مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اخذ اقامت اتریش از طریق کار

اخذ اقامت اتریش از طریق کار

اخذ اقامت اتریش از طریق کار

فهرست مقاله
اخذ اقامت اتریش از طریق کار
اخذ اقامت اتریش از طریق کار

اخذ اقامت اتریش از طریق کار

اخذ اقامت اتریش از طریق کار یکی از گزینه های محبوب برای مهاجرت به کشورهای اروپایی است و به همین دلیل بر آن شدیم تا شرایط لازم برای انجام دادن این فرآیند را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

کشور اتریش کشوری ثروتمند در اروپای مرکزی است و این کشور از نظر اقتصادی مقام هفتم را به خود اختصاص داده است. جمعیت اتریش حدود 8 میلیون نفر است و از این حیث در میان کم جمعیت ترین کشورهای اروپای مرکزی قرار دارد. بزرگ ترین شریک تجاری این کشور همسایه شمالی آن یعنی آلمان است و از طریق این کشور توانسته که درآمد اقتصادی خود را به شدت افزایش دهد. تمامی این عوامل باعث شده که اخذ اقامت اتریش از طریق کار به یکی از گزینه های محبوب برای ایرانی ها تبدیل شود و به همین دلیل می خواهیم در ارتباط با این موضوع توضیح دهیم.

بررسی اخذ اقامت اتریش از طریق کار

این کشور از اقتصاد بسیار قوی برخوردار است و هم چنین به دانش آکادمیک خود اهمیت زیادی می دهد تمامی این عوامل باعث شده که فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی به خصوص در رشته های برق، مکانیک، صنایع و آی تی از موقعیت بسیار مناسبی برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار برخوردار شوند. حتما می دانید در صورت پیدا کردن کار در اتریش شرایط گرفتن اقامت دائم اتریش بسیار ساده می شود و بعد از مدتی درخواست فرد برای اقامت دائم این کشور صادر می شود. یکی از مهم ترین دلایلی که مهاجرین برای کار به اتریش می آیند همین ساده شدن اقامت در این کشور است زیرا پاسپورت این کشور بسیار معتبر است و به وسیله این پاسپورت می توان به 159 کشور دیگر سفر کرد و در رده سومین پاسپورت معتبر دنیا قرار می گیرد. شرایط اقامت دائم در کشور اتریش شبیه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و به همین دلیل می توان این شرایط را به کشورهای اروپایی دیگر هم تعمیم داد.

لازم است که این مطلب را عنوان کنیم افرادی که در خود کشورهای اروپایی فارغ التحصیل شده اند و در دانشگاه این کشورها به تحصیل مشغول بوده اند از شانس بیشتری برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار برخوردار هستند اما خوب شانس هایی را هم به فارغ التحصیلان کشورهای دیگر از جمله ایران برای پیدا کردن شغل مناسب داده شده است که در ادامه در خصوص این شرایط توضیحاتی ارائه کرده ایم.

از جمله شرایطی که کشور اتریش را در زمینه پیدا کردن شغل مناسب بی نظیر کرده است پایین بودن رخ تورم آن است به طوری که در سال 2016 این نرخ تورم حدود 5 درصد بود به طوری که متوسط نرخ تورم در سایر کشورهای اروپایی چیزی حدود 20 درصد است و این نشان می دهد که مشکلات اقتصادی اخیر که در اکثر کشورهای اروپایی رخ داده است تاثیر چندانی در اقتصاد اروپا نداشته است و به همین دلیل افراد می توانند برای پیدا کردن شغل مناسب و مورد نظر خود به اتریش مهاجرت کنند.

شرایط پیدا کردن کار در اتریش

اگر می خواهید در کشور اتریش مشغول به کار شوید و یا به راه اندازی کسب و کاری بپردازید باید شرایط لازم را از نظر اداره کار و مهاجرت این کشور داشته باشید در اکثر مواقع اداره کار اتریش برای هر یک از شغل های مورد نظر امتیازاتی را لحاظ کرده که شخص متقاضی باید حداکثر این امتیازات را داشته باشد و در این صورت یک کارت سفید- قرمز- سفید به شخص داده می شود و فرد می تواند به وسیله آن به کار خود در کشور اتریش بپردازد و آزادانه در این کشور زندگی کند. به نظر می رسد که کسب امتیازات لازم و ضروری در مورد اخذ اقامت اتریش از طریق کار بسیار پیچیده باشد اما اگر در این راه از نظرات مشاورین و کارشناسان خبره در این زمینه استفاده کنید به راه های بهتر و ساده تری دست می یابید به همین وجود یک مشاور در کنار شما برای اخذ ویزای شغلی کشور اتریش و سایر کشورها امری ضروری و بدیهی به نظر می رسد.

قبل از هر چیزی باید به این مورد توجه داشته باشید که آیا اصلا نیاز به گرفتن ویزای شغلی برای کشور اتریش دارید یا خیر در برخی موارد ممکن است اقامت یک کشور اروپایی دیگر را داشته باشید که در این صورت به سادگی می توانید برای راه اندازی کسب و کار خود و یا پیدا کردن شغل مناسب و مورد نظر وارد این کشور اروپایی شوید. اگر در یکی از کشورهای غیر از اروپایی ساکن هستید و شهروند آنجا محسوب می شوید نیاز به گرفتن مجوز کاری از دولت اتریش دارید.

زمانی که کارت سفید- قرمز- سفید را دریافت می کنید می توانید به مدت 24 ماه یا دو سال از آن استفاده کنید و حتی اعضای خانواده خود را به اتریش ببرید. گرفتن این کار تابع شرایطی است که شخص باید داشته باشد از جمله این که شخص در زمینه شغلی مورد نظر تخصص و تجربه داشته باشد و هم چین اثبات کند که برای مدت محدود می تواند از پس هزینه های زندگی خود و خانواده برآید.

دولت کشور اتریش برای نیروی جوان امتیازات بالاتری را در نظر می گیرد به طوری که برای افراد بین 30 تا 35 سال امتیازات بیشتری قائل می شود پس چه بهتر است افراد برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار از همان ایام جوانی به فکر باشند تا به وسیله آن بتوانند آینده زندگی خود و خانواده شان را به بهترین شکل ممکن تغییر دهند.

هم چنین در صورت ورود به کشور اتریش یک تعهد از شما گرفته می شود که نباید مخل نظم عمومی آن جامعه شوید گرفتن این تعهد به معنای این است که اگر در طول دوره کاری، مشکلی در نظم امنیتی این کشور ایجاد کنید بلافاصله شما را از آن کشور اخراج می کنند و دیگر خبری از اخذ اقامت اتریش از طریق کار نیست، پس توجه به همین نکته های کوچک اما مهم می تواند سرنوشت یک فرد را در کشور اتریش تعیین کند.

هم چنین یکی از مهم ترین عوامل برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار این است که تحت پوشش بیمه سلامت باشید این نکته باعث می شود که گرفتن اقامت در این کشور به شکل ساده تری انجام بگیرد.

به هر حال برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار یا مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل و راه های دیگر می توانید با کارشناسان و مشاورین باتجربه ما ارتباط بگیرید.

منبع: سفارت اتریش

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *