تحصیلی, فرانسه

اخذ پذیرش فرانسه در سال 2019

اخذ پذیرش درفرانسه

اخذ پذیرش در فرانسه

کسانی که علاقه مند به تحصیل فرانسه هستند باید در ابتدا به اخذ پذیرش فرانسه مبادرت بورزند. به این منظور ضروری است افراد متقاضی نسبت به آگاهی از شرایط تحصیلی در دانشگاه های فرانسه اطلاعات کافی را کسب نمایند تا بتوانند با توجه به شرایط و امکانات موجود جهت تحصیل در فرانسه بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

مزیت های اخذ پذیرش فرانسه چیست؟

مزیت های تحصیل در فرانسه عبارتند از:

  • امکان تحصیل رایگان در کشور فرانسه
  • برخورداری از معافیت در پرداخت هزینه های تحصیلی دانشگاه
  • معتبر بودن مدارک تحصیلی کشور فرانسه
  • برخورداری از اولویت در تامین خوابگاه های دانشجویی
  • بهره مندی از بیمه به طور کامل در کلیه مقاطع تحصیلی

از آنجایی که نزدیک به ۲۰۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان به زبان فرانسوی صحبت می کنند آشنایی با این زبان سبب می شود فرد متقاضی امکان برقراری ارتباط با ۴۷ کشور جهان را داشته باشد.

شرایط  پذیرش فرانسه در مقاطع تحصیلی مختلف

دانشگاه های فرانسه در راستای ارائه خدمات آموزشی به کسانی که متقاضی تحصیل در فرانسه هستند پاسخگوی درخواست متقاضیان جهت اخذ پذیرش فرانسه می باشند. افراد متقاضی تحصیل در فرانسه می توانند در دانشگاه های معتبر این کشور در رشته های تحصیلی گوناگون و مقاطع مختلف تحصیلی نسبت به اخذ پذیرش فرانسه اقدام نمایند.

 پذیرش فرانسه در مقطع لیسانس

افرادی که جهت تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس مبادرت به اخذ پذیرش فرانسه می نمایند در ۹۰ درصد اوقات از دارا بودن مدرک زبان فرانسوی بی بهره اند. از همین رو کشور فرانسه اقدام به برگزاری کلاس های زبان در مقطع لیسانس کرده است.

اما باید توجه داشت که اخذ ویزا جهت شرکت در این دوره ها کاری بسیار دشوار و مشکل است و غالبا در اخذ آن موفقیت حاصل نمی شود.

دوره های زبان فرانسه به طور معمول ۲ سال برگزار می گردند. چنانچه این دوره ها در مراکز آموزشی ارائه شوند هزینه ای به مبلغ ۲۵۰۰ یورو را در بر خواهند داشت. برگزاری کلاس های زبان فرانسه در مراکز خصوصی نیز برای افراد متقاضی تحصیل در فرانسه مبلغ ۴۷۰۰ یورو تمام می شود.

با توجه به مطالبی که بیان شد بهتر است افراد متقاضی تحصیل در فرانسه قبل از اقدام به اخذ پذیرش فرانسه مدرک زبان فرانسه را در کشور خود اخذ کرده باشند. کسانی که به منظور تحصیل در فرانسه در مقطع تحصیلی لیسانس اقدام می کنند از امکان تحصیل رایگان در این کشور برخوردار می شوند و تنها لازم است در ابتدای امر هزینه ورود به دانشگاه را پرداخت کنند. تحصیل در فرانسه در این مقطع از طریق گذراندن واحدهای درسی صورت می گیرد و در برخی رشته های دانشگاهی دانشجو باید پایان نامه ارائه دهد.

همچنین امکان استفاده از امکانات خوابگاهی و ۲۰ ساعت کار در هفته در کنار ادامه تحصیل برای افراد علاقه مند به تحصیل در فرانسه فراهم است. افرادی که موفق به اخذ پذیرش فرانسه شده و در یکی از دانشگاه های این کشور به تحصیل می پردازند این امکان را خواهند داشت که بعد از پایان تحصیلات خود بین شش ماه تا یک سال اقامت فرانسه را به دست آورند.

 پذیرش فرانسه در مقطع فوق لیسانس

طول دوره تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های فرانسه به طور معمول ۲ سال است و به ۲ دوره یک ساله تحت عنوان master1 و پیش دکتری تقسیم بندی می شود. به منظور اخذ پذیرش فرانسه جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالا به طور مثال مقطع فوق لیسانس نیاز به داشتن معدل خاصی اعلام نگردیده است اما دارا بودن معدلی خوب و سن مناسب و رزومه قوی به صورت غیر مستقیم بر موقعیت فرد متقاضی تحصیل در فرانسه تاثیرگذار است.

دانشگاه های فرانسه در راستای موافقت یا رد درخواست متقاضیان به منظور اخذ پذیرش فرانسه مدارکی را که از سوی این افراد ارائه شده است به دقت بررسی می کنند و بر این اساس مشخص می شود که فرد می بایست تحصیلات خود را از دورهmaster1  شروع کند یا از دوره پیش دکتری مشغول به تحصیل شود.

چنانچه دانشگاه مربوطه تشخیص دهد که فرد متقاضی باید تحصیلات خود را ازmaster1  شروع کند دانشجو می تواند پس از آغاز سال تحصیلی نسبت به ارائه موضوع پایان نامه مبادرت ورزد اما اگر قرار بر آن شد تحصیل در فرانسه را از دوره پیش دکتری آغاز نماید ضروری است که در ابتدای کار موضوع پایان نامه خود و استاد راهنمای مربوطه را انتخاب نماید.

متقاضیان تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس لازم است حداقل مدرک زبانB2  فرانسه را داشته باشند. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس ملزم به گذراندن واحدهای درسی و ارائه پایان نامه هستند.

 پذیرش فرانسه در مقطع دکتری

تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری شرایطی مشابه با مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس دارد و تنها تفاوت این مقطع با دو مقطع دیگر آن است که شروع سال تحصیلی در این مقطع تنها از ابتدای سال میلادی انجام می پذیرد.

همچنین در برخی از موارد اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز ممتاز نیازی به ارائه مدرک زبانB2  فرانسه ندارند. کسانی که موفق به اخذ پذیرش فرانسه در مقطع تحصیلی دکتری می شوند به طور معمول به صورت ماهیانه مبلغی بین ۱۴۰۰ تا ۲۸۰۰ یورو به عنوان حقوق دریافت می کنند. لازم به ذکر است اخذ پذیرش فرانسه در مقطع دکتری نسبت به مقاطع دیگر دشوارتر است.

ویزای تحصیلی فرانسه

افراد متقاضی تحصیل در فرانسه باید به منظور مهاجرت تحصیلی به این کشور و شروع تحصیل در مراکز آموزشی که پذیرش فرانسه را از سوی آنها کسب کرده اند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی مورد نیاز خود درخواست دهند.

ویزای تحصیلی فرانسه با توجه به شرایط متقاضیان تحصیل در فرانسه دارای اقسام مختلفی است که عبارتند از:

دانشجویانی که به منظور شرکت در یک امتحان و یا کنکور قصد ورود به خاک فرانسه را دارند می توانند جهت اقامت کوتاه مدت خود که حداکثر تا ۹۰ روز اعتبار دارد ویزای تحصیلی دریافت نمایند. در صورتی که دانشجو موفق عمل کند و پذیرش قطعی را در واحد آموزش مورد نظر کسب نماید قادر خواهد بود بدون آن که مجددا به کشور مبدا برگردد ویزای اقامت بلندمدت را دریافت کند.

کسانی که قصد تحصیل در فرانسه را به مدت کمتر از ۶ ماه دارند می توانند نسبت به اخذ ویزای کوتاه مدت درخواست دهند.

تمامی دانشجویانی که از کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا جهت ادامه تحصیل در فرانسه به مدت بیشتر از ۶ ماه به این کشور می آیند می بایست ویزای تحصیلی بلندمدت را دریافت کنند. مدت اعتبار ویزای تحصیلی بلندمدت به منظور تحصیل در فرانسه یک سال است و در صورت نیاز قابل تمدید خواهد بود.

منبع:سفارت فرانسه

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *