مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اخذ ویزای شینگن 5 ساله

فهرست مقاله

یکی از ویزاهای معروف که امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد است ویزای شینگن می باشد.یکی از شرایط جدید اخذ ویزای شینگن این است که کسانی که تاریخچه سفر خوبی دارند و از نظر مالی نیز تامین هستند، می توانند نسبت به اخذ ویزای 5 ساله شینگن مولتی اقدام کنند.

همان طور که می دانید بریتانیا رسما از اتحادیه اروپا جدا شد و دیگر عضو اتحادیه اروپا نیست. این اتفاق به صورت رسمی در 31 ژانویه 2020 (11 بهمن 1398) اتفاق افتاد و سر و صدای زیادی هم در جهان به پا کرد. جالب است که بدانید بعد از اینکه بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شد، شرایط اخذ ویزای شینگن به کل تغییر پیدا کرد و شرایط جدیدی برای دریافت ویزای شینگن ارائه شد.در ادامه با شرایط ویزای شینگن آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

کشورهای عضو شینگن

 

در حال حاضر 26 کشور عضو پیمان شینگن هستند ازجمله: اتریش، مجارستان، لهستان، بلژیک، ایسلند، پرتغال، جمهوری چک، ایتالیا، اسلواکی، دانمارک، لاتویا، اسلوونی، استونی، لیتوانی، اسپانیا، فنلاند، لوکزامبورگ، سوئد، فرانسه، مالت، سوئیس، آلمان، هلند، لیختنشتاین، یونان و نروژ.

 

هزینه درخواست ویزای 5 ساله شینگن

ویزای 5 ساله شینگن
ویزای 5 ساله شینگن

برای دریافت این ویزا در گذشته باید مبلغ 60 یورو را هزینه می کردید. اما متاسفانه با تغییراتی که بر روی شرایط اخذ ویزای شینگن اعمال شد، این هزینه به 80 یورو افزایش پیدا کرد.

البته این افزایش هزینه برای ویزای شینگن کودکان کمتر است و شما برای اخذ ویزای شینگن برای کودکان 6 تا 12 ساله تان باید از این به بعد به جای 35 یورو، 40 یورو هزینه کنید. البته اخذ ویزای شینگن برای کودکان 0 تا 6 سال هنوز هم رایگان باقی مانده است و تغییری در هزینه اخذ ویزای شینگن برای این دسته از متقاضیان صورت نگرفته است.

 

شرایط بررسی اخذ ویزای 5 ساله شینگن

یکی دیگر از شرایط جدید اخذ ویزای شینگن این است که شما می توانید درخواست خود را در جهت دریافت ویزای شینگن از 6 ماه زودتر اعلام کنید. اهمیت داشتن بیمه مسافرتی برای اخذ ویزای شینگن:یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای شینکن داشتن بیمه مسافرتی است که نقش مهمی در اخذ ویزای شینگن دارد.

در شرایط جدید اخذ ویزای شینگن اعلام شده است که اگر یکی از اعضای اتحادیه اروپا در یک کشور خاص سفارت نداشته باشد، متقاضیان نباید به کشور دیگری سفر کنند تا درخواست خود را برای اخذ ویزای شینگن ارائه کنند. بلکه می توانند به سفارت های دیگر اعضای اتحادیه اروپا بروند و بدین شکل برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنند.

نکته مهمی دیگر در شرایط جدید اخذ ویزای شینگن این است که از این به بعد، روند ثبت ورود و خروج توریستان به اروپا تغییر پیدا می کند و دیگر پاسپورت توریستان در سفر به اروپا مهر نمی خورد و تنها به ثبت اینترنتی مدارک توریستان اکتفا می شود.این نوع از ویزا برای افرادی که بین کشورهای مختلف اروپایی یا در کل کشورهای عضو شینگن سفر می کنند، بسیار مناسب است.

بدون داشتن این نوع ویزا، برای هر بار سفر به کشورهای عضو شینگن نیاز به ترجمه تمام مدارک و فرم های خود دارید که نه تنها دردسر و هزینه زیادی برای شما خواهد داشت بلکه وقت بیشتری را هم باید برای کارهای مربوط به آن بگذارید. همچنین هر بار برای گرفتن وقت سفارت کشور مورد نظر باید مدت ها در صف انتظار بمانید.

 

مزایای ویزای 5 ساله شینگن

ویزای 5 ساله شینگن
ویزای 5 ساله شینگن

این نوع از ویزا برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای عضو شینگن را دارند می تواند گزینه بسیار پر کاربردی باشد و یک مزیت برای آن ها محسوب شود. با در دست داشتن ویزای شینگن مولتی برای هر بار سفر به کشور مقصد نیاز به گرفتن ویزای مجدد ندارید و می توانید تمام تمرکز و نیروی خود را بر روی دیگر کارها بگذارید.

با داشتن این ویزا به راحتی می توانید برای ورود به دیگر کشورها ویزا بگیرید. این نوع از ویزای بلند مدت به پاسپورت شما اعتبار بیشتری در مقابل دیگر کشورها می دهد و روند گرفتن ویزاهای کشورهای دیگر را برای شما آسان تر می کند.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات