استرالیا, تحصیلی, کاری

کار ضمن تحصیل در استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا

این روزها دانشجویان بسیاری زیادی برای ادامه تحصیل کشور استزالیا و دانشگاه های مطرح این کشور را انتخاب کرده اند. کار ضمن تحصیل در استرالیا از مواردی است که دانشجویان برای تامین مخارج زندگی خود قبل از مهاجرت به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد شرایط آن هستند. در ادامه به مزیت ها و شرایط کار دانشجویی در استرالیا می پردازیم.

یکی ازکشورهای که از مهاجرت های دانشجویی به خوبی استقبال می کند و بهترین زیر ساخت ها و امکانات را برای آن ها به وجود آورده است. اگر شما نیز به دنبال ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های جهان هستید می توانید کشور استرالیا را برای این مهاجرت انتخاب کنید.

دانشگاه های استرالیا

دانشگاه های کشور استرالیا در بین 100 دانشگاه برتر جهان واقع شده است که هر دانشجویی که بتوانید فرصت ادامه تحصیل در این دانشگاه ها را به دست بیاورد می تواند آینده ی شغلی خود را تضمین کند چرا که کشور استرالیا از دانشجویان برتر خود که با نمره ی عالی فارغ التحصیل می شوند دعوت به کار کرده و شغل بسیار مناسبی را در اختیار آن ها قرار می دهد. کشور ایران نیز مدارک مربوط به دانشگاه های کشور استرالیا را تایید می کند و شما می توانید با این مدارک در کشور خودمان نیز یک شغل مناسبی را به دست بیاورید.و همچنین امکان تحصیل رایگان در استرالیا نیز وجود دارد.

نکته ی مهمی که بایستی در مهاجرت های تحصیلی به استرالیا  در نظر گرفته شود این است که تدریس در دانشگاه های کشور استرالیا به زبان انگلیسی می باشد و افرادی که قصد مهاجرت های تحصیلی به این کشور را دارند بایستی نمره ی قبولی را در آزمون تافل بگیرند که این نمره در حال حاضر 7 می باشد.

هم چنین یادگیری زبان انگلیسی می تواند برای برقراری راحت تر شما با مردم بومی و غیر بومی این کشور نیز بسیار موثر خواهد بود. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا، کارهای دانشجویی که دانشجویان می توانند در کنار درس های خود انجام بدهند و مزیت های کار ضمن تحصیل در استرالیا توضیحات بیشتری را برای شما عزیزان علاقه مند به این موضوع ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و موثرتر ما را تا آخر متن همراهی کنید.

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

 

شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا

بسیاری از دانشجویانی که در کشور استرالیا به تحصیل می پردازند برای جبران هزینه های زندگی و تحصیلی خود به دنبال شاغل شدن در کارهای پاره وقت هستد که هم بتوانند کم خرجی برای خود به دست بیاورند و هم بتوانند به درس های خود برسند. کار ضمن تحصیل در استرالیا این فرصت را برای دانشجویان به وجود می آورد که تجربه های زیادی را در هنگام کار کردن به دست بیاورند و این تجربه ها بی شک در شغل آینده ی آنان تاثیر گذار خواهد بود.

داشنجویان تا قبل از اینکه کلاس های درسی شان شروع نشده است نمی توانند در هیچ شغلی مشغول شوند ولی بلافاصله بعد از شروع کلاس های درسی می توانند درخواست کار دانشجویی در خود دانشگاه ها و یا بیرون از دانشگاه داشته باشند که میزان این ساعت با توجه به نوع رشته ای که در حال تحصیل در آن هستید متفاوت خواهد بود برای مثال برای رشته هایی مانند پزشکی که حجم درس های بسیار زیاد و سخت تر می باشد، تعداد ساعات کار نیز بایستی کم باشد تا دانشجویان بتوانند به راحتی به دروس خود برسند چرا که هدف اصلی تحصیل می باشد.

البته در صورت غیر حضوری بودن دروس می توانید تعداد ساعات بیشتری را به کار خود اختصاص بدهید. واحد های کارآموزی جزء کار دانشجویی به شمار نمی آید و نبایستی این دو مقوله را با هم یکی در نظر گرفت. با توجه به بالا بودن هزینه ی زندگی و تحصیل در این کشور، دانشجویان بایستی کار پاره وقتی را داشته باشند تا به راحتی در این کشور زندگی کنند هر چند که کشور استرالیا سعی بر آن دارند تا تسهیلات مناسبی را برای دانشجویان غیر بومی ارائه دهد تا بتوانند با خیال راحت و با آرامش به دروس خود برسند.

کارهای دانشجویی در استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا می تواند در حوزه ها و بخش های مختلفی باشد که از جمله حوزه های کار ضمن تحصیل در استرالیا می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

1

فروشندگی در فروشگاه های مختلف از جمله سوپر مارکت ها و پوشاک و عطر فروشی ها

2

فعالیت در صنایع گردشگری از جمله هتلداری و آژانس های مسافرتی

3

رستوران ها

4

تدریس های خصوصی برای برخی از دروس

5

کارهای پاره وقت در کارخانه ها و شرکت ها

6

کار در چاپخانه ها

 

الزام کار ضمن تحصیل در استرالیا داشتن مهارت بسیار فوق العاده در زبان انگلیسی می باشد. چرا که در تمام این کارها، شما ارتباط مستقیمی با مشتریان خود خواهید داشت. همچنین شما می توانید کار از راه دور را نیز انتخاب کنید و درآمد های خوبی را از طریق کارهای اینترنتی به دست بیاورید. بدون اینکه نیازباشد ساعاتی را در محلی برای کار بگذرانید.

مزیت های کار ضمن تحصیل در استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا می توانید مزیت ها و فواید بسیار زیادی را برای دانشجویان داشته باشد. از مهم ترین مزیت های کار ضمن تحصیل در استرالیا می توانیم به مواردی مانند زیر اشاره کرد:

 • کار ضمن تحصیل در استرالیا می تواند کمک بسیار بزرگی در هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجویان باشد. بیشتر دانشجویان از این طریق نه تنها از پس هزینه های خود برمی آیند بلکه می توانند پس اندازهای خوبی را نیز داشته باشند.
 • با کار ضمن تحصیل در استرالیا دانشجویان می توانند با فرهنگ و آداب رسوم مردم محلی استرالیا بیشتر آشنا شده و در زمان کمتری رابطه ی خوبی را با آنها داشته باشند.
 • تجربه های بسیاری به دست آورده و بتوانند مهارت های خود را شکوفا کنند.

این مقاله در مورد شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا می باشد. که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد.

شرایط لازم جهت  کار در استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا

از مهمترین شرایط کار داشتن حرفه ای مورد نیاز  می باشد که در صورت نبود حرفه در رابطه با مشاغل مورد نیاز  استرالیا باید از نسبت به یافتن اسپانسر شیپ اقدام نماید که طبیعتا کار سخت تری خواهد بود. از دیگر شرایطی که باید فرد متقاضی داشته باشد می تواند به مهارت وی به زبان انگلیسی اشاره کرد. که جهت زندگی  امری ضروری خواهد بود. جهت اطلاع از مشاغل مورد نیاز  استرالیا می توانید به وب سایت های کار  استرالیا مراجعه نمائید. یا از طریق وب سایت اختصاصی کار  استرالیا مشاغل مورد نیاز  استرالیا را جویا شوید.

چنانچه شغل مورد نظر خود را یافتید باید مدارک مورد نیاز جهت کار را به مراکز مربوطه تحویل دهید. تا اقدامات لازم جهت بررسی سابقه کاری شما و همچنین بررسی مدارک صورت گیرد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی کار در استرالیا مراجعه کنید.

موارد قابل توجه در انتخاب شغلی

 • بسیاری از مشاغل مورد نیاز استرالیا مربوط به ایالت های نیو ساوت ولز ویکتوریا و کوئینزلند می باشد
 • – در ماه فوریه سال2018 شغلی که بیشترین رشد را داشته است صنایع معدن شناخته شده است.
 • تفریح و ورزش، بنگاه ها و بانک ها از رشد کمی برخوردار بوده اند و مشاغل هنری رشد منفی داشته اند.
 • رشد استرالیارا می توان در حالت میانگین 3 در صد در نظر گرفت.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی لیست مشاغل استرالیا نگاهی بیندازید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

سفارت استرالیا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.مزیت کار دانشجویی چیست؟

 • کار ضمن تحصیل در استرالیا می تواند کمک بسیار بزرگی در هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجویان باشد. همچنین با کار ضمن تحصیل در استرالیا دانشجویان می توانند با فرهنگ و آداب رسوم مردم محلی استرالیا بیشتر آشنا شده و در زمان کمتری رابطه ی خوبی را با آنها داشته باشند.

🙋‍♀️2.ساعات کاری دانشجویان به چه صورت خواهد بود؟

 • دانشجویان در هر هفته میتوانند 20 ساعت کاری داشته باشند. ضمن اینکه این ساعات میتواند با توجه به رشته ی تحصیلی آنها متفاوت باشد.

🙋‍♀️3.برای دریافت مجوز کار دانشجویی چه باید کرد؟

 • تا قبل از سال 2008 دانشجو باید برای مجوز کار دانشجویی به صورت جداگانه اقدام کنند. در صورتی که از سال 2008 به بعد همزمان با ویزای دانشجویی میتوانند برای مجوز کار نیز اقدام کنند.

🙋‍♀️4.در آمد کار دانشجویی چه میزان است؟

 • دانشجویان برای کار پاره وقت به ازای هر ساعت چیزی کمتر از 19 دلار استرالیا دریافت میکنند که میتواند بخش از مخارج آنها را تامین کند.

🙋‍♀️5.میزان درآمد در استرالیا به چه عواملی بستگی دارد؟

 • میزان درآمد به عوامل بسیاری بستگی خواهد داشت و مهمترین عامل مدرک علمی یا تخصصی می باشد که در آن دسته مشغول به کار هستید.

🙋‍♀️6.هزینه ی تحصیل رشته ی پزشکی در استرالیا چه میزان است؟

 • متوسط هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا به صورت سالانه حدود ۷۰۰۰۰ دلار استرالیا است.

🙋‍♀️7.از چه طریق میتوان به جستجوی کار پرداخت؟

 • استفاده از سایت های کاریابی و مطالعه روزنامه ها و نیازمندی ها ازراه های پیدا کردن کار در این کشور است.

🙋‍♀️8.هزینه ی زندگی یک دانشجوی مقطع کارشناسی در استرالیا چه میزان است؟

 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا حدود ۳۰۰۰۰ دلار سالیانه است و هزینه زندگی دانشجویی سالانه حدود ۲۰۰۰۰ دلار است.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *