در این مقاله به بحث مهاجرت به استرالیا میپردازیم. در میان تمامی کشورهای دنیا، کشورهایی بیشترین متقاضی را برای مهاجرت دارند. که در زمینه های مختلفی همچون اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و… در درجه بالایی قرار گرفته باشد. کشور استرالیا به عنوان یک کشور توسعه یافته نیز یکی از همین کشورها به حساب می آید که سالانه افراد بسیاری در صدد مهاجرت به استرالیا میباشند. به همین منظور مقاله ای در زمنیه مهاجرت به استرالیا و تحصیل در استرالیا تهیه نموده ایم تا با شرایط مهاجرت به استرالیا و روشهای مهاجرت به استرالیا آشنا شوید.

 

کشور استرالیا

کشور استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا بهتر است که در ابتدا نگاهی کلی به وضعیت این کشور پهناور بیندازیم، استرالیا در نیمکره جنوبی قرار گرفت است و همانطور که گفتیم یک کشور توسعه یافته به حساب می آید، استرالیا به عنوان کوچکترین قاره جهان شناخته شده است. نکته جالب اینجاست که بیشتر مردم این سرزمین را مهاجران تشکیل داده اند.

اقتصاد این کشور بسیار قدرتمند است و متکی به کشاورزی و بازرگانی میباشد. افراد بسیاری برای کار و سرمایه گذاری به خاطر دارا بودن اقتصادی پایدار مهاجرت به استرالیا را انتخاب میکنند. در واقع میتوان گفت که استرالیا کشور مناسبی برای افرادی میباشد که میخواهند کسب وکاری رادر آنجا راه اندازی نمایند و به تجارت با دیگر کشورهای بزرگ دنیا بپردازند.

روش های مهاجرت به این کشور زیبا متعدد میباشد و افراد با توجه به شرایط خود یکی از روش های مهاجرت به استرالیا را انتخاب میکنند. عده ای برای مهاجرت کاری و برخی دیگر بخاطر سرمایه گذاری این کشور را مناسب میدانند. برخی دیگر نیز بخاطر داشتن مهارت و تخصصی خاص مهاجرت به استرالیا را مناسب میدانند. به همین منظور ما به صورت کلی در خصوص هر یک از روش های مهاجرت به استرالیا که به آنها اشاره نمودیم خواهیم پرداخت.

 

 ویزای تحصیل استرالیا

 ویزای تحصیلی استرالیا یکی از راه های اخذ اقامت استرالیا می باشد.داشتن شروط ویزای تحصیل استرالیا از ضروریاتی است که حتما باید یک دانشجو داشته باشد تا بتواند به دوران تحصیل خود ادامه دهد. ویزای دانشجویی به منظور مجوز اقامت در استرالیا می باشد که اجازه خروج از کشور بعد از داشتن ویزای تحصیلی داده خواهد شد و در صورت نبود ویزا و یا برگشت آن به هر دلیلی نمی توان از خاک کشور خارج گردید.

کشور استرالیا

کشور استرالیا

جهت دریافت ویزای تحصیلی باید به سفارت استرالیا مراجعه نموده و تمامی مدارک خود را ارائه نمائید. پس از دریافت ویزای استرالیا باید شرایط تحصیل در استرالیا را داشته باشید. تا امکان تحصیل در دانشگاه های استرالیا وجود داشته باشد.

گرفتن ویزای تحصیلی امری ضروری خواهد بود چرا که حتی پس از در دست داشتن ویزای تحصیلی نیز باید هر ساله نسبت به تمدید آن اقدام نمائید. در صورت عدم تمدید اجازه اقامت در استرالیا به شما داده نخواهد شد. باید یک ماه به دور از خاک استرالیا باشید. تمدید ویزا داشتن شروط تحصیلی استرالیا را می طلبد که این اطلاعات را دانشگاه ها بررسی می نمایند و صلاحیت دانشجو را تصدیق می نمایند. در صورت عدم صلاحیت وی نسبت به لغو ویزای تحصیلی اقدام خواهند کرد.

ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع لیسانس

مدت زمانی که برای اخذ مدرک لیسانس برای متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا وجود دارد بین سه الی پنج سال میباشد .برای ورود به دانشگاه های استرالیا در مقطع لیسانس تنها فاکتوری که بسیار حائز اهمیت میباشد معدل فرد میباشد. هرچه معدل فرد بالاتر باشد شانس پذیرش در دانشگاه های این کشور بالاتر میباشد .

برای تحصیل در این مقطع در کشور استرالیا افراد باید مدرک آیلتس ۶ را حتما اخذ نموده باشند البته برخی از دانشگاه های این کشور نیز مدرک آیلتس ۵ را هم نیز تایید میکنند .

البته باید بدانید که دوره های زبان در استرالیا موجود میباشد. میتوانید با ورود به کالج ها , دوره های زبان را سپری کنید و سطح زبان خود را افزایش دهید .

ویزای تحصیلی کشور استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

افرادی که میخواهند در مقطع فوق لیسانس ادامه دهند و اخذ نمایند حتما میدانند که طول دوره تحصیل در این مقطع یک الی دو سال میباشد .

برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع فوق لیسانس فرد باید مدرک خود را از دانشگاه های معتبر کسب کرده باشد و سطح زبان بسیار خوبی داشته باشد .

حداقل مدرک آیلتس ۶٫۵ برای این مقطع ضروری میباشد .

 

ویزای کاری استرالیا

بازار کار  استرالیا متشکل از ده میلیون نیروی کاری ماهر و توانمند است. که اکثراً فارغ­التحصیل مراکز آموزش عالی این کشور هستند و مابقی نیز دوره­های فنی و حرفه­ای را پشت سر گذاشته­اند. نرخ بیکاری در  استرالیا نسبت به دیگر کشورها و با توجه به بحران­های اقتصادی جهانی بسیار پایین است.

اگرچه تعداد فرصتهای شغلی در کشور  استرالیا به شرایط اقتصادی ایالت موردنظر و نوع شغل مدنظر بستگی دارد. اما طبق آمار میانگین سالانه این تعداد در بخشهای خصوصی و دولتی  استرالیا به ترتیب ۱۶۰۷۰۰ و ۱۸۸۰۰ مورد است.

متقاضیان ویزای کاری  استرالیا و کارمندان و کارگران بخشهای خصوصی و دولتی  استرالیا میتوانند به بهره­مندی از شرایط کاری عالی امیدوار باشند. زیرا معمولاً در محیط­های کاری این کشور، استانداردهای کاری رعایت و اجرا می­شوند. افرادی متقاضی ویزای کاری  استرالیا باید بدانند که ساعت کاری حدود ۳۶ تا ۴۰ ساعت کار در هفته و میانگین حقوق ثابت هفتگی ۱۰۵۶ دلار  استرالیا است. اما نرخ اضافه کاری در محیطهای کاری مختلف، متفاوت هست. استاندارد ساعت کاری نیز از ۷ صبح تا سه و نیم بعداز ظهر می­باشد. سن بازنشستگی در  استرالیا نسبتا پایین و حدود ۵۷ سال است.

هرگاه نیروی کار کم باشد؛ کارفرمایان  استرالیایی به استخدام مهاجران تمایل نشان میدهند. در بین متقاضیان کار در  استرالیا و ویزای کاری  استرالیا. افرادی موفق خواهند بود که دارای مدارک تحصیلی رسمی. تسلط بر زبان انگلیسی و مهارت بالا در حیطه مدنظر باشند. اما با وجود تمام اینها، فرد حتماً باید ویزای کاری  استرالیا را نیز دریافت کرده باشد.

ویزای کاری  استرالیا یکی از پر طرفدار ترین طرق مهاجرت و مباحث در امر مهاجرت است و معمولا ویزای کاری  استرالیا همینطور یکی از زمان بر ترین راههای مهاجرت در حال حاضر میباشد  استرالیا، کشوری توسعه ­یافته و پهناور واقع در نیم کره جنوبی زمین است؛ کشوری که از نظر وسعت، جایگاه ششم جهان را به خود اختصاص داده است.  استرالیا بین اقیانوس­های آرام، منجمد جنوبی و هند و تعدادی دریاچه و خلیج محصور شده. به گونه­ای که با هیچ کشوری، مرز خاکی ندارد.

 

کشور استرالیا

کشور  استرالیا در نیمکره جنوبی واقع شده و یکی از وسیع ­ترین کشورهای جهان به شمار می­رود. این کشور قدیمی­ ترین خشکی جهان است که دارای هیچ مرز خاکی با هیچ کشور دیگری نیست.

این کشور از شرق توسط اقیانوس آرام، از جنوب توسط اقیانوس منجمد شمالی. از غرب توسط اقیانوس هند و از شمال توسط چند دریا و خلیج احاطه شده است و اصلی­ترین سرزمین قاره اقیانوسیه به شمار می­رود.

پایتخت کشور  استرالیا شهر کانبرا می­باشد که بزرگترین شهر غیر بندری  استرالیا است،  شهری مدرن و مشهور. این شهر به عنوان مرکز سیاسی  استرالیا پارلمان و دادگاه عالی را در خود جای داده است.

به لطف زمین حاصلخیز و آب و هوای معتدل، کشاورزی و دامداری در  استرالیا رونق فراوانی دارد؛ طوری که سالیانه بیش از ۷۵ درصد محصولات کشاورزی و دامی  استرالیا را به اقصی نقاط جهان صادر میکنند. اما علاوه بر کشاورزی و دامپروری، صنعت  استرالیا نیز رشد چشمگیری دارد. در واقع صنعتگران، کشاورزان و دامداران  استرالیایی  دست در دست هم داده و اقتصادی شکوفا رقم زده­اند. تمامی این موارد ذکر شده موجب میشود. که ویزای کاری  استرالیا و مهاجرت به  استرالیا به موضوعی پر طرفدار تبدیل شود.