین هزینه های جاری دیگر مانند غذا و پوشاک را با دقت محاسبه کرده و به همراه داشته باشید.

کار پاره وقت دانشجویی تنها برای جبران بخش کمی از هزینه های جاری شما کافی است و کشور استرالیا نیز یکی از گرانترین کشورهای دنیا به حساب می آید. به خصوص در شهرهای بزرگی مانند ملبورن و سیدنی این گران بودن هزینه ها بیشتر به چشم خواهد آمد.

به صور کلی دریافت ویزا برای تحصیل در مقطع کارشناسی به مراتب از مقطع کاردانی آسان تر است، اما با این حال برای دانشجویان ایرانی کمی دشوار به نشر می رسد. البته افرادی هستند که در مقطع کارشناسی و بالاتر در استرالیا تحصیل کرده اند، اما تعداد آنها محدود است.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت سوئد از طریق تحصیل

از طرف دیگر کشور استرالیا در مورد مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نرمش بیشتری از خود نشان می دهد. گرفتن بورسیه و پذیرش در این مقاطع به نسبت آسان تر است چراکه استرالیا به دنبال جذب محققان و پژوهشگران از سراسر دنیا است (مانند هر کشور توسعه یافته دیگری) و امکانات خوبی را در اختیار آنها قرار می دهد.

ویزای تحصیلی برای کارشناسی سه ساله است که در صورت درخواست برای گرفتن مدرک Honors یک سال دیگر تمدید می شود، همچنین تا هر وقت که دانشجو قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را داشته باشد این ویزا قابل تمدید بوده و پس از مدتی مشخص، می توان برای دریافت ویزای دائم و تابعیت اقدام کرد.

انواع ویزای استرالیا

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سایت استرالیا

 

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره