شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان این امکان را فراهم کرده که بتوانند شانس خود را برای یافتن شغل و اقامت در اتریش امتحان کنند. در میان انبوهی از سؤالات در ارتباط با مهاجرت به اتریش، شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان یکی از موضوعاتی است که سؤالات زیادی درباره آن مطرح می‌شود. به همین دلیل مصمم شدیم که در این مطلب به بازار کار اتریش، ویزای کاری اتریش و نیز شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان بپردازیم و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

بازار کار اتریش

بازار کار مناسب کشور اتریش، دلیل اصلی پُرس و جوی زیاد داوطلبان درباره شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان است. کشور اتریش همانند همسایه‌اش یعنی آلمان جزء آن دسته از کشورهایی است که همواره به داشتن سیستم اقتصادی منسجم و قدرتمند شُهره بوده و این توانمندی و انسجام را حتی در سالیان اخیر که کشورهای جهان با بحران اقتصادی جدی و فراگیر دست‌به‌گریبان هستند، حفظ کرده‌ است. پایین بودن نرخ بیکاری و تورم در اتریش از صلابت و سلامت اقتصاد این کشور حکایت دارد.

پایین بودن هزینه زندگی و چربشِ چشمگیر درآمدها بر هزینه‌ها، سطح ایده آلی از رفاه را برای شهروندان اتریش به ارمغان آورده است. همه این‌ها باعث می‌شود که شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان، موضوع جذابی برای داوطلبان اقامت در اتریش باشد تا بتوانند با یک ارزیابی از وضعیت خودشان و کسب آگاهی بیشتر در خصوص مسیرِ کار، برای اخذ ویزای کار در اتریش اقدام کنند. ویزای کاری اتریش، پیش‌زمینه اخذ کارت قرمز سفید قرمز و مجوز اقامت دائم در این کشور است.

انواع ویزای کاری اتریش

ویزای کاری اتریش معمولاً از دو شیوه‌ی متداول برای متقاضیان کار در این کشور صادر می‌شود.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل رایگان در کشور های آلمان و اتریش

1- اعلام نیاز سراسری به نیروی کار

در این روش که چندان با شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان همخوانی ندارد، کارفرما، شرکت یا نهادی که به نیروی کار نیاز دارد، به مدت سه ماه در محدوده‌ی کشور اتریش نسبت به نیروی کار موردنظرش اعلام نیاز می‌کند. در صورتی که ظرف مدت مذکور، نیاز به نیروی کار از درون کشور تأمین نشود، این اعلام نیاز به محدوده‌ی کشورهای حوزه شنگن گسترش می‌یابد و چنانچه پس از گذشت سه ماه دیگر، این اعلام نیاز کماکان بی‌جواب بماند، آنگاه ایرانیان و سایر داوطلبین کار در اتریش از سراسر دنیا می‌توانند جهت تصدی و احراز مشاغل موردنظر اعلام آمادگی کنند. در ابتدا گفتیم که این روش از نظر شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان چندان مساعد نبوده و احتمال موفقیت در یافتن شغل از این مسیر برای ایرانیان نسبتاً پایین است.

دلیل این امر هم کاملاً روشن است. اتریشی‌ها و داوطلبینی که ملیت یکی از کشورهای حوزه شنگن را داشته باشند، شانس بسیار بیشتری نسبت به شما در احراز مشاغل دارند و چنانچه شغل موردنظر، یک شغل متعارف باشد، شما هیچ شانسی برای رسیدن به آن نخواهید داشت. تنها در دو حالت است که ممکن است بتوانید از این طریق موفق به دریافت ویزای کاری اتریش شوید و آن هم به ماهیت شغل بستگی دارد. یعنی شغل موردنظر یا خیلی سخت و غیرمتعارف است و یا برای انجامش نیاز به مهارت یا دانش بسیار ویژه‌ای احساس می‌شود. حتی با این وجود هم قطعاً با ما هم‌نظر هستید که باز هم شانس احراز شغل از این طریق برای ایرانیان بسیار ناچیز است.

2- ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار در واقع همان مسیری است که شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان از طریق آن بسیار هموارتر است. در این حالت دولت اتریش برای داوطلبین کار در این کشور از سراسر جهان یک ویزای 6 ماهه صادر می‌کند تا افراد بتوانند به شرط برخورداری از شرایط خاص، به مدت محدود وارد خاک اتریش شده و در طول مدت اقامتشان در پی یافتن شغل باشند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به آلمان از طریق تخصص

فراموش نکنیم که اولاً طی این مدت، اجازه ورود بستگان درجه اول یعنی همسر و فرزندان احتمالی‌مان را نداریم و ثانیاً در صورتی که نتوانیم ظرف مدت تعیین‌شده در اتریش مشغول به کار شویم، باید به مقصد وطن، شال و کلاه کنیم! البته به‌محض امضای قرارداد کاری با شرکت یا کارفرمای اتریشی می‌توان برای ورود بستگان درجه‌یک به این کشور اقدام کرد.

شرایط اخذ ویزای کار اتریش برای ایرانیان

شاید برایتان این سؤال مطرح شده باشد که برای ارائه درخواست ویزای 6 ماهه‌ی جستجوی کار در اتریش باید واجد چه شرایطی باشید. در پاسخ باید گفت که دولت اتریش در زمینه صدور ویزای شش ماهه برای جستجوی کار بر مبنای نوعی سیستم امتیازدهی عمل می‌کند. یعنی چند معیار اصلی را تعیین کرده و با توجه به وضعیتتان از لحاظ هر یک از این معیارها به شما امتیاز می‌دهد. در صورتی که شرایطتان به‌گونه‌ای باشد که بتوانید 70 امتیاز از 100 امتیاز ممکن را کسب کنید، آنگاه می‌توانید نسبت به درخواست ویزای جستجوی کار در اتریش اقدام کنید.

معیارهای سیستم امتیازدهی برای ویزای جستجوی کار در اتریش عبارت‌اند از:

وضعیت تحصیلی: این معیار حداکثر 40 امتیاز دارد. توجه داشته باشید که داشتن حداقل مدرک کارشناسی امری ضروری می‌باشد.
سابقه شغلی: این معیار حداکثر 20 امتیاز دارد. در این خصوص برخورداری از حداقل دو تا سه سال سابقه کار مرتبط با زمینه تحصیلی ضروری است.
مدرک زبان: حداکثر 10 امتیاز برایتان دارد. نمره 5.5 آیلتس یا A2 آلمانی حداقل نمراتی هستند که باید در آزمون‌های زبان کسب کرده باشید.
سن: سن هم یکی از معیارهای مهمی است که می‌تواند حداقل 10 و حداکثر 20 امتیاز برایتان بیاورد. البته این معیار تنها زمانی برایتان سودمند است که کمتر از 45 سال داشته باشید. اگر هنگام درخواست ویزای کار، سنتان کمتر از 35 باشد، آنگاه 20 امتیاز کاملِ این آیتم نصیبتان می‌شود.
سابقه تحصیل در اتریش: در صورت برخورداری از این امتیاز می‌توانید حداکثر 10 امتیاز دیگر کسب کنید و طبیعتاً شانستان برای اخذ ویزای کار افزایش می‌یابد.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

سخن آخر
با توجه به توضیحات ارائه‌شده، شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان به شرط برخورداری از معیارها و الزامات تعیین‌شده، شرایط نسبتاً مناسبی است. بنابراین چنانچه در تصمیم خود برای مهاجرت کاری به اتریش و زندگی در این کشور زیبای اروپای مرکزی مصمم هستید، بهتر است هر چه سریع‌تر دست‌به‌کار شوید. البته که در این مسیر، مشاوره با افراد معتبری که با روال کار آشنایی کافی دارند، یکی از الزاماتی است که هرگز نباید از آن غافل شوید. امید است این مطلب توانسته باشد که پاسخگوی ابهامات شما خوبان در خصوص شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان باشد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت اتریش


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ