سوئد

نکاتی جالب درباره سوئد

نکاتی جالب درباره سوئد

نکاتی جالب درباره سوئد

در این مقاله می خواهیم به شرایط زندگی درباره سوئد بپردازیم و هم چنین به نکات جالب و خواندنی در مورد این کشور خواهیم پرداخت. پیشنهاد می کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید چون می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

کشور سوئد یکی از کشورهای پیشرفته و مرفه نشین حوزه اتحادیه اروپا است. این کشور در شمال قاره اروپا واقع است و هم چنین از نظر وسعت جغرافیایی چهارمین کشور بزرگ حوزه اتحادیه اروپا به حساب می آید. مردمان کشور سوئد بر خلاف تصورات بسیار خونگرم و صمیمی هستند و این تصور که مردمان این کشور سرد و خشک به شمار می روند را باید به کلی از ذهن خود پاک کنید.

 

آب و هوای کشور سوئد

از جمله مهم ترین نکات درباره سوئد بحث آب و هوای مربوط به این کشور است. بسیاری از ما ایرانی ها تصور می کنیم چون به دلیل نزدیکی این کشور به قطب شمال و هم چنین بخش شمالی کره زمین، دارای آب و هوایی سرد است. اما این کشور به دلیل جریانات آب و هوای خلیجی در این کشور از آب و هوایی معتدل و مناسب در طول سال برخوردار است. تنها بخش شمالی سوئد آب و هوایی سرد دارد و به همین دلیل این منطقه از سکونت بسیار کمی برخوردار است و اغلب مردم این کشور در بخش جنوبی کشور سوئد سکونت دارند.

 

جمعیت کشور سوئد

این کشور حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد و آمارها نشان می دهد که در حدود 100 هزار نفر ایرانی در این کشور زندگی می کنند. بیشترین مهاجرین این کشور را فنلاندی ها تشکیل می دهند که جمعیت قابل توجهی از کشور سوئد را به خود اختصاص داده اند. بزرگ ترین شهر این کشور استکهلم است که هم چنین پایتخت سیاسی و اقتصادی کشور سوئد به حساب می آید. بیش تر ایرانی های مهاجر به دلیل شرایط مناسب شغلی و تحصیلی در این شهر سکونت دارند.

هم چنین استکهلم دارای دریاچه هایی زیبا با پل هایی معلق است که فضایی دیدنی به این شهر بخشیده است. اگر بخواهیم درباره سوئد و به معرفی بهترین شهرهای این کشور بپردازیم باید به دو شهر مالمو و سورنا اشاره کنیم که از نظر وضعیت زندگی و رفاه و آسایش رتبه های نخست را به خود اختصاص داده اند.

مذهب سوئد

اما مذهب اصلی کشور سوئد مسیحیان پروتستان هستند، هر چند دین اسلام هم به عنوان یکی از بزرگ ترین ادیان کشور سوئد به حساب می آید. کشور سوئد در کل ملتی بدون مذهب به حساب می آید اما احترام به ادیان مختلف از جایگاه ویژه ای در این کشور به حساب می آید به طوری که شاهد آن هستیم که تمامی انسان های مذهبی در این کشور با صلح و صفا زندگی می کنند.

درباره سوئد و مذاهب مربوط به این کشور باید عنوان کنیم که کلیسای لوتران، کلیسای ملی این کشور به حساب می آید که به نوعی نماد این کشور هم محسوب می شود.

اقتصاد سوئد

همان طور که اشاره کردیم کشور سوئد یکی از کشورهای مرفه به حساب می آید. بخش قابل توجهی از درآمد دولت این کشور بر اساس مالیات تامین می شود، اما در این کشور از صادرات خمیر کاغذ، سنگ آهن و هم چنین غذاهای دریایی به سایر کشورهای اروپایی استفاده می شود. بیشتر مشاغل تخصصی این کشور با کمبود نیرو مواجه است به خصوص در حوزه های مربوط به آی تی، صنایع غذایی و هم چنین انرژی این کمبود نیرو بیشتر قابل ملاحظه است.

این دلایل باعث شده که کشور سوئد به عنوان یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی و شغلی به حساب آید و از این منظر در جایگاه نخست قرار می گیرد. برای پیدا کردن شغل مناسب باید مدرک دانشگاهی معتبر در آن زمینه داشته باشیم هر چند کارفرمایان سوئدی به تخصص و تجربه افراد هم اهمیت زیادی می دهند، ولی در هر صورت مدرک دانشگاهی از مهم ترین فاکتورها در کشور سوئد برای پیدا کردن شغل مناسب است.

درباره سوئد گفته می شود که نظام صنعتی این کشور به طور ویژه ای با سیستم دانشگاهی سوئد هماهنگ است و همین مساله باعث شده که بلافاصله فارغ التحصیلان دانشگاهی در این کشور جذب سیستم های صنعتی و اقتصادی کشور سوئد شوند و در این زمینه دانشجویان یکی از مهم ترین افراد برای به دست آوردن سمت های مختلف مدیریتی و ریاستی در سطح کلان به حساب می آیند.

 

زبان سوئد

درباره زبان سوئد باید این مساله را عنوان کنیم که تمامی افرادی که در سوئد سکونت دارند برای پیدا کردن شغل مناسب بایستی حتما با زبان سوئدی آشنا باشند و در حد کافی بتوانند هم سخن بگویند و هم حرف ها را متوجه شوند، بدین ترتیب زبان رسمی این کشور سوئدی است هر چند در سوئد به مانند سایر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا زبان انگلیسی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و یکی از زبان های رسمی این کشور به حساب می آید.

زبان سوئدی بسیار شبیه به زبان نروژی است. اگر می خواهید در کشور سوئد شغل مناسبی به دست بیاورید حتما بایستی با زبان سوئدی آشنایی داشته باشید اما در اکثر دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی هم تدریس می شود این مورد به خصوص در مقاطع بالاتر تحصیلی وجود دارد.

شرایط زندگی در سوئد

ناگفته نماند که هزینه های زندگی در کشور سوئد بیش تر از سایر کشورهای اروپایی است اما در عوض درآمدهای مربوط به مشاغل مختلف در این کشور هم بیشتر است. واحد پول کشور سوئد کرون است.

هر 100 کرون حدودا 11 دلار می شود. هزینه های زندگی برای یک فرد در کشور شوئد شامل هزینه های اجاره مسکن، هزینه های خرد و خوراک و هم چنین هزینه های بهداشت و درمان به حساب می آید.

درباره سوئد گفته می شود که به تولد فرزندان بسیار اهمیت می دهند و زمانی که نوزادی به دنیا می آید به پدر و مادر فرزند حدود 400 روز مرخصی با حقوق تعلق می گیرد. هم چنین والدین می توانند 25 درصد از حجم کاری خود را تا 8 سالگی فرزند خود کاهش دهند و این شرایط درباره سوئد بسیار عالی به نظر می رسد و به همین دلیل این کشور را تبدیل به یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا کرده است.

هزینه های اجاره یک واحد آپارتمان در کشور سوئد به صورت ماهیانه چیزی در حدود 4000 الی 6000 کرون به حساب می آید که این هزینه ها بستگی به نقاط جغرافیایی کشور سوئد متفاوت است.

در این مقاله به مهم ترین نکات درباره سوئد و هم چنین شرایط زندگی و رفاهی این کشور پرداختیم. امیدواریم این اطلاعات برای افرادی که خواهان مهاجرت به این کشور هستند بتواند مفید باشد. برای اطلاع از دیگر راه های اقامت سوئد مانند اقامت تحصیلی سوئد  یا اقامت کاری سوئد با مشاوران آوات تماس بگیرید.

مقالات مرتبط با تحصیل در سوئد:

 1. تحصیل در مقطع دکترا در سوئد
 2. اقامت سوئد از طریق تحصیل
 3. کار ضمن تحصیل در سوئد
 4. تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس
 5. تحصیل در انگلستان یا سوئد کدام بهتر است؟
 6. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد
 7. هزینه های تحصیلی و زندگی سوئد
 8. تحصیل داروسازی در سوئد
 9. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد
 10. اقامت سوئد از طریق تحصیل زبان سوئد
 11. بورسیه تحصیلی سوئد

 مهاجرت به سوئد:

 1. تابعیت از طریق تولد در سوئد
 2. تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد
 3. شرایط ویزای کار سوئد
 4. شرایط تحصیل در سوئد
 5. پناهندگی در سوئد

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

منبع:سفارت سوئد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *