اتریش, توریستی

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش

کشور اتریش، همواره به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری در اروپا و حتی در سطح دنیا مطرح می باشد؛ از این رو آشنایی با ویزای توریستی اتریش، برای متقاضیان ورود به این کشور، ضروری می باشد. این کشور، پتانسیل های گردشگری ویژه ای، چه از لحاظ طبیعی و چه از لحاظ فرهنگی و تاریخی- هنری داراست. عبور رشته کوه های آلپ از این کشور، و پوشاندن بیش از 80 درصد از مساحت این کشور، چشم اندازهای منحصر به فردی را خلق نموده است؛ که چشم هر بازدید کننده ای را خیره می سازد. دریاچه های متعدد، کوهستان های سرسبز در تابستان و پوشیده با برف سنگین در زمستان، هتل های ییلاقی و مجلل و وجود انواع ورزش های زمستانی در کوهستان های آلپ، تنها قطره ای از دریای جذابیت های کشور اتریش هستند.

توریسم یا گردشگری، صنعتی است که امروزه کشورهای توسعه یافته با دارا بودن زیر ساخت های آن و امکانات رفاهی استاندارد و مدرن، از آن بهره های فراوانی می برند؛ به طوری که در برخی از کشورها، صنعت گردشگری به منبع درآمد ویژه و خاص آن کشور تبدیل شده است. مسافرت با هدف گردشگری و سیر سیاحت، در هر کشوری نیازمند اخذ ویزای توریستی از آن کشور می باشد. در یک تقسیم بندی کلی، گردشگری را می توان به دو نوع اصلی، گردشگری داخلی و گردشگری خارجی تقسیم نمود. به کسی که تصمیم به گردشگری در داخل کشور خود را دارد، گردشگر داخلی، و به کسی که قصد گردش و بازدید از سایر کشورها را دارد، گردشگر خارجی اطلاق می شود.

در سال های اخیر، به دلایل مختلف، سفر به کشورهای توریست پذیر رواج بیشتری یافته است. در این بین کشورهای اروپایی، به ویژه کشورهایی مانند ترکیه، سوییس، اسپانیا، یونان، قبرس، اتریش و … سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر خارجی هستند و درآمد حاصل از این صنعت برای آنها، میلیاردها دلار می باشد. اتریش نیز از جمله کشورهای اروپایی است که از این قاعده مستثنی نیست و برای مسافرت به این کشور، اولین مرحله، اخذ ویزای توریستی اتریش می باشد. ویزای توریستی اتریش، دارای شرایط و مدارکی است؛ که متقاضیان و گردشگران سفر به این کشور، باید به تهیه و ارائه آن اقدام نمایند.
در این مطلب می خواهیم موضوعات مرتبط با ویزای توریستی اتریش را تشریح نماییم.

از رایج ترین و پر تقاضا ترین انواع اخذ ویزا، ویزای توریستی می باشد؛ که به روش های گوناگونی می توان آن را دریافت نمود. متقاضیان برای ورود به هر کشور خارجی، لازم است که ویزای آن کشور را اخذ نمایند. ویزا یک سند و گواهی معتبری است که سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر، برای درخوست کننده یا متقاضی صادر می نماید. با در دست داشتن ویزای یک کشور، براحتی امکان ورود، خروج و اقامت بدون دردسر، برای افراد فراهم می گردد. در این میان، اخذ ویزای توریستی، مناسب توریست ها یا گردشگرانی است که تنها هدف آنها گردشگری و سیر و سیاحت، در کشور خارجی می باشد. به طور مثال برای سفر به یکی از کشورهای اروپای مرکزی مانند اتریش، داشتن ویزای توریستی اتریش از ملزومات این سفر خارجی است.

مدارک اخذ ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش، دارای مراحل و فرآیندی است که آغاز آن با آماده سازی مدارک لازم می باشد. کلیه مدارک می بایست به زبان آلمانی ترجمه شوند.

تهیه فرم درخواست ویزای توریستی اتریش و تکمیل فرم توسط متقاضی.
تهیه دو قطعه عکس جدید رنگی از متقاضی در ابعاد 3.5 و 4.5 سانتی متر.
ارائه گذرنامه معتبر، با حداقل دو صفحه خالی از صفحات گذرنامه.
تهیه کپی پاسپورت از صفحه استیکر دار و صفحه اصلی.
تهیه و ارائه مدارک و گواهی اشتغال به کار متقاضی.
تهیه و ارائه بیمه مسافرتی متقاضی.
تهیه بلیط مسافرتی که به صورت رفت و برگشت رزرو شده باشد.
رزرو مکان اقامتی یا هتل اقامتی به اسم متقاضی.
ارائه گواهی و مدارک مبتنی بر تمکن مالی متقاضی.
پرداخت هزینه بررسی ویزای توریستی

نکته 1: افراد زیر سن قانونی، باید اجازه محضری و قانونی والدین را با ترجمه آلمانی ارائه نمایند.
نکته 2: مدارک ویزای توریستی به ترتیب چیدمان زیر باید تحویل داده شود: پاسپورت، فرم تقاضا نامه، عکس متقاضی، بلیط، رزرو هتل اقامتی متقاضی، دعوت نامه، گواهی تمکن مالی متقاضی، فیش حقوقی، گواهی اشتغال، اسناد ملکی، شناسنامه، کپی بیمه مسافرتی و سایر موارد.

هزینه ویزای توریستی اتریش

برای اخذ هر نوع از ویزا، باید هزینه آن را متقاضی، تقبل نماید. ویزای توریستی اتریش را از قبل باید تهیه نمود و هزینه آن را پرداخت کرد. به طور کلی، ویزای توریستی اتریش، هزینه ای بالغ بر 60 یورو را خواهد داشت؛ که برای کودکان زیر 6 سال، رایگان و کودکان در محدوده سنی 6 تا12 سال، در حدود 35 یورو خواهد بود. چنانچه مدت زمان اقامت متقاضی بیش از 91 روز باشد، باید 100 یورو هزینه ویزای توریستی اتریش را پرداخت نماید. در کنار این هزینه، هزینه های بررسی و تأیید ویزای اتریش، 40 یورو و هزینه صدور پاسپورت یا گذرنامه نیز، 76 یورو می باشد؛ که باید متقاضی ویزای توریستی اتریش، آنها را پرداخت نماید.

روش های اخذ ویزای توریستی اتریش

برای اخذ ویزای توریستی از هر کشوری، می توان از روش های زیر اقدام نمود. ویزای توریستی اتریش نیز، بر طبق همین روش ها صادر می شود.

با مراجعه حضوری به سفارت اتریش.
با درخواست اینترنتی یا آنلاین در سامانه سفارت اتریش.
به محض ورود به اتریش.
به روش معاف از ویزا.

ویزای توریستی اتریش

اتریش از جمله کشورهای عضو شنگن می باشد؛ که لازم است توریست ها و گردشگران، برای ویزای توریستی اتریش، حتماً ویزای شنگن را نیز تهیه نمایند. انواع ویزای شنگن نیز در چهار گروه اساسی تقسیم می شود و برای مقاصد مختلفی کاربرد خواهد داشت. مثلاً ویزای تجاری شنگن که برای داد و ستد و تجارت در اتریش کاربرد دارد و تجار و بازرگانان ملزم به تهیه آن هستند.
ویزای توریستی شنگن، باید توسط تمام انواع گردشگران، شامل اکوتوریسم، ژئوتوریسم، گردشگری سلامت، گردشگری فرهنگی- تاریخی، گردشگران هنری و …، که قصد ورود به کشور اتریش را دارند، تهیه شود.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *