رد کردن لینک ها

تحصیل در استرالیا ۲۰۱۹

تحصیل در استرالیا ۲۰۱۹

طبق آمارهای اعلام شده، تعداد دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در استرالیا ۲۰۱۹ هستند در هر سال رو به افزایش است استرالیا از جمله کشورهایی است که محبوبیت زیادی در میان افراد علاقه مند به تحصیل در کشورهای خارجی دارد. هر سال افزون بر ۵۰۰ هزار نفر از افراد متقاضی از ۲۰۰ کشور جهان کشور استرالیا را جهت ادامه تحصیل بر می گزینند. به همین دلیل استرالیا به لحاظ پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه های مختلف خود بعد از کشورهای آمریکا و انگلستان در رتبه سوم جهان قرار دارد.

شرایط تحصیل در استرالیا ۲۰۱۹ 

یکی ار راه های مهاجرت به استرالیا سفر به این کشور به قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور است. استرالیا از نظر ارائه دوره های آموزشی با کیفیت در سطوح مختلف آموزشی در وضعیت مطلوبی به سر می برد. افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های استرالیا می توانند در رشته های تحصیلی متنوع در مقاطع مختلف تحصیلی پذیرش شده و به ادامه تحصیل در محیط آموزشی پیشرفته این کشور مشغول شوند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی:

تحصیل در دانشگاه های استرالیا  در مقطع کارشناسی به طور معمول ۳ سال طول می کشد و دانشجویان به منظور اخذ مدرک در این مقطع باید ۱۴۴ واحد درسی را بگذرانند. همچنین این امکان برای دانشجویان ممتاز وجود دارد که در این مقطع یک سال بیشتر درس بخوانند تا موفق به دریافت مدرک کارشناسیHonors  شوند.

فرد متقاضی در صورت اخذ این مدرک قادر خواهد بود دوره مقطع کارشناسی ارشد را طی یک سال به اتمام رساند. به منظور اخذ مدرک کارشناسی Honors دانشجو باید علاوه بر این که ۲۴ واحد درسی را می گذراند پایان نامه ای را مرتبط با رشته تحصیلی خود ارائه کند.

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

پیشنهاد مطالعه »
ویزای کار آفرینی استرالیا

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل در استرالیا ۲۰۱۹ به منظور شرکت در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه ها عازم استرالیا می شوند. مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا شامل ۴ دوره است که عبارتند از: دوره ۱ تا ۳ ساله، دوره تحصیلی، دوره تحقیقاتی و دوره کارشناسی ارشد دوگانه.

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد تحصیلی باید در کلاس هایی که جهت آموزش آنها برگزار می شود شرکت نموده و ۲۴ واحد درسی را بگذرانند و در پایان دوره نیز پایان نامه ارائه دهند. برای اخذ مدرک دوره تحقیقاتی مقطع کارشناسی ارشد ارائه پایان نامه امری ضروری است. دانشجویان این دوره باید قادر به اثبات این مساله باشند که تمامی مفاهیم تخصصی رشته خود را آموخته اند.

تحصیل در این دوره معمولا به مدت یک سال تحصیل تمام وقت در دانشگاه زمان می برد. به افرادی که تمایل دارند تحصیلات خود را تا مقطع دکتری ادامه دهند توصیه می شود در دوره تحقیقاتی کارشناسی ارشد شرکت نمایند.

شرایط تحصیل در مقطع دکتری

جهت اخذ پذیرش مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا الزامی است که فرد متقاضی طرح تحقیقاتی داشته باشد. طرح تحقیقاتی می بایست در راستای ارائه مفاهیم جدید و کمک به دانش تحقیق شکل گیرد.

به طور مثال بتواند راهکاری نو پیشنهاد دهد، تعابیری متفاوت از دستاوردهای علمی گذشته بیان کند و … در برخی از دانشگاه های استرالیا به منظور آغاز مقطع دکتری یک دوره درسی ارائه می شود که طی کردن آن برای فرد متقاضی الزامی است.

فرد می تواند بعد از گذراندن این دوره، فعالیت پژوهشی این مقطع را آغاز نماید. یکی از مزایای تحصیل در دوره دکترای دانشگاه های استرالیا امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی است که نسبت به سایر مقاطع تحصیلی زمینه بیشتری برای بهره مندی از آن وجود دارد. گذراندن دوره دکتری به حداقل ۳ سال تحصیل به صورت تمام وقت نیازمند است.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل دکتری در استرالیا

فرد متقاضی به منظور ادامه تحصیل در این مقطع باید مدرک دوره تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد را اخذ کرده باشد و معدل وی حداقل 65% باشد. برای دانشجویان مقطع دکتری این فرصت فراهم شده که بتوانند در صورت تمایل ۳۰ ساعت در یک هفته را به کار پرداخته و در حدود ۴۵۰ دلار درآمد داشته باشند.

هزینه های تحصیل در استرالیا ۲۰۱۹ 

استرالیا از جمله کشورهایی است که هزینه تحصیل در آن گران است. لذا افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های استرالیا باید قبل از هر گونه اقدام در زمینه مهاجرت تحصیلی، نسبت به آگاهی از این هزینه ها اطلاعات لازم را کسب نمایند.

دانشگاه های استرالیا با توجه به رشته تحصیلی و مقطعی که فرد در آن قصد ادامه تحصیل دارد شهریه های متغیری را دریافت می کنند. به طور مثال هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین ۱۵ هزار تا ۳۵ هزار دلار برآورد می شود.

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بین ۲۰ هزار تا ۴۰ هزار دلار است. هزینه تحصیل در مقطع دکتری نیز بین ۱۵ هزار تا ۴۰ هزار دلار خواهد بود. همچنین هزینه تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی که مابین ۴ تا ۷ سال به طول می انجامد بین ۴۵ هزار تا ۷۰ هزار دلار در هر سال می باشد.

هزینه بیمه دانشجویی به منظور تحصیل در استرالیا ۲۰۱۹

دانشجویانی که جهت تحصیل در استرالیا ۲۰۱۹ قصد اقامت در این کشور را دارند باید قبل از آن که وارد خاک استرالیا شوند بیمه دانشجویی استرالیا را اخذ نمایند.

پرداخت هزینه بیمه دانشجویی امری اجباری خواهد بود و هر شخص باید با توجه به شرایط خود نسبت به پرداخت هزینه مربوطه اقدام نماید. هزینه بیمه دانشجویی برای دانشجویان مجرد در هر سال ۶۰۰ دلار استرالیا، برای دانشجویانی که به صورت زوج زندگی می کنند ۳ هزار دلار و برای خانواده ها ۵ هزار دلار است.

پیشنهاد مطالعه »
قوانین جدید دریافت ویزای تحصیلی مالزی برای ایرانیان [2019]

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا 2019

از تاریخ ۱ جولای سال ۲۰۱۶ هزینه زندگی دانشجویی به منظور اخذ ویزای تحصیلی استرالیا برای دانشجویان مجرد مبلغ ۱۹۸۳۰ دلار در هر سال اعلام شده است. دانشجویانی که متاهل هستند می بایست علاوه بر این مبلغ، به ازای همسر خود مبلغ ۷۰۰۰ دلار و به ازای هر یک نفر از فرزندان خود مبلغ ۴۰۰۰ دلار در سال پرداخت نمایند.

هزینه های مربوط به اقامت در خوابگاه، غذا، استفاده از سیستم حمل و نقل، پوشاک، تلفن، تفریح و سرگرمی برای دانشجویان خارجی مقیم استرالیا به طور میانگین در حدود ۳۶۰ دلار استرالیا برآورد می گردد.

البته لازم به ذکر است این مبلغ با توجه به مکانی که فرد متقاضی در آن اقامت می کند و بسته به سبک زندگی او متفاوت می باشد.

انواع ویزای استرالیا

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره