مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان

خلاصه مقاله : اخذ ویزای دانشجویی و تحصیل در دانشگاه های آذربایجان مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. دانشگاه های معتبر بین المللی و تحصیل به زبان انگلیسی فرصت ویژه ای برای افراد خارجی جهت تحصیل در آذربایجان فراهم می آورد. تحصیل در رشته های مختلفی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی، حقوق، هنر و موسیقی، علوم انسانی و مدیریت وجود دارد.
آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان

آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان

فهرست مقاله
آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان
آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان

کشور آذربایجان در سالهای اخیر اصلاحات زیادی در سیستم آموزشی خود داشته است. تطابق سیستم آموزشی با استانداردهای اتحادیه اروپا، همکاری های علمی و پژوهشی با دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی معتبر جهان و در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای دانشجویان خارجی برخی از تغییرات و اصلاحات صورت گرفته در سیستم آموزش عالی آذربایجان است. اعطای ویزای دانشجویی آذربایجان به متقاضیان خارجی و اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان برتر از دیگر امکاناتی است که دولت آذربایجان برای دانشجویان در نظر می گیرد. امکان اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان در اغلب دانشگاه های آذربایجان وجود دارد. نکته مهم دیگر تدریس دوره های تحصیلی دانشگاهی به زبان انگلیسی است.

متقاضیان خارجی که مشکل یادگیری زبان روسی و آذری دارند می توانند با دانش زبان انگلیسی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های آذربایجان شوند. صدور ویزای دانشجویی آذربایجان در مدت زمان کوتاهی پس از اخذ نامه پذیرش دانشگاه و با درخواست و مراجعه به سفارت آذربایجان و یا کنسولگری آن در شهرهای مختلف امکان پذیر است.

اگر تمایل به تحصیل در دانشگاه های جمهوری آ‌ذربایجان را دارید با ما همراه باشید.

چگونگی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان

برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان باید ابتدا درخواست پذیرش خود را برای دانشگاه ارسال کنید. جمهوری آذربایجان دارای تعداد زیادی دانشگاه های دولتی و خصوصی است. انواع رشته های فنی مهندسی، علوم پزشکی، علوم پایه، علوم انسانی، حقوق، هنر و موسیقی، زبان و ادبیات، مدیریت و اقتصاد و دوره های MBA در دانشگاه های آذربایجان تدریس می شود. برای اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان ابتدا طی مهلت زمانی تعیین شده برای ارسال مدارک اقدام به تهیه مدارک و ارسال آنها به دانشگاه نمائید. به طور معمول ارسال مدارک به صورت آنلاین و از طریق وب سایت دانشگاه است.

آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان
آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان

ارسال مدارک پس از مهلت زمانی تعیین شده شانس متقاضی برای اخذ پذیرش را به صفر می رساند. در برخی موارد تقاضای متقاضی بررسی و در صورت پذیرش، متقاضی برای ترم بعد و یا سال بعد می تواند در دانشگاه ثبت نام نماید. از اینرو برای اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان در مدت زمان برنامه ریزی شده، ارسال مدارک در موعد مقرر الزامی است. نکته مهم دیگر بررسی شرایط و الزامات برای درخواست پذیرش است.

شرط معدل، محدودیت سنی، مدرک زبان آیلتس، حد نصاب ریز نمرات، امتحان ورودی، هزینه تحصیل، مدت زمان تحصیل، نوع تحصیل و بسیاری موارد دیگر را قبل از هر گونه اقدام از طریق وب سایت دانشگاه بررسی کنید. پس از بررسی مدارک و ارسال نامه پذیرش متقاضیان برای اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان به سفارت مراجعه نمایند. سفارت برای صدور ویزای تحصیلی آذربایجان مدارک و مستنداتی را طلب می کند.

در صورت تحویل مدارک بدون عیب و نقص، سفارت اقدام به صدور ویزای تحصیلی برای متقاضی می نماید. در مرحله بعد متقاضیان برای ثبت نام نهایی و ارائه اصل مدارک طبق برنامه زمانبندی اعلام شده به محل دانشگاه و اداره امور ثبت نام دانشجویان خارجی مراجعه خواهند نمود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان

پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه محل درخواست، متقاضیان برای اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان نیاز به تهیه مدارک و مستندات لازم و ارائه به سفارت هستند. از جمله مدارک لازم می توان به نامه پذیرش دانشگاه، پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار، مدارک نشان دهنده توانایی مالی دانشجو برای تحصیل و زندگی در جمهوری آذربایجان، عکس پرسنلی، پرداخت هزینه صدور ویزای تحصیلی که معمولا برای ویزای بلند مدت یکساله ۲۰۰ دلار است، پرداخت هزینه صدور ویزای دانشجویی به مبلغ ۲۰ دلار، ارائه گواهی سلامت پزشکی متقاضی که از آزمایشگاه ها و مراکز مجاز در شهر باکو اخذ شده است و در نهایت گواهی عدم سوء پیشینه اشاره نمود.

برای مصاحبه سفارت نیاز به تعیین وقت ملاقات دارید. این کار از طرق وب سایت سفارت قابل انجام است. در زمان مصاحبه مدارک خود را تحویل مامور سفارت داده و فرم درخواست صدور ویزا را تکمیل کنید. مامور سفارت پس از بررسی مدارک نسبت به صدور ویزای دانشجویی آذربایجان اقدام می کند. مدت اعتبار ویزای تحصیلی معمولا یکسال است که در سالهای بعد قابل تمدید است.
متقاضیان تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان پس از انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظر مدارک و مستندات دانشگاه را آماده و برای کمیته جذب دانشجویان خارجی ارسال می نمایند.

مدرک دیپلم، ریز نمرات دوره متوسطه، پاسپورت، مدرک زبان آیلتس و نامه انگیزشی تحصیل در آذربایجان از جمله مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست پذیرش است. تمامی مدارک به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده و ممهور به مهر وزارت خارجه ایران، وزارت دادگستری و سفارت آذربایجان می شوند. در این مرحله مدارک دارای اعتبار بوده و قابلیت ارسال به دانشگاه را خواهند داشت.

مزیت های اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان

آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان
آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان

تحصیل در دانشگاه های آذربایجان امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی به زبان انگلیسی را فراهم می آورد. هزینه پایین تحصیل، هزینه زندگی مناسب، مشابهت فرهنگی میان دو ملت، اخذ پذیرش حتی بدون داشتن مدرک زبان و امکان اخذ بورسیه و کار دانشجویی از دیگر مزیت های تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان است.

دانشجویان پس از اتمام تحصیل فرصت شش ماهه ای برای جستجوی شغل در آذربایجان پیدا می کنند. در طی این مدت چنانچه فرد بتواند شغلی پیدا کند می تواند ویزای دانشجویی خود را به کاری تبدیل کند. مدارک صادره از دانشگاه های آذربایجان مورد تایید کشورهای اروپایی و سایر کشورها بوده لذا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان برای فارغ التحصیلان وجود دارد.

اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان با آوات

آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان
آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان

متقاضیان ایرانی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های آذربایجان را دارند می توانند از تحصیل ارزان و مقرون به صرفه در دانشگاه های آذربایجان به زبان انگلیسی بهره مند شوند. برای اخذ پذیرش دانشگاه های آذربایجان با کارشناسان آوات در تماس باشید. آوات مجری تخصصی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان سالها تجربه تخصصی در اخذ پذیرش دانشگاه های معتبر جهان و آذربایجان را دارد.

خدمات مشاوره رشته ها و گرایش های موجود در دانشگاه های آذربایجان، شرایط دانشگاه های مختلف و پیشنهاد بهترین و مناسب ترین رشته بسته به شرایط متقاضی از دیگر خدمات حرفه ای آوات برای متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان است.

آگاهی از دانشگاه های مختلف و نحوه پذیرش آنها به همراه اطلاعات کاملی از شهریه تحصیلی و هزینه های زندگی در آذربایجان را از آوات دریافت کنید.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تحصیل در جمهوری آذربایجان  مراجعه کنید.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!