مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج

خلاصه مقاله : اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج یکی از روشهای اخذ اقامت دائم این کشور است. افراد خارجی که قصد ازدواج با تبعه آذربایجان را دارند باید ازدواج خود را در اداره ثبت ازدواج آذربایجان به نام zags ثبت کنند. پس از ثبت ازدواج، زوجین بطور قانونی ازدواج می کنند.
اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج

اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج

فهرست مقاله
اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج
اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج

اخذ تابعیت آذربایجان با توجه به آداب و رسوم نزدیک دو ملت در میان ایرانیان متداول است. یکی از روشهای اخذ تابعیت این کشور از طریق ازدواج است. کشور آذربایجان همانند بسیاری از کشورهای دیگر جهان، برای شهروندان خود این امتیاز را قائل است. که در صورت ازدواج با اتباع خارجی بتوانند تابعیت آذربایجان را کسب کنند. اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج یکی از راه های اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور است.

کشور آذربایجان واقع در شمال غربی ایران دارای اشتراکات فرهنگی و مذهبی بسیاری با ایران است. دین رسمی این کشور اسلام و زبان آنها آذری است. آذربایجان دارای مراسم و اعیاد مشترک زیادی با ایران است. مراسم باستانی همانند عید نوروز و مراسم مذهبی مسلمانان در کنار اشتراکات تاریخی موجب ارتباط فراوان میان دو ملت خواهد بود.

متقاضیان برای اینکه بتوانند از این طریق اقامت آذربایجان را بدست آورند باید دارای شرایط اعلام شده از سوی دولت جمهوری آذربایجان باشند.

اخذ تابعیت آذربایجان با ازدواج

اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج یکی از روشهای اخذ اقامت این کشور است. افراد خارجی که با یک شهروند آذربایجان اعم از زن و یا مرد ازدواج کنند در صورت رعایت برخی نکات و شرایط لازم می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. متقاضیان باید ازدواج خود را در اداره ثبت آذربایجان موسوم به zags ثبت نمایند.

اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج
اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج

نکته قابل ذکر این است که حداکثر طول مدت نامزدی افراد شش ماه است و متقاضی باید در طول این مدت ازدواج خود را به طور رسمی ثبت کند. فرد خارجی باید در طول مدت اقامت خود در آذربایجان دارای ویزای اقامت موقت بوده و برای انجام کارهای قانونی ازدواج اقدام نماید. پس از ثبت ازدواج در اداره ثبت ازدواج آذربایجان، موضوع رسمی شده و متقاضی می تواند اقامت آذربایجان را بدست آورد.

متقاضی برای اخذ تابعیت آذربایجان باید حداقل سه سال با همسر و یا شوهر خود در آذربایجان زندگی کند. پس از طی این مدت متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم آذربایجان اقدام نماید. لازم بذکر است که جمهوری آذربایجان تابعیت دوگانه را قبول ندارد. لذا افراد خارجی که تقاضای اخذ تابعیت و پاسپورت آذربایجان را دارند باید تابعیت قبلی خود را لغو کنند.

شرایط لازم برای اخذ تابعیت آذربایجان با ازدواج

برای اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج باید زوجین شرایط لازم را داشته باشند. از جمله این شرایط می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  •  ازدواج باید در مرکز ثبت ازدواج آذربایجان برای اتباع خارجی موسوم به zags ثبت گردد. درخواست متقاضیان باید حداقل یک ماه قبل به اداره ثبت ازدواج اتباع خارجی تحویل گردد. در این نامه درخواست تاریخ ازدواج مود نظر متقاضی نیز درج می شود.
  •  در صورتی که فرد خارجی قبلا ازدواج کرده باشد. باید مدارک رسمی و مورد تائید کشور خود که نشان دهنده عدم داشتن همسر است را ارائه دهد. تمامی مدارک باید به زبان آذری ترجمه رسمی شده و به تائید سازمان های مربوطه برسد.
  •  فرد آذری که تابعیت این کشور را دارد برای اخذ تابعیت آذربایجان برای همسر خود، باید مدارکی شامل توانایی مالی برای تامین هزینه زندگی خود و همسرش را ارائه دهد. مدارکی همانند محل اقامت، شغل و درآمد کافی برای این کار لازم است.
  •  حداقل شرط سنی لازم برای ازدواج در آذربایجان، ۱۸ سال تمام برای آقایان و ۱۷ سال تمام برای خانم ها است.
  •  گواهی نشان دهنده عدم نکاح برای شهروند آذربایجانی
  •  متقاضی پس از سه سال اقامت در آذربایجان بعد از ازدواج موفق به اخذ اقامت دائم و پس از پنج سال موفق به اخذ تابعیت آذربایجان می شود.

کشور آذربایجان دارای نرخ تورم و بیکاری پائین بوده و شرایط خوبی برای زندگی دارد. از طرفی فرهنگ مردم این کشور و نزدیکی آن به ایران امکان تردد آسان میان دو کشور را فراهم می آورد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج در آذربایجان

افراد خارجی که تقاضای اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج را دارند. باید ابتدا نسبت به اخذ ویزای موقت آذربایجان جهت ورود به خاک آذربایجان و انجام مقدمات ازدواج را دارند. برای این کار متقاضی باید مدارک لازم شامل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار. عکس، گواهی واچر هتل، بلیط هواپیما در صورت مسافرت هوایی و تشریح هدف از سفر به آذربایجان که ازدواج با یک شهروند آذربایجانی است را تحویل سفارت دهد. سفارت پس از بررسی مدارک و درخواست متقاضی نسبت به صدور ویزای موقت برای متقاضی خواهد نمود.

اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج
اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج

پس از ورود به خاک آذربایجان متقاضیان با تحویل درخواست خود به اداره ثبت ازدواج اتباع خارجی و مدارک دیگری مانند پاسپورت و مدارک شناسایی. گواهی عدم داشتن همسر برای فرد خارجی و رسید پرداخت هزینه عوارض مربوطه را به اداره zags تحویل دهند. پس از بررسی مدارک، اداره ثبت ازدواج، تاریخی را برای ازدواج افراد در نظر می گیرد. پس از ثبت مراسم ازدواج، موضوع رسمیت یافته و متقاضی برای اخذ تابعیت آذربایجان اقدام می نماید.

در موارد اضطراری همانند بارداری و تولد فرزند ممکن است زمان ثبت ازدواج در همان روز درخواست تعیین شود. مراسم ازدواج به صورت قانونی در مسجد و توسط روحانیون انجام پذیرفته و با حضور دو شاهد از هر دو طرف در اداره ثبت ازدواج آذربایجان ثبت می شود. متقاضی پس از ثبت ازدواج برای اخذ اقامت دائم اقدام و پس از حداقل پنج سال برای اخذ تابعیت آذربایجان می تواند درخواست نماید.

انواع روش های اخذ تابعیت آذربایجان با آوات

اخذ تابعیت آذربایجان برای اتباع خارجی علاوه بر اخذ اقامت دائم و پاسپورت آذربایجان دارای مزیت های متعددی است. متقاضی پس از اخذ شهروندی همانند سایر شهروندان آذربایجان می تواند از امتیازاتی مانند حق رای، مشارکت در طرح های اقتصادی. تحصیل در دانشگاه های معتبر آذربایجان، خرید ملک، یافتن شغل، اخذ وام و غیره بهره مند شوند.

داشتن پاسپورت آذربایجان امکان سفر به کشورهای مختلف جهان بدون نیاز به ویزا را فراهم می آورد. از طرفی تحصیل در دانشگاه های آذربایجان زمینه ساز تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپا و امریکا خواهد بود. اگر قصد اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج و یا سایر روش های اخذ اقامت را دارید با کارشناسان آوات تماس حاصل نمائید.

آوات با سالها تجربه در امور اخذ اقامت کشورهای مختلف جهان از جمله آذربایجان بهترین مشاوره و راهنمایی را در دسترس متقاضیان قرار می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آوات مراجعه نموده و یا با شماره های تماس درج شده تماس بگیرید.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اقامت جمهوری آذربایجان را چگونه می توان گرفت؟ نگاهی بیندازید.

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات