مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ویزای ازدواج استرالیا

خلاصه مقاله : کشور استرالیا یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت است که روش های مختلفی برای اخذ ویزای این کشور وجود دارد. ازدواج یکی از راه های اخذ ویزای استرالیاست که در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم با ما همراه باشید.
ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج استرالیا

فهرست مقاله
ویزای ازدواج استرالیا
ویزای ازدواج استرالیا

کسانی که خواهان مهاجرت به استرالیا هستند چند راه پیش روی خود دارند که می­توانند از میان آنها هر کدام را که با شرایط و ویژگی­ هایشان سازگاری بیشتری دارد انتخاب نمایند. ویزای ازدواج استرالیا از جمله ­ی همین راه­هاست که متقاضی مهاجرت به این کشور در صورت تمایل و اخذ شرایط لازم می­تواند اقدام به دریافت این نوع ویزا نماید.

تابعیت به وجود یک رابطه سیاسی و معنوی بین یک فرد و دولت اشاره می­کند و آن فرد را به ملت خاصی مرتبط می­سازد. تابعیت یک فرد از زمان تولد وی شکل می­گیرد و تا پایان زندگی همراه او خواهد بود.

تابعیت از دو طریق به انسان منتقل می­شود

 1. از طریق خون
 2. از طریق خاک

بسته به این­که فرد در چه کشوری زندگی می­کند و آن کشور چه سیستمی را اعمال می­کند راه اعمال تابعیت، متفاوت خواهد بود. بعضی از کشورها سیستم خون را اعمال می­کنند به این طریق که کودک به محض به دنیا آمدن از پدر و مادری که تابعیت آن کشور را دارند حال چه کودک در داخل کشور به دنیا آمده باشد یا خارج از آن، دارای تابعیت پدر و مادرش خواهد بود.

به عبارت دیگر این تابعیت از طریق نسبت به فرد منتقل می­شود. به عنوان مثال زوج ایرانی را در نظر بگیرید حال چه این زوج در داخل ایران یا خارج از آن در کشور دیگر فرزند خود را به دنیا آورند، با توجه به این­که در ایران سیستم خون اعمال می­شود کودک دارای تابعیت ایرانی خواهد بود.

از طریق خاک

برخی از کشورهای دیگر سیستم خاک را اعمال می­کنند .به این صورت که هر کودکی به محض به دنیا آمدن در این کشور چه دارای پدر و مادری با تابعیت این کشور باشد یا تابعیتی غیر از تابعیت این کشور، دارای تابعیت این کشور خواهد بود.

به طور مثال با توجه به این که کشور کانادا از جمله کشورهایی است که سیستم خاک را اعمال می­کند، چنانچه یک زوج ایرانی فرزند خود را در کشور کانادا به دنیا آورده باشند کودک به محض متولد شدن تابعیت کشور کانادا را به دست خواهد آورد. علاوه بر راه­ هایی که ذکر شد روش­های دیگری نیز برای اخذ تابعیت کشور مورد نظر وجود دارد که از جمله آن­ها می­توان به اخذ تابعیت از طریق ازدواج اشاره کرد.

اخذ اقامت وتابعیت استرالیا از طریق ازدواج

کشور استرالیا از جمله کشورهای مهاجرپذیر است که همه ساله افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور و اخذ تابعیت این کشور هستند. برای اخذ تابعیت این کشور راه­های مختلفی از جمله اخذ تابعیت از طریق تولد، اخذ تابعیت از طریق ازدواج و … وجود دارد.

ویزای ازدواج استرالیا
ویزای ازدواج استرالیا

می­توان گفت تقریباً بیشتر کشورهای جهان پذیرفته­ اند که اگر دو نفر تصمیم به ازدواج با یکدیگر بگیرند در صورتی که هموطن نباشند این ازدواج می­تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور زوج یا زوجه شود.

کشور استرالیا نیز به عنوان یک کشور مهاجرپذیر از چنین قاعده­ای پیروی می­کند. بنابراین در صورتی که فردی با یک فرد استرالیایی ازدواج کند می­تواند اقامت و تابعیت کشور استرالیا را به دست آورد.

البته راه­ دیگری هم به جز ازدواج با یک فرد استرالیایی وجود دارد و آن هم ازدواج با یک فرد مقیم کشور استرالیا است، فردی که اقامت و یا تابعیت کشوراسترالیا را کسب کرده است.

کشوراسترالیا به افرادی که تصمیم دارند با یک فرداسترالیایی یا مقیم کشور استرالیا ازدواج کنند اجازه ورود موقت به این کشور را صادر می­نمایند. ویزاهایی که به این افراد تعلق می­گیرد ویزای ازدواج یا ویزای نامزدی است.

ویزای نامزدی استرالیا

ویزای نامزدی کشور استرالیا به فردی تعلق می­گیرد که قصد دارد با یک استرالیایی یا یک فرد مقیم کشور استرالیا نامزد کند.

مدت زمان اعتبار این ویزا 9 ماه است در این 9 ماه فرد اجازه دارد به کشور استرالیا وارد شود و با فرد مورد نظر خود ازدواج کند. در این مدت فرد باید ازدواج نماید.

چنانچه فرد ذکر شده در این مدت ازدواج کند می­تواند برای اخذ ویزای استرالیا و نیز اخذ اقامت و تابعیت کشور استرالیا اقدام نماید و اگر در این مدت ازدواج نکرده باشد اعتبار ویزای نامزدی وی تمام شده و فرد مجبور است کشور استرالیا را ترک نماید.

این ویزا مختص افرادی است که نامزد آنها مقیم و شهروند کشور استرالیا هستند و یا دارای اقامت دائم در این کشور می­باشند. به عبارت دیگر این ویزا را کسانی دریافت می­کنند که هنوز زندگی مشترک خود را شروع نکرده ­اند.

اعتبار این ویزا 9 ماه است. در مدت این 9 ماه باید ازدواج رسمی انجام شود. در غیر این صورت ویزای فرد اعتبار خود را از دست داده و باطل می­شود و فرد باید کشور استرالیا را ترک کرده و به کشور خود باز گردد.

البته لزومی ندارد که ازدواج این افراد در طول این مدت زمان حتماً در استرالیا انجام شود. این افراد می­توانند در هر کجا که می­خواهند مراسم ازدواج خود را برگزار نمایند.

به مقاله ی  اقامت استرالیا از طریق ازدواج هم نگاهی بیندازید.

شرایط اخذ ویزای ازدواج

این ویزا به فردی تعلق می­گیرد که دارای همسر استرالیایی و یا دارای همسر مقیم کشور استرالیاست. فردی که خواهان اخذ ویزای ازدواج است باید به سن 18 سالگی رسیده باشد، از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشد، از تمکن مالی مناسبی برخوردار بوده و بتواند از پس هزینه­ های زندگی خود و همسرش بر بیاید و توسط یک حامی مالی مانند دوست و یا شریک خود مورد حمایت و پشتیبانی قرار بگیرد.

برای آنکه ازدواج افراد مورد تاًیید کشور استرالیا قرار گیرد باید طبق قوانین استرالیا به ثبت رسیده باشد.

اداره مهاجرت استرالیا برای فردی که متقاضی دریافت ویزای ازدواج استرالیا است، الزام می­کند که به صورت قانونی با فرد مقیم این کشور ازدواج کند و مدارک آن را به این اداره تسلیم نماید.

راه دوم

راه دیگری که برای دریافت این نوع ویزا وجود دارد این است. که فرد متقاضی به اداره مهاجرت این کشور ثابت کند که یک سال. پیش از تشکیل پرونده دارای زندگی مشترک بوده است.

چنانچه متقاضی از این طریق برای اخذ ویزا اقدام کند باید خود را آماده کند. تا در صورت لزوم مدارک مختلفی را که حاکی از زندگی مشترکشان بوده است. ارائه نماید تا بتواند شرایط لازم را برای اخذ این ویزا داشته باشد.

افرادی که از این طریق وارد کشور استرالیا  شده ­اند. از اکثر امکانات شهروندی در استرالیا برخوردار می­شوند و می­توانند بدون اخذ شرایط دیگر به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند.

فرد متقاضی بعد از گذشت دو سال از دریافت ویزای ازدواج استرالیا چنانچه بتواند مدارکی را که نشان دهنده­ی زندگی مشترکشان است. به اداره مهاجرت استرالیا ارائه دهد می­تواند ویزای ازدواج خود را به ویزای اقامت دائم تبدیل کند.

لازم به ذکر است در صورتی­که فردی با یک فرد استرالیایی و یا مقیم کشور استرالیا ازدواج کند. این ازدواج قطعاً در نهایت به اخذ تابعیت کشور استرالیا ختم می­شود. در ویزای ازدواج استرالیا و ویزای نامزدی استرالیا همانند سایر ویزاهای دیگر، فرد متقاضی می­تواند پس از گذشت 4 سال از اقامت در استرالیا برای اخذ حقوق شهروندی اقدام نمایند.

انواع ویزای استرالیا

مزایای اخذ اقامت و تابعیت کشوراسترالیا

کسانی­که توانسته ­اند اقامت و تابعیت کشور استرالیا را به دست آورند از مزایای زیر بهره ­مند می­گردند:

 • کار به صورت تمام وقت
 • برخورداری از تمامی امکانات شهروندی کشور استرالیا
 • حق شرکت در رای­گیری و انتخابات
 • تحصیل در کشور استرالیا
 • و …

افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج استرالیا
ویزای ازدواج استرالیا

کسانی می­توانند ویزای ازدواج استرالیا را دریافت نمایند که :

 • همسرشان مقیم و شهروند کشور استرالیا باشد.
 • همسرشان اقامت دائم این کشور را دارد و از این طریق خواهان مهاجرت به این کشور هستند.

با داشتن یکی از شرایط فوق فرد متقاضی اخذ ویزای ازدواج استرالیا می­تواند برای اخذ این ویزا اقدام نماید.

اداره مهاجرت استرالیا برای فردی که متقاضی دریافت ویزای ازدواج استرالیا است و الزام می­کند. که به صورت قانونی با فرد مقیم این کشور ازدواج کند و مدارک آن را به این اداره تسلیم نماید. راه دیگری که برای دریافت این نوع ویزا وجود داردو این است که فرد متقاضی به اداره مهاجرت این کشور ثابت کند که یک سال، پیش از تشکیل پرونده دارای زندگی مشترک بوده است.

چنانچه متقاضی از این طریق برای اخذ ویزا اقدام کندو باید خود را آماده کند. تا در صورت لزوم مدارک مختلفی را که حاکی از زندگی مشترکشان بوده استو ارائه نماید تا بتواند شرایط لازم را برای اخذ این ویزا داشته باشد.

افرادی که از این طریق وارد کشور استرالیا شده ­اندو از اکثر امکانات شهروندی در استرالیا برخوردار می­شوند.  می­توانند بدون اخذ شرایط دیگر به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند.

فرد متقاضی بعد از گذشت دو سال از دریافت ویزای ازدواج استرالیا چنانچه بتواند مدارکی را که نشان دهنده ­ی زندگی مشترکشان است. به اداره مهاجرت استرالیا ارائه دهد می­تواند ویزای ازدواج خود را به ویزای اقامت دائم تبدیل کند.

 

نکات قابل توجه برای اخذ ویزای ازدواج

افرادی که متقاضی دریافت این نوع ویزا هستند باید به نکات زیر توجه نمایند:

1

این ویزا به کسانی داده می­شود که قصد زندگی با یک شهروند و یا با یک مقیم دائم در استرالیا را دارند. به عبارت دیگر قصد آنها از ازدواج کردن، زندگی زیر یک سقف و شروع یک رابطه­ ی زناشویی باشد. نه آن که به منظور کسب اقامت دست به ازدواج بزنند.

2

برای اثبات این مسئله ارائه مدارک مختلفی همچون ارائه عکس­ هایی از مراسم ازدواج. ارائه عکس­ هایی از مسافرت دو نفره و … مورد نیاز است. از این طریق آفیسر مهاجرت به واقعی بودن رابطه پی می­برد.

3

کسی که می­خواهد همسر خود را از طریق ویزای نامزدی به استرالیا بیاورد. باید از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشد تا بتواند از پس هزینه­ های زندگی خود و همسرش بربیاید.

4

دانشجویان و کسانی که به منظور کار در استرالیا حضور دارند. در صورت ازدواج در خاک این کشور با یک شهروند استرالیایی یا مقیم دائم می­توانند. ویزای دانشجویی یا کاری خود را به ویزای ازدواج تبدیل نمایند.

5

در ویزای ازدواج استرالیا و ویزای نامزدی استرالیا همانند سایر ویزاهای دیگر، فرد متقاضی می­تواند پس از گذشت 4 سال از اقامت در استرالیا برای اخذ حقوق شهروندی اقدام نمایند.

6

تمامی کسانی که خواهان اخذ ویزای ازدواج استرالیا هستند. باید یک ضامن استرالیایی داشته باشند. این ضامن طی یک بیانیه کتبی متعهد می­شود. که از این زوج به مدت دو سال اول زندگیشان در استرالیا حمایت خواهد کرد.

7

این حمایت می­تواند در زمینه­ ی محل اقامت زندگی و کمک­های مالی جهت رفع نیازهای زندگی باشد. به عبارت دیگر هر آن چه که برای شروع یک زندگی مورد نیاز است ارائه نماید.

8

در صورتی که فرد در یک کشور دیگر ازدواج کرده باشد. برای این که ازدواج وی مورد تأیید دولت استرالیا قرار بگیرد باید ازدواج خود را طبق قوانین استرالیا و به صورت رسمی ثبت نماید.

9

افرادی که دارای ویزای موقت ازدواج در استرالیا هستند. در طول این مدت می­توانند در استرالیا با صرف هزینه شخصی تحصیل نمایند، از بیمه خدمات درمانی بهره­ مند شوند و به کار تمام وقت مشغول شوند.

10

افرادی که دارای ویزای دائم ازدواج در استرالیا هستند. می­توانند اقامت دائم و نامحدود در استرالیا داشته باشند، با بودجه دولتی تحصیل نمایند، از حق بیمه خدمات درمانی بهره­ مند شوند. به کار تمام وقت مشغول شوند و برای اقوام درجه یک خود حامی مالی بشوند.

11

در ویزای نامزدی فردی که نامزد خود را به استرالیا می ­آورد. باید بتواند ثابت کند که حداقل به مدت 9 ماه هزینه­ های شریک آینده زندگی خود را از نظر مالی تأمین خواهد کرد.

12

کسانی که خواهان اخذ ویزای نامزدی هستند. در زمان ارائه درخواست خود باید به سن قانونی 18 سال رسیده باشند.

13

برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا فرد متقاضی می­تواند. در زمان ارائه درخواست خود در داخل یا خارج از کشور استرالیا باشد.

14

بر اساس این که متقاضی در داخل و یا خارج از کشور استرالیا درخواست خود را ارائه داده است. اقداماتی که باید برای اخذ این ویزا انجام دهد متفاوت خواهد بود. در حال حاضر پرونده­هایی که متقاضی آنها در داخل کشور استرالیا هستند. به مدت زمان زیادی برای رسیدگی نیاز دارند.

 

برای دریافت ویزای ازدواج استرالیا و ویزای نامزدی استرالیا باید فرد متقاضی علاوه بر داشتن شرایط فوق، دارای شرایط زیر نیز باشد:

 • سلامتی فرد طی معاینه پزشکی که از وی به عمل می ­آید، محرز شود.
 • فرد متقاضی باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهد.
 • در امتحان زبان جهت اخذ این ویزا نمره­ی قبولی را دریافت نماید.
 • مدارک ازدواج خود را ترجمه نماید

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

منبع: https://iran.embassy.gov.au

 

سوال های متداول

🙋‍♀️1.چه مدت طول میکشد تا ویزای نامزدی استرالیا به ویزای ازدواج تبدیل شود؟

 • تبدیل ویزای نامزدی به ویزای ازدواج کشور استرالیا تقریبا بالای۶  ماه به طول می انجامد.

🙋‍♀️2.شرایط شخص اسپانسر جهت ویزای نامزدی و ویزای ازدواج کشور استرالیا چیست؟

 • شخص اسپانسر شخصی که مقیم یا شهروند کشور استرالیا و بالای ۱۸ سال سن باشد و باید از نظر مالی بتواند همسر خود را در طی ۲ سال حمایت کند .

🙋‍♀️3.برای اخذ ویزای ازدواج باید از داخل خاک این کشور اقدام کرد یا خارج از آن؟

 • برای اخذ ویزای ازدواج کشوراسترالیا فرد می‌تواند داخل یا خارج از کشور استرالیا باشد. البته شخصی که درخواست ویزای ازدواج کشور استرالیا را می دهد باید قبل از درخواست ویزای ازدواج استرالیا حتما  ازدواج خود را قانونی کرده باشد.

🙋‍♀️4.چه زمانی میتوان برای اقامت دائم از این روش اقدام کرد؟

 • شهروند یا مقیم کشور استرالیا باید ظرف ۹ ماه بعد از نامزدی ازدواج نماید و بعد از به پایان رسیدن ۹ ماه می تواند ویزای ازدواج کشور استرالیا را دریافت نماید وبعد از ۲ سال زندگی و به ثبت رسیده توسط اداره مهاجرت استرالیا می تواند ویزای اقامت دائم کشور استرالیا را دریافت نماید

🙋‍♀️5.با استفاده از روش اقامت استرالیا از طریق ازدواج میتوان به کار مشغول شد؟

 • یکی از مزیت های این روش این است که میتوانید بدون داشتن ویزای کاری به کار نبمه وقت و تحصیل بپردازید.

🙋‍♀️6.افرادی که قبلا اسپانسر شده باشند امکان دارد دوباره بتوانند اسپانسر شوند؟

 • افرادی که در 5 سال گذشته برای افراد دیگیر اسپانسر شده باشند نمیتوانند دوباره این کار را انجام دهند.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!