اتریش, تحصیلی, ویزای تحصیلی

قوانین مهاجرت تحصیلی به اتریش

قوانین مهاجرت تحصیلی در اتریش

قوانین مهاجرت تحصیلی به اتریش

دانستن قوانین مهاجرت تحصیلی در اتریش برای افرادی  که  قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارند بسیار مهم است که در این مقاله سعی می کنیم این قوانین را برای شما بنویسیم. وقتی صحبت از مهاجرت تحصیلی به اروپا به میان می آید قطعا مهاجرت تحصیلی به اتریش از گزینه های مهم این امر خواهد بود زیرا این کشور شرایط راحت تری را برای تحصیل  در نظر گرفته است.

 نگاهی گذرا به کشور اتریش

کشور اتریش واقع در مرکز اروپا کشوری کوهستانی و جذاب است که پایتخت این کشور دیدنی شهر زیبای وین می باشد. زبان مردم کشور اتریش، آلمانی است اما در بخش هایی از آن نیز به زبان اسلوونیایی و کرواتی و مجاری نیز سخن می گویند. همانطور که گفته شد این کشور در قلب اروپا قرار گرفته است و رشته کوه فوق العاده آلپ را در خود دارد.

فرهنگ پر بار و غنی این کشور و هم چنین ارزان قیمت بودن دانشگاه های این کشور شرایط مناسبی را برای مهاجرت تحصیلی به اتریش از سایر نقاط دنیا فراهم کرده است. سالانه تعداد زیادی متقاضی ورود به دانشگاه های اتریش و برای ادامه تحصیل وارد این کشور می شوند.

پرطرفدار بودن مهاجرت تحصیلی به اتریش به دلایل زیر می باشد

رتبه های زیر 100 دانشگاه های اتریش که دال بر ممتاز بودن دانشگاه های این کشور دارد

کسب مقام برترین شهر دانشجویی در سال 2012

نیاز نداشتن به زبان آلمانی در ابتدای پذیرش

بالا بودن سطح و میزان آموزش این کشور

بالا بودن سطح کیفیت رفاه و زندگی

ارزان قیمت بودن دانشگاه های این کشور

مدارک پذیرش در دانشگاه های اتریش و قوانین مهاجرت تحصیلی به اتریش

مدارکی که شخص برای پذیرش باید ارائه نماید بسیار مهم است که آن ها را برای شما نام خواهیم برد البته این مدارک بستگی به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد تحصیل دارد که ممکن است متفاوت و کم و زیاد باشد.

  • ارائه کپی از صفحه اول گذرنامه
  • ارائه مدارک دیپلم به زبان آلمانی
  • ارائه مدرک پیش دانشگاهی به زبان آلمانی
  • ارائه مدارک فوق دیپلم یا لیسانس یا فوق لیسانس به زبان آلمانی
  • نامه قبولی کنکور سراسری شخص از طرف سازمان سنجش و ترجمه آن به زبان آلمانی
  • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و ترجمه آن به زبان آلمانی
  • انگیزه نامه
  • در صورت وجود؛ ارائه مدارک زبان آلمانی یا انگلیسی
  • عکس پاسپورتی رنگی ( دو قطعه)
  • ارائه رزومه

از دیگر قوانین مهاجرت تحصیلی به اتریش این است که مدارک شما برای ترم تابستان تا پنجم ماه فوریه و برای ترم زمستان تا پنجم سپتامبر باید به دانشگاه مورد نظرتان ارسال شده باشد. زیرا بررسی پرونده دانشجویان بسیار زمان بر است. برخی از دانشگاه ها مثل دانشگاه های فنی، هنر و پزشکی آزمون ورودی دارند و این آزمون معمولا شش ماه پیش از شروع سال تحصیلی گرفته می شود. به همین دلیل این مهم است که شما مدارک خود را بسیار سریع ارسال نمایید.

ترجمه مدارک مقاطع دیپلم تا کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیز گاهی اوقات کفایت می کند اما گاهی وقت ها نیز سفارت اتریش آن ها را رد می کند. به همین دلیل برای اطمینان بهتر است مدارک به آلمانی ترجمه شود. این مدارک برای مهاجرت به اتریش ضروری هستند. پس این نیز یکی دیگر از قوانین مهاجرت تحصیلی به اتریش می باشد

مقاطع تحصیلی پس از مهاجرت به اتریش

قوانین مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع کالج:

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش دارید باید این نکته را بدانید که پس از اتمام دیپلم شما نمی توانید مدارک خود را اپلای کنید بلکه حتما باید کنکور بدهید و قبولی در کنکور سراسری را کسب نمایید تا بتوانید برای مهاجرت تحصیلی به اتریش اقدام نمایید. پس از قبولی در کنکور سراسری شما میتوانید درخواست خود را مبنی بر مهاجرت تحصیلی به این کشور ارائه دهید و در صورت قبولی، دو ترم کالج را بگذرانید که البته به زبان آلمانی است و پس از قبولی در کالج میتوانید وارد دانشگاه شوید. در کالج باید بعضی از درس های پیشنیاز مورد نیاز رشته دانشگاه خود را پاس کنید.

قوانین مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع لیسانس

برای اینکه در مقطع لیسانس پذیرش شوید باید رشته ی تحصیلی انتخابی شما با رشته تحصیلی ای که در ایران خوانده اید تطابق داشته باشد یا همانطور که گفته شد دو ترم از کالج را بگذرانید. در حین تحصیل در کالج نیز شما می توانید زبان آلمانی را آموزش ببینید.

قوانین مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع فوق لیسانس و دکتری

برای این مقاطع نیز همانند مقطع لیسانس شما باید دانشجوی رشته مورد نظرتان در ایران باشید و یا اینکه در کنکور سراسری کارشناسی ارشد یا دکترا قبول شده باشید.

قوانین مهاجرت تحصیلی به اتریش برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی

برای پذیرش در رشته های پزشکی و دندان پزشکی شخص می بایست دانشجوی یکی از رشته های پزشکی و یا پیراپزشکی در ایران بوده باشد و لازمه مهاجرت تحصیلی به اتریش در این رشته ها نیز این است که شخص حداقل دو ترم در ایران گذرانده باشد.

بعد از اینکه دانشجو پذیرش گرفت نیز شخص در کالج های اتریش باید دو ترم بگذراند اما اگر 4 ترم را در ایران گذرانده باشد دیگر نیازی به گذراندن این دو ترم نیست. این کالج ها دو آزمون دارند یکی قبل از گذراندن کالج و دیگری پس از اتمام آن.

در صورت قبولی دوره های کالج و دوره های آموزش زبان آلمانی دانشجو به عنوان دانشجوی رسمی کشور اتریش محسوب می شود. حال اگر دانشجو در هر کدام از این دوره ها قبول نشد دوباره باید امتحان بدهد.

برای مهاجرت تحصیلی به اتریش برای رشته های پزشکی، دندان پزشکی و دارو سازی و در کل رشته های مرتبط با این موارد آزمون ورودی دارد.

قوانین مهاجرت تحصیلی به اتریش برای گرفتن ویزای تحصیلی

شخصی که میخواهد از طریق ویزای تحصیلی وارد اتریش شود ابتدا می بایست در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته باشد و بعد از آن میتواند به انجام کار های ویزای تحصیل بپردازد. وقتی مدارک شما مورد تایید سفارت اتریش قرار گرفت شما یک ویزای سه ماهه برای ورود به این کشور دریافت می کنید و بعد از این که وارد اتریش شدید می توانید کارت یک ساله خود را از محل مربوطه دریافت نمایید.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *