شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

قوانین پناهندگی در آلمان

قوانین پناهندگی در آلمان

در این مقاله قصد داریم قوانین پناهندگی در آلمان را بر اساس آخرین ضوابط اداره مهاجرت فدرال آلمان در سال  2019 را شرح دهیم.بعنوان یک پیش فرض هر فرد برای پناهندگی در آلمان حق دارد یک درخواست پرونده پناهندگی داشته باشد .باید توجه کنید شما ملزم هستید همیشه حقیقت را بگویید در غیر اینصورت روند پرونده پناهندگی شما به خطر خواهد افتاد.

 

مهاجرت به آلمان

 

بررسی مراحل قوانین پناهندگی به آلمان

  • ورود به آلمان و شرایط آن در قوانین پناهندگی در آلمان

پس از اینکه شما به آلمان ورود کردید از شما خواسته می شود درخواست پناهندگی خود را ثبت کنید که این در خواست شامل موارد نام ، کشور، شهر مبدا ، زبان ، قومیت ، تاریخ تولد می شود .همچنین بهمراه درخواست از شما یک قطعه عکس و همچنین اثر انگشت دریافت می شود .نیازی به اثر انگشت برای کودکان کوچکتر از 14 سال نمی باشد .هنگامی که درخواست پناهندگی شما ثبت شود ،برگه اثبات ورود به آلمان را دریافت می کنید .اثبات ورود برای پناهندگان به صورت مستقیم صادر خواهد شد .برای زمانی که شما اولین بار به آلمان ورود می کنید می توانید با ارائه مدارک شناسایی برگه اثبات ورود را دریافت کنید .

 

  • برنامه شما در قوانین پناهندگی در آلمان

هنگامی که درخواست خود را ارائه می دهید باید تمام اسناد و سوابق خود را بهمراه آن از گواهی تولد شما و همچنین گذرنامه یا سایر مدارک مورد نیاز شما باید همراه داشته باشید زیرا اداره مهاجرت فدرال آلمان اطلاعات شخصی و محل اقامت و اداره آموزش و پرورش و میزان مهارت ها و تسلط بر زبان آلمانی شما و اینکه چگونه و از چه طریقی وارد آلمان شده اید را خواهد پرسید .

همچنین شما باید به دولت آلمان اطلاع بدهید که اعضای خانواده شما در آلمان قبلا  ساکن بوده اند و یا نه و اینکه آیا شما از طریق آنها برای پناهندگی آلمان اقدام کرده اید .اگر شما برای پناهندگی آلمان اقدام کرده اید باید تصمیم بگیرید که ایا می خواهید اجازه اقامت موقتی دریافت کنید .که این موضوع طول مدت پناهندگی شما را معین می کند .

  • معاهده دوبلین و قوانین پناهندگی در آلمان

بر طبق قانون دوبلین قبل از اینکه به روند پرونده پناهندگی شما رسیدگی شود اداره مهاجرت فدرال آلمان بررسی می کند که آیا مسئول پذیرش شما برای کشور خود خواهد بود یا نه .در واقع  بر طبق  این قانون  شما تعیین نمی کنید چه کشوری شما را پذیرش کند .بر همین اساس از شما می خواهند که زمان و مکان ورود به اتحادیه اروپا را برای آنها مشخص کنید و همچنین بررسی می کنند که آیا شما قبلا برای کشوری در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی کرده اید یا نه و اگر درخواست برای پناهندگی داشته اید چرا آن کشور درخواست شما را رد کرده است .

پیشنهاد مطالعه »
کار در رشته فیزیوتراپی در آلمان

اگر بر اساس شرایط شرح داده شده در بالا اداره مهاجرت فدرال آلمان تصمیم بگیرد که کشور دیگری مسئول پذیرش پناهندگی شما می باشد ، شما را به آن کشور معرفی کرده و همچنین شما می توانید با اطلاع از زمان درج این مورد، پرونده ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل داده و با درخواست وکیل ، خواهان رسیدگی به درخواست پناهندگی خود باشید .

  • شرایط مصاحبه با شخص بر اساس قوانین پناهندگی در آلمان

اگر بر اساس آنچه در بالا گفته شد مشخص شود که کشور آلمان مسئول پذیرش شماست ، آنگاه برای پرونده پناهندگی شما یک دادرسی انجام می شود .سپس از شما خواسته می شود که آیا برای اطلاع رسانی به شما کتبی اقدام شود یا مستقیم شما را احضار کرده و اطلاع رسانی کنند.

اگر در روز مصاحبه شما حاضر نشوید یا دیر برسید باید بدانید در صورت بیماری نیاز به گواهی دکتر بصورت قانونی دارید .در غیر اینصورت اداره مهاجرت فدرال آلمان این حق را دارد که پرونده درخواست پناهندگی شما را رد کند .

در جلسه مصاحبه از شما پرسیده خواهد شد بنا بر دلایل پیش فرض برای دریافت پناهندگی به آلمان چرا شما از کشور خود خارج شده اید و همچنین آنها دلایل شما را با شرایط موجود در کشورتان تطبیق داده و صحت گفتار شما را بررسی می کنند .

برای ترجمه گفته های خود در روز مصاحبه نیاز به یک مترجم دارید که از طرف اداره مهاجرت فدرال برای همراهی شما خواهد آمد مطمئن باشید مترجم تمام شرایط محرمانه بودن مصاحبه را می داند و هرگز این اطلاعات در جایی بیان نمی شود .

پیشنهاد مطالعه »
اخذ ویزای کار کشور ایتالیا

هیچ جای ترس و یا دلهره در زمان مصاحبه نیست زیرا آنها به شما وقت کامل می دهند که وضعیت خود را شرح داده و بگویید بنا به چه دلایلی از کشورتان خارج شده اید و همچنین شما چرا نمی توانید دوباره به کشور خود مراجعه کنید . باز تاکید میکنیم صداقت در گفتار شما و دلایل حقیقی برای درخواست پناهندگی شما بسیار اهمیت دارد و باید بدانید که آنها با هزاران مورد از این پرونده ها برخورد داشته اند .در ضمن ملاک بررسی درخواست شما، پرونده ای که با خود آورده اید و مستندات و گفته های شما در روز مصاحبه می باشد پس موارد ناگفته ای باقی نگذارید .

  • سایر ضوابط جلسه مصاحبه در قوانین پناهندگی در آلمان

کل جلسات پرونده شما ضبط خواهد شد و بعدا در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا مطالعه کنید که ایا نیاز است به آن مطلبی اضافه شود و یا چیزی از آن کسر گردد. همچنین در جلسات روز مصاحبه اگر احساس کردید مترجم مطالب شما را درست متوجه نمی شود یا منظور شما را بدرستی منتقل نمی کند می توانید درخواست کنید مترجم دیگری برای شما بگیرند .

در اداره مهاجرت آلمان کارکنان با تجربه برای موارد خاص دیگری هم وجود دارد مانند خشونت های انسانی ، آزار و اذیت جنسی ،قربانیان شکنجه ، قاچاق انسان و … اگر شرایط شما شامل یکی از موارد بالا باشد می توانید درخواست کنید تا مشاوران را در اختیار شما قرار دهند .

  • شرایط شما در زمان بررسی پرونده پناهندگی در قوانین پناهندگی در آلمان

در زمان بررسی پرونده شما در مکان پذیرش می شوید تا در آنجا اقامت داشته باشید .ممکن است تا در بازه زمانی بررسی پرونده شما در همان مکان اقامت داشته باشید یا به مکان دیگری شما را منتقل کنند در این صورت شما باشد آدرس جدید خود را به اداره مهاجرت فدرال آلمان گزارش دهید .این نکته بسیار مهم می باشد زیرا نامه ها شما همیشه به آخرین آدرس ارسال می شود .

  • روش اطلاع رسانی به شما در قوانین پناهندگی در آلمان

بر اساس در خواست شما یک مشاور یا وکیل می تواند نتیجه پرونده را به شما اطلاع دهد اگر شما مخالف این موضوع باشید می توانید درخواست تعویض این فرد را داشته باشید .

  • نتیجه پرونده پناهندگی در قوانین پناهندگی در آلمان

نکته اساسی و مهم در روند پرونده شما نتیجه آن است اگر نتیجه پرونده شما منفی باشد دولت آلمان زمان خروج را به شما اعلام میکند در صورت خروج داوطلبانه شما به کشور مبدا روانه خواهید شد .اما اگر در صورت گذر از زمان تعیین شده ، شما را حتما از آلمان اخراج خواهند کرد .اگر نتیجه پرونده شما مثبت باشد ،از اداره مهاجرت فدرال مجوز اقامت دریافت می کنید .و باید بدانید بین 1 تا 3 سال به طول می انجامد تا روند پرونده شما تکمیل شود .

پیشنهاد مطالعه »
اقامت در اسپانیا

پناهندگی در آلمان راهی بسیار خطرناک و غبر قانونی است موسسه مهاجرتی آوات هیچگونه خدماتی در این زمینه ارائه نمیدهد و به شما عزیزان راه های قانونی و مطمئن را مانند تحصیل در آلمان و کار در آلمان و سرمایه گذاری در آلمان را پیشنهاد میدهد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: WWW.BAMF.DE


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ