شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا در انواع و ساب کلاس های متفاوت در نظر گرفته شده اند که هر کدام شرایط مخصوص به خود را خواهد داشت و منجر به اقامت استرالیا می باشد. از مهمترین ساب کلاس های ویزای کار می توان به ویزای 189، 190، 489، 400، 408 ا اشاره کرد. هر یک از ویزا های ذکر شده جهت انجام کار در استرالیا در نظر گرفته شده اند و متقاضی هر یک از این ویزا ها باید توانایی کار کردن داشته و یا در شغل مخصوص خود تبحر داشته باشد.

پس اولین شرط برای اخذ ویزای کار استرالیا توانایی کار کردن می باشد که حتما باید متقاضی ویزا در صورت داشتن توانایی ها و مهارت لازم اقدام به اخذ آن نماید. در ادامه به بررسی تک به تک شرایط ویزا ها پرداخته ایم که می توانید از میان ویزا های ذکر شده متناسب با استعداد خود یکی را انتخاب نمائید.

شرایط اخذ ویزای کار 189 استرالیا

ویزای 189 استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که در شغلی مهارت کامل دارند و می توانند به صورت تخصصی عمل نمایند که بدون هیچ واسطه ای بوده و تنها مورد دخیل توانایی شخص خواهد بود. اما شرایط دیگری نیز جهت اخذ این ویزا لازمه پذیرش خواهد بود که به برخی از این شرایط در ادامه اشاره کرده ایم:

 • سن فرد متقاضی نباید بیشتر از 50 سال بوده باشد و سلامت شخص باید مشخص شود.
 • داشتن توانایی های زبانی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود که حتما باید شخص متقاضی مدارک زبان انگلیسی خود را ارائه نماید و در صورت نداشتن توانایی های زبانی باید هر چه زودتر نسبت به فراگیری آن اقدام نماید. از جمله مدارک لازم برای اثبات آموزش های زبانی می توان به داشتن حداقل نمره 6 در چهار مهارت آیلتس اشاره نمود که فرد می تواند در صورت داشتن مدرک تافل نیز بر حسب برآورد سازی نمرات اقدام به اخذ ویزای 189 نماید.
 • فرد متقاضی باید در آزمون CEA حداکثر سه سال پیش از درخواست ویزا شرکت کرده و حداقل امتیاز 169 را اخذ کرده باشد.
 • داشتن حرفه ای متناسب با مشاغل مورد نیاز استرالیا کمک بسزایی در جذب متقاضی در مدت کوتاه تری خواهد شد و در صورت کلی می توان گفت عامل تعیین کننده سطح مهارت متقاضی خواهد بود.
پیشنهاد مطالعه »
لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

انواع ویزای استرالیا

شرایط اخذ ویزای کار 190 استرالیا

ویزای 190 تفاوت چندانی با ویزای 189 نخواهد داشت و ملاک انتخاب میزان توانایی های متقاضی می باشد با این تفاوت که در ویزای 190 نیاز به یک اسپانسر ایالتی خواهد بود و شرایط اخذ این ویزا به مراتب راحت تر از ویزای 189 خواهد بود. از جمله شرایطی که فرد متقاضی باید جهت اخذ ویزای 190 داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد که تمامی شرایط ویزای 189 لازمه دریافت این ویزا خواهد بود که ما تنها شرایط افزون بر شروط ذکر شده را ذکر می کنیم:

 • داشتن اسپانسر لازمه دریافت این ویزا می باشد که باید تمامی مشخصات خود را تکمیل نمائید و توسط یک اسپانسر ایالتی برگزیده شوید تا هرچه سریعتر ویزای کار 190 خود را دریافت نمائید.
 • کسب امتیاز قبولی اهمیت به ویژه ای در این ویزا خواهد داشت که باید حداقل 55 امتیاز دریافت نمائید چرا که نمره قبولی 60 امتیاز می باشد که اسپانسر ایالتی امکان اعطا 5 امتیاز را خواهد داشت.
 • ویزای 190 استرالیا اقامت 5 ساله استرالیا می باشد که چنانچه اسپانسر از نحوه کار شما راضی باشد امکان تمدید قرار داد و یا تبدیل اقامت به دائم را به شما خواهد داد.
پیشنهاد مطالعه »
محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا

شرایط اخذ ویزای کار 489 استرالیا

شرایط ویزای 489 تفاوت چندانی با دیگر ویزا های ذکر شده ندارد و تفاوت آن در داشتن اسپانسری فامیلی می باشد که پذیرش این ویزا نیز راحت تر از دیگر موارد خواهد بود که از جمله شرایط لازم جهت اخذ این ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سن فرد متقاضی باید کمتر از 45 سال بوده باشد.
 • از چهار مهارت آیلتس حداقل نمره 6 و یا در تافل حداقل 12 امتیاز گوش کردن، 13 امتیاز خواندن، 21 امتیاز نوشتن و18 امتیاز صحبت کردن را گرفته باشد.
 • داشتن اسپانسر فامیلی از اهمیت به ویژه ای برخوردار است و کمک بسزایی در گزینش شما خواهد کرد چرا که اسپانسر در این ویزا توانایی ارائه 10 امتیاز را خواهد داشت که شخص متقاضی تنها با اخذ 50 امتیاز جواز دریافت این ویزا را دریافت خواهد کرد.
 • باید نسبت به ارزیابی شغل خود اقدام نمائید چرا که ارائه مدرک ارزیابی شغلی یکی از ملزومات دریافت این ویزا خواهد بود.

 شرایط اخذ ویزای کار400 استرالیا

ویزای 400 استرالیا به منظور اقامت کوتاه مدت استرالیا می باشد و از 3 تا 6 ماه اعتبار خواهد داشت که جهت اخذ این ویزا داشتن شرایط زیر مورد نیاز خواهد بود:

 • شخص متقاضی باید توانایی مال خود را نشان دهد که می تواند خود و خانواده خود را تامین نماید و اثبات این امر باید با ارائه فیش حقوقی و یا منبع درآمد وی باشد.
 • چنانچه می خواهید خانواده خود را به همراه داشته باشید باید نام آنها را در ویزای خود ذکر نمائید که هر یک از اعضای خانواده نیز باید واجد شرایط باشند.
 • باید آزمایش سلامت گرفته باشید و چنانچه در 12 ماه اخیر اقدام به دریافت آن کرده اید نیازی به مراجعه مجدد نخواهد بود.
 • نداشتن سو پیشینه برای خود فرد متقاضی و همچنین خانواده وی امری ضروری می باشد.
 • در هنگام درخواست این ویزا باید در خارج از استرالیا بوده باشید.
پیشنهاد مطالعه »
کار درکانادا

شرایط اخذ ویزای 408 استرالیا

ویزای 408 استرالیا نیز به عنوان ویزای موقت می باشد و شخص متقاضی در موارد زیر می تواند اقدام به دریافت این ویزا نماید:

 • در یک کمیسیون خیریه و یا غیر انتفاعی استرالیا کار کند.
 • در یک سازمان کنسولگری خارجی و یا در سفارت مشغول به کار شود
 • در یک ایالت و یا دولت کشور های مشترک المنافع باشد.
 • و باید پشتوانه ای جهت حمایت داشته باشد که توسط دولت ارائه خواهد شد.

ویزا های ذکر شده مهمترین ویزا های کار استرالیا می باشند اما شاهد برخی دیگر از ساب کلاس های کاری استرالیا هستیم که کمتر مورد توجه قرار می گیرند و هر یک شرایط ویژه خود را خواهند داشت.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

منبع:سفارت استرالیا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ