مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ویزای توریستی استرالیا

خلاصه مقاله : کشور استرالیا یکی از کشور هایی است که هر ساله گردشگران بسیاری از جای جای این کره خاکی به بازدید از این کشور می پردازند. بسیاری آب و هوای استرالیا را مناسب می دانند و بسیاری به دلیل وجود مرز دریایی فراوان این کشور را بر می گزینند. اما ورزش های هیجان انگیز بخش جدا نشدنی از استرالیا می باشند که شما را به اوج هیجان خواهد رساند و یکی از دلایل جذب گردشگران می باشد.
ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

فهرست مقاله
ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

کشور استرالیا یکی از کشور هایی است که هر ساله گردشگران بسیاری از جای جای این کره خاکی به بازدید از این کشور می پردازند. بسیاری آب و هوای استرالیا را مناسب می دانند و بسیاری به دلیل وجود مرز دریایی فراوان این کشور را بر می گزینند. اما ورزش های هیجان انگیز بخش جدا نشدنی از استرالیا می باشند که شما را به اوج هیجان خواهد رساند و یکی از دلایل جذب گردشگران می باشد.

همچنین لازم به ذکر است که استرالیا دومین کشور ثروتمند جهان می باشد که همین امر بافت لوکس و مدرن شهر و مجهز بودن به تمامی امکانات را نمایان می سازد به دلایل بسیاری گردشگران اقدام به اخذ ویزای توریستی استرالیا می نمایند. ویزای توریستی استرالیا شرایط و قوانین خاصی نیز خواهد داشت که کی از مهمترین قوانین قابل توجه عدم امکان تمدید ویزا و یا تبدیل آن به ویزای اقامت دائم می باشد. ویزا های توریستی استرالیا انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی هر یک از این ویزا ها پرداخته ایم:

کشور استرالیا یکی از کشور های پر گردشگر می باشد و امکان اخذ ویزای توریستی به سادگی امکان پذیر خواهد بود البته در مواقعی که فرد متقاضی تمامی شرایط ذکر شده را داشته باشد.

مهمترین مورد داشتن بضاعت مالی می باشد چرا که کشور استرالیا یکی از کشور های گران به شمار می رود و قطعا گشت و گذار در آن هزینه های بالایی نیز در بر خواهد داشت. کسانی که ویزای توریستی در دست داشته باشند تنها می توانند به زمان ذکر شده در ویزا در استرالیا اقامت کرده و یا به بازدید از اقوام خود بپردازند.

مهمترین ویزایی که اقامت موقت توریستی می باشد ساب کلاس 600 می باشد که معمولا تمامی توریست ها از این ویزا جهت گردش در کشور مقصد استفاده می کنند. لازم به ذکر است که پس از اخذ این ویزا یک بار اجازه ورود به کشور و یک بار خروج از کشور را خواهید داشت و پس از خروج از خاک استرالیا امکان برگشت دوباره به وسیله همان ویزا امکان پذیر نخواهد بود.

کسانی که قصد اخذ این ویزا را دارند مدت اقامت را خود تعیین خواهند کرد که از 3، 6، 12 ماه تشکیل می شود. ویزای توریستی استرالیا به سه دسته تقسیم می شود که اسامی این دسته ها عبارتند از: ویزای توریستی خانوادگی، ویزای توریستی بیزینسی یا کاری استرالیا و ویزای گردشگری استرالیا که در ادامه توضیح مختصری ارائه کرده ایم:

انواع ویزای استرالیا

 

 1. ویزای بیزینس استرالیا
 2. ویزای تجاری استرالیا
 3. ویزای کار آفرینی استرالیا
 4. ویزای کار استرالیا
 5. اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190
 6. انواع ویزای استرالیا
 7. اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189
 8. چگونه از طریق ویزای 489 به استرالیا مهاجرت کنیم؟
 9. ویزای 132 استرالیا
 10. ویزای ازدواج استرالیا
 11.  ویزای تحصیل استرالیا
 12. ویزای سرمایه گذاری استرالیا
 13. ویزای 132 استرالیا

ویزای توریستی کاری استرالیا

ویزای کاری به منظور شرکت در قراردادی کاری، کنفرانس، مصاحبه کاری و… می باشد که فرد متقاضی می تواند در مدت اقامت توریستی خود به بیزینس مشغول باشد. کشور استرالیا برای ارائه این ویزا 135 دلار استرالیا دریافت خواهد کرد که باید فیش واریز این مبلغ به مراکز مربوطه ارائه شود.

ارائه مدارک پزشکی از ضروریات می باشد. لازم به ذکر است که فرد متقاضی پس از مهاجرت توریستی به استرالیا اجازه هیچگونه کار کردن نخواهد داشت و می تواند به مدت محدود که بیش از 3 ماه نخواهد بود به تحصیل بپردازد.

ویزای کاری سمینار ها را می توانید به ساب کلاس های 456و 459 دریافت نمائید. مدت اقامت این ویزا نیز از 3 تا12 ماه متغییر می باشد و بستگی به شرایط و خواسته متقاضی خواهد داشت.

ویزا خانوادگی توریستی استرالیا

جهت اخذ ویزای گردشگری خانوادگی راه دشواری نخواهید داشت چرا که در صورت وجود یکی از خویشاوندان در استرالیا به راحتی می توانید نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. در مرحله اول باید دعوتنامه ای از سوی شخص مذکور برایتان ارسال شود و سپس وی باید مبلغ 5 الی 15 هزار دلار استرالیا را به عنوان امانت به دولت بپردازد اما این مبلغ در هنگام برگشت مسافر برگشت داده خواهد شد.

این ویزا نیز همانند ویزای بیزینسی 135 دلار هزینه بر خواهد بود و مدت اقامت آن نیز از 3 الی 12 ماه متغییر می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا

جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا در هر یک از انواع ذکر شده ارائه مدارکی لازم خواهد بود که پس از تکمیل شدن این مدارک درخواست شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برخی از مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی از قرار زیر می باشد:

 • هر یک از متقاضیان باید فرم تقاضای جداگانه تکمیل نمایند.
 • پاسپورت مهمترین مدرک می باشد که باید ابتدا نسبت به دریافت ویزا از سفارت استرالیا اقدام نمایید و سپس هر دو را به مراکز مربوطه تحویل دهید.
 • 1 قطعه عکس پشت نویسی شده به ازای هر شخص
 • ارائه شناسنامه و کارت ملی ترجمه شده به زبان انگلیسی به همراه کپی از تمامی صفحات
 • جهت نشان دادن بضاعت مالی خود باید مدرکی ارائه دهید که این امر می تواند قرارداد شغلی و یا فیش حقوقی شما باشد.
 • داشتن رضایت نامه همسر و یا والدین و در صورت سفر دو نفره سند ازدواج از ضروریات خواهد بود.
 • کارت پایان خدمت و یا فرم اشتغال به تحصیل برای آقایان الزامی میباشد.
 • همچنین فیش واریز مبلغ ویزا نیز از شما دریافت خواهد شد

این مدارک در صورت کلی در نظر گرفته شده اند و هر یک از ویزای های توریستی ذکر شده ممکن است مدارک بیشتری جهت پذیرش درخواست نمایند که برای ویزای توریستی کاری فرم درخواست کاری و یا قرار داد و برای ویزای توریستی خانوادگی ارائه دعوتنامه الزامی خواهد بود.

موارد قابل توجه برای اخذ ویزای توریستی استرالیا

برای تضمین بازگشت به کشور باید فرم هایی را ارائه نمائید که نمایانگر بازگشت شما به کشور شود برای مثال می توانید نامه ثبت نام در دانشگاه یا مدارس، نامه کارفرما مبتنی بر برگشت شما، ارائه فیش حقوقی و سند به عنوان ضمانت بازگشت و… را ارائه نمائید که نشان دهد قصد بازگشت به کشور را دارید.

باید در نظر داشته باشید که در مدت محدود تعیین شده در ویزا کشور را ترک نمایید چرا که در صورت عدم توجه به آن احتمال هرگونه دستگیری وجود داشته و اقامت شما غیر قانونی محسوب خواهد شد.

بهتر است وب سایت های اینترنتی را جهت ثبت درخواست انتخاب نمایید چرا که مهلت بررسی درخواست های اینترنتی سریعتر خواهد بود. میزان هزینه ها را نباید دست کم بگیرید و مبلغ کافی به همراه خود داشته باشید.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

منبع:سفارت استرالیا

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *