استرالیا, تحصیلی

 تحصیل در مدارس استرالیا

 تحصیل در مدارس استرالیا

در این مقاله می پردازیم به بحث تحصیل در مدارس استرالیا و ویزای تحصیلی استرالیا.کشور استرالیا به عنوان یک کشور پیشرفته و توسعه یافته، همانند بسیاری از کشورهای هم رده خود بر روی سیستم آموزش سرمایه گذاری زیادی کرده است. دولت استرالیا با ایجاد تغییرات مداوم سعی می کند سیستم آموزشی را به روز نگه داشته و آن را بهبود ببخشد.

قوانین استرالیا در مورد کودکان در حال تحصیل بسیار سر سختانه است. این قوانین والدین را ملزم می کند تا در طول دوره تحصیل حداقل یکی از آنها در کنار فرزند خود باشند. استرالیا از مدت ها پیش متوجه شده است که کیفیت تحصیل در نهایت به کیفیت نیروی کار و سطح عمومی زندگی منجر خواهد شد.

 تحصیل در مدارس استرالیا

طول دوره تحصیل در مدارس استرالیا 13 سال است و شامل مقاطع مهد کودک، پیش دبستانی، دبستان، دبیرستان و کالج می باشد. گذرندان مقاطع مهد کودک تا پایان دبیرستان برای تمام استرالیایی ها اجباری است. در صورتی که شخصی خارج از استرالیا قصد آغاز و یا ادامه  تحصیل در استرالیا را داشته باشد، می تواند برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا (ویزای 571) اقدام کند.

ویزای گاردین

 تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا

ویزای دانش آموزی تنها به افراد زیر 18 سال و بالای شش سال می گیرد و باید یکی از والدین و یا یک قیم قانونی در تمام طول مدت تحصیل به همراه فرزند باشد. ویزای والدینی که دانش آموز را همراهی می کنند ویزای گاردین نام دارد و زیر مجموعه 580 است. این ویزا تا پایان زمان تحصیل دانش آموز اعتبار دارد و در صورتی که دانش آموز در یکی از مقاطع تحصیلی به هر دلیلی از ادامه تحصیل باز بماند و یا ترک تحصیل کند. ویزای دانش آموز و گاردین هر دو لغو می شود.

همچنین در صورتی که دانش آموز به سن 18 سال برسد و همچنان قصد ادامه تحصیل در خاک استرالیا را داشته باشد. ویزای گاردین در هنگام 18 ساله شدن دانش آموزش باطل شده و والدین باید به صورت جداگانه درخواست ویزا و یا تابعیت بکنند.

اعتبار ویزای دانش آموزی

اما ویزای دانش آموزش تا پایان زمان تحصیلش  تمدید می شود. والدین برای دریافت ویزای گاردین باید حداقل 21 سال سن داشته و همچنین باید به اداره مهاجرت ثابت کند که می تواند امکانات رفاهی و وسایل مورد نیاز برای تحصیل دانش آموز را فراهم کند. اما ویزای گاردین محدویت هایی دارد که از جمله آنها می توان به عدم اجازه برای کار اشاره کرد.

البته والدین می توانند با استفاده از ویزای گاردین به تحصیل در خاک استرالیا آن هم به صورت نیمه وقت ادامه دهند. در واقع هدف از صدور ویزا ایجاد شرایط رفاهی و روانی مناسب برای دانش آموز است، بنابراین برای دریافت ویزای گاردین و دانش آموزی باید وضع مالی مناسبی داشته باشید تا بتوانید از پس مخارج زندگی در استرالیا بربیایید. به خصوص اینکه زندگی در استرالیا بسیار گران بوده و تهیه یک زندگی مناسب برای داشن آموز، مخارج زیادی دارد.

 

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی  ادامه تحصیل در استرالیا  نگاهی بیندازید.

تحصیل در مدارس استرالیا

بر خلاف بسیاری از کشورها که برای دانش آموزان خارجی مدارس مخصوصی را در نظر گرفته اند، دولت استرالیا در تمام مدارس دولتی و خصوصی امکان پذیرش دانش آموزان خارجی را فراهم کرده است. به این ترتیب هر شخص می تواند بسته به محل زندگی و یا سطح درآمد، مدرسه مناسب را انتخاب کند.

همچنین در صورتی که دانش آموزان خارجی به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته باشند، یک دوره آموزشی فشرده برای آنها برگزار می شود تا زبان انگلیسی را به خوبی فرا بگیرند. پس از گذراندن این دوره، دانش آموز مجاز است در کلاس های عادی شرکت کند.

پس از پایان سال دوازدهم دوره تحصیلی، یک آزمون سراسری در استرالیا برگزار می شود و دانش آموزان برای ادامه تحصیل، باید نمره قبولی را در این آزمون کسب کنند. دوره کالج در استرالیا همااند دوره پیش دانشگاهی است و دانش آموزان را برای ورود به محیط دانشگاه آماده می کند. طول دوره کالج دو سال اس و در آن دروس اختصاصی تر ارائه می شود که هر داشن آموز بسته به رشته تحصیلی مورد علاقه اش، می تواند از بین آنها انتخاب کند.

البته دریافت ویزای دانش آموزی آسان نیست و به خصوص برای کشورهایی مثل ایران این قضیه مشکل تر هم است. دولت استرالیا هزینه زیادی در بخش آموزش کرده است و به همین با سخت گیری در ارائه این ویزا و ایجاد تعهدات، سعی می کند تا تنها دانش آموزان مستعد موفق به دریافت ویزای دانش آموزی بشوند. همچنین با ارزیابی والدین در موارد مختلف، در صورتی که مشخص شود آنها صلاحیت ورود به خاک استرالیا و یا قیومیت فرزند را ندارند، از ورود آنها و دانش آموز جلوگیری می شود، مگر آنکه قیم جدیدی معرفی و صلاحیت وی توسط دولت استرالیا تایید شود.

تحصیل رایگان

 تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل تا پایان 18 سالگی در مدارس عمومی استرالیا رایگان است. اما با وجود هزینه های جانبی مانند هزینه اردوهای علمی و تجهیزات لازم، داشتن یک منبع مالی خوب یکی از شروط اصلی تایید والدین برای دریافت ویزای گاردین است. مدارس خصوصی امکانات آموزشی بسیار بهتری را ارائه می کنند اما هزینه بالایی هم دریافت می کنند. در صورتی که متقاضی وضع مالی متوسطی دارد و نمی تواند هزینه های بالای مدارس خصوصی را بپردازد، می تواند از امکانات مدارس دولتی استفاده کند.

به صورت کلی کشور استرالیا برای تحصیل و کار کشور مناسبی است.تحصیل در مدارس استرالیا گزینه خوبی برای تحصیل شماست.

به خصوص با داشتن دبستان و دبیرستان هایی با کیفیت بالا می تواند برای متقاضیان  تحصیل در مدارس استرالیا بسیار مناسب باشد. البته این به شرطی است که بتوانید با محدودیت های ویزای دانش آموزی و گاردین کنار بیایید.

ویزای گاردین وابسته به ویزای دانش آموزی است و تا اتمام آن، مگر در شرایطی خاص، نمی توانید برای دریافت ویزای دائم و تابعیت اقدام کنید. به همین دلیل ویزای دانش آموزی تنها به افرادی توصیه می شود که سطح مالی بالایی دارند و می توانند چندین سال، بدون کار کردن، وسایل رفاهی مورد نظر را برای خود و خانواده شان فراهم کنند. در غیر این صورت بهتر است از یکی دیگر از روش های گرفتن ویزا استفاده کنید و با ساتفاده از آنها، شرایط تحصیل فرزندان خود را فراهم کنید.

امتیازات حاصل از اخذ ویزای تحصیل در استرالیا

کسانی که موفق به اخذ ویزای تحصیل استرالیا می شوند می توانند از امتیازات زیر برخوردار گردند:

 

1

می­توانند در استرالیا تحصیل کنند

2

می­توانند خانواده­شان را همراه خود به استرالیا ببرند

3

می­توانند پس از مهاجرت به این کشور و تحصیل در رشته تحصیلی مورد نظر حداکثر به مدت 20 ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول شوند

4

می­توانند قبل از شروع ترم جدید و در بین تعطیلات به هر میزان که مایل هستند کار کنند.

5

در طول این مدت در رفت و آمد به داخل یا خارج از کشور استرالیا آزاد هستند.

6

در صورتی که این افراد متأهل باشند همسرانشان در صورت تمایل می­توانند در یک رشته تحصیلی که سه ماه به طول می­انجامد به تحصیل بپردازند.

7

در صورتی که این افراد دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشند خانواده­شان اجازه کار کردن به هر میزان که مایل باشند، خواهند داشت.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سایت استرالیا

سوال های متداول تحصیل در مدارس استرالیا

🙋‍♀️1.امکان تحصیل رایگان در استرالیا برای چه کسانی فراهم است؟

  • تحصیل رایگان برای افرادی است که بورسیه دریافت میکنند یا شهروند این کشور هستند و یا اقامت دائم دارند.

🙋‍♀️2.اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا چه مدت است؟

  • مدت زمان این ویزا بسته به رشته ­ای که فرد در آن تحصیل می­کند متغیر خواهد بود. معمولاً مدت زمان این ویزا از شش ماه تا چند سال است.

🙋‍♀️3.شرایط home stay برای  دانش اموزان خارجی به چه صورت است؟

  • در صورتی که دانش آموزان خارجی تمایل به آشنایی بیشتر با فرهنگ استرالیا داشته باشند میتوانند با خانواده های استرالیایی مورد تایید دولت این کشور زندگی کنند این روش اقامت را هوم استی می گویند.

🙋‍♀️4.امکان دریافت بورسیه برای دانش آموزان نیز وجود دارد؟

  • بورسیه ی مدارس برای دانش آموزان برتر با هدف تشویق آنها و برای دانش آموزانی است که بدون حمایت مالی نمی توانند ادامه تحصیل دهند.

🙋‍♀️5.تحصیل در دانشگاه های استرالیا چه مزیتی دارد؟

  • اولین مزیت تحصیل در این کشور این است. که شما بعد از پایان تحصیلات و اشتغال به کار میزان درآمد و حقوق زیادی را نسبت به سایر کشور ها در یافت خواهید کرد. اجازه ی کار به مدت 20 ساعت در هفته برای شما در هنگام تحصیل وجود دارد و…

🙋‍♀️6.با ویزای تحصیلی در استرالیا میتوان اقامت دائم دریافت کرد؟

  • ویزای تحصیلی به تنهایی نمیتواند منجر به اخذ اقامت دائم شود. در صورتی که این ویزا به ویزای کاری تبدیل شود امکان این کار وجود دارد.

🙋‍♀️7.امکان تحصیل در مقطع فوق دیپلم در استرالیا وجود دارد؟

  • درخواست برای تحصیل در این مقطع بسیار کم است اما هستند داوطلبانی که برای تحصیل در این مقطع اقدام میکنند. طول این دوره در استرالیا دو سال است و دانش آموزان در طی آن، بیشتر پیش نیازهای لازم برای گذراندن دوره کارشناسی را فرا می گیرند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *