مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

بهترین کشور ها برای پناهندگی

بهترین کشور ها برای پناهندگی

فهرست مقاله

امروزه افراد از راه های زیادی برای مهاجرت اقدام می کنند که یکی از این راه ها مهاجرت از طریق پناهندگی است که در کشورهای مختلف شرایط پناهندگی متفاوت است در ادامه با تعریف کلمه پناهندگی و کشور های مناسب پناهندگی آشنا خواهید شد.

 

قبل از این که با کشورهای مناسب پناهندگی آشنا شوید بیایید تا به اتفاق یکدیگر ببینیم و بررسی کنیم که اصلا پناهندگی چیست؟
پناهنده یا پناهجو به کسی گفته می ‌شود که کشور اصلی خود را که دارای تابعیت آن است را بنابر عوامل مختلف ترک کند و سپس از کشور دیگری با استفاده از حق برخورداری از حقوق بین ‌المللی تقاضای پناهندگی نماید.

 

پناهجو یا متقاضی پناهندگی ممکن است یک پناهنده، یک فرد آواره، یا یک مهاجر اقتصادی باشد. متقاضی پناهندگی کسی است که یک فرم درخواست رسمی را برای گرفتن حق اقامت در کشور دیگری را پرداخت کرده و یا پر کند.

 

فردی که به آن اصطلاحا پناهنده گفته می شود، این حق یا موقعیت قانونی را تا زمانی که درخواست نامه پناهندگی او تحت بررسی است و به پایان نرسیده حفظ می نماید. پس از درخواست پناهندگی، مدارک و مستندات به مقامات مربوطه و به بخش مهاجرت کشور مقصد تحویل داده می شود.

 

سپس آن ها با بررسی های مختلف تعیین می ‌کنند که یا متقاضی پناهندگی، پناهندگی اش مورد پذیرش قرار می‌ گیرد و یا به‌ طور رسمی موقعیت پناهندگی کسب می ‌کند یا این که مورد پناهندگی او کاملا رد می ‌شود که در نتیجه این شخص مهاجر غیرقانونی است و مجبور است آن کشور را ترک کند.توجه داشته باشید که بسته به قوانین هر کشور شرایط برای پناهندگی متفاوت است.

 

 

مناسب ترین کشورها برای پناهندگی

سوئد

 

سوئد به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور اسکاندیناوی در صدر لیست مهاجرت قرار دارد و از جمله نکات تاثیرگذار آن می توان به تعهد این کشور به حقوق بشر و خدمات عمومی عالی آن اشاره کرد.

 

نظام برابری ثروت و رفاه اجتماعی نیز در انتخاب سوئد به عنوان مهاجرپذیرترین کشور دنیا موثر بوده اند. در سال های اخیر، تنوع مهاجران در سوئد بیش از پیش شده و در حال حاضر 10% جمعیت 9.8 میلیون نفری این کشور را مهاجران تشکیل می دهند.

کانادا

 

کانادا به عنوان دومین کشور از نظر وسعت ، دارای سوابق درخشانی در زمینه ی مهاجرت است. نخست وزیر کانادا جاستین ترودو درباره ی موضوع مهاجران و پناهجویان رویکردی مثبت دارد. او کمی پیش تر اعلام کرده بود: «تنوع، قدرت ما است کانادا یکی از کشورهای مناسب برای پناهندگی نیزمی باشد.

مقاله پیشنهادی:پناهندگی در  کانادا

سوئیس

 

"<yoastmark

سوئیس کشوری کوچک اما قدرتمند از نظر اقتصادی است که شامل نرخ بیکاری پایین، درآمدهای بالا و استانداردهای زندگی خارق العاده می باشد.دلیل اینکه در این مطلب در بین کشور های مهاجر پذیر مقام سوم را دارد این است که نسبت به سوئد و کانادا، درجه ی مهاجرپذیری کمتری دارد.سوئیس نیز یکی از کشورهای مناسب برای پناهندگی می باشد.

 

استرالیا

 

مهاجران استرالیا که عمدتا از ملت های غیر انگلیسی زبان هستند، هویت چند فرهنگی استرالیا را تشکیل داده اند.استرالیا کشوری ثروتمند است و مقصدی بسیار محبوب برای مهاجران دارای مهارت است. هرچند در سال های اخیر، سیاست های استرالیا در برابر پناهجویان سر و صدای زیادی را برانگیخته است.استرالیا یکی دیگر از کشورهای مناسب برای پناهندگی می باشد.

آلمان

 

آلمان با وجود داشتن یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیا، برای اغلب مهاجران به عنوان سرزمین فرصت ها شناخته می شود.نظرسنجی ها نشان می دهند که کشور آلمان همچنان نسبت به جمعیت مهاجر با روی باز استقبال می کند.

مقاله پیشنهادی:شرایط پناهندگی آلمان چگونه است؟

نروژ

 

این ملت اسکاندیناویایی با میزان حقوق بالا را به خاطر اقتصاد قوی و سیستم رفاهی معقول آن می شناسند.بر اساس آمار منتشر شده، در حال حاضر 16.8 درصد جمعیت نروژ را مهاجران تشکیل می دهند. سه گروه بزرگ مهاجران نروژ از لهستان، لیتوانی و سوئد هستند.نروژ یکی از کشورهای مناسب برای پناهندگی نیزمی باشد.

 

ایالات متحده آمریکا

 

در حالیکه رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ درباره ی مهاجرت نگرشی منفی دارد، اما این کشور همچنان یکی از مقاصد محبوب برای مهاجران بوده و در حال حاضر بیش از هر کشور دیگری، جمعیت مهاجران را در خود جای داده است. ایالات متحده آمریکا نیز یکی از کشورهای مناسب برای پناهندگی می باشد.

 

هلند

 

جمعیت نواحی غربی اروپا به طور فزاینده ای از نظر جمعیتی متنوع شده و اکنون در میان بهترین مقاصد مهاجرپذیر قرار دارد.هلند را نیز در این میان به داشتن اقتصادی سلامت می شناسند که سابقه ی خوبی از نظر بردباری و برخورد با مهاجران داشته است.هلند نیز یکی از کشورهای مناسب برای پناهندگی می باشد.

 

فنلاند

 

فنلاند به عنوان یکی دیگر از شمالی ترین کشورهای دنیا، مقادیر زیادی روی خدمات عمومی سرمایه گذاری کرده است. نرخ بالای مهاجرت در این کشور در سال های اخیر مناقشات زیادی را در این کشور برانگیخته، اما بسیاری از افراد همچنان فنلاند را به عنوان مقصدی دوستدار مهاجر می شناشند.فنلاند نیز یکی از کشورهای مناسب برای پناهندگی می باشد.

 

دانمارک

 

دانمارک نیز یکی دیگر از کشورهای شمالی است که به خاطر خدمات خوب و امنیت اجتماعی به لیست ده تای برتر راه پیدا کرده است. نرخ مهاجرت در این کشور طی سه دهه ی گذشته، افزایش قابل ملاحظه ای داشته که بیشتر مهاجران آن از لهستان، ترکیه و آلمان بوده اند.دانمارک نیز یکی از کشورهای مناسب برای پناهندگی می باشد.

 

لوکزامبورگ

"<yoastmark

لوکزامبورگ با ابعاد کوچک و موقعیت جغرافیای خود (محصور در خشکی) دارای استانداردهای زندگی خارق العاده ای است. این کشور زیبا دومین کشور ثروتمند دنیا بعد از قطر است. مناظر خارق العاده ی جنگل های این کشور در کنار توان اقتصادی و پایداری آن از جمله عوامل مهم در جذب مهاجر هستند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *