مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

پذیرش رشته پزشکی در کانادا

فهرست مقاله
پذیرش رشته پزشکی در کانادا
پذیرش رشته پزشکی در کانادا

تحصیل در رشته پزشکی در کانادا همواره مورد توجه داوطلبان ایرانی بوده است. کشور کانادا با موقعیت اجتماعی و اقتصادی و امتیاز هایی که برای دانشجویان قایل هست؛متقاضیان زیادی را جذب خود میکند. چنانچه خواستار تحصیل پزشکی در کشور کانادا هستید توجه داشته باشید که تحصیل پزشکی در این کشور بسیار متفاوت با شرایط تحصیل پزشکی در ایران می باشد که در ادامه مقاله به طور کامل به ارائه توضیحاتی در خصوص پذیرش رشته پزشکی در کانادا برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

 

تحصیل پزشکی در کانادا چه شرایطی دارد؟

"پذیرش

کشور کانادا دارای 17 دانشگاه پزشکی می باشد. تقاضای رشته پزشکی در این کشور بسیار زیاد هست و پذیرش رشته پزشکی در کانادا کمی دشوار است اما جا نگررانی نیست شما می توانید با بالا بردن معدل خود و رزومه قوی شانس خود را در این زمینه بالا ببرید.

در کشور کانادا طول دوره تحصیل در رشته پزشکی در 6 سال  و در رشته دندانپزشکی 5 سال می باشد.از شرایط رشته پزشکی در کانادا دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی،معدل بالا 15 و دارا بودن مدرک آیلتس می باشد.

البته داوطلبان در صورت عدم دارا بودن مدرک آیلتس این امکان را خواهند داشت تا در کالج های زبان کانادا اقدام به دریافت مدرک زبان نمایند.از دیگر شرایط تحصیل داوطلبان رشته پزشکی در کانادا این است که متقاضیان می بایست در دوره 2 تا 4 ساله در دانشگاه های کانادا در یکی از رشته های مرتبط با پزشکی ( علوم تجربی ، زیست شناسی ، روانشناسی و .. ) اقدام به شرکت نمایند و مدرک لیسانس در یکی از این رشته ها را دریافت نمایند.

شرط ورود به دانشکده پزشکی در کانادا قبولی در آزمون MCAT ( آزمون سراسری پزشکی ) می باشد که متقاضیان در صورت کسب رتبه قبولی در این آزمون امکان تحصیل در یکی از رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی را خواهند داشت.

 

شرایط و پذیرش رشته پزشکی در کانادا

افرادی که می‌خواهند در رشته پزشکی تحصیل کنند، در مرحله اول باید ۲ تا ۴ سال در یکی از دانشگاه‌های این کشور ، در رشته های مرتبط با پزشکی همچون علوم تجربی ، زیست شناسی ، روانشناسی و … تحصیل کرده و مدرک لیسانس این رشته‌ها را دریافت کنند و در مرحله بعدی باید در آزمونی تحت عنوان MCAT که اختصار شده عبارت آزمون سراسری پزشکی است شرکت کنند. زبان تحصیل در کانادا بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.

بعداز آن در صورت قبولی در این آزمون قادر خواهند بود وارد دانشگاه‌ شوند.  پزشکی در این کشور ۴ تا ۶ سال زمان می‌برد و از جمله شروط اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی داشتن معدل حداقل ۱۵ برای مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶.۵ است.

آن دسته از متقاضیان که مدرک زبان انگلیسی ندارند ابتدا باید در دوره های آموزشی زبان در دانشگاه‌ و یا کالج‌های زبان در کانادا شرکت کنند.

محدودیت پذیرش در تمامی دانشگاه های کانادا وجود دارد و آن دسته از داوطلبانی که رزومه تحصیلی قابل توجهی و همچنین مدرک زبان معتبر داشته باشند، از شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه مریوطه برخوردار می‌شوند.

تحصیل در رشته‌ی پزشکی و دندانپزشکی در کانادا حدود ۶ سال زمان می‌طلبد. دانشجویان این دوره، آموزش عملی را در یک کلینیک یا بیمارستان معتبر سپری طی می‌کنند.

 

 

آیا امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان خارجی وجود دارد؟

پذیرش رشته پزشکی در کانادا

امکان دریافت بورسیه GRANTS  و BURSARIES برای دانشجویانی که می خواهند بورسیه کانادا دریافت کنند وجود دارد اما باید توجه داشته باشید که تمام شرایط را داشته باشد چرا که اگر دولت متوجه شود که شما شرایط لازم برای بورسیه شدن را ندارید این بورسیه را برای شما لغو خواهد کرد.

شرایط دریافت بورسیه پزشکی در کانادا چگونه است؟

دانشجویان در صورت دارا بودن معدل بالا،مدرک زبان با نمره بالا و همچنین مقالات چاپ شده امکان دریافت این بورسیه را خواهند داشت.

 

لیست دانشگاه های پزشکی کانادا

 

 1.  دانشگاه تورنتو
 2.  دانشگاه بریتیش کلمبیا
 3. دانشگاه مک گیل
 4.  دانشگاه آلبرتا
 5.  دانشگاه واترلو
 6.  دانشگاه کالگری
 7.  دانشگاه مونترال
 8. دانشگاه اتاوا
 9.  دانشگاه ویکتوریا واقع در بریتیش کلمبیا
 10.  دانشگاه دلشویی
 11.  دانشگاه لاوال
 12.  دانشگاه مانیتوبا
 13.  دانشگاه ساسکاچوان

 

هزینه تحصل و زندگی در کشور کانادا

 

هزینه رشته پزشکی در کانادا= 11900 دلار در سال

هزینه زندگی =1200 تا 2500 دلار در ماه

هزینه خوابگاه = 300تا 700 دلار در ماه

 

مزایای رشته پزشکی در کانادا

 

1- هزینه های تحصیلی به نسبت پایین تر از آمریکا

 

2-دریافت بورسیه های دانشگاه های دولتی

 

3- مورد تائید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران و دریافت مدرک بیت المللی

 

4- اجازه کار دانشجویی همزمان با تحصیل

 

6-امکان دریافت اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل

 

7-امکان استفاده از خوابگاه و تحصیل به زبان انگلیسی

 

مقالات پیشنهادی:

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *