مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا

خلاصه مقاله : یکی از مواردی که خیلی از افراد برای تحصیل به آن توجه می کنند معیار سن است. آنهم در رشته مانند پزشکی که سن بسیار نقش مهمی در آن دارد. اما شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا چگونه است؟ در این مقاله قصد داریم به شرایط سنی برای تحصیل در دانشگاه های کانادا بپردازیم.
شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا

فهرست مقاله
شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا
شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا

آیا محدودیتی برای شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا وجود دارد؟  به طور کلی شرایط سنی در هر کشوری برای انتخاب رشته پزشکی مهم هست. برای ورود به رشته های گروه پزشکی سن نباید بیشتر از 30 سال و یا برای ورود به کالج ها و مدرسه ها نباید بیشتر از 25 باشد.

نحوه طبقه بندی گروه های سنی و شرایط صدور ویزا رابطه مستقیم با یکدیگر دارند. چنانچه کشوری نیاز به نیروی کار فعال و متخصص داشته باشد شرایط سنی تحصیل در خارج برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

به طور کلی می توان گفت برای کالج رفتن شما 22 را رد نکرده باشید و برای خواندن کارشناسی 25 را رد نکرده باشید. چرا که جوان بودن شما برای کشور مقصد بسیار مهم هست. تصور کنید که یک فرد 18 ساله باشید و وارد دانشکاه شوید پس از گذراندن تحصیلات خود شما فردی 22 ساله هستید و استخدام شما برای کار راحتتر خواهد بود تا وقتی که شما یک فرد 34 ساله باشید.

اما برای ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت شرایط سنی اهمیتی ندارد شما می توانید با گردش مالی بالا به راحتی اقامت کشور کانادا را دریافت کنید.

 

چگونه می توان در کانادا پزشکی خواند؟

برای آنکه بخواهید در کانادا رشته پزشکی را ادامه دهید باید در ابتدا شما یک دیپلم تجربی یا ریاضی را داشته باشد و آن را معادل سازی کنید. همچنین شما باید یک دوره لیسانس علوم پاسه را گذرانده یا در رشتهه ای مانند زیست و شیمی و یا فیزیک مدرکی را دارا باشید.

شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا
شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا

 

شرایطی که باید دارا باشید عبارتند از:

 

 

شرایط لازم

1

داشتن یک لیسانس مربوط به علوم پایه  که طول این دوره نبایستی کمتر از ۳ سال باشد(هرچند ممکن است با داشتن لیسانس کمتر از ۳ سال هم بتوانید در شرایط خاصی پذیرش بگیرید) . حداقل معدل برای پذیرش معمولا ۳ از ۴ می باشد و برای برخی از دیگر دانشگاه ها حداقل معدل ۴/۳٫۲ می باشد. در نظر داشته باشید که معدل دو سال آخر (ویا ۶۰ واحد) از اهمیت خاصی برخورداراست.

2

امتحان MCAT را گذرانده و نمره لازم را کسب کرده باشید.

3

تافل ۵۸۰ – یا تافل اینترنتی ۸۶ هر بند کمتر از ۲۰ نباشد که این حداقل نمره برای دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد.

4

مصاحبه حضوری و اینترنتی

5

هزینه تحصیل در دوره پزشکی برای دانشجویان بین المللی حدود ۹۶,۰۰۰ دلارکانادا برای هرسال می باشد که این رقم برای هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله ای با نام تحصیل رایگان پزشکی در کانادا مطالعه کنید.

 

آزمون MCAT چیست؟

شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا
شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا
امکت (به انگلیسی: MCAT)، (به انگلیسی: Medical College Admission Test) یا امتحان ورودی دانشکده پزشکی، امتحان کامپیوتری استاندارد برای ورود به دانشکده پزشکی در آمریکا و کانادا است. این امتحان جهت سنجش حل مسئله، تفکر انتقادی، آنالیز نوشتاری، و مهارت نوشتاری در ضمن علوم پزشکی است. از ۲۷ ژانویه ۲۰۰۷ این امتحان به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود.
این امتحان ۲۵ بار یا بیشتر در سال برگزار می‌شود. از زمانی که مدت زمان امتحان به ۴ تا ۵ ساعت کوتاه شده، امتحان هم در صبح‌ها و بعد از ظهرها برگزار می‌شود. امتحان از چهار قسمت تشکیل شده، که به صورت زیر در امتحان می‌آید:

 

 • علوم طبیعی
 • درک مفاهیم
 • انشاء
 • علوم زیستی

نحوه اجرای قسمت های مختلف این آزمون چگونه است؟

درک مفاهیم، علوم طبیعی، و علوم زیستی به صورت چند گزینه‌ای (تستی) است. قسمت انشاء امتحان از دو قطعه کوتاه تشکیل شده که در داخل رایانه نوشته می‌شود. سؤالات چندگزینه‌ای و نوشتاری از پیش تعیین شده‌اند، و بنابراین سطح سختی سؤالات بر اساس عملکرد داوطلب آزمون تغییر نمی‌کند. (به‌طور مثال، برعکس، امتحان ورودی کارشناسی ارشد (جی‌آرای)).
قسمت علوم طبیعی امتحان قدرت حل مسئله داوطلب در شیمی معدنی و فیزیک ارزیابی می‌کند و قسمت علوم زیستی این توانایی را در زیست‌شناسی و شیمی آلی. قسمت استدلال کلامی توانایی فهم، درک، ارزیابی اطلاعات را به صورت نثر می‌سنجد.
اول قسمت علوم طبیعی گزینش می‌شود (قبل از آوریل ۲۰۰۳ استدلال کلامی اولین قسمت امتحان بود). تشکیل شده از ۵۲ سؤال چند گزینه‌ای است که شیمی معدنی و فیزیک را پوشش می‌دهد. برای این قسمت ۷۰ دقیقه زمان معین شده‌است.
دومین قسمت امتحان درک مفاهیم است به همراه ۱۰ دقیقه زمان استراحت اختیاری. داوطلبان ۶۰ دقیقه فرصت دارند تا ۴۰ سؤال چند گزینه‌ای را جواب دهند. برعکس علوم طبیعی و علوم زیستی، این قسمت نیازی به اطلاعات خاصی ندارد. این قسمت جهت سنجش درک و فهم داوطلبان است (مانند تست هوش).
پیش از اینکه امتحان ام‌کت رایانه‌ای بشود، ۶۰ دقیقه وقت نهار بعد از قسمت استدلال کلامی داده می‌شد. با کامپیوتری شدن امتحان وقت ۶۰ دقیقه‌ای نهار به ۱۰ دقیقه اختیاری تبدیل شده‌است.
قسمت نوشتاری امتحان ۶۰ دقیقه‌است که داوطلبان باید در این مدت زمان به دو سؤال جواب بدهند (هر کدام ۳۰ دقیقه‌است که به صورت جداگانه زمان‌گیری می‌شود). هر انشاء دو بار تصحیح شده و با مقیاس بین ۱ تا ۶ نمره داده می‌شود. بعد دو نمرهٔ هر نوشته را جداگانه با هم جمع می‌کند و بعد به صورت حروف انگلیسی رتبه بندی می‌کنند؛ با J، پایین‌ترین نمره، تا T، بیشترین نمره.
بعد از قسمت انشاء، علوم زیستی است که پیش از شروع آن ۱۰ دقیقه استراحت اختیاری است. داوطلبان ۷۰ دقیقه زمان دارند تا به ۵۲ سؤال چند گزینه‌ای، شامل شیمی معدنی و زیست‌شناسی، پاسخ دهند.

نمرات این آزمون چگونه است؟

نمرهٔ قسمت چندگزینه‌ای امتحان بین ۱ تا ۱۵ است. نمرهٔ قسمت نوشتاری بین حروف J (کمترین) تا T (بیشترین) است. قسمت نوشتاری توسط دو نفر متفاوت تصحیح می‌شود. هر انشا دو بار تصحیح می‌شود – یک دفعه توسط هر خواننده- و حاصل نمره قسمت نوشتاری مجموع چهار نمره اختصاصی است. بعد نمرهٔ خام به صورت حرف الفبا تبدیل می‌شود.
نمرهٔ عددی هر قسمت چندگزینه‌ای امتحان با هم جمع شده تا نمره مرکب حاصل شود. بعد نمره قسمت نوشتاری امتحان به آن اضافه می‌شود (مانند ۳۵S). حداکثز نمره موجود ۴۵T است، ولی هر نمره بیشتر از ۳۰P به صورت منصفانه مورد رقابت قرار می‌گیرد. قسمت چندگزینه‌ای آزمون نمره منفی ندارد، به این معنی که حدس زدن در امتحان بهتر از خالی گذاشتن است (بر عکس آزمون‌های استاندارد دیگر).

شرایط پزشکی در کانادا چگونه است؟

افرادی که می‌خواهند در رشته پزشکی تحصیل کنند. در مرحله اول باید ۲ تا ۴ سال در یکی از دانشگاه‌های این کشور ، در رشته های مرتبط با پزشکی همچون علوم تجربی ، زیست شناسی ، روانشناسی و … . تحصیل کرده و مدرک لیسانس این رشته‌ها را دریافت کنند و در مرحله بعدی باید در آزمونی تحت عنوان MCAT که اختصار شده عبارت آزمون سراسری پزشکی است شرکت کنند. زبان تحصیل در کانادا بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.
بعداز آن در صورت قبولی در این آزمون قادر خواهند بود وارد دانشگاه‌ شوند.  پزشکی در این کشور ۴ تا ۶ سال زمان می‌برد و از جمله شروط اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی داشتن معدل حداقل ۱۵ برای مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶.۵ است.
آن دسته از متقاضیان که مدرک زبان انگلیسی ندارند. ابتدا باید در دوره های آموزشی زبان در دانشگاه‌ و یا کالج‌های زبان در کانادا شرکت کنند.
محدودیت پذیرش در تمامی دانشگاه های کانادا وجود دارد.  آن دسته از داوطلبانی که رزومه تحصیلی قابل توجهی و همچنین مدرک زبان معتبر داشته باشند. از شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه مریوطه برخوردار می‌شوند.
تحصیل در رشته‌ی پزشکی و دندانپزشکی در کانادا حدود ۶ سال زمان می‌طلبد. دانشجویان این دوره، آموزش عملی را در یک کلینیک یا بیمارستان معتبر سپری طی می‌کنند.
شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا
شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا

 

شهریه دانشگاه‌ در کانادا

شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین‌الملی مبلغی بین ۱۲هزار الی ۲۰هزار دلار در سال یا ۱۰۰۰ الی ۱۷۰۰ دلار در ماه است. که این هزینه بستگی به دانشگاه مورد نظر فرد دارد. شهریه دانشگاه در استان کبک برای دانشجویان بین‌المللی مبلغی در حدود ۱۰۰۰ الی ۳۰۰۰ دلار در سال یا۸۰ تا ۲۵۰ در ماه است. هزینه زندگی در کانادا مبلغی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است که مطابق استان و شهری که فرد برای اقامت در نظر دارد. ممکن است این هزینه متفاوت باشد. در برخی استان‌های کانادا، هزینه دانشجو در حدود ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در کشور کانادا متغیر بوده است.

سیستم تحصیلی در نظر گرفته شده در کانادا، تحصیل در این کشور را مشمول پرداخت هزینه کرده است. به این مفهوم که در حال حاضر تحصیل رایگان در کانادا وجود ندارد و متقاضیانی که مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را انتخاب می‌کنند. باید هزینه تحصیل و شهریه پرداخت کنند. اما تحصیل در کانادا استانداردهای کیفیتی بالایی دارد که ارزش پرداخت هزینه را دارند. هزینه‌های زندگی و شهریه‌ دانشگاه‌ها در کانادا به طور معمول از کشورهای دیگر دنیا مثل آمریکا و کشورهای اروپایی پایین‌تر است.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

لینک مفید: سفارت کانادا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.زبان تدریس در دانشگاه های پزشکی کانادا چیست؟

 • در دانشگاه های پزشکی کانادا زبان انگلیسی, زبان تدریس کلیه ی دروس است.

🙋‍♀️2.ساعات کاری پزشکان به چه صورت است؟

 • پزشکان میتوانند حداکثر 100 ساعت در هفته به کار مشغول شوند.

🙋‍♀️3.تحصیل پزشکی در کانادا چه مدت طول میکشد؟

 • بسته به دانشگاه و رشته ی تحصیلی که در آن مشغول به تحصیل خواهید بود بین 3 تا 5 سال طول میکشد.

🙋‍♀️4.امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود دارد؟

 • دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی تا 3 سال میتوانند به جستجوی کاربگردند و در این کشور مشغول به کار شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

🙋‍♀️5.چرا کانادا مقصد بسیاری از دانشجویان است؟

 • دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد. یکی هزینه های تحصیل پایین در مقایسه با سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر. امکان اخذ اقامت پس از 1 تا 3 سال و اقامت طولانی مدت. برای والدین دانشجویان,امکان کار همراه دانشجو و دلایل بسیاری دیگر.

🙋‍♀️6.آیا بورسیه های تحصیلی کانادا , دولتی است؟

 • بورسیه های تحصیلی کانادا به دو صورت دولتی و غیر دولتی وجود دارن که غیر دولتی ها از طرف موسسات خصوصی پرداخت میشوند.

🙋‍♀️7.دریافت لیسانس علوم پایه در کانادا چه مدت طول میکشد؟

 • این مقطع چهار ساله است که گاهی دانشجویان میتوانند سه ساله آن را به اتمام برسانند.

🙋‍♀️8.اولین قدم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

 • در قدم اول دانشگاه مورد نظرتان را اتخاب کنبد و شرایط پذیرش رشته ی مورد علاقه تان را بررسی کنید. و در سایت شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) ثبت نام کنید.

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!