Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

شرایط مهاجرت تحصیلی به  اتریش

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش

کشور  اتریش دارای یک سیستم آموزشی عمومی و رایگان می باشد به همین دلیل شرایط مهاجرت تحصیلی به  اتریش آسان است و جذب مهاجر در این کشور به راحتی صورت می گیرد سیستم آموزشی یک کشور تاثیر ویژه ای بر سطح پیشرفت و توسعه‌ی اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی آن دارد ،  .

گذراندن مدت زمان 9 سال برای تحصیل در کشور  اتریش الزامی می باشد ، وزارت آموزش و پرورش  اتریش مسئولیت نظارت و تامین بودجه‌ی دوره های آموزشی ابتدایی ، متوسطه و آموزش عالی را بر عهده دارد ، قوانین مربوط به فدرال نقش خاصی در نظام آموزش و پرورش دارد و تعیین شرایط مهاجرت تحصیلی به  اتریش نیز برعهده‌ی این نهاد می باشد .

* سیستم آموزشی در کشور  اتریش

آشنایی با سیستم آموزشی کشور  اتریش برای افرادی که قصد اقامت در اتریش را دارند بسیار ضروری می باشد چرا که از این طریق می توانند اطلاعاتی درباره‌ی شرایط مهاجرت تحصیلی به  اتریش کسب نمایند .

– مهد کودک :

این دوره‌ی آموزشی در کشور  اتریش مربوط به کودکان در رده‌ی سنی 3 تا 6 سال می باشد و اختیاری است ، به هر حال وزارت آموزش و پرورش کشور  اتریش این دوره را با اینکه اجباری نیست بخشی از سیستم آموزشی این کشور به حساب می آورد .

در کشور  اتریش مهد کودک ها به دو شکل دولتی و خصوصی موجود هستند و به طور کلی 75 درصد آنها را دولت تأسیس نموده است و تحت نظارت دولت می باشد و مؤسس مهد کودک های خصوصی نیز انجمن ها و فرقه های مذهبی و کلیساها می باشند .

پیشنهاد مطالعه »
ادامه تحصیل در کالج های انگلستان

– دوره‌ی آموزش ابتدایی :

کودکان می توانند در رده‌ی سنی 6 تا 10 سال به این دوره‌ی آموزشی وارد شوند که این نکته یکی از شرایط مهاجرت تحصیلی به  اتریش می باشد و شامل تمامی افراد می شود ، به بیانی تحت تأثیر تابعیت نیست .

تاریخی که دانش آموزان 6 ساله به دوره‌ی آموزشی ابتدایی وارد می شوند اول ماه سپتامبر می باشد که به طور معمول در سن 10 سالگی این دوره را به اتمام می رسانند و به مدت زمان 4 سال کامل اشتغال به تحصیل برای آنها الزامی می باشد ، شایان ذکر است تحصیل در مدارس تحت نظارت دولت در کشور  اتریش کاملا رایگان می باشد و این امر یکی از بهترین شرایط مهاجرت تحصیلی به  اتریش می باشد .

– دوره‌ی آموزشی متوسطه :

دوره‌ی متوسطه بعد از گذراندن دوره‌ی آموزش ابتدایی که 4 سال طول می کشد شروع می شود و رده‌ی سنی مربوط به آن 10 تا 13 سالگی است .

در این دوره‌ی آموزشی ، دانش آموزان بر اساس علاقه و استعدادشان رشته‌ی تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب می کنند تا از طریق آن به مقاطع بالای تحصیلی وارد شده و در آینده نیز شغلی متناسب با آن رشته را به دست آورند .

برای ورود به دوره‌ی آموزشی متوسطه داشتن مدرک قبولی در پایه‌ی چهارم دوره‌ی آموزش ابتدایی ضروری می باشد که یکی از شرایط مهاجرت تحصیلی به  اتریش می باشد .

مدرسه های مربوط به دوره‌ی متوسطه به منظور آموزش عمومی دانش آموزان طراحی شده و آنها را برای ورود به دبیرستان و همچنین زندگی کاری آماده می سازد .

پیشنهاد مطالعه »
بورسیه تحصیلی بلژیک

در صورتی که دانش آموزی برای ادامه تحصیل در دوره‌ی متوسطه به کشور  اتریش وارد شود و آلمانی زبان نباشد فقط در حالی می تواند در این دوره یک دانش آموز عادی محسوب شود که تا حدودی به زبان آلمانی تسلط داشته باشد و قادر به درک مطالب درسی باشد و اگر دانش آموز مورد نظر از لحاظ ذهنی و رده‌ی سنی برای حضور در کلاس آماده باشد اما از لحاظ تسلط به زبان آلمانی ضعیف باشد به عنوان یک دانش آموز غیر رسمی در مدرسه پذیرش خواهد شد این نکته نیز یکی از شرایط مهاجرت تحصیلی به  اتریش برای افرادی می باشد که به زبان آلمانی مسلط نیستند .

– دوره‌ی آموزشی فنی و حرفه ای :

این دوره‌ی آموزشی از رده‌ی سنی 14 تا 15 سال شروع می شود و دانش آموزان در مقطع نهم به یادگیری یک حرفه و فن پس از اتمام دوره‌ی آموزش ابتدایی و دوره‌ی آموزشی متوسطه می پردازند و طی این دوره‌ی آموزشی دانش آموزان از طریق انتخاب حرفه‌ی مورد علاقه شان و همچنین انجام فعالیت های مربوط به آن با روش کار و محیط مخصوص به آن حرفه و همچنین قوانین کار آشنایی پیدا می کنند .

در این دوره‌ی آموزشی دانش آموزان باید 6 عنوان درسی را با موفقیت سپری نمایند که این عناوین عبارتند از : صنعت ، تجارت ، تکنولوژی ، مطالعات اجتماعی ، کشاورزی و زیست شناسی .

در این دوره یکی از واحدهای اجباری درسی مربوط به نحوه‌ی کاربرد کامپیوتر می باشد که باید گذرانده شود ، نکته‌ی جالب توجه در این دوره‌ی آموزشی این است که دانش آموزان از شرکت های مربوط به کارآموزی در کارگاه ها دیدن می کنند و با محیط کار بیشتر آشنا می شوند .

پیشنهاد مطالعه »
شرایط دریافت ویزای تحصیلی هندوستان در سال 2019

نکته هایی که در بالا بیان شد شرایط مهاجرت تحصیلی به  اتریش در دوره‌ی آموزشی حرفه وفن می باشد .

– کالج های مقدماتی متوسطه :

این دسته از کالج ها آموزش کامل را همراه با آموزش فنی و حرفه ای به صورت عملی جهت مشاغل مخصوصی ارائه می دهند ، هنگامی که دانش آموزان مقطع هشتم را به اتمام برسانند و در ارزیابی مربوط به توانایی در این کالج قبول شوند  می توانند وارد آن شوند و مطابق با رشته‌ی تحصیلی که انتخاب نموده اند در کلاس های درسی مورد نظر شرکت نمایند .

دانش آموزان بر طبق رشته‌ی تحصیلی منتخبشان به مدت زمان 1 الی 4 سال در این کالج ها تحت آموزش قرار می گیرند ، اغلب این کالج ها بر آموزش به صورت عملی در کارگاه مدارس ، آزمایشگاه ها و قسمت های عملی تمرکز دارند .

دوره‌ی آموزشی در این کالج ها شامل یک دوره به صورت عملی می باشد که گذراندن آن برای دانش آموزان الزامی می باشد و پس از اتمام این دوره ، دانش آموزان می توانند در دوره های تکمیلی مربوط به ورود به دانشگاه حضور پیدا کنند .

مدت زمان لازم برای این دوره ها حدودا 4 الی 6 نیم ترم می باشد که بر طبق تقاضای دانش آموزان در برخی مناطق کشور  اتریش تشکیل می گردد .

آن دسته از دانش آموزانی که حداقل مدت زمان 3 سال در کالج فنی و حرفه ای و یا کالج فنی دوره‌ی متوسطه در سطح مقدماتی توانسته باشند نمرات حد نصاب برای قبولی را اخذ نمایند قادر خواهند بود مشاغل عادی کشور  اتریش را به دست آورند .

منبع: سفارت اتریش

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره