رد کردن لینک ها

دوره فوق دیپلم در استرالیا

دوره فوق دیپلم در استرالیا

دوره فوق دیپلم در استرالیا را در این مقاله بررسی میکنیم.کشور استرالیا یکی از بزرگترین کشورهای دنیا است که از مدت ها پیش در مسیر توسعه قدم برداشته است. با وجود وسعت زیاد، درصد زیادی از مساحت استرالیا را بیابان های غیر قابل سکونت تشکیل داده است. به همین دلیل بیشتر شهرهای بزرگ و مهم استرالیا در نوار ساحلی و حاشیه این کشور شکل گرفته است.

به دلیل جزیره ای بودن این کشور، اقتصاد استرالیا تا حد زیادی به حمل و نقل و بازرگانی وابستگی دارد و به همین دلیل دولت استرالیا توجه ویژه ای به این قسمت از اقتصاد دارد.

اما توجه استرالیا به توسعه تنها به اقتصاد محدود نمی شود. مانند هر کشور توسعه یافته دیگری استرالیا نیز به بخش آموزش توجه ویژه ای داشته تا بتواند نیروی کار متخصص و متعهد را روانه بازار کار کند.

تحصیل در استرالیا 13 سال طول می کشد که در این مدت دانش آموزان مهارت های اولیه لازم را کسب می کنند. پس از آن می توان در رده فوق دیپلم و کارشناسی و در آموزشگاه های آموزش عالی به تحصیل ادامه داد.

دوره های فوق دیپلم در استرالیا طرفداران چندانی ندارند و به همین دلیل، تعداد دانشگاه ها و آموزشگاه هایی که این دوره را ارائه می دهند بسیار محدود است. مدرک ارائه شده برای این دوره در استرالیا Associate Degree نام دارد که معادل کاردانی در ایران است.

این مدرک برای ادامه دوره کارشناسی قابل قبول است و همچنین با توجه به اینکه کشور استرالیا استاندارد آموزشی بالایی دارد، مدرک Associate Degree در بیشتر کشورهای دنیا به عنوان یک مدرک معتبر شناخته می شود. بنابراین با گذراندن این دوره در استرالیا می توانید تحصیلات خود را برای مقطع کارشناسی در کشورهای دیگر نیز ادامه دهید.

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

پیشنهاد مطالعه »
مدارک لازم و هزینه های ویزایtier 4 انگلستان

مدت دوره فوق دیپلم

طول دوره فوق دیپلم در استرالیا دو سال است و دانش آموزان در طی آن، بیشتر پیش نیازهای لازم برای گذراندن دوره کارشناسی را فرا می گیرند. به دلیل اینکه داشن آموزان استرالیایی معمولا مستقیم به دانشگاه وارد می شوند و در آنجا این آموزش ها را فرا می گیرند، دانشگاه های محدودی برای برگزاری این دوره ها سرمایه گذاری کرده اند. بنابراین اگر به قصد گذراندن دوره فوق دیپلم در استرالیا قصد ویزا گرفتن دارید، باید توجه داشته باشید که ممکن در شهری غیر از شهر مورد نظرتان ساکن شوید، چراکه دانشگاه شهر مورد علاقه شما این دوره را برگزار نمی کند.

ویژگی های دوره فوق دیپلم

مدرک فوق دیپلم استرالیا در بسیاری از کشورهای دنیا دارای اعتبار است. شما باید در مدت دو سال در شهری که دانشگاه آن حاضر به پذیرش شما شده است ساکن شوید.

البته به شما اجازه کار به صورت پاره وقت و همچنین سفر به هر نقطه از استرالیا داده می شود. هزینه های دوره فوق دیپلم در دانشگاه های مختلف متفاوت است، اما این هزینه چیزی بین 15 هزار تا 25 هزار دلار استرالیا در سال خواهد بود.

با در نظر گرفتن هزینه های ویزا و همچنین زندگی در استرالیا، بهتر است قبل از رفتن از داشتن سرمایه کافی مطمئن شوید، چراکه کار پاره وقت جوابگوی هزینه های بالای زندگی دانشجویی در استرالیا نیست.

کشور استرالیا یکی از گرانترین کشورهای دنیا است و به دلیل اینکه هزینه زیادی صرف حمل و نقل کالا به استرالیا می شود، قیمت اجناس مختلف در این کشور بسیار بالا است.

پیشنهاد مطالعه »
کار حین تحصیل در نروژ

اداره مهاجرت استرالیا آخرین بار هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا را نزدیک به 19 هزار و 500 دلار در سال تخمین زده است، و این حداقل هزینه های درنظر گرفته شده می باشد. داشتن حداقل هزینه شهریه و هزینه های زندگی برای یک سال در استرالیا لازم است. در صورتی که تمایلی به کار پاره وقت نداشته باشید، باید هزینه های خود را به طور کامل از طریق سرمایه خودتان پرداخت کنید.

در صورتی که موفق شوید برای گذراندن دوره فوق دیپلم در استرالیا نظر دولت استرالیا را جلب کنید، به شما یک ویزای موقت دو ساله داده خواهد شد تا بتوانید این دوره را به پایان برسانید.

پس از گذراندن دوره فوق دیپلم به شما اجازه داده می شود برای ادامه تحصیل درخواست بدهید و در صورت موافقت، دو سال دیگر ویزای شما تمدید می شود تا دوره کارشناسی را نیز به پایان ببرید. پس از آن نیز در صورتی که تمایل داشتید، می توانید برای ویزای موقت و اشتغال در استرالیا درخواست بدهید.

اداره مهاجرت با بررسی پرونده شما درخواست ویزا قبول و یا رد می کند. البته به طور معمول اداره مهاجرت با این درخواست ها موافقت می کند. به هر حال شخص متقاضی مدت زیادی را در خاک استرالیا گذرانده و از امکانات آموزشی استفاده کرده است، همچنین با فرهنگ و مردم سازگار شده و به این ترتیب، یک مهاجر ایده آل به شمار می رود.

در صورت دریافت ویزای موقت پس از گذشت مدتی مشخص به شما ویزای دائم و یا تابعیت استرالیا داده می شود. همچنین پس از گذراندن دوره فوق دیپلم هم می توانید برای کار در استرالیا و ویزای موقت درخواست بدهید، اما کارفرمایان معمولا به دنبال کسانی با مدرک بالاتر هستند و شما راه سختی را برای اثبات توانایی های خود در پیش دارید. قسمت سخت ماجرا پذیرش شدن از دانشگاه های استرالیایی است چراکه سیستم آموزشی ایران در استرالیا مورد قبول نیست.

تطبیق واحد در دوره کاردانی استرالیا

در صورتی که شما دوره کاردانی را در ایران گذرانده اید و حالا قصد دارید این دوره را در استرالیا هم سپری کنید، می توانید دورسی که در آنها نمره بالای 18 کسب کرده اید را تطبیق بزنید.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت اسلواکی از طریق تحصیل

اما این مسئله منوط به پذیرش دانشگاه است و دانشگاه های استرالیا معمولا این تطبیق واحد را قبول نمی کنند. همان طور که گفتیم دانشگاه های محدودی در ایران هستند که دولت استرالیا آنها را به عنوان دانشگاه های معتبر می شناسد و از این رو به سختی به درخواست تطبیق واحد دانشجویان ایرانی جواب مثبت می دهند.

دریافت ویزا برای گذراندن دوره فوق دیپلم در استرالیا اگرچه غیر ممکن نیست، اما بسیار سخت است و تا حد زیادی به تصمیم دانشگاه ها در پذیرش دانشجو دارد. بنابراین اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل به استرالیا بروید، بهتر است مقدمات لازم را فراهم کنید تا بتوانید به صورت مستقیم برای دوره کارشناسی اقدام کنید. به این ترتیب شانس شما برای دریافت پذیرش و همچنین اقامت در استرالیا بیشتر خواهد بود.

انواع ویزای استرالیا

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سایت استرالیا

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره