رد کردن لینک ها

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

یکی از ویزای هایی که اقامت دائم استرالیا بوده و امکان اقامت را از طریق حرفه به شما ارائه خواهد داد ویزای 190 می باشد که افراد بسیاری اقدام به اخذ این ویزا از طریق تخصص کاری می نمایند. در ابتدا این ویزا به صورت دائمی صادر نخواهد شد و مدت 5 ساله دارد که فرد متقاضی می تواند اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل نماید و یا در صورت اثبات توانایی هایش کارفرمای او اقدام به اخذ اقامت دائمی وی خواهد نمود. کسانی که حرفه و شغل خاصی را دارند می توانند از این ویزا استفاده نمایند چرا که مهمترین شرط انتخاب تخصص و حرفه شخص متقاضی می باشد.

این ویزا این امکان را به شما خواهد داشت که به همراه خانواده خود به  استرالیا مهاجرت نموده و از امتیاز مدیکر  استرالیا نیز بهره مند شوید.  پس از دریافت ویزا فرد متقاضی متعهد می شود که حداقل 2 سال از 5 سال اقامت اولیه خود را برای اسپانسر خود کار کند و می تواند بدون محدودیت از مرز خارج شده و وارد کشور شود.

شرایط اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

اخذ ویزای 190 اقامت دائم استرالیا داشتن شرایطی را می طلبد که فرد متقاضی در اولین مرحله باید با این شرایط آشنایی کامل داشته و با علم بر داشتن شرایط اقدام به اخذ آن نماید. شرایط لازم جهت اخذ این ویزا از قبیل زیر می باشد:

–        متقاضی نباید از 45 سال بیشتر سن داشته باشد.

–        مدرک زبان مهم ترین اصل می باشد که بسیاری از متخصصین به دلیل نداشتن مدرک زبان مورد قبول امکان اخذ این ویزا را نداشته اد. جهت اخذ این ویزا داشتن یکی از مدارک زیر ضروری خواهد بود:

پیشنهاد مطالعه »
سرمایه گذاری در استرالیا

 

. فرد متقاضی باید در هر چهار مهارت آیلتس مجموعا نمره 6 را کسب کرده باشد.

. در تافل حداقل 12 امتیاز گوش کردن، 13 امتیاز خواندن، 21 امتیاز نوشتن و 18 امتیاز صحبت کردن را گرفته باشد.

. حداکثر تا سه سال قبل از تاریخ مهاجرت در امتحان CEA شرکت نموده و حداقل امتیاز 169 را کسب کرده باشد و چنانچه بیش از 3 سال از تاریخ امتحان وی گذشته باشد باید دوباره نسبت به امتحان اقدام نماید.

–        جهت اخذ ویزای 190  استرالیا داشتن یک اسپانسر ضروری خواهد بود در همین راستا باید اسپانسری منحصر به شغل خود بیابید. جهت یافتن اسپانسر شیپ هم می توانید از طریق وزارت کار  استرالیا اقدام نمایید و هم می توانید خود به دنبال اسپانسر قوی مربوط به شغل خود باشید.

–        همسان بودن شغل تخصصی شما با یکی از مشاغل مورد نیاز  استرالیا به مراحل پذیرش سرعت خواهد بخشید و شانس انتخاب را نیز بالا خواهد برد.

–        اخذ نمره قبولی از اهمیت به ویژه ای برخوردار می باشد که فرد متقاضی باید حداقل 60 امتیاز به خود اختصاص دهد و چنانچه میزان امتیازات وی بیشتر بوده باشد شانس پذیرش وی نیز بالاتر خواهد بود.

انواع ویزای استرالیا

 

مراحل اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

از جمله مهمترین مدارکی باید به مراکز مربوطه تحویل دهید می توان به مدرک تحصیلی اشاره نمود که باید تمامی مدارک تحصیلی خود را ارائه نمایید و باید توجه داشته باشید که اصل مدارک از شما درخواست خواهد شد و کپی آنها مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

پس از قبولی از این مرحله متقاضی اقدام به  تکمیل EOI خواهد کرد که در این مرحله باید نام شرکت اسپانسر کننده را اعلام نماید همچنین می توانید در صورتی که قصد مهاجرت به ایالت به خصوصی را دارید با ذکر نام ایالت مربوطه علاقه خود نسبت به آن ایالت را بیان کنید که پس از بررسی و تائید با ارسال دعوتنامه ای ویزای اقامت دائم 190  استرالیا در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

باید در نظر داشت که داشتن اسپانسر شیپ کمک بسزایی به شما خواهد نمود و در صورت نداشتن اسپانسر شیپ امکان فراموشی درخواست شما نیز وجود خواهد داشت اما چنانچه اسپانسر شیپ داشته باشید سریعا پرونده شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما در صورت نبود اسپانسر توسط اطلاعاتی که در EOI ثبت نموده اید اسپانسری مربوط به شغل شما در صورت وجود در نظر گرفته خواهد شد.

چنانچه دعوت نامه را دعوت نمودید از روز ارسال 60 روز مهلت خواهید داشت که نسبت به اخذ ویزا و مهاجرت به  استرالیا اقدام نمایید پس باید تمامی مراحل مورد نیاز جهت خروج از کشور مبدا را طی کرده باشید.

هزینه ویزای 190 استرالیا

میزان هزینه های ویزای اقامت دائم 190  استرالیا برای هر یک از اعضای خانواده متفاوت خواهد بود و تنها می توان گفت فرزندان بالای 18 سال به همراه مادر خانواده هزینه های یکسانی خواهند داشت.

هزینه دریافت ویزای 190  استرالیا برای شخص متقاضی 3755 دلار  استرالیا می باشد و همسر و فرزندان بیش از 18 سال باید مبلغ 1875 دلار  استرالیا را بپردازد و برای سنین زیر 18 سال 940 دلار خواهد بود. در حالت کلی قیمت های تعیین شده توسط دولت، مبالغ ذکر شده می باشند اما احتمال تغییر آن نیز وجود دارد چرا که بستگی به شرایط کاری و میزان مهاجرین خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط کار در استرالیا

 مدارک لازم جهت اخذ ویزای 190 استرالیا

داشتن مدارک از اهمیت به ویژه ای جهت خروج از کشور برخوردار می باشد. در هنگام ثبت نام تمامی مدارک مورد نیاز به اطلاعتان خواهد رسید و باید در موعد مقرر تمامی مدارک را بی کم و کاست به این مرکز ارائه دهید. در ادامه به برخی از مهم ترین مدارک مورد نیاز اشاره کرده ایم:

–        پاسپورت و شناسنامه را می توان مهم ترین مدارک اخذ این ویزا دانست چرا که این مدارک جواز عبور شما از مرز خواهند بود و باید اصل این مدارک ارائه شود.

–        فیش واریز هزینه ویزای اقامت دائم 190  استرالیا تمامی اعضای خانواده نیز مورد نیاز خواهد بود.

–        ارائه اصل مدرک زبان از دیگر مدارک مورد نیاز اخذ این ویزا می باشد که باید نمره قبولی را کسب کرده باشد.

–        ارائه پایان خدمت برای آقایان و رضایت نامه والدین و یا همسر برای خانمها نیاز خواهد بود

–        زن و شوهری که قصد مهاجرت به وسیله این ویزا را دارند باید سند ازدواج خود را نیز به این مرکز ارائه دهند.

–        فرد متقاضی باید مدرکی جهت تصدیق اطلاعات شغلی خود ارائه دهد که این مدرک می تواند موفقیت های کاری، فیش حقوقی، اختراع و یا امتحان مهارت وی بوده باشد که باید 1 سال از 2 سال گذشته را به کار کردن مشغول بوده باشد.

–        مدارک سلامت خانواده به همراه فرد متقاضی نیز باید به این مرکز ارائه شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

منبع:www.australian embassy.gov.au

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره