اتریش, مهاجرت

مهاجرت به اتریش در سال 2019

 مهاجرت به اتریش

درباره مهاجرت به اتریش چه میدانید؟

در طول چند سال اخیر تقاضا برای مهاجرت بسیار زیاد شده است و کشور های اروپایی بهترین مکان های مهاجرت تلقی می شوند. مهاجرت به اتریش نیز از این قاعده مستثنی نیست پس اگر شما قصد  مهاجرت به اتریش را دارید؛ این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا علاوه بر راه های  مهاجرت به اتریش با کلیاتی از این کشور بسیار زیبا آشنا شوید.

درباره اتریش

این کشور در اروپای مرکزی واقع شده است و در همسایگی کشور های بی نظیری مثل آلمان، مجارستان، جمهوری چک، ایتالیا، اسلواکی، اسلوونی و لیختنشتاین و سوئیس قرار گرفته است. پایتخت اتریش شهر وین است که همانطور که می دانید یکی از نقاط بسیار گردشگر پذیر دنیا است و اکثر افرادی که علاقه مند به دیدن ترکیب مکان های سنتی و مدرن هستند وین پایتخت اتریش را برای گردش انتخاب خواهند کرد.

جمعیت کلی شهر اتریش حدود هشت میلیون و هشتصد و بیست و دو هزار و دویست و شصت و هفت نفر است که از این تعداد جمعیت یک میلیون و هفتصد و دوازده هزار و نهصد و سه نفر از آن ها پایتخت نشین هستند.زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است اما مردم در مناطق مختلف اسلوونیایی و کرواتی و مجاری نیز صحبت می کنند.

کشور اتریش از سال 1995 از اعضای شنگن شده است دین مسیحیت دین غالب اعضای جامعه است و حدود 7% نیز مسلمان هستند. حکومت این کشور از سال 1945 یعنی پس از جنگ جهانی دوم؛ به جمهوری فدرال تبدیل شد.از جمله چیزهای مهمی که باید بدانید واحد پول کشور اتریش است، که واحد پول آن ها نیز یورو می باشد.

راه های مهاجرت به اتریش کدام است؟

برای  مهاجرت به اتریش شما از راه های مختلفی میتوانید اقدام کنید که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم:

 مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل از معروف ترین راه ها و کم هزینه ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای مهاجرت به کشور های مختلف است.  مهاجرت به اتریش نیز همین گونه است و از طریق پذیرش تحصیلی شما به راحتی می توانید وارد این کشور شوید.

تحصیلات در کشور اتریش تقریبا رایگان است که این موضوع به این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی برتری می بخشد. ارزان بودن شهریه در دانشگاه های این کشور مبنی بر غیر معتبر بودن دانشگاه ها نیست بلکه دانشگاه های اتریش جزء معتبرترین دانشگاه های اروپا و دنیا محسوب می شود. پس یکی از عمده ترین دلایل  مهاجرت به اتریش نیز همین موضوع است.

شهریه دانشگاه های اتریش حدودا 350 تا 750 یورو می باشد که هزینه بسیار معقولی به نظر می آید.  برای تحصیل در اتریش نیاز به یادگیری زبان آلمانی نیست که این موضوع یکی از مزیت های تحصیل در اتریش نسبت به آلمان است. از مزیت های دیگر تحصیل در کشور این است که اگر شما دانشجوی کارشناسی دانشگاه های سراسری هستید می توانید واحد های درسی خود را به دانشگاه های اتریش منتقل کنید.

تحصیل در کشور اتریش در مقطع کارشناسی چهارسال، در مقطع ارشد دو ساله و در مقطع دکتری بین سه تا پنج سال به طول می انجامد. دانشجویان می توانند بین ده تا بیست ساعت در هفته کار نیمه وقت انجام دهند که در هر مقطع تحصیلی ساعت ها متفاوت است.

 مهاجرت به اتریش از راه گرفتن ویزای کار

این نوع مهاجرت نیز یک روش بسیار خوب برای  مهاجرت به اتریش است. اما برای گرفتن ویزای کار شما باید 70 تا 100 امتیاز کسب کنید. ویزای کار اتریش هم رنگ پرچم اتریش است که برای یک دوره یک ساله صادر می شود که پس از آن می تواند ویزای خود را برای دو سال تمدید کند و پس از آن در صورتی که شخص 21 ماه از 24 ماه را در حال کار باشد آن وقت می تواند کارت آبی خود را از اتحادیه اروپا دریافت کند که در صورت داشتن این کارت می تواند در هر نقطه از اروپا به کار بپردازد.

حال این سوال مطرح می شود که چه کسانی می توانند ویزای کار اتریش را دریافت نمایند؟

5 گروه می توانند به راحتی ویزای کار دریافت نمایند که اولین گروه کارگرانی هستند که بسیار متخصص هستند و شرایط  مهاجرت به اتریش را نیز دارا هستند. دومین گروه افرادی هستند که تخصصشان در فهرست مشاغل و کار های مورد نیاز کشور اتریش قرار گرفته است.

سومین گروه نیز کارگران و افراد متخصصی هستند که کارایی بالایی برای کشور خواهند داشت. گروه چهارم هم دانشجویان و افرادی هستند که در مراکز فنی و حرفه ای اتریش فارغ التحصیل شده اند و اما پنجمین گروه هم که احتمالا حدس میزدید کارآفرینان هستند.

کشور اتریش یک ویزا نیز مخصوص افرادی که در جستجوی کار هستند صادر می کند که در این ویزا به افراد اجازه داده می شود که از زمانی که وارد اتریش می شوند تا شش ماه بعد کار مورد نظر خود را پیدا کنند. که در صورت استخدام و پیدا شدن کار می توانند ویزای کار یک ساله دریافت کنند و سپس بقیه مراحل.

شرایط صدور ویزای کار اتریش

برای گرفتن ویزای کار مهاجرت به اتریش باید سن شما کمتر از 40 سال باشد و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی باشید و هم چنین سابقه کیفری نیز نداشته باشید. گذرنامه معتبر و گواهی سلامت نیز از دیگر شرایط اخذ ویزای کار است. آخرین شرط مهم نیز این است که تمکن مالی شما برای کشور اتریش اثبات شده باشد که این موارد از جمله شروط  مهاجرت به اتریش می باشد.

 مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اتریش یکی دیگر از راه های  مهاجرت به اتریش است. این سرمایه گذاری می تواند از طریق ثبت شرکت باشد. اگر شما در خارج از کشور اتریش باشید نمی توانید این کار را انجام دهید  به همین دلیل این امر یکی از دلایل مهاجرت می باشد.

یکی دیگر از سرمایه گذاری ها نیز سرمایه گذاری سنگین است. در این سرمایه گذاری شما حداقل به 3 میلیون یورو احتیاج دارید و پس از این کار شما در یک زمان کوتاه می توانید برای خود و خانواده تان پاسپورت یا تابعیت کشور اتریش را دریافت نمایید.

یک توصیه مهم: پیشنهاد ما به شما این است که قبل از  مهاجرت  از طریق سرمایه گذاری ابتدا از راه های کار وتحصیل مهاجرت کنید تا با قوانین و اقتصاد اتریش آشنا شوید و سپس مهاجرت از راه سرمایه گذاری و ثبت شرکت را انتخاب کنید.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *