مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

 شرایط ویزای استرالیا

خلاصه مقاله : اولین قدم برای مهاجرت به استرالیا دریافت ویزای این کشور است. با توجه به نوع مهاجرت شما ویزاهای متفاوتی وجود دارد که هر کدام دارای مزایایی هستند. در این مقاله قصد داریم در مورد هر کدام از این ویزاها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.با ما همراه باشید.
 شرایط ویزای استرالیا

 شرایط ویزای استرالیا

فهرست مقاله
 شرایط ویزای استرالیا
 شرایط ویزای استرالیا

در این مقاله شرایط  ویزای استرالیا را بررسی خواهیم کرد.کشور استرالیا به دلیل دارا بودن موقعیت جغرافیایی مناسب، آب و هوای چهار فصل، جامعه چندفرهنگی و سطح بالای رفاه اجتماعی مقصد جذابی برای آن دسته از متقاضیانی است که به دنبال مکانی آرام و دلپذیر جهت کار، تحصیل و زندگی می گردند. دولت استرالیا به منظور تسهیل سازی امر مهاجرت به این کشور اقدام به تعریف انواع ویزای استرالیا کرده است که با اخذ هر یک از آنها می توان به راحتی وارد خاک این کشور شد و در صورت کسب شرایط لازم اقامت استرالیا را به دست آورد.

انواع ویزای استرالیا

 

ویزای کلاس ۱۸۹

ویزای ۱۸۹ استرالیا بهترین حالت ورود به خاک این کشور محسوب می شود زیرا فرد متقاضی می تواند از طریق اخذ ویزای ۱۸۹ از ابتدا جهت اقامت دایم وارد استرالیا شود و هر جایی از این کشور را برای سکونت انتخاب کند. ویزای ۱۸۹ از طریق تخصص و مهارت کاری اخذ می شود و فرد متقاضی می بایست در این زمینه موفق به کسب امتیاز ۶۵ گردد.

ویزای کلاس ۱۹۰

 شرایط ویزای استرالیا
شرایط ویزای استرالیا

این نوع از ویزای استرالیا از راه تخصص و مهارت با پشتیبانی یکی از ایالت های واقع در این کشور اخذ می شود. زمانی که فرد متقاضی به دلیل نداشتن امتیاز کافی ( امتیاز ۶۵ ) واجد شرایط لازم جهت اخذ ویزای استرالیا نیست می تواند از روش غیر مستقیم به اقامت دایم در این کشور دست یابد. در این روش فرد متقاضی می تواند با درخواست اسپانسر از یکی از ایالت های کشور استرالیا که مهارت فرد در آنجا مورد نیاز است امتیاز مورد نیاز خود را کسب نماید. این روش زمانی نتیجه بخش خواهد بود که تخصص شغلی فرد متقاضی در فهرست اداره مهاجرت ایالتی که قرار است اسپانسر او شود موجود باشد.

شرایط اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

اخذ ویزای 190 اقامت دائم استرالیا داشتن شرایطی را می طلبد که فرد متقاضی در اولین مرحله باید با این شرایط آشنایی کامل داشته و با علم بر داشتن شرایط اقدام به اخذ آن نماید. شرایط لازم جهت اخذ این ویزا از قبیل زیر می باشد:

 •  متقاضی نباید از 45 سال بیشتر سن داشته باشد.
 • مدرک زبان مهم ترین اصل می باشد که بسیاری از متخصصین به دلیل نداشتن مدرک زبان مورد قبول, امکان اخذ این ویزا را نداشته اند.

جهت اخذ این ویزا داشتن یکی از مدارک زیر ضروری خواهد بود:

 1.  فرد متقاضی باید در هر چهار مهارت آیلتس مجموعا نمره 6 را کسب کرده باشد.
 2. در تافل حداقل 12 امتیاز گوش کردن، 13 امتیاز خواندن، 21 امتیاز نوشتن و 18 امتیاز صحبت کردن را گرفته باشد.
 3. حداکثر تا سه سال قبل از تاریخ مهاجرت در امتحان CEA شرکت نموده و حداقل امتیاز 169 را کسب کرده باشد و چنانچه بیش از 3 سال از تاریخ امتحان وی گذشته باشد باید دوباره نسبت به امتحان اقدام نماید.
 4. جهت اخذ ویزای 190  استرالیا داشتن یک اسپانسر ضروری خواهد بود در همین راستا باید اسپانسری منحصر به شغل خود بیابید. جهت یافتن اسپانسر شیپ هم می توانید از طریق وزارت کار  استرالیا اقدام نمایید و هم می توانید خود به دنبال اسپانسر قوی مربوط به شغل خود باشید.
 5. همسان بودن شغل تخصصی شما با یکی از مشاغل مورد نیاز  استرالیا به مراحل پذیرش سرعت خواهد بخشید و شانس انتخاب را نیز بالا خواهد برد.
 6. اخذ نمره قبولی از اهمیت به ویژه ای برخوردار می باشد که فرد متقاضی باید حداقل 60 امتیاز به خود اختصاص دهد و چنانچه میزان امتیازات وی بیشتر بوده باشد شانس پذیرش وی نیز بالاتر خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190 مراجعه کنید.

ویزای کلاس ۴۸۹

این نوع از ویزای استرالیا مانند ویزای ۱۹۰ از راه مهارت و تخصص اخذ می شود. با این تفاوت که فرد متقاضی در آغاز کار اجازه اقامت چهار ساله به صورت مشروط را خواهد داشت و الزامی است که به مدت ۲ سال در منطقه ای که اسپانسر او شده است سکونت نموده و مشغول به کار شود. همچنین فرد متقاضی می تواند از طریق همسر یا یکی از اقوام درجه یک خود که مقیم استرالیا هستند و در منطقه ای خاص یا ایالتی که مورد نظر اداره مهاجرت استرالیا است زندگی می کنند امتیاز لازم جهت اخذ ویزای استرالیا را به منظور اقامت دایم کسب نماید.

ویزای کلاس ۴۷۶

این ویزا به کسانی تعلق می گیرد که از دانشگاه های خاص فارغ التحصیل شده باشند. در ایران فارغ التحصیلان دانشگاه های تهران و امیرکبیر در رشته های مهندسی به شرطی که حداکثر ۲ سال از فارغ التحصیلی آنها گذشته باشد شرایط اخذ این ویزا را دارند. اخذ ویزای ۴۷۶ امکان اقامت ۱۸ ماهه در استرالیا را فراهم می سازد و در صورتی که فرد متقاضی به مدت یک سال در استرالیا کار کند می تواند نسبت به اقامت دایم درخواست دهد.

ویزای تجاری و سرمایه گذاری

جهت سرمایه گذاری و راه اندازی تجارت در استرالیا ۳ نوع ویزا قابل اخذ می باشد:

 • ویزای کلاس ۱۸۸
 • ویزای کلاس ۸۸۸
 • ویزای کلاس ۱۳۲

این گروه از ویزاهای استرالیا امکان سرمایه گذاری در داخل این کشور را برای متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا فراهم می سازند. اعتبار این ویزاها به طور معمول تا ۴ سال است و در برخی موارد امکان دارد تا ۲ سال دیگر تمدید شود. فرد متقاضی موظف است حداکثر تا ۲ سال پس از ورود به استرالیا فعالیت تجاری خود را آغاز نماید. چنانچه فرد در کار خود ۲ سال به موفقیت برسد اجازه اقامت در استرالیا به وی و خانواده او اعطا می شود.

ویزای کار آفرینی

ویزای کارآفرینی مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته و افراد زیادی اقدام به دریافت آن می نمایند از جمله شرایط این ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1

 به دلیل نیاز کشور استرالیا به سرمایه گذاران افراد زیر 55 سال امکان سرمایه گذاری در استرالیا را خواهند داشت.

2

 داشتن اسپانسر شیپ از ضروریاتی است که حتما باید به آن توجه شود.

3

 گرفتن امتیاز کافی نیز حائز اهمیت خواهد بود که فرد متقاضی بایستی حداقل امتیاز 65 را کسب نماید البته به سرمایه شخص، سن، میزان گردش حساب ها، مدرک تحصیلی، داشتن مهارت و… امتیاز داده می شود.

4

 داشتن گردش مالی 2 ساله در طی 4 سال اخیر به میزان 500 هزار دلار از شرایط اخذ ویزای تجاری و سرمایه گذاری استرالیا می باشد.

5

 میزان سرمایه فرد متقاضی از قبیل زمین، دارائیها، ملک، پول نقد،ماشین و… باید بیش از 800 هزار دلار باشد.

 

مزایای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا

اخذ ویزای کار آفرینی مزایای بسیاری خواهد داشت و عامل اصلی انتخاب بضاعت مالی فرد متقاضی می باشد که باید حتما سرمایه کافی جهت راه اندازی کسب و کار داشته باشد. به برخی از مزایای ویزای کارآفرینی استرالیا در ادامه اشاره نموده ایم:

 • بدون پرداخت ودیعه امکان اخذ این ویزا وجود خواهد داشت.
 • دو سال مهلت خواهید داشت که سرمایه خود را به استان منتقل نمایید.
 • به داشتن مدرک زبان انگلیسی جهت اخذ این ویزا نیازی نخواهد بود و تنها امتیاز اضافی برای فرد در بر خواهد داشت.
 • تمامی مراحل اخذ این ویزا مدت زمان کمی نیاز داشته و در کمترین مدت امکان اخذ آن وجود خواهد داشت.
 • می توانید خانواده خود را نیز به همراه خود برده و اقامت دائم آنها را نیز دریافت نمایید.
 •  داشتن درآمد خوب در شغل های بیزینسی استرالیا که حتما میزان درآمد مشاغل در استرالیا مناسب خواهد بود.

کشور استرالیا به مشاغل اهمیت ویژه ای می دهد به همین منظور تمامی خدمات و امکانات لازم برای بیزینس کاران فراهم خواهد شد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله‌ی ویزای کار آفرینی استرالیا مراجعه کنید.

ویزای تحصیلی استرالیا

 شرایط ویزای استرالیا
شرایط ویزای استرالیا

به منظور تحصیل در استرالیا انواع گوناگونی از ویزاها برای افراد متقاضی تحصیل در مراکز آموزشی این کشور صادر می گردد. ویزاهای تحصیلی امکان اقامت موقت را برای فرد متقاضی و بنابر شرایط موجود برای یک نفر از والدین او ایجاد می کند. در بیشتر مواقع فرد می تواند بعد از فارغ التحصیلی نسبت به اخذ اقامت دایم استرالیا اقدام کند.

انواع ویزای تحصیلی استرالیا عبارتند از:

ویزای کلاس ۵۰۰ ( ویزای دانش آموزی ): این ویزا مختص دانش آموزان بوده و تا سن ۱۸ سالگی اعتبار دارد. یکی از مهم ترین شرایط جهت دریافت ویزای کلاس ۵۰۰ داشتن توان مالی به منظور پرداخت هزینه ها می باشد.

ویزای کلاس ۵۹۰ ( ویزای گاردین ): این ویزا برای یکی از والدین دانش آموز یا کسی که سرپرستی او را به عهده دارد صادر می شود تا بتواند دانش آموز را تا زمان رسیدن به ۱۸ سالگی همراهی نماید. بعد از آن فرد باید خاک استرالیا را ترک کند مگر آن که برای اخذ ویزای استرالیا از نوع دیگر آن واجد شرایط باشد.

ویزای کلاس ۵۰۰ ( ویزای دانشجویی ):

اخذ این نوع از ویزاهای تحصیلی به منظور ادامه تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه های استرالیا اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری الزامی است.

به منظور اخذ ویزای دانشجویی دارا بودن شرایط زیر مورد نیاز است:

 1. سلامت کامل جسمی
 2. مدرک زبان آیلتس با نمره میانگین ۶.۵ یا مدرک تافل با نمره ۹۰
 3. تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در استرالیا ( حداقل به مدت یک سال و نیم )

ویزاهای کلاس ۶۰۰ ( ویزاهای موقت و توریستی )

انواع ویزای توریستی استرالیا شامل موارد زیر است:

ویزای توریستی:

این نوع ویزا مختص کسانی است که با هدف گردشگری، قصد سفر کوتاه مدت به استرالیا را دارند. با این نوع ویزا می توان ۱ تا ۳ ماه در استرالیا اقامت داشت. معمولا این ویزا برای اشخاصی صادر می شود که متاهل باشند، سابقه طولانی در مسافرت های خارجی علی الخصوص در سفر به کشورهای اروپایی داشته باشند و اقوام نزدیک آنها شهروند استرالیا یا مقیم این کشور باشند.

ویزای ملاقات با اقوام درجه یک:

 1. این ویزا مختص کسانی است که در استرالیا اقوام درجه یک دارند. جهت اخذ این ویزا اقوام درجه یک فرد متقاضی باید قادر به اثبات و کسب شرایط زیر باشند:
 2. در ۲ سال گذشته شهروند استرالیا بوده اند یا در این کشور اقامت داشته اند.
 3. گردش مالی آنها در وضعیت خوبی قرار دارد.
 4. مالیات خود را به دولت استرالیا پرداخت کرده اند.
 5. جهت ضمانت این که فرد متقاضی در زمان مقرر به کشور خود بر می گردد سپرده ای به مبلغ ۱۰ هزار دلار در بانک بگذارند.
 6. ویزای بیزینس کوتاه مدت و موقت:

این نوع ویزا به منظور شرکت در کنفراس ها، نمایشگاه ها، سمینارها و … و تنها یک بار صادر می شود و مدت اعتبار آن معمولا تا یک ماه است.

ویزای کلاس ۴۸۲

ویزای ۴۸۲ برای کسانی صادر می شود که در زمینه یکی از مشاغل موجود در فهرست مشاغل اداره مهاجرت استرالیا فعالیت داشته و مورد تایید دولت استرالیا هستند. کارفرمایی در کشور استرالیا آنها را جهت همکاری استخدام کرده است. اعتبار این ویزا حداکثر تا ۴ سال است.

ویزای کلاس ۱۴۳

این نوع از ویزای استرالیا برای والدینی در نظر گرفته می شود. که نیمی از فرزندان آنها شهروند استرالیا بوده یا به صورت دایمی در این کشور اقامت دارند.

ویزای کلاس ۳۰۹

کسانی که با شهروند یا مقیم استرالیا ازدواج می کنند می توانند جهت اخذ این ویزا درخواست دهند. فرد متقاضی اخذ ویزای استرالیا در صورتی که ۲ سال با همسر خود زندگی کند می تواند اقامت دایم استرالیا را به دست آورد.

ویزای کلاس ۱۰۱

این نوع ویزا برای فرزندانی صادر می شود که پدر یا مادر آنها شهروند یا مقیم دایم این کشور هستند. فرد متقاضی باید زیر ۱۸ سال باشد. در صورتی که فرد بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد الزامی است که مجرد و دانشجوی تمام وقت بوده و قادر به اثبات وابستگی به یکی از والدین خود باشد.

ویزای کلاس ۱۱۵

این نوع ویزا که به نام ویزای آخرین بازمانده نیز شناخته می شود برای اشخاصی قابل صدور است که همه اقوام درجه یک آنها مقیم استرالیا هستند و هیچ شخص یا وابسته ای در کشور خود ندارند. لازم به ذکر است با توجه به این شرایط، صدور این نوع ویزا ممکن است عملا ۲۰ تا ۳۰ سال به طول بینجامد.

ویزاهای کلاس ۱۸۶ و ۱۸۷

این ویزای کاری استرالیا مخصوص افرادی است که کارفرمایی در کشور استرالیا آنها را به صورت رسمی استخدام کرده باشد. در صورتی که شغل فرد از نظر اداره مهاجرت و انجمن های مربوطه مورد تایید باشد و کارفرما اجازه استخدام نیروی خارجی را داشته باشد فرد متقاضی می تواند اقامت دایم استرالیا را کسب کند.

پناهندگی: پناهندگی بدترین راه جهت اقامت در کشور استرالیا است. همه ساله شمار زیادی از متقاضیان به امید برخورداری از شرایط بهتر زندگی در این کشور به صورت غیر قانونی وارد خاک استرالیا می شوند و از این طریق در معرض خطرات جدی اعم از بیماری و مرگ قرار می گیرند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سایت استرالیا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.هزینه ویزای اقامت دائم 189 استرالیا چه مقدار است؟

 • دولت استرالیا برای ویزای اقامت دائم 189 استرالیا برای هر یک از اعضای خانواده هزینه های متفاوتی در نظر گرفته است. به این صورت که هزینه آن برای متقاضی 3755 دلار استرالیا می باشد. هزینه اخذ آن برای همسر متقاضی مبلغ 1875 دلار استرالیا را بپردازد. همچنین هزینه ویزای 189 استرالیا کودکان بالای 18 سال همانند مادر خانواده  1875 دلار استرالیا خواهد بود و برای سنین زیر 18 سال 940 دلار در نظر گرفته شده است.

🙋‍♀️2.حداقل امتیاز مورد نظر برای دریافت ویزای 189 چه مقدار است؟

 • باید حداقل امتیاز 65 را دریافت کنید.

🙋‍♀️3.چه مدت طول میکشد تا ویزای 189 را دریافت کنیم؟

 • برای دریافت این ویزای باید مدت زمان 8 تا 10 ماه را در نظر بگیرید.

🙋‍♀️4.اقامت از طریق ویزای 189 استرالیا برای چه کسانی است؟

 • ویزای 189 استرالیا به منظور اقامت دائم در استرالیا می باشد که تخصص کاری عامل دریافت آن می باشد برخی از شرایط آن از قبیل زیر است و سن متقاضی باید کمتر از 50 سال باشد.

🙋‍♀️5.بهترین روش سرمایه گذاری در استرالیا چیست؟

 • کارآفرینی بهترین نوع سرمایه گذاری در کشور استرالیا است.

🙋‍♀️6.برای دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟

 • سن متقاضی باید کمتر از 55 سال باشد.

🙋‍♀️7.پس از چه مدت زندگی در استرالیا میتوان تابعیت این کشور را دریافت کرد؟

 • در ویزای ساب کلاس 190 پس از گذشت 4 سال زندگی در خاک این کشور. میتوانید برای اخذ تابعیت استرالیا درخواست دهید.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!