مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

چه کسانی نمی توانند در خواست پناهندگی درنروژ را داشته باشند؟

پناهندگی در نروژ

چه کسانی نمی توانند در خواست پناهندگی درنروژ را داشته باشند؟

فهرست مقاله
پناهندگی در نروژ
پناهندگی در نروژ

پناهندگی درنروژ

در مقاله حاضر شرایط اخذ پناهندگی درنروژ  را برای شما شرح خواهیم داد ، امید بر این است با آگاهی از شرایط پناهندگی درنروژ بهترین تصمیم برای آینده مهاجرتی خود داشته باشید.قبل از هر چیز باید متذکر شویم کلیه شرایط پناهندگی درنروژ، عینا برگرفته از سایت های اداره مهاجرت نروژ(UDI) و پلیس(politiet) کشور نروژ برای شما بیان می شود.مهاجرت قاچاقی به نروژ از بدترین راه ها و خطرناک ترین آنهاست شما میتوانید به راحتی از طریق راه های قانونی مثل تحصیل در نروژ  و کار در نروژ و سرمایه گذاری در نروژ به اقامت نروژ دست پیدا کنید.

مشخصات پناهنده از دید اداره مهاجرت نروژ

از دید اداره مهاجرت کشور نروژ شما زمانی می توانید درخواست پناهندگی در نروژ داشته باشید که شما رد کشور خود مورد آزار و اذیت و یا رفتار غیر انسانی واقع شده باشید ،با توجه به داشتن این شرایط شما باید یا در کشور نروژ و یا در مرز نروژ باشید . بنابراین باید بدانید برای سایر دلایلی که از سوی شما بیان می شود قطعا برای اخذ پناهندگی درنروژ،با شرایط غیر قابل پذیرش مواجه خواهید شد .

چه کسانی نباید درخواست پناهندگی از دولت نروژ داشته باشند ؟

کسانی که هدفشان پناهندگی درنروژ می باشد ،نمی توانند برای جستجوی کار و یا تحصیلات به آن کشور رفته باشند ،زیرا دید کشور نروژ به پناهجویان صرفا حفاظت از آنها در مقابل خطرات احتمالی در سرزمین مادری می باشد .اگر اثبات شود شما برای کار یا تحصیل به نروژ رفته اید ،برای درخواست مجوز شما را به اداره مهاجرت نروژ (UDI) معرفی می کنند.

انواع شرایط اخذ پناهندگی در کشور نروژ

درخواست برای پناهندگی درنروژ، وقتی همان جا هستید

وقتی شما در کشور نروژ و یا در مرز آن هستید ،می توانید درخواست پناهندگی کنید .در ابتدا باید بدانید شما باید تمام حقیقت را به مقامات نروژی بگویید. در صور عدم انجام این کار به وسیله قانون مجازات می شوید .
ابتدا شما باید به پلیس مراجعه کنید تا برای حفاظت درخواست کنید .پس از آن شما به یک مرکز رسمی برای اسکان منتقل خواهید شد .پلیس با شما تا زمانی که درخواست خود را ثبت کنید در ارتباط خواهد بود .

در مرحله بعدی اداره مهاجرت نروژ (UDI) با شما مصاحخبه خواهد کرد که به چه دلیل درخواست پناهندگی دارید .شما برای انجام کلیه مراحل ثبت درخواست و مصاحبه نیاز به مترجم دارید که از طرف اداره مهاجرت برای سهولت کار شما ،مترجم گرفته می شود .
سپس بعد از اراِئه درخواست پناهندگی درنروژ  پلیس درخواست شما را ثبت و ابتدا از شما اثر انگشت و سپس از شما مشخصات فردیتان از جمله نام ، سن و آدرس و.. خواهد پرسید .شما باید مدارک گذر نامه و سایر اسناد را برای اثبات هویت خود در اختیار قرار دهید .

همچنین نام و سن و آدرس نزدیکترین بستگان خود را باید در اختیار مصاحبه کنندگان بگذارید. همچنین در طی فرایند مصاحبه پلیس سوالات دیگری از جمله اینکه هدفتان از مسافرت به نروژ چیست و یا چرا احساس می کنید نیاز به پناهندگی در نروژ برای محافظت خود دارید پرسیده می شود.

درخواست پناهندگی در نروژ وقتی در کشور دیگری باشید

وقتی شما در نروژ اقامت ندارید نمیتوانید در خواست پناهندگی برای آن کشور داشته باشید . برای این کار مرجع تصمیم گیرنده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می باشد که آنها آیا شما را به عنوان پناهجو به کشور نروژ معرفی کنند یا خیر .
باید بدانید که شرایط اقدام از این طریق طی مراحل پیچده ای می باشد که مستلزم داشتن پیش فرض های زیادی می باشد ، تا کمیساریای عالی سازمان ملل تصمیم بگیرد که شما را با عنوان پناهنده اسکان مجدد به کشور دیگری معرفی کند.

تعریف پناهنده اسکان مجدد ،به افراری گفته می شود که برای مدت سه ماه فرصت پناهندگی در کشور دومی از طریق کمیساریای عالی سازمان ملل داده شود.
در صورت درخواست کمیساریای سازمان ملل ،آنوقت اداره مهاجرت نروژ (UDI) تصمیم میگیرد که شما می توانید برای پناهندگی به نروژ بروید یا نه.
در ضمن مد نظر داشته باشید که هرگز به صورت مستقیم نمی توانید برای اسکان مجدد از خود کشور نروژ اقدام کنید .

• درخواست پناهندگی برای کودکان متولد شده در نروژ

اگر یک کودک متولد در نروژ دارای پدر و مادری باشد که برای پناهندگی در نروژ درخواست داده اند ،یا از قبل پناهندگی خود را اخذ کرده اند .می توانند برای پناهندگی فرزند خود نیز اقدام کنند.
هنگامی که یک فرزند از والدینی خارجی در نروژ متولد شود ،والدین باید در زودترین زمان ممکن پس از تولد فرزنداشان اجازه اقامت بگیرند .

پناهندگی درنروژ برای اعضای خانواده

زنان ، مردان و فرزندان کسانی که اجازه اقامت به عنوان پناهنده در نروژ را دریافت کرده اند ،می توانند برای مهاجرت خانواده خود درخواست دهند . آنها پس از ورود به نروژ می توانند برای اخذ پناهندگی در این کشور مدارک مسافرت و پناهندگی خود را به اداره مهاجرت نروژ (UDI) ارائه دهند .
• اعضای خانواده که هنوز وارد نروژ نشده اند
اگر به یکی از اعضای خانواده شما به عنوان پناهنده در نروژ اجازه اقامت داده شده است ،ابتدا باید برای مهاجرت خانواده درخواست کنید .
اگر مجوز مهاجرت خانوادگی دریافت کردید ،می توانید به نروژ بروید . وقتی وارد نروژ شدید ، می توانید درخوایت های خود را تکمیل و مدارک مسافرتی خود را ارائه کنید .

• اعضای خانواده

اگر یکی از اعضای خانواده شما به عنوان پناهنده در نروژ اقامت داده شده ،و از طریق مهاجرت خانوادگی وارد نروژ شدید ، اکنون می توانید برای خانواده در خواست پناهندگی در نروژ کنید و سپس مدارک و سند های مسافرتی خود را به اداره مهاجرت نروژ (UDI) ارائه کنید .

درخواست پناهندگی نروژ برای افراد زیر 18 سال

بعد از درخواست پناهندگی درنروژ پلیس به شما یک نماینده یا سرپرست خواهد داد .نماینده شما یک فرد بالغ می باشد که بجای والدین شما می باشد . و از حقوق شما رد نروژ مراقبت می کند .
در طی مراحل مصاحبه پلیس و اداره مهاجرت نروژ (UDI) همواره نماینده همراه شما خواهد بود همچنین در کلیه مراحل دولت نروژ برای شما وکیل خواهد گرفت .باید بدانید بر اساس سن شما تصمیم میگرند که شامل چه شرایطی می شوید.

اگر سن شما بین 15 تا 18 باشد در یک مرکز پذیرش برای پناهجویان مستقل زندگی خواهید کرد .اگر شما زیر 15 سال باشید اداره خدمات رفاهی کودک مسولیت شما را برعهده خواهد گرفت .

بازگشت دوبلین

باید بدانید توافق نامه دوبلین عهدنامه اتحادیه اورپا ، ایسلند ،سوئیس ،لیختن اشتاین و نروژ است .که برای درخواست پناهندگی ما بین خود پردازش کرده اند .اگر بر اساس توافقنامه دوبلین شما پناهنده کشور دیگری باشید و یا در کشور دیگری درخواست داده باشید ،بعد از مطلع شدن دولت نروژ شما تحت نظارت پلیس به کشور قبلی برگردانده می شوید .این اخراج به معنی جلوگیری از ورود شما بصورت دائمی به کشور نروژ می باشد .

• سایر نکات برای پناهندگی درنروژ

نکته بسیار مهم در کلیه مطالب ارائه شده درباره پناهندگی درنروژ صداقت و درستی گفتار شما درباره شرایط واقعی زندگی قبلی خود می باشد .

چون در طی مراحل تحقیق اگر ثابت شود شما بنا به دلایلی خلاف واقع گفته اید پرونده پناهندگی شما حتما رد خواهد شد .
امیدوارم مطالب فوق دید بهتر به شما برای پناهندگی یا مهاجرت به کشور نروژ داده باشد .
منابع :
سایت اداره مهاجرت نروژ (UDI) WWW.UDI.NO

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!