مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بورسیه تحصیلی استرالیا

خلاصه مقاله : بورسیه تحصیلی به زبان ساده به وجود آوردن فرصتی برای تحصیل رایگان و نوعی کمک هزینه است که توسط برخی از مراکز علمی، مؤسسات خیریه و دانشگاه­ها به دانشجویان واجد شرایط داده می­شود تا بدین طریق به آنها در  هزینه ­های تحصیلی کمک نمایند.در اغلب موارد به دانشجویان تحصیلات تکمیلی این بورسیه اعطا می­شود و دانشجویان مقطع کارشناسی به طور محدودتری از این بورسیه بهره­ مند می­شوند. کمک هزینه­ هایی که در هر یک از مقاطع به دانشجویان برتر داده می­شود به شکل­های مختلف انجام می­شود و از کشوری به کشور دیگر متفاوت می­باشد.
بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا

فهرست مقاله
بورسیه تحصیلی استرالیا
بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا یکی از آرزو های دانشجو خواهد بود که تحصیلی بدون هزینه و با حقوق داشته باشد و هم آینده شغلی وی تضمین شود. دانشگاه های استرالیا از جمله بهترین دانشگاه ها در سطح جهان هستند.. به همین دلیل افراد بسیاری از سراسر جهان اقدام به تحصیل در این کشور می نمایند. هر یک از دانشگاه های استرالیا مختص خود شرایطی خواهند داشت و مقدار فاند نیز متفاوت خواهد بود و عامل تعیین کننده شهر اقامت خواهد بود. که فاند در میزان های مختلف خواهد بود و گاهی تمامی و گاهی مقداری از هزینه های شما را پوشش خواهد داد.

بورسیه دانشگاهی در استرالیا بیشتر برای مقطع دکتری در نظر گرفته شده است. باید نوع دانشگاه و همچنین اساتیدی که دارای بودجه تحصیلی هستند را شناسایی نمائید. تا امکان دریافت فاند داشته باشید. باید در نظر داشته باشید. که بورسیه تنها برای کسانی تعلق می گیرد که علم آنها به قدری بالا باشد تا به کار این کشور بیاید.

هزینه های لازم برای تحصیل در استرالیا

دانشجویان برای تحصیل در استرالیا بایستی یک سری هزینه ها را متحمل شوند. که از جمله این هزینه ها می توان به مواردی مانند، هزینه های مربوط به دریافت ویزای تحصیلی، هزینه های مربوط به خرید بلیط رفت. هزینه های مربوط به حقوق وکیل و هزینه های مربوط به سفر غیره اشاره کرد. تمام این هزینه ها با دلار استرالیا حساب می شود. شما بایستی برای دریافت ویزای خود هزینه مربوط به آن را به صورت دلاراسترالیا پرداخت نمایید.

هم چنین در نظر داشته باشید که این هزینه ی ویزا صرفا جهت صدور ویزای مربوط به تحصیل شما می باشد و در صورت عدم صدور آن، به هیچ عنوان هزینه شما عودت داده نخواهد شد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟ نگاهی بیندازید.

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا
بورسیه تحصیلی استرالیا

در سطح استرالیا چندین موسسه در حال فعالیت هستند که این موسسات در راستای حمایت مالی از دانشجویان نخبه راه اندازی شده اند. فرد متقاضی باید معدل کافی جهت پذیرش داشته باشد چرا که شرط اصلی در بورسیه تحصیلی استرالیا داشتن معدل کافی خواهد بود. همچنین باید دوره درسی خود را در مدت زمان تعیین شده به پایان رسانده باشید و چنانچه در مدت زمان کوتاه تری مدرک خود را اخذ کرده اید یک امتیاز مثبت برایتان به حساب خواهد آمد.

همچنین شرکت در سمینار های علمی از دیگر مواردی است که باید حتما به آنها توجه شود. بدون داشتن نامه پذیرش از استاد راهنما امکان اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا همراه فاند وجود نخواهد داشت و به خصوص برای دکترا امری ضروری می باشد. پیش از مراجعه به این مرکز می توانید با یک استاد که در این زمینه اطلاعات کافی دارد مشورت نمایید تا بهترین راه ها را به شما نشان دهد.

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

قوانین اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا با داشتن شرایط امکان پذیر خواهد بود. که علاوه بر داشتن شرایط باید قوانین تعیین شده را نیز مو به مو انجام داد. در ادامه به برخی از قوانین اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا همراه با فاند در استرالیا اشاره کرده ایم:

داشتن سوپر وایزر امری ضروری خواهد بود چرا که این استاد راهنما است. که موافقت وی می تواند سبب اخذ این بورسیه شود. جهت پیدا کردن استاد راهنما باید این مراحل را طی نمایید:

در ابتدای کار دانشجو باید پروپوزال تعیین شده خود را تمام کرده و آماده ارائه کرده باشد. رزومه و پروپوزال خود را به اساتید مربوطه ارسال نماید. پس از دریافت تاییده استاد برای پروپوزال دانشجو یافتن سوپر وایزر با موفقیت انجام شده است.

جهت اطلاع از بودجه تحصیلی به همراه فاند می توانید با همان استاد مکاتبه داشته و تمامی سوالات خود را از وی جویا شوید. اما نمی توان گفت در تمامی موارد این امر جواب خواهد داد. چرا که در برخی موارد استاد جهت پذیرش دانشجو پروژه دیگری به وی اختصاص داده که باید بدون کم و کاست انجام شود. آن پروژه را عامل تعیین کننده بورسیه قرار داده است که دانشجو می تواند جهت کار بر روی این پروژه بورسیه و کمک هزینه نیز دریافت نماید.

اعطای فاند نیز به تمامی دانشجویان امکان پذیر نخواهد بود. جهت اطلاع از این امر می توانید از استاد راهنمای خود و یا مراکز مربوطه پاسخ خود را بیابید.

مزایای بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا
بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا مملو از مزایای خواهد بود که سبب پیشرفت روز افزون دانشجو خواهد شد. یکی از مزایای بورسیه تحصیلی استرالیا کم هزینه بودن آن است. چرا که بدون پرداخت هیچ هزینه دانشگاهی امکان تحصیل در آن وجود خواهد داشت و هیچ گونه مشکلی در دانشگاه پیش نخواهد آمد.

دولت استرالیا جهت بهبود وضعیت دانشجویان و مخصوصا دانشجو هایی که بورسیه تحصیلی استرالیا این کشور را نیز دارند. این امکان را می دهند که به کار کردن نیز بپردازند. اما باید در نظر داشته باشید که این کار کردن محدود بوده و نمی توانید کل روز مشغول به کار کردن شوید.

با استفاده از این روش هم حقوق بورسیه دریافت کرده و هم می توانید از طریق کار کردن پول کسب نماید.

از دیگر مزایای بورسیه تحصیلی استرالیا داشتن استاد راهنمای شخصی می باشد. که کمک بسزایی در انجام کار های علمی از وی درخواست خواهید کرد و شما را در نوشتن مقاله های مد نظرتان یاری خواهد رساند.

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی

فرد متقاضی باید شرایط ذکر شده در پرونده را داشته باشد. تمامی مدارک را بدون کم و کاست به مراکز مربوطه ارائه دهد. در ادامه به برخی از شرایط لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا اشاره کرده ایم:

 

1

دانشگاهی که آخرین مدرک را از آن دریافت نموده اید. باید در لیست دانشگاه های درجه 1 قرار داشته باشد و مدرک تحصیلی خود را به این مرکز ارائه نمایید.

2

داشتن سابقه کاری کمک بسزایی در پذیرش خواهد گذاشت .که می تواند در قالب مقاله، کتاب، ترجمه، کار تحقیقاتی و … باشد.

3

رزومه باید بدون هیچگونه مشکل بوده باشد و به صورت دقیق تهیه شده باشد.

4

داشتن نمره زبان در اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا بیش از دیگر ویزا های استرالیا حائز اهمیت می باشد. که هر دانشگاه مخصوص به خود ممکن است نمره به خصوصی درخواست نماید. شرط پذیرش بورسیه تحصیلی استرالیا از نظر زبان داشتن حداقل نمره 7 در آیلتس و یا دیگر مدارک هم تراز با آن می باشد.

5

داشتن انگیزه امری ضروری به حساب می آید که باید بدون کم و کاست به مراکز مربوطه ارائه گردد.

منابع ارائه بورس­های تحصیلی در استرالیا

منابعی که بورس­ های تحصیلی را در کشور استرالیا ارائه می­دهند عبارتند از:

 • مراکز تحقیقاتی
 • دانشگاه ­ها

بورس­ هایی که از طرف دانشگاه ­های استرالیا ارائه می­شوند با یکدیگر متفاوت بوده و از پرداخت بخشی از هزینه ­ها مثل پرداخت بخشی از شهریه تا تمام هزینه­ ها  مثل پرداخت کامل شهریه و تقبل هزینه ­های زندگی را شامل می­شود.

برخی از دانشگاه­های استرالیا برای برخی از رشته­ های خاص کمک هزینه­­ ی ویژه­ای را در نظر می­گیرند. البته لازم به ذکر است که این کمک­ هزینه­ ها به دانشجویانی تعلق می­گیرد که ممتاز و برتر بوده و دارای صلاحیت و شایستگی لازم باشند. کمک هزینه ­های تحصیلی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر به صورت پرداخت بخشی از شهریه است و امکان تحصیل رایگان به صورت صد در صد برای دانشجویان این مقاطع وجود ندارد.

اما در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد تحقیقاتی امکان تحصیل رایگان وجود دارد و آن هم به علت این است که کشور استرالیا خواهان تقویت بخش تحقیقاتی خود است و این کار مستلزم جذب دانشجویان برتر پژوهشگرا می­باشد.

 

دولت استرالیا

دولت استرالیا به دنبال جذب دانشجویان پژوهشگرا و ممتاز در بخش تحقیقاتی خود است. از این رو برای دانشجویان بین المللی بورس­ های تحصیلی خوبی همچون  Endeavour Scholarships و IPRS ارائه می­دهد. بورسیه تحصیلی IPRS هزینه تحصیل و بیمه دانشجویی را شامل می­شود و از جمله بورسیه ­هایی است که مورد توجه بسیاری از ایرانیان متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا قرار گرفته است.

 

انواع بورسیه ­های تحصیلی کشور استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا
بورسیه تحصیلی استرالیا

از انواع بورسیه ­های تحصیلی که دولت استرالیا و دانشگاه­های این کشور به دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف ارائه می­نمایند به شرح زیر است:

 • بورسیه MIFRS استرالیا:در این نوع بورسیه که توسط دانشگاه به فرد متقاضی داده می­شود کلیه شهریه فرد پرداخت خواهد شد.
 • بورسیه علمی استرالیا:این بورسیه به دانشجویان منتخبی که از کشورهای اقیانوس آرام، آسیا. آفریقا، شرق میانه و اندونزی انتخاب می­شوند اعطا خواهد شد.
 • بورسیه تحصیلی اندرو:این بورسیه مختص دانشجویان کارشناسی ارشد مناطق اقیانوس آرام، اروپا، آمریکا، آسیا و شرق میانه است. این بورسیه به طور کامل هزینه ­ی سفر، بیمه بهداشتی و درمانی، دستمزد ماهانه، خوابگاه و شهریه دانشجویان را پرداخت می­نماید.
 • علت ارائه چنین کمک هزینه­ ای از طرف دولت استرالیا این است که آنها می­خواهند دانشجویان کارهای تحقیقاتی خود را در استرالیا بدون داشتن هیچ دغدغه و نگرانی به اتمام برسانند.
 • بورسیه IPRS استرالیا:این بورسیه مختص دانشجویان کارشناسی ارشد البته به جزء دانشجویان کشور استرالیا و نیوزیلند می­باشد. این بورسیه این امکان را فراهم می­سازد که دانشجویان به کارهای تحقیقاتی بپردازند و یا تجربه کار با یک پژوهشگر استرالیایی را به دست آورند.

در کشور استرالیا هر دانشگاهی از جمله دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه کوئیزلند، دانشگاه موناش، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیوکاسل و …   بورسیه خاصی با شرایطی خاص ارائه می­دهند. کسانی که خواهان اخذ بورسیه­ های مربوط به دانشگاه­ ها هستند بایستی برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت هر دانشگاه مراجعه نمایند و با شرایط هر کدام از این دانشگاه ­ها جهت پذیرش بورسیه تحصیلی آشنا شوند.

 

ادامه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

برای تحصیل در استرالیا در رشته های متنوعی می توان پذیرش گرفت. اگر جویای تحصیل و کار در این کشور هستید می توانید با انتخاب دانشگاه های استرالیا آینده شغلی خود را تضمین نمایید.

از جمله شرایط اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در استرالیا فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر داشتن نمره زبان بالا و معدل بالا می باشد.

و می توانید برا اساس موضوع پایان نامه خود که در مقطع فوق لیسانس مدنظر دارید راه ورود به مقطع دکترا را آسان نمایید. همچنین شما در زمان تحصیل در هفته مجوز ۲۰ ساعت کار دانشجویی دارید و در دوران تعطیلات اجازه کار تمام وقت دارید. که با این کار می توانید از عهده بخشی از هزینه های خود بر بیایید.

زمانی که از دانشگاه های استرالیا فارغ التحصیل می شوید. می توانید به راحتی جذب بازار کار شوید همچنین لازم است بدانید دانشگاه های استرالیا در مقطع دکتری بیشترین میزان بورسیه را اعطا می نمایند.

دانشگاه های استرالیا بهترین بستر را برای دانشجویان جویای علم فراهم نموده اند تا بتوانند در محیط کاملا علمی و تحقیقاتی به تحصیل ادامه دهند.

شرایط مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد برای اخذ پذیرش به صورت کلی نمره زبان بالا در حد آیلتس 6.5 یا 7، مقالات بین المللی و معدل بالا می باشد.

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد می کنیم به مقاله ی ادامه تحصیل در استرالیا نگاهی بیندازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

منابع:www.australian embassy.gov.au

سوال های متداول

🙋‍♀️1.بورسیه ی تحصیلی استرالیا شامل هزینه های زندگی دانشجویان میشود؟

 • افرادی که خواهان تحصیل در استرالیا و اخذ بورسیه تحصیلی هستند می­توانند با در نظر گرفتن مقطع و مدرک تحصیلی خود، برای این کار اقدام نمایند. کمک هزینه­ هایی که توسط کشور استرالیا به دانشجویان ممتاز و برتر داده می­شود. شامل کمک هزینه ­های پرداخت شهریه، کمک هزینه­ های مربوط به زندگی، بهداشت، درمان، سفر و … است.

🙋‍♀️2.چرا تحضیل در دانشگاه های استرالیا پرطرفدار است؟

 • کشور استرالیا از جمله کشورهایی است که از سیستم آموزشی مناسب برخوردار است و توانسته است. دانشگاه­ های برتر جهان را در خود جای دهد. از همین رو همه ساله بسیاری از دانشجویان خواهان تحصیل در استرالیا هستند

🙋‍♀️3.شرایط دریافت بورسیه ی تحصیلی چیست؟

 • از جمله این شرایط میتوان به داشتن مدرک زبان /داشتن معدل بالا/برقرای ارتباط مستقیم با دانشگاهی که متقاضی قصد ادامه ­ی تحصیل در آن را دارد و ثبت نام در زمان تعیین شده, اشاره کرد.

🙋‍♀️4.بورسیه HRS استرالیا به چه کسانی تعلق میگیرد؟

 • این بورسیه مختص کسانی است که در رشته­ های انسانی مشغول به تحصیل هستند. در صورتی که متقاضیان بتوانند این بورس را دریافت نمایند در دانشکده ­ی حقوق به تحصیل مشغول خواهند شد.

🙋‍♀️5.به دانسجویان پزشکی استرالیا نیز بورسیه تعلق میگیرد؟

 • افرادی که علاقه­ مند هستند در رشته­ ی پزشکی به تحصیلات خود ادامه دهند. در صورتی که دارای رزومه تحصیلی عالی باشند می­توانند اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی پزشکی بکنند.

🙋‍♀️6.گپ تحصیلی برای دریافت بورسیه به چه معناست؟

 • بین مقطعی تحصیلی که متقاضی می­خواهد در آن به ادامه­ ی تحصیل بپردازد با مقطع قبلی که گذرانده فاصله­ ی طولانی وجود نداشته باشد. به طور مثال چنانچه فرد در سال 2018 خواهان اخذ بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد است. زمانی شانس وی برای اخذ بورس تحصیلی افزایش می­یابد که مقطع قبلی خود یعنی کارشناسی را در همان سال یا یکی دو سال قبل از آن به اتمام رسانده باشد.

🙋‍♀️7.داشتن سابقه ی کاری مرتبط با رشته میتواند در دریافت بورسیه تاثیر گذار باشد؟

 • داشتن سابقه ی کاری از جمله مواردی است که میتوانید برای دریافت بورسیه در نظر بگیرید و شانس خود را افزایش دهید.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!