Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

هزینه زندگی و  تحصیل دراسترالیا

هزینه زندگی و  تحصیل دراسترالیا

در این مقاله میپردازیم به هزینه زندگی و  تحصیل دراسترالیا.استرالیا یکی از بزرگ ترین کشورهای جهان می باشد که با داشتن 7686850 کیلومتر وسعت جزء ششمین کشور بزرگ دنیاست. در همسایگی کشوراسترالیا اقیانوس های هند، آرام و اقیانوس منجمد جنوبی واقع شده است. این کشور یکی از فعالان در سازمان ملل می باشد و از لحاظ اقتصادی یکی از پیشرفته ترین و قدرتمند ترین کشورهای جهان به شمار می آید.

استرالیا به دلیل داشتن ذخایر و معادن خود یکی از ثروتمند ترین کشورها بوده و این امر سبب شده است تا با سرعت زیادی رشد و گسترش یابد. به دلیل داشتن اقتصاد قدرت مند و فرصت های شغلی بسیار زیاد در این کشور پهناور، افراد بسیاری سالانه به این کشور مهاجرت می کنند. به طوری که آمارها نشان می دهند مهاجرت بهاسترالیا در سال های اخیر افزایش یافته است.

یکی دیگر از مردمان کشورهایی که به صورت منظم و سالانه بهاسترالیا مهاجرت می کند و این کشور را در اولویت انتخاب های خود قرار می دهند، ایران می باشد. مهاجرت هایی که به کشوراسترالیا در حال شکل گیری است بر اساس اهداف متفاوتی می باشد که از جمله آن ها می توان به زندگی، اشتغال، ادامه تحصیل و تجارت و غیره اشاره کرد. شما با هر هدفی که بهاسترالیا سفر کنید بایستی یک سری هزینه ها را متحمل شوید.

موضوع این مقاله در باره هزینه زندگی و  تحصیل دراسترالیا می باشد که سعی بر آن داریم تا در ادامه مطالب راجع این موضوع توضیحات بیشتری را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

هزینه زندگی دراسترالیا

با توجه به اینکه کشوراسترالیا از قدرتمند ترین کشورهای جهان می باشد و از اقتصاد خوبی برخوردار است بنابراین شاهد بالا بودن سطح زندگی در این کشور هستیم.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

البته بایستی این نکته را در نظر داشته باشید که کیفیت زندگی در شهرهای مختلف استرالیا متفاوت و متغیر است به گونه ی که در برخی از شهرها هزینه های زندگی بسیار بالا بوده و در برخی دیگر نیز این هزینه بسیار کمتر و در حد معمول می باشد.

از جمله هزینه های زندگی در این کشور می توانیم به هزینه اجاره و خرید مسکن اشاره کنیم. هزینه های اقامت در این کشور نسبتا بالا بوده و شما بایستی به طور میانگین ماهانه مبلغی در حدود 1000دلار را، برای اجاره یک آپارتمان تک خوابه کنار بگذارید.

تعرفه های برق، گاز و آب نیز در این کشور بالا می باشد که این امر سبب شده است بسیاری از مهاجران در مصرف های روزانه خود نهایت صرفه جویی را داشته باشند.

البته شما می توانید با انتخاب چند هم اتاقی خوب، هزینه های مذکور را به صورت شریکی پرداخت نمایید؛ که این امر برای دانشجویانی که از کشورهای دیگر بهاسترالیا سفر کرده اند بسیار طبیعی است.

این امر علاوه بر آن که هزینه ها را کم می کند باعث ترویج فرهنگ های مختلف نیز خواهد شد. البته بسیاری از دانشگاه هایاسترالیا، خوابگاه هایی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که هزینه اقامت در این خوابگاه ها تا حدودی معقول و مناسب می باشد.

بسیاری از دانشجویان کارهای پاره وقت دارند تا بتوانند به راحتی از پس هزینه زندگی و  تحصیل دراسترالیا بر بیایند. از جمله این کارها می توان به گارسون، صندوق دار، کار در عکاسی و کارهای خدماتی در هتل ها و غیره اشاره کرد.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل رایگان در استرالیا

 

هزینه  تحصیل دراسترالیا

هزینه زندگی و  تحصیل دراسترالیا شامل هزینه های از جمله هزینه غذا، پوشاک، حمل و نقل، بیمه، تفریح و غیره می باشد که هر دانشجوی بایستی بتواند از پس هزینه های تحصیلی و زندگی خود بر بیاید.

یکی از مهم ترین هزینه ی زندگی و  تحصیل دراسترالیا بیمه می باشد چرا که وجود و داشتن آن الزامی بوده و هر دانشجویی بایستی قبل از ورود به خاک این کشور اقدامات لازم جهت اخذ بیمه خود را انجام دهد.

هزینه های تفریح ، غذا و پوشاک نیز با توجه به سلیقه و علاقه ی دانشجویان مختلف، متفاوت خواهد بود. هر دانشجویی می تواند در طول هفته حدود 20 ساعت کار دانشجویی انجام دهد که با به دست آوردن دستمزد خوبی می تواند به راحتی هزینه ی تحصیل و زندگی خود را در این کشور تقبل نماید.

اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشوراسترالیا را دارید می توانید با پیدا کردن یک کار پاره وقت و یا کار دانشجویی بخشی از هزینه های زندگی و  تحصیل دراسترالیا خود را جبران نمایید.

شهریه های تحصیلی دراسترالیا

امروزه جوانان و دانشجویان بسیار زیادی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی عازم کشوراسترالیا می شوند. در این بخش سعی بر آن داریم تا در مورد برخی از هزینه های تحصیلی در مقاطع مختلف را برای علاقه مندان ارائه دهیم:

  • شهریه مورد نیاز برای تحصیل در مدارس به صورت میانگین 15 دلار می باشد.
  • شهریه های تحصیلی در مشاغل مختلف و گرفتن دیپلم های پیشرفته در یک شغل در حدود 4000 دلار تا 22000 دلار می باشد که با توجه به نوع شغل آموزشی مبالغ متفاوت خواهد بود.
  • شهریه های دوره های زبان نیز به طور میانگین 300 دلار در هر هفته می باشد
  • شهریه های دوره لیسانس با توجه به نوع دانشگاه و سطح آن دانشگاه متغیر خواهد بود
  • برای دوره های فوق لیسانس نیز می توان هزینه ی در حدود 30 هزار دلار را پیش بینی کرد که البته در صورت معتبر بودن دانشگاه، هزینه های تحصیلی نیز افزایش خواهد یافت
  • شهریه برای دانشجویان دکترا در صورتی که دانشجوی رشته های پزشکی و دندانپزشکی باشد بایستی مبلغی حدود 40 هزار دلار را در نظر داشته باشند و برای سایر رشته ها نیز مبلغی در حدود 14 تا 40 هزار دلار را کنار بگذارند؛ که البته توجه داشته باشید این مبالغ هزینه تحصیل در یک سال می باشد.
پیشنهاد مطالعه »
نحوه اخذ ویزای تحصیلی قبرس برای مهاجران

هم چنین شما می توانید با توجه به مقطعی که می خواهید در آن ادامه تحصیل دهید بیشتر تحقیق کرده و با همکاران ما در سازمان مهاجرتی آوات مشورت های لازم را انجام دهید تا اطلاعات دقیق تری را به دست بیاورید. همکاران ما در سازمان مهاجرتی آوات سعی بر آن دارند تا بهترین و موثر ترین مشاوره ها را در زمینه هزینه ی زندگی و  تحصیل دراسترالیا برای شما عزیزان ارائه دهند.

 

انواع ویزای استرالیا

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره