تحصیلی, سوئد

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد

کشور سوئد برای ما ایرانی ها یکی از کشورهای مهم در زمینه ویزای تحصیلی است. در این مقاله به مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد می پردازیم تا شما عزیزان بهتر بتوانید با قوانین مربوط به ویزای تحصیلی آشنایی پیدا کنید.

سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای پیشرو در زمینه خدمات دانشجویی است. شرایط بسیار مناسبی برای ویزای تحصیلی و پس از آن ویزای شغلی فراهم شده که بسیاری از ایرانی ها و افراد دیگر کشورهای خاورمیانه خواهان مهاجرت به این کشور مهم اروپایی هستند. اکثر افراد تصور می کنند کهاخذ پذیرش در سوئد برای تحصیل به صورت کاملا رایگان است اما باید این نکته را عنوان کنیم که متاسفانه از سال 2011 به بعد این شرایط رایگان از قانون این کشور حذف گردیده و هم اکنون کسانی که بخواهند در مقطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در سوئد تحصیل کنند بایستی حتما شهریه دانشگاه را پرداخت کنند.

ولی نکته بسیار مهم در خصوص شرایط پذیرش در سوئد در مقطع دکتری است که هزینه تحصیل در این مقطع به شکل کاملا رایگان بوده و تمامی دانشجویان می توانند از خدمات آکادمیک و دانشگاهی این کشور در مقطع دکتری به صورت کاملا رایگان استفاده کنند.

اگرچه کشور سوئد برای کسانی که شرایط لازم برای بورسیه تحصیلی را دارند خدمات رایگان ارائه می دهد و شغل تضمین شده برای این افراد در نظر می گیرد اما به هر حال این شرایط بسیار سخت می باشد و بایستی حتما فرد در کشور خود اختراعی کرده باشد و یا این که مقالات متعدد از مجله های بین المللی داشته باشد و هم چنین دارای معدل بالا در دوره های تحصیلی پایین تر باشد.

در این مقاله به مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور سوئد می پردازیم به همین دلیل لازم می دانیم که مدارک اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری را برای شما عزیزان تشریح کنیم.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای مقطع تحصیلی لیسانس

اگر شخصی قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئد را داشته باشد بایستی یک سری مدارک و شرایطی که مورد نیاز دولت این کشور است را داشته باشد و بدون داشتن این مدارک نمی توان در این مقطع تحصیلی در کشور سوئد ادامه تحصیل داد. مهم ترین شرطی که شخص باید داشته باشد مدرک زبان انگلیسی یا همان آیلتس است به همین دلیل افرادی که قصد مهاجرت به کشور سوئد و ادامه تحصیل در مقطع لیسانس را دارند بایستی حتما مدرک آیلتس داشته باشند.

هم چنین برای پذیرش در مقطع کارشناسی در سوئد نمره مدرک آیلتس فرد باید حداقل 6 باشد و نمره های بالاتر امتیازات بیش تری را به فرد می دهد. نکته دوم در خصوص شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در کشور سوئد این است که بورسیه تحصیلی در این مقطع امکان پذیر نیست و شخص باید حتما هزینه های تحصیل را متحمل شود. پیشنهاد می شود افرادی که در زمینه مالی با مشکل مواجه هستند و علاقمند به ادامه تحصیل در کشور سوئد هستند از مقاطع تحصیلی بالاتر اقدام کنند.

بعد از گذراندن 180 واحد درسی شخص موفق به دریافت مدرک لیسانس خود در کشور سوئد می شود و این تعداد واحد درسی برای کلیه رشته ها ثابت است.

مقالات مرتبط با تحصیل در سوئد:

 1. تحصیل در مقطع دکترا در سوئد
 2. اقامت سوئد از طریق تحصیل
 3. کار ضمن تحصیل در سوئد
 4. تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس
 5. تحصیل در انگلستان یا سوئد کدام بهتر است؟
 6. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد
 7. هزینه های تحصیلی و زندگی سوئد
 8. تحصیل داروسازی در سوئد
 9. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد
 10. اقامت سوئد از طریق تحصیل زبان سوئد
 11. بورسیه تحصیلی سوئد

شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس

اما ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور سوئد به دو صورت امکان پذیر است. نخست استفاده از دانشگاه های پولی که این مورد برای افرادی که در زمینه مالی زیاد دغدغه ای ندارند توصیه می شود.

هر چند دولت سوئد برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس اجازه کار در طول هفته را می دهد اما بایستی بدانید که درآمدهای ناشی از این مشاغل بسیار کم است و تنها کفاف هزینه های روزانه دانشجو را می دهد. اما به هر حال پذیرش در دانشگاه های پولی تنها با داشتن مدرک آیلتس و لیسانس امکان پذیر است.

اما برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس به روش دیگر، بحث بورسیه تحصیلی در کشور سوئد مطرح است. مبحثی که می تواند فرد را از تمامی هزینه های شهریه دانشگاه فارغ می کند و دولت این کشور برای بورسیه تحصیلی در این مقطع مزایای ویژه ای را درنظر می گیرد.

داشتن سوابق تحصیلی درخشان از فرد یکی از شرط های اساسی اخذ بورسیه تحصیلی در کشور سوئد برای مقطع فوق لیسانس است. هم چنین یکی از فاکتورهای مهم دیگر این کشور برای اخذ بورسیه تحصیلی فارغ التحصیل شدن فرد از دانشگاه های مطرح کشور است.

این پارامتر می تواند امتیاز مناسبی را برای شخص به همراه داشته باشد. هم چنین پارامتر سوم برای اخذ بورسیه تحصیلی داشتن مقالات معتبر ISI در زمینه رشته تحصیلی مورد نظر است. این تنها مختص به دانشگاه های کشور سوئد برای اخذ پذیرش نیست بلکه در کلیه دانشگاه های تاپ اروپایی، مقالات معتبر را بسیار جدی می گیرند. هم چنین فاکتور بعدی در جهت دادن بورسیه تحصیلی به شخص در مقطع فوق لیسانس نمره زبان بالا برای مدرک آیلتس است که صد البته این فاکتور هم یکی از واجبات دادن بورسیه تحصیلی به شخص است.

اما آخرین فاکتور که البته چندان واجب نیست اما فرد به وسیله آن می تواند از امتیازات بیشتری بهره مند شود داشتن جوایز المپیادهای علمی است.

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع دکتری

اما پذیرش در مقطع دکتری در کشور سوئد یک مزیت مهم محسوب می شود زیرا فرد علاوه بر رایگان بودن تحصیل وی در این مقطع، درآمدهایی بابت تحصیل در رشته مربوطه دریافت خواهد کرد که این درآمد باتوجه به میزان سابقه علمی فرد و هم چنین مهارت وی از کسب و کارهای مربوط به رشته مورد نظر می تواند بالا یا پایین باشد.

پذیرش در مقطع دکتری در کشور سوئد از طریق فرد و دانشگاه مربوطه انجام می شود. یعنی ابتدا فرد تمامی مدارک های تحصیلی خود اعم از مدرک مقطع کارشناسی ارشد، مدرک زبان با نمره بالا و هم چنین مقالات چاب شده از وی در مجلات معتبر را به دانشگاه مربوطه می فرستد و در صورت تایید اعضای هیئت علمی دانشگاه، شخص در مقطع دکتری پذیرش می شود.

هزینه تحصیل در این مقطع کاملا رایگان بوده و تسهیلات خوبی برای فرد در طول دوره تحصیل داده می شود. شخص می تواند در طول تحصیل بستگی به میزان مهارت و رزومه ای که قبلا از رشته تحصیلی خود داشته مشغول به کاری در زمینه تحصیلی خود شود.

در نظر داشته باشید این شغل در یک سال اول تنها به عنوان کارآموزی می توان بدان نگاه کرد اما مزیت بسیار مهم آن امکان پذیرش فرد در شغل مربوط به رشته مورد نظر است که می توان از این طریق برای اقامت دائم فرد هم اقدام شود.

به هر حال اگر سوالاتی در زمینه پذیرش در کشور سوئد را دارید می توانید با کارشناسان ما در این زمینه ارتباط بگیرید تا به بهترین شکل ممکن راهنمایی شوید.

 مهاجرت به سوئد:

 1. تابعیت از طریق تولد در سوئد
 2. تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد
 3. شرایط ویزای کار سوئد
 4. شرایط تحصیل در سوئد
 5. پناهندگی در سوئد

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *