رد کردن لینک ها

 تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا

در این مقاله می پردازیم به بحث تحصیل در مدارس استرالیا و ویزای تحصیلی استرالیا.کشور استرالیا به عنوان یک کشور پیشرفته و توسعه یافته، همانند بسیاری از کشورهای هم رده خود بر روی سیستم آموزش سرمایه گذاری زیادی کرده است. دولت استرالیا با ایجاد تغییرات مداوم سعی می کند سیستم آموزشی را به روز نگه داشته و آن را بهبود ببخشد.

در حال حاضر سیستم آموزشی استرالیا که تا حد زیادی برگرفته از سیستم آموزشی کشورهای مانند انگلستانو ایالات متحده است، جزو بهترین ها به شمار می رود و این کشور با داشتن استانداردهای بالا در این زمینه، سعی می کند تا نیروهای متخصص را به سمت بازار کار روانه کند.

همچنین قوانین استرالیا در مورد کودکان در حال تحصیل بسیار سر سخت است و والدین را ملزم می کند تا در طول دوره تحصیل حداقل یکی از آنها در کنار فرزند خود باشند. استرالیا از مدت ها پیش متوجه شده است که کیفیت تحصیل در نهایت به کیفیت نیروی کار و سطح عمومی زندگی منجر خواهد شد.

 تحصیل در مدارس استرالیا

طول دوره تحصیل در مدارس استرالیا 13 سال است و شامل مقاطع مهد کودک، پیش دبستانی، دبستان، دبیرستان و کالج می باشد. گذرندان مقاطع مهد کودک تا پایان دبیرستان برای تمام استرالیایی ها اجباری است. در صورتی که شخصی خارج از استرالیا قصد آغاز و یا ادامه  تحصیل در استرالیا را داشته باشد، می تواند برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا (ویزای 571) اقدام کند.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

پیشنهاد مطالعه »
ویزای تحصیلی استرالیا

 

 

ویزای گاردین

ویزای دانش آموزی تنها به افراد زیر 18 سال و بالای شش سال می گیرد و باید یکی از والدین و یا یک قیم قانونی در تمام طول مدت تحصیل به همراه فرزند باشد. ویزای والدینی که دانش آموز را همراهی می کنند ویزای گاردین نام دارد و زیر مجموعه 580 است. این ویزا تا پایان زمان تحصیل دانش آموز اعتبار دارد و در صورتی که دانش آموز در یکی از مقاطع تحصیلی به هر دلیلی از ادامه تحصیل باز بماند و یا ترک تحصیل کند، ویزای دانش آموز و گاردین هر دو لغو می شود.

همچنین در صورتی که دانش آموز به سن 18 سال برسد و همچنان قصد ادامه تحصیل در خاک استرالیا را داشته باشد، ویزای گاردین در هنگام 18 ساله شدن دانش آموزش باطل شده و والدین باید به صورت جداگانه درخواست ویزا و یا تابعیت بکنند.

اما ویزای دانش آموزش تا پایان زمان تحصیلش  تمدید می شود. والدین برای دریافت ویزای گاردین باید حداقل 21 سال سن داشته و همچنین باید به اداره مهاجرت ثابت کند که می تواند امکانات رفاهی و وسایل مورد نیاز برای تحصیل دانش آموز را فراهم کند. اما ویزای گاردین محدویت هایی دارد که از جمله آنها می توان به عدم اجازه برای کار اشاره کرد.

البته والدین می توانند با استفاده از ویزای گاردین به تحصیل در خاک استرالیا آن هم به صورت نیمه وقت ادامه دهند. در واقع هدف از صدور ویزا ایجاد شرایط رفاهی و روانی مناسب برای دانش آموز است، بنابراین برای دریافت ویزای گاردین و دانش آموزی باید وضع مالی مناسبی داشته باشید تا بتوانید از پس مخارج زندگی در استرالیا بربیایید. به خصوص اینکه زندگی در استرالیا بسیار گران بوده و تهیه یک زندگی مناسب برای داشن آموز، مخارج زیادی دارد.

انواع ویزای استرالیا

پیشنهاد مطالعه »
دانشگاه‌های برتر آلمان

 

تحصیل در مدارس استرالیا

بر خلاف بسیاری از کشورها که برای دانش آموزان خارجی مدارس مخصوصی را در نظر گرفته اند، دولت استرالیا در تمام مدارس دولتی و خصوصی امکان پذیرش دانش آموزان خارجی را فراهم کرده است. به این ترتیب هر شخص می تواند بسته به محل زندگی و یا سطح درآمد، مدرسه مناسب را انتخاب کند.

همچنین در صورتی که دانش آموزان خارجی به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته باشند، یک دوره آموزشی فشرده برای آنها برگزار می شود تا زبان انگلیسی را به خوبی فرا بگیرند. پس از گذراندن این دوره، دانش آموز مجاز است در کلاس های عادی شرکت کند.

پس از پایان سال دوازدهم دوره تحصیلی، یک آزمون سراسری در استرالیا برگزار می شود و دانش آموزان برای ادامه تحصیل، باید نمره قبولی را در این آزمون کسب کنند. دوره کالج در استرالیا همااند دوره پیش دانشگاهی است و دانش آموزان را برای ورود به محیط دانشگاه آماده می کند. طول دوره کالج دو سال اس و در آن دروس اختصاصی تر ارائه می شود که هر داشن آموز بسته به رشته تحصیلی مورد علاقه اش، می تواند از بین آنها انتخاب کند.

البته دریافت ویزای دانش آموزی آسان نیست و به خصوص برای کشورهایی مثل ایران این قضیه مشکل تر هم است. دولت استرالیا هزینه زیادی در بخش آموزش کرده است و به همین با سخت گیری در ارائه این ویزا و ایجاد تعهدات، سعی می کند تا تنها دانش آموزان مستعد موفق به دریافت ویزای دانش آموزی بشوند. همچنین با ارزیابی والدین در موارد مختلف، در صورتی که مشخص شود آنها صلاحیت ورود به خاک استرالیا و یا قیومیت فرزند را ندارند، از ورود آنها و دانش آموز جلوگیری می شود، مگر آنکه قیم جدیدی معرفی و صلاحیت وی توسط دولت استرالیا تایید شود.

تحصیل تا پایان 18 سالگی در مدارس عمومی استرالیا رایگان است اما با وجود هزینه های جانبی مانند هزینه اردوهای علمی و تجهیزات لازم، داشتن یک منبع مالی خوب یکی از شروط اصلی تایید والدین برای دریافت ویزای گاردین است. مدارس خصوصی امکانات آموزشی بسیار بهتری را ارائه می کنند اما هزینه بالایی هم دریافت می کنند. در صورتی که متقاضی وضع مالی متوسطی دارد و نمی تواند هزینه های بالای مدارس خصوصی را بپردازد، می تواند از امکانات مدارس دولتی استفاده کند.

پیشنهاد مطالعه »
انواع ویزای استرالیا

به صورت کلی کشور استرالیا برای تحصیل و کار کشور مناسبی است.تحصیل در مدارس استرالیا گزینه خوبی برای تحصیل شماست.

به خصوص با داشتن دبستان و دبیرستان هایی با کیفیت بالا می تواند برای متقاضیان  تحصیل در مدارس استرالیا بسیار مناسب باشد. البته این به شرطی است که بتوانید با محدودیت های ویزای دانش آموزی و گاردین کنار بیایید.

ویزای گاردین وابسته به ویزای دانش آموزی است و تا اتمام آن، مگر در شرایطی خاص، نمی توانید برای دریافت ویزای دائم و تابعیت اقدام کنید. به همین دلیل ویزای دانش آموزی تنها به افرادی توصیه می شود که سطح مالی بالایی دارند و می توانند چندین سال، بدون کار کردن، وسایل رفاهی مورد نظر را برای خود و خانواده شان فراهم کنند. در غیر این صورت بهتر است از یکی دیگر از روش های گرفتن ویزا استفاده کنید و با ساتفاده از آنها، شرایط تحصیل فرزندان خود را فراهم کنید.

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سایت استرالیا

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره