مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بررسی کلی در مورد دانشگاه لوباچفسکی روسیه

خلاصه مقاله : دانشگاه لوباچفسکی روسیه یکی دیگر از برترین دانشگاه های دولتی کشور روسیه می باشد که در شهر نیژنی نووگورود واقع شده است, این دانشگاه در سال 1916 میلادی تاسیس شده است که نزدیک به 16 هزار دانشجو دارد که در بین این تعداد نزدیک به دو هزار دانشجوی بین المللی دارد.
بررسی کلی در مورد دانشگاه لوباچفسکی روسیه

بررسی کلی در مورد دانشگاه لوباچفسکی روسیه

فهرست مقاله
بررسی کلی در مورد دانشگاه لوباچفسکی روسیه
بررسی کلی در مورد دانشگاه لوباچفسکی روسیه

دانشگاه لوباچفسکی روسیه یکی دیگر از برترین دانشگاه های دولتی کشور روسیه می باشد که در شهر نیژنی نووگورود واقع شده است, این دانشگاه در سال 1916 میلادی تاسیس شده است که نزدیک به 16 هزار دانشجو دارد که در بین این تعداد نزدیک به دو هزار دانشجوی بین المللی دارد. از سال تاسیس آن تا به امروز این دانشگاه به یکی از معتبرترین مرکزهای تحصیلی کشور روسیه تبدیل شده است.

به همین دلیل تعداد زیادی از دانشجویان خارجی برای ادامه ی تحصیل در کشور روسیه به این دانشگاه علاقمند شده است. دانشگاه لوباچفسکی روسیه از چند موسسه تشکیل شده است که شامل موسسه های تاریخ جهان و روابط بین الملل و زیست پزشکی و زیست شناسی است.

همکاری با دانشگاه های بین المللی

دانشگاه لوباچفسکی کشور روسیه با سایر دانشگاه های جهان همکاری های بین المللی برای افزایش دانش و علم دانشجویان و انجام تحقیق ها و پروژه هایی که در این دانشگاه صورت می گیرد را انجام داده است.بر اساس همین موضوع دانشگاه یو ان ان از کل دنیا با نود دانشگاه از تاریخ تاسیس خود همکاری داشته است. به وسیله ی دولت کشور روسیه تعداد زیادی پروژه های علمی در حال حمایت است که به دلیل راه اندازی آزمایشگاه های عالی و رشد حوزه های علمی که آتی گرا و مشغول نمودن محصلان خود در پروژه های علمی جهت تشویق کردن آن ها و افزایش رغبت دانشجوها برای گسترش دادن ایده های خود در دانشگاه یو ان ان در حال انجام می باشد.

در همین راستا در سال 2014 یک ابر کامپیوتری در موسسات عالی ریاضی و سایبرنتیک به اسم لوباچفسکی ایجاد و راه اندازی شد که دارای سرعت 570 فلاپس یا عملیات ممیز شناور در ثانیه می تواند تمامی داده ها را پردازش کند. این کامپوستر در کشور روسیه از لحاظ رتبه در رده ی سوم قرار گرفت و به عنوان یکی از قوی ترین ابر کامپیوتر ها در کل جهان تبدیل شد.

پردیس دانشگاه لوباچفسکی روسیه

بررسی کلی در مورد دانشگاه لوباچفسکی روسیه
بررسی کلی در مورد دانشگاه لوباچفسکی روسیه

از مزایای اصلی دانشگاه دولتی لوباچفسکی کشور روسیه که در شهر نیژنی نووگورود قرار گرفته است زیرساخت های مخصوص آن است که منحصر به فرد این دانشگاه بوده است. در درون محوطه ی پردیس این دانشگاه برخی امکانات و دپارتمان ها و تمامی ساختمان های اداری و موسسه های تحقیقاتی و اماکن ورزشی و تفریحی و خوابگاه ها و از همه مهم تر کتابخانه ی مرکزی یو ان ان قرار گرفته است. موقعیت دقیق مکانی دانشگاه لوباچفسکی روسیه به این صورت است که در خیابان گاگارین 23 ام در بالای شهر نیژنی نووگورود قرار گرفته است.

 امکانات رفاهی در این دانشگاه به صورت زیر می باشد:

 •  سکونت دانشجویان بین المللی و خارجی در مجهزترین خوابگاه ها که در نزدیکی مراکز شهری و در داخل محوطه ی پردیس قرار گرفته است. تمامی متقاضیان برای ادامه تحصیل و دانشجویان بین المللی می توانند در اتاق های دو نفره و یا سه نفره ای که با تمامی امکانات مجهز هستند ساکن شده و در آن جا اقامت داشته باشند.
 •  در هر طبقه از این خوابگاه ها که بسیار مجهز هستند سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه وجود دارد که دانشجویان و محصل های خارجی و بین المللی می توانند از این امکانات استفاده نمایند, و این موضوع نیز شایان به ذکر است که در هر طبقه از ساختمان های خوابگاه یک اتاق مطالعه وجود دارد که برای ادامه تحصیل خود بتواند در این اتاق ها بر روی درس های خود تمرکز داشته باشند.
 •  در نزدیکی های خوابگاه تمامی ملزومات و امکاناتی دیگر مانند سوپر مارکت های مجهز و فروشگاه های مخصوص برای محصل ها و باشگاه های ورزشی و خدمات فتوکپی و کتاب فروشی ها و استخر ها و کافه ها برای سهولت دسترسی آن ها وجود دارد. همچنین در محوطه ی این دانشگاه به وسیله ی حراست ها و مراقب ها از امنیت 24 ساعته برخوردار است.

حوزه های تحقیقاتی دانشگاه لوباچفسکی

از اولویت های اصلی این دانشگاه تحقیق و پژوهش می باشد و دانشگاه لوباچفسکی روسیه در حال ارائه آموزش های پژوهش محور است که حوزه های تحقیقاتی دانشگاه ایالتی لوباچفسکی شامل موضوع های علمی دقیق و علوم انسانی و علوم طبیعی می باشد.

راه اندازی مرکز نانو تکنولوژی که در زمینه ی نانو ساختارهای فیزیک حالت جامد می باشد به وسیله ی این دانشگاه در سال 1998 برای اولین بار انجام گرفت. همچنین از دیگر افتخارات این دانشگاه در سال تحصیلی 2010 بود که توانست چهار عنوان پروژه برای جذب کردن دانشمندان قوی و با استعداد جهان را به موسسه ی آموزش عالی کشور روسیه کسب کند.

دانشگاه لوباچفسکی روسیه درست بعد از یک سال از کسب پروژه هایی برای جذب دانشمندان پیشرو در جهان توانست در سال 2011 به برنامه ی توسعه و گسترش صنایع پزشکی و داروسازی در فدراسیون کشور روسیه بپیوندد.

دانشکده های دانشگاه ایالتی لوباچفسکی روسیه

 

1

موسسه زیست پزشکی و زیست شناسی

2

موسسه آموزش نظامی

3

موسسه فناوری اطلاعات، ریاضیات و مکانیک

4

موسسه روابط بین الملل و تاریخ جهان

5

موسسه اقتصاد و کار آفرینی

6

موسسه مدیریت فرهنگی

7

دانشکده رادیو فیزیک

8

دانشکده علوم اجتماعی

9

دانشکده فیزیک

10

دانشکده تربیت بدنی

11

 دانشکده شیمی

12

دانشکده حقوق

13

موسسه فلسفه و روزنامه نگاری

14

 موسسه مطالعات دکتری

15

دانشکده پیشرفته فیزیک کاربردی و فیزیک عمومی

16

دانشکده توسعه حرفه ای

 

دانشگاه لوباچفسکی روسیه در دولت شوروی به عنوان اولین دانشگاهی بود که تاسیس شد و پایه و اساس آن برای توسعه سیستم های آموزش عالی بود. این دانشگاه در سال 1932 دانشکده های فیزیک و مکانیک و زیست شناسی و گیاه شناسی و شیمی و ریاضیات را نیز تاسیس کرد و به عنوان یکی دیگر از بزرگترین دانشگاه های روسیه تبدیل شد.

امکانات آموزشی

بررسی کلی در مورد دانشگاه لوباچفسکی روسیه
بررسی کلی در مورد دانشگاه لوباچفسکی روسیه

دانشگاه ایالتی لوباچفسکی کشور روسیه دارای برخی امکانات آموزشی به شرح زیر می باشد:

 1.  مرکز تکنولوژی نوآوری
 2.  کتابخانه ای که دارای 2 میلیون و حتی بیشتر کتاب می باشد
 3.  انتشارات دانشگاهی
 4.  چاپخانه
 5.  دارای موزه ی جانور شناسی
 6.  موزه ی باستان شناسی
 7.  موزه ی قوم نگاری

سایت دانشگاه : www.eng.unn.ru

سوال های متداول

🙋‍♀️1.بورسیه ی تحصیلی در روسیه چه هزینه هایی را پوشش می دهد؟

 • هزینه هایی که بورسیه ی تحصیلی تقبل می کند شامل هزینه های تحصیلی, آموزش زبان و خوابگاه خواهد بود.

🙋‍♀️2.رشته های پزشکی در روسیه به چه زبانی تدریس میشوند؟

 • تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم امکان پذیراست.

🙋‍♀️3.چه زمانی باید برای پذیرش در دانشگاه های روسیه اقدام کرد؟

 • معمولا از اواخر فروردین تا اواخر خرداد زمان مناسب برای اخذ پذیرش دانشگاه های روسیه است.

🙋‍♀️4.حداکثر سن مورد پذیرش در دانشگاه لوباچفسکی چند سال است؟

 • دانشگاه های روسیه برای دانشجویان مورد پذیرش محدودیت سنی قرار نداده اند و افراد بالای 18 سال می توانند به تحصیل در هر دانشگاهی بپردازند.

🙋‍♀️5.برای ورود به دانشگاه های روسیه باید در  آزمون ورودی پذیرفته شویم؟

 • آزمون ورودی مخصوص دانشگاه های پر تقاضا با ظرفیت محدود است و در حالت کلی نیاز به آزمون ورودی نیست.

🙋‍♀️6.کدام  دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران است؟

 • تعدادی از دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران هستند که برای تایید نهایی لازم است لیست دانشگاه های مورد تایید را بررسی کنید.

🙋‍♀️7.هزینه ی تحصیل در رشته های پزشکی روسیه چه میزان است؟

 • معیارهای مختلفی برای تعیین هزینه های تحصیلی پزشکی در روسیه وجود دارد. در حالت کلی بیشتر از 6000 دلار هزینه ی سالانه ی یک دانشجو پزشکی است.
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!