شماره تماس در واتس اپ : 905340102540+ - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

پناهندگی در آلمان

فهرست مقاله
پناهندگی در آلمان
پناهندگی در آلمان

پناهندگی در آلمان

آیا قصد پناهندگی در آلمان را دارید؟ می توانید با همراهی ما اطلاعات مفیدی در این خصوص به دست اورید. آلمان بزرگترین کشور در اروپای مرکزی می باشد و از جمله پرجمعیت ترین کشورهای این منطقه است. از کشورهای همسایه این کشور می توان به لهستان، جمهوری چک، دانمارک، اتریش، فرانسه، بلژیک، سوئیس و هلند اشاره نمود. زبان رسمی این کشور آلمانی بوده و برلین پایتخت آلمان و از جمله زیباترین شهرهای قاره اروپا می باشد. از دیگر شهرهای مهم آلمان می توان به کلن، درسدن، برمن، فرانکفورت، مونیخ، هامبورگ، دوسلدرف و نورنبرگ اشاره نمود. کشور آلمان از شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بسیار مناسبی برخوردار بوده از این رو مهاجرت های بسیار زیادی سالانه به این کشور برگزار می شود. همچنین به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار سالانه مقصد توریست ها و گردشگران انبوهی قرار می گیرد. از جاذبه های دیدنی آلمان نیز می توان ساحل دریای بالتیک، دره میانی راین، کوه های هارتس، جزایر فریزی شرقی و جنگل سیاه را معرفی کرد.

پناهندگی در آلمان

توجه داشته باشید که راه های بسیار متعددی برای مهاجرت و سفر به کشور آلمان وجود دارد. که پناهندگی در آلمان یکی از این روش ها می باشد. در حالت کلی می توان گفت پناهندگی در آلمان روشی بسیار سخت و دشوار بوده و در ای مسیر دشواری ها بسیاری را بایست تحمل کرد. هم چنین بایست شرایط لازم را برای اخذ پناهندگی در این کشور را داشته باشید چرا که در غیر اینصورت درخواست شما رد شده و شما به کشور مبدا برگردانده خواهید شد.

توجه داشته باشید که پناهندگی در آلمان به افرادی تعلق می گیرد که توسط گروهی به دلایلی از جمله مذهب، نژاد، ملیت، عقاید سیاسی و غیره مورد اذیت و تحقیر شدن واقع می شوند. رسیدگی به درخواست و تقاضای پناهندگان در امور و مراکز مربوطه در این کشور انجام می شود و افراد بایست با دریافت اطلاعات در این خصوص در زمان سفر و ورود به این کشور درخواست پناهندگی را ارائه دهد و در صورت ورود غیر قانونی به این کشور مورد بازداشت مامورین و پلیس این کشور قرار خواهند گرفت.

در نظر داشته باشید که پناهندگان به هیچ وجه از موقعیت اجتماعی مناسبی برخوردار نخواهند بود و با توجه به سختی هایی که در این روش مهاجرت به کشور مقصد تحمل خواهند کرد به هیچ وجه روشی مورد پسند و مورد تایید نمی باشد. برای مثال از مشکلاتی که پناهندگان در کشور های اروپایی با آن مواجه خواهند بود زندگی در کمپ های پناهندگی با شرایط سخت و در کنار نژاد ها و ملیت های مختلف اشاره نمود که بایست شرایط طاقت فرسا را تحمل کنند.

مراحل پناهندگی در آلمان

تقاضای پناهندگی با وجود این که روش مورد تایید نمی باشد باز مورد انتخاب بسیاری از افراد واقع می باشد. پناهندگی در آلمان از جمله پرتقاضاترین پناهندگی در کشورهای اروپایی به شمار می آید. پناهجویان در 16 ایالت این کشور در مراکز مربوطه اقامت می کنند. پس از ارائه درخواست توسط مسئولین مربوطه با انبوهی از سوالات مواجه می شوند که بایست با جواب هایی صریح و ثابت به تمامی سوالات پاسخگو باشند. سپس از متقاضی اثر انگشت و عکس گرفته می شود تا بررسی شود در سایر کشورهای اروپایی تقاضای پناهندگی داده است یا نه؟ و در صورتی که فرد در کشور دیگری تقاضای پناهندگی داده باشد تقاضای پناهندگی در آلمان رد شده و فرد را به کشور مبدا بر می گردانند.

حقوق و وظایف پناهجویان طی پروسه پناهندگی

طی پروسه پناهندگی تامین هزینه های زندگی به عهده دولت این کشور بوده و یک پناهجو می تواند از مایحتاج ابتدای زندگی برخوردار باشد. هم چنین مبلغی نیز برای دیگر هزینه های زندگی برای افراد ارائه می شود. و مبلغی که پرداخت می شود با توجه به متاهل و مجرد بودن افراد متغیر خواهد بود. بهره مند شدن در خدمات درمانی و پزشکی در 15 ماه اول اقامت در این کشور به صورت مجانی بوده و در صورت بیشتر شدن مدت اقامت می توانند از خدمات درمان گسترده تری نیز بهره مند شوند. محل سکونت پناهجویان نیز پس از ارائه درخواست با استفاده از سیستم کامپیوتری مشخص می شود. پناهجویان در ابتدا بایست در مراکز اولیه پذیرش اقامت داشته باشند و پس از گذشت 24 ماه می توانند به مراکز اقامتی دائمی و یا یک منزل شخصی در همان شهر و یا شهر دیگر انتقال یابند.

بررسی شرایط پناهندگان در آلمان

پناهدگان در آلمان می توانند در یکی از سه مراکز زیر اقامت داشته باشند:
– مراکز پذیرش اولیه
– مراکز اقامت جمعی
– محل اقامت غیر متمرکز
توجه داشته باشید که پناهندگان که هنوز از نظر حقوقی وضعیت شان مشخص نباشید حق و اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت و از هیچ نوع حق و حقوقی بهره مند نخواهند شد. پناهدگان بایست به مدت 6 ماه در مراکز پذیرش اولیه اقامت داشته باشند تا در آن مدت درخواست و تقاضا هایشان در مراکز مربوطه مورد بررسی قرار بگیرند. از مراکز پذیرش اولیه در کشور آلمان می توان به شهرهای بزرگ و معروف آن همچون برلین، مونیخ، دورتموند و برخی دیگر از شهرها و شهرستان های دیگر آلمان اشاره داد.

البته اکثر پناهندگان در آلمان در محل اقامت جمعی اسکان می کنند. از دیگر نکات در این زمینه می توان گفت پناهندگی در آلمان به انواع مختلفی درخواست داده می شود که از انواع پناهندگی در آلمان می توان به پناهندگی سیاسی، پناهندگی مذهبی و پناهندگی اجتماعی اشاره نمود. متقاضیان پناهندگی سیاسی بایست به مدت 7 ماه در انتظار باشند تا نتیجه نهایی درخواست شان مشخص شود. توجه داشته باشی که پناهندگی اجتماعی از شانس بسیار پایینی برخوردار بوده و اغلب تقاضای این نوع پناهندگی رد می شود.

موسسه ما هیچگونه اقدامی در حهت پناهندگی انجام نمی دهد و به هیچ وجه این راه پرخطر را پیشنهاد نمیدهد شما میتوانید از راه های قانونی مانند تحصیل در آلمان و کار در آلمان و سرمایه گذاری و کار آفرینی در آلمان یا ازدواج در آلمان اقامت آلمان را بدست آورید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت

منبع: سفارت آلمان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
+905340102540 مشاوره تلفنی در واتس اپ