مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

درباره کانادا

فهرست مقاله
درباره کانادا
درباره کانادا

درباره کانادا

چیزی که باید درباره کانادا بدانید این است که کشور کانادا دومین کشور بزرگ دنیا پس از روسیه است و دارای 10 استان و سه قلمرو است. پایتخت این کشور اوتاوا و شهرهای بزرگ و مهم آن، تورنتو، مونتریال و ونکوور هستند. این کشور دارای دو زبان رسمی یعنی انگلیسی و فرانسوی می باشد.  

کانادا پانزدهمین کشور پردرامد دنیا و دوازدهمین کشور به لحاظ شاخص ارتقا انسانی است. این شاخص موضوعاتی مانند نرخ امید به زندگی، نسبت درامد به هزینه و امکان شکوفاسازی استعدادها به وسیله ی تحصیل و یا کار را برای شهروندان یک کشور مورد توجه قرار می دهد.  

کانادا دهمین اقتصاد قدرتمند دنیاست. گذرنامه ی  کانادایی یکی از بهترین گذرنامه های دنیا با امکان مسافرت به 185 کشور مختلف دنیا بدون ویزا و یا با دریافت ویزا در مقصد می باشد. در ادامه به چند موضوع مهم در مورد شرایط کلی این کشور می پردازیم.

 

آب و هوا و اقلیم کانادا

درباره آب و هوای کانادا باید بدانید که اکثر مناطق آن بسیار سرد و حتی قطبی (تا 30- درجه سانتی گراد در زمستان) است. تنها منطقه ای از این کشور که آب و هوایی معتدل دارد، استان بریتیش کلمبیا می باشد که مهم ترین شهر آن ونکوور است.

آب و هوای مناسب این منطقه از  کانادا آن را به گزینه ی مناسبی برای مهاجران خارجی تبدیل کرده است. فوریه سردترین ماه کشور  کانادا و جولای گرم ترین ماه است. به همین دلیل مسافرت به این کشور در تابستان بیشتر صورت می گیرد.

درباره کانادا

درباره کانادا و مردمان آن

 کانادا علی رغم اینکه دومین کشور بزرگ دنیاست جمعیت زیادی ندارد. جمعیت این کشور در سال 2018 تقریبا 37 میلیون نفر تخمین زده شده است. از این میان نزدیک به 7 میلیون نفر از  کانادایی ها زبان فرانسوی را به عنوان زبان مادری خود معرفی کرده اند.

بیشترین جمعیت فرانسوی زبان  کانادا در استان کبک زندگی می کنند. در  کانادا بیش از 70 درصد مردم مسیحی و حدود 24 درصد بی دین هستند. حدود 3 درصد از ساکنین  کانادا مسلمان می باشند که اکثریت آن ها مهاجر بوده و بسیاری در شهرهای تورنتو و مونترال سکونت دارند. میانگین سنی مردم  کانادا تقریبا 41 سال است و از این جهت  کانادا کشور نسبتا پیری محسوب می شود.

همین مسئله باعث افزایش نیاز این کشور به وارد کردن نیروی انسانی جوان از کشورهای دیگر شده است. همچنین در همین راستا دولت  کانادا با گذشت زمان قوانین بیشتری را بع نفع مهاجران تنظیم و اجرا می کند. این کشور سالانه پذیرای بیش از 300 هزار مهاجر از نقاط مختلف دنیا است.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت به کانادا
 2. شرایط مهاجرت به کانادا
 3. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 4. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج
 8.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
 9. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
 10. سرمایه گذاری در کانادا
 11. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی

تحصیل در کانادا

فرهنگ

مهم ترین ویژگی اخلاقی مشترک در میان ساکنین  کانادا مودب بودن آن ها است که تقریبا تمام مسافران و مهاجران به این کشور به آن اذعان می کنند.

در  کانادا کمتر مشاهده می شود که دو نفر در خیابان بر سر مسائلی مثل نوع رانندگی، قیمت اجناس، یا مسائل نژادی و قومیتی دعوا کنند. همچنین این کشور فرهنگ مهاجر پذیری داشته و بنابراین  کانادایی ها توانسته اند با مردم نقاط مختلف دنیا از ادیان و آداب و رسوم گوناگون، رابطه ی دوستانه ای برقرار کنند.

همچنین سیاست های خارجی دوستانه ی این کشور باعث شده تا برخلاف همسایه ی جنوبی اش یعنی ایالات متحده آمریکا و همینطور برخی کشورهای اروپایی مشغول جنگ با کشوری نباشد. همین مسئله باعث شده این کشور مورد سوقصد و حملات تروریستی کمتری نسبت به بسیاری از قدرت های سیاسی دنیا قرار بگیرد.

 

اماکن دیدنی و تفریحی

یکی از مواردی که باید درباره کانادا بدانید این است که مهم ترین جاذبه های  کانادا، طبیعت بکر و کم نظیر آن است. سطح بسیار وسیعی از این کشور هنوز خالی از سکنه بوده و دارای طبیعت وحشی بسیار زیبایی می باشد. آبشار نیاگارا هم که در نزدیکی مرز  کانادا با ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است یکی از جاذبه های بسیار محبوب این کشور می باشد.

پارک کوهستانی  کانادا، جنگل خرس بزرگ، جنگل درخت های خمیده و خلیج فاندی نیز از دیگر اماکن دیدنی  کانادا هستند. همچنین بزرگ ترین جشنواره ی زمستانه ی دنیا به مدت دو هفته در استان کبک کشور  کانادا همه ساله برگزار می شود.

این جشنواره با تفریحاتی مانند اسکیت روی یخ، سورتمه سواری روی برف و همین طور ساخت مجسمه های یخی همراه است.

 

خدمات شهروندی در  کانادا

 کانادا به لحاظ ارائه ی خدمات به شهروندانش یکی از موفق ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. به گونه ای که تقریبا تمامی خدمات درمانی به جز دارو در  کانادا برای افراد دارای بیمه رایگان محاسبه می شود.

تحصیلات تا سن 16 سالگی در  کانادا اجباری است و اکثر مدارس دوره های پیش از کالج در این کشور رایگان هستند.

امید به زندگی در کشور  کانادا در حدود 3/79 می باشد که نشان دهنده ی سلامت، رفاه و امنیت بالای زندگی مردم این کشور است.

 

اقتصاد  کانادا

در کشور آمریکا و  کانادا به دلیل همسایگی و توسعه یافتگی دارای بیشترین میزان تبادلات اقتصادی با یکدیگر در دنیا هستند. این کشور دارای منابع طبیعی فراوانی است که پایه ی اساسی اقتصاد این کشور را تشکیل می دهند.

 کانادا به عنوان دهمین اقتصاد بزرگ دنیا، در صنایع بسیاری مانند نفت و گاز، ماشین سازی، چوب و کاغذ و همین طور صنایع غذایی جز کشورهای پیش گام مطرح می شود.

یکی از پویا ترین زمینه های رشد اقتصادی کشور  کانادا تجارت و داد و ستد کالا به خصوص با کشور ایالات متحده است.

 

دولت کانادا

چیزی که باید درباره کانادا و دولت آن دانست این است که در سال 1867 از بریتانیای کبیر جدا شده و استقلال پیدا کرد. در حال حاضر این کشور به شکل پادشاهی مشروطه همراه با نظام پارلمانی اداره می شود. قوانین مربوط به جرم و جنایت در سرتاسر این کشور یکسان می باشد. با این حال بعضی قوانین جزیی تر مانند قوانین آموزشی در هر استان متفاوت است.

روابط کشورهای ایران و  کانادا در طول سالیان مختلف فراز و نشیب های زیادی داشته است. با این حال در حال حاضر  کانادا در ایران مرجعی برای انگشتنگاری و خدمات مربوط به ویزای این کشور در ایران نداشته و داوطلبان گرفتن وقت سفارت  کانادا می بایست به یکی از کشورهای همسایه یعنی ترکیه، امارات یا ارمنستان مراجعه کنند.

در نهایت به نظر می رسد  کانادا به عنوان یک کشور با سیاست ها و اقتصاد پایدار و با ثبات یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی و مهاجرت می باشد. همچنین تعداد زیاد مهاجران این کشور که همه ساله موفق به اخذ اقامت کانادا می شوند دلیل دیگری بر این مطلب است که این کشور توانسته زندگی مناسب و ایده آلی را برای ساکنانش فراهم سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *