شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189

فهرست مقاله
اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189
اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189

ویزای 189 استرالیا به منظور اقامت دائم استرالیا بوده و متقاضی آن باید تخصص کاری در حیطه مشاغل مورد نیاز استرالیا را داشته باشد تا بتواند نسبت به دریافت این ویزا اقدام نماید. کار در استرالیا پس از اخذ این ویزا بدون هیچ محدودیتی بوده و فرد می تواند در مواقع نیاز از مرز خارج شده و دوباره به کشور وارد شود.

در ویزای 189 استرالیا نیاز به هیچ اسپانسری نخواهد بود و این خود فرد می باشد که پذیرش خود را تضمین خواهد کرد چرا که تخصص کاری مهم ترین امر دخیل در پذیرش می باشد که در صورت مساعد بودن امتیاز فردی متقاضی این ویزا به او تعلق خواهد گرفت و فرد متقاضی باید 60 امتیاز از جدول امتیاز دهی استرالیا را به خود اختصاص دهد تا امکان پذیرش ویزای 189 استرالیا وی وجود داشته باشد.

از مزایای این ویزا می توان به مهاجرت به همراه خانواده اشاره کرد که متقاضی می تواند به همراه تمامی اعضای خانواده به یکی از ایالت های مورد نظر خود مهاجرت نموده و به کار کردن بپردازد.

 

شرایط اخذ ویزای اقامت دائم 189 استرالیا

اخذ ویزای اقامت دائم 189 استرالیا مشروط به داشتن شرایطی خواهد بود که فرد متقاضی باید پس از اطمینان از دارا بودن شرایط اقدام به درخواست نماید. تخصص کاری مهم ترین شرط می باشد اما داشتن شرایط زیر نیز از شرایط مورد نیاز اخذ ویزای اقامت دائم 189 می باشد:

–        سن متقاضی باید کمتر از 45 سال باشد

–      داشتن مدرک زبان معتبر از اهمیت به ویژه ای برخوردار است چرا که اقامت در استرالیا نیز به خودی خود علم به زبان انگلیسی را می طلبد به همین دلیل سازمان کار استرالیا شرایط زبانی زیر را برای متخصصین در نظر گرفته است:

 

. فرد متقاضی باید در هر چهار مهارت آیلتس نمره 6 را کسب کرده باشد و یا در آزمون های مشابه نمره ای برابر با این نمره به خود اختصاص دهد.

–        فرد متقاضی باید 60 امتیاز را از جدول امتیاز دهی استرالیا به خود اختصاص داده باشد و در صورت کمتر بودن نمره امکان قبولی وی وجود نخواهد داشت. همچنین باید در نظر داشت که پذیرش از نمره های بالا صورت می گیرد و 60 کمترین امتیازی است که فرد متقاضی برای اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا 189 باید داشته باشد.

 

انواع ویزای استرالیا

 

مراحل دریافت ویزای 189 استرالیا

جهت اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا شخص متقاضی هم می تواند در داخل و هم در خارج استرالیا بوده باشد. در ابتدای کار باید مدرک شغلی خود را به یکی از مراکز ارزیابی شغلی برده و نسبت به ارزیابی شغلی اقدام نمایید و در صورتی که نمره مدرک شما مورد قبول قرار گرفته سایر مراحل را طی نمایید چرا که مهمترین امر داشتن مدرک شغل تخصصی می باشد که ممکن است عملیات ارزیابی مدرک بین 1 الی 4 ماه به طول انجامد.

چنانچه نمره قبولی از بابت مدرک خود را دریافت خواهید کرد دعوت نامه ای از طرف وزارت کار استرالیا به شما ایمیل خواهد شد. پس از این مرحله فرد متقاضی 60 روز مهلت خواهد داشت که نسبت به اخذ ویزای اقامت دائم 189 استرالیا اقدام نماید تا بررسی های لازم صورت گیرد. پس از اتمام این مراحل باید فرد متقاضی به همراه همراهان مورد تست پزشکی قرار گیرند و سلامت آنها اعلام شود. پس از این مراحل می توانید با مراجعه به مراکز مسافربری بلیط خود را رزرو نموده و به صورت قانونی به استرالیا مهاجرت نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای 189 استرالیا

ارائه مدارک مورد نیاز از مهم ترین اعمالی خواهد بود که باید انجام شود. باید قبل از سفر از تمامی مدارک مورد نیاز اطلاع داشته و نسبت به جمع آوری آنها اقدام نماید تا اعمال پذیرش بدون فوت وقت صورت پذیرد. از مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اقامت دائم 189 استرالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–        در ابتدا باید پاسپورت و شناسنامه به همراه کارت ملی خود را به همراه داشته باشید که همراه کپی تمامی صفحات از شما دریافت خواهد شد. همچنین باید تمامی این مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

–        مدرک زبان انگلیس خود که از مرکز معتبر دریافت نموده اید.

–        ارائه فیش پرداخت واریز مبلغ ویزای اقامت دائم 189 استرالیا

–        ارائه کارت پایان خدمت که در صورت نبود پایان خدمت اجازه خروج برای او صادر نخواهد شد.

–        داشتن مدرک ازدواج در صورت متاهل بودن و در صورت مجرد بودن ارائه رضایت نامه والدین و یا همسر

–        اثبات کار شخص متقاضی در طی 2سال گذشته به مدت 1 سال در شغل تخصصی خود که باید همراه با مدارکی همچون فیش حقوقی، قرارداد و … تصدیق شود.

–        ارائه مدرک تحصیلی از ابتدای تحصیل با ذکر نام دانشگاه ها

–        ارائه گواهی سلامت و فرم سو پیشینه که باید سو پیشینه ای برای وی ثبت نشده باشد.

 

 

هزینه ویزای اقامت دائم 189 استرالیا

دولت استرالیا برای ویزای اقامت دائم 189 استرالیا برای هر یک از اعضای خانواده هزینه های متفاوتی در نظر گرفته است به این صورت که هزینه آن برای متقاضی 3755 دلار استرالیا می باشد و هزینه اخذ آن برای همسر متقاضی مبلغ 1875 دلار استرالیا را بپردازد. همچنین هزینه ویزای 189 استرالیا کودکان بالای 18 سال همانند مادر خانواده  1875 دلار استرالیا خواهد بود و برای سنین زیر 18 سال 940 دلار در نظر گرفته شده است. البته این قیمت در تمامی مواقع یکسان نخواهد بود و در برخی مواقع امکان تغییر این قیمت نیز وجود خواهد داشت.

 

مزایای ویزای اقامت دائم 189 استرالیا

این ویزا مزایای بسیاری خواهد داشت که از جمله این مزایا میتوان به عدم محدودیت آن به خروج از کشور اشاره نمود. از دیگر مزایای ویزای اقامت دائم 189 استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-هیچ محدودیت کاری برای فرد متقاضی و همسر وی وجود نخواهد داشت

-شخص متقاضی و خانواده وی می توانند از سیستم پزشکی رایگان استرالیا نیز بهره مند شوند.

-امکان اخذ شهروندی استرالیا با این ویزا به سادگی امکان پذیر خواهد بود

-انواع وام ها به دارندگان ویزای اقامت دائم 189 استرالیا تعلق می گیرد.

-کودکان فرد متقاضی می توانند بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای به تحصیل در مدارس بپردازند.

– دارندگان این ویزا می توانند به سادگی اقدام به خرید ملک نیز بکنند

 

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

 

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

منبع:

https://iran.embassy.gov.au/tran/visa.html

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی