مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

فهرست مقاله
مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی
مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

به دلیل اینکه کشور استرالیا یکی از کشورهای بسیار توسعه یافته است سالانه خیلی از افراد قصد مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی را از این کشور داند.  شما می توانید امروزه شاهد صف های طولانی که برای دریافت ویزای استرالیا در جلوی ساختمان کنسولگری استرالیا کشیده شده اند هستیم.

افراد با اهداف بسیاری متفاوتی قصد سفر و مهاجرت به این کشور را دارند که از جمله راه ها و روش های مهاجرت به استرالیا می توان به مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق پناهندگی و مهاجرت از طریق کار اشاره کرد؛ که برخی از این راه ها بسیار آسان و راحت می باشند و برخی دیگر نیز بسیار سخت می باشند. برخی از افراد در صورت نداشتند هیچ گونه مهارت و تخصص خاصی می توانند از طریق پناهندگی به این کشور مهاجرت کنند.

البته موضوع پناهندگی بسیار خوشایند نیست و هیچ مهاجری از ته دل دوست ندارد خاک و وطن خود را ترک نماید و به یک کشور دیگر پناه ببرد ولی در برخی از مواقع بعضی از دلایل و شرایط ایجاب می کند که افراد دست به پناهندگی بزنند و به کشور دیگر مهاجرت کنند. در میان کشورهای که می توان به آن پناهنده شد، کشور استرالیا می باشد چرا این کشور از حقوق و حق پناهندگان دفاع کرده و بستر مناسبی را برای آنان در نظر گرفته است.

موضوعی که بایستی در این مقاله به آن توجه داشته باشید این است که بین مهاجر و پناهند تفاوت بسیار بارزی وجود دارد به طوری که پناهنده شدن به معنی نجات یافتن از برخی آزار و اذیتی های که درکشور مبدا صورت می گرفته ولی مهاجر قصد دارد که در کشور مقصد اقامت و تابعیت را به دست بیاورد و از راه های قانونی اقدام می کنند. در ادامه سعی بر آن داریم تا در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی و دلایل و انواع ویزا توضیحاتی را برای شما علاقه مندان به این موضوع ارائه دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

با این ویزاها می توانید قانونی به استرالیا مهاجرت کنید:

 

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

کشور استرالیا با توجه به افزایش میزان و درصد مهاجرت ها از طریق پناهندگی مجبور شد در بازه ی زمانی 2015 تا 2017 هیچ درخواست پناهندگی را قبول نکند چرا که این مهاجرت های بی روی باعث ایجاد تنش در کشور شده بود. بعد از برنامه ریزی های بسیار دقیق و حساب شده، از دوباره درهای خود را برای مهاجرت های پناهندگی باز کرده است.

نکته بسیار مهمی که در مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی بایستی به ان دقت و توجه داشته باشید این است که برخی از موسسات و افراد برای به دست آوردن سود کلان، اعلام دریافت پناهندگی انتشار می کنند و با کلاه برداری های متفاوتی پول افرادی که میخواهند پناهنده شوند را غارت می کنند؛ بنابراین اگر تصمیم خود را برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی گرفته اید سعی بر ان داشته باشید که از راه های مطمئن اقدام به این کار داشته باشید. تا آسیبی به جان و مال تان وارد نشود. هم چنین قبل از پناهندگی به استرالیا و یا هر کشور دیگری بهتر می باشد تا قبلا در مورد شرایط و نحوه پناهندگی اطلاعاتی را به دست بیاورید و سپس اقدام به مهاجرت داشته باشید.

انواع ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

کشور استرالیا انواع مختلفی ویزا برای افرادی که می خواهند مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی داشته باشند در نظر گرفته است که از جمله این ویزاها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-ویزای 200 ساب کلاس پناهندگی: ویزای 200 پناهندگی یکی از معمول ترین ویزاهای مورد استفاده پناهندگان می باشد که توسط سازمان ملل متحد اجازه صدور آن برای پناهندگان انجام می گیرد.

-ویزای 201 پناهندگی: مختص متقاضیانی می باشد که در کشور خود مورد اذیت های سیاسی و اجتماعی واقع می شوند ولی کشوری را برای پناهندگی خود نمی توانند پیدا کنند، می باشد.

-ویزای 202 حمایت بشر دوستانه: این ویزا تحت نظر سازمان های بشر دوستانه برای افرادی که در کشور مبدا دچار اذیت ها و آزارهای جدی قرار گرفته اند، صادر می شود.

-ویزای 204 زنان در معرض خطر: این ویزای مختص زنانی می باشد که در کشور مبدا در معرض خطر می باشند، است؛ و بستر بسیار مناسبی را نیز برای زنانی که از این ویزا استفاده می کنند آماده کرده اند.

دلایل پناهنده شدن

همان طور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره شد دلایل بسیاری زیادی برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی وجود دارد که از جمله این دلایل می توان به مواردی زیر اشاره کرد:

  • کیفیت زندگی: بالا بودن سطح زندگی در استرالیا از مهم ترین دلایل وسوسه کننده برای مهاجرت به این کشور می باشد که افراد از طریق پناهندگی می خواهند در این کشور زندگی کنند. استرالیا دارای جاذبه های بسیار دیدنی و آب و هوای بسیار خوبی می باشد که بی شک از زندگی کردن در همچنین کشوری لذت خواهید برد.
  • موقعیت شغلی: اقتصاد کشور استرالیا از ثبات بسیار خوبی برخوردار است و نرخ بیکاری و تورم در این کشور نزدیک به صفر می باشد. با تاسیس کسب و کارهای جدید نیز نیاز به نیروی انسانی در این کشور احساس می شود.
  • تنوع فرهنگی: به دلیل مهاجرت های فراوانی که به این کشور صورت می گیرد شما می توانید شاهد تنوع فرهنگی بسیار زیادی در این کشور باشید.
  • سطح سواد: کشور استرالیا با داشتن دانشگاه های در سطح عالی علمی این امکان را برای پناهندگان به وجود می آورد که بتوانند در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند. دانشگاه های کشور استرالیا از مهم ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان می باشد.
  • امنیت: یکی از مهم ترین عواملی که پناهنده شدن را برای افراد تلقین می کند، امنیت می باشد. کشور استرالیا از امنیت بسیار بالای اجتماعی برخوردار است که هر فردی دوست دارد در کشوری که صلح و آرامش در آن موج می زند زندگی کند و به همین دلیل نیز کشور استرالیا را برای پناهنده شدن انتخاب می کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سایت استرالیا

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *