مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان

اقامت انگلستان از سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی

سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان

فهرست مقاله
اقامت انگلستان از سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی
اقامت انگلستان از سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی

سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان

سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان یکی از شیوه های سرمایه گذاری در این کشور می باشد که البته بسیاری از این طریق جهت کسب اقامت دائم در انگلستان  اقدام می کنند. البته شیوه های بسیاری برای کسب اقامت در انگلستان وجود دارد از جمله استفاده از ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای ازدواج و… که هر کدام از این روش ها مستلزم داشتن شرایط خاصی است.کشور انگلستان به دلیل اهمیت ویژه ای که در اقتصاد جهان دارد همواره مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران از سراسر جهان بوده است.

این کشور دارای صنایع و معادن بسیاری می باشد که سرمایه گذاری در این بخش ها می تواند سود کلانی برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد.

سرمایه گذاری در  انگلستان به طرق مختلفی قابل انجام است از جمله سرمایه گذاری 50 هزار پوندی که مختص فارغ التحصیلان دانشگاههای انگلستان است و سرمایه گذاری 200 هزار پوندی که اغلب برای راه اندازی یک کسب و کار در انگلستان از این نوع سرمایه گذاری استفاده می کنند.

سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان هم همانند سایر سرمایه گذاری ها در این کشور مستلزم داشتن برخی از شرایط و ویژگی های خاص است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

شرایط سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان چیست؟

فرد سرمایه گذار باید حداقل 18 سال سن داشته باشد

سرمایه گذار نباید از اتباع کشورهای منطقه اقتصادی اروپا باشد

داشتن حداقل مبلغ سرمایه 1 میلیون پوند در یکی از مؤسسات یا بانکهای در دسترس دولت انگلستان

به جز سرمایه ی 1 میلیون پوندی سرمایه گذار بایستی سرمایه ای حدود 2 میلیون پوند در کشور انگلستان داشته باشد که البته نیازی نیست به صورت نقدی باشد بلکه سرمایه گذار می تواند از طریق خرید ملک یا سهام این سرمایه را به دولت انگلستان ارائه دهد حتی نیازی نیست که این سرمایه  متعلق به خودِ شخص سرمایه گذار باشد بلکه می تواند متعلق به همسر وی هم باشد

تمامی مبلغ های گفته شده بایستی به پول کشور انگلستان تبدیل گردند

فرد سرمایه گذار باید حداقل 3 ماه پیش از اقدام به مهاجرت به انگلستان این مبالغ را در حساب بانکی خود واریز نماید

سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان چه مزایایی دارد؟

ارائه ی یک برنامه ی تجاری یکی از ملزومات این نوع سرمایه گذاری است و فرد سرمایه گذار بایستی تمامی اهداف و برنامه های خود  به همراه تمامی هزینه های آن را به طور واضح بیان کند.

بر خلاف سایر روش های سرمایه گذاری در انگلستان، در سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست و در حقیقت داشتن سرمایه ی لازم کفایت می کند.

از طرفی برای سرمایه گذاری از این طریق، سرمایه گذار احتیاج به ارائه ی مدرک تحصیلی خاصی ندارد. برخلاف سایر سرمایه گذاری ها در انگلستان که در آنها باید فرد سرمایه گذار مبلغی را جهت تأمین هزینه های زندگی همراهانش در حساب بانکی خود واریز کند، در سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی احتیاجی به این کار نیست.

یکی از مزایای سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان این است که فرد سرمایه گذار پس از دریافت این ویزا می تواند اعضای خانواده ی خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال است را به همراه خود به کشور انگلستان ببرد. فرزندان وی می توانند درانگلستان تحصیل کنند و همچنین از بیمه های خدمات درمانی در این کشور بهره مند گردند.

با استفاده از ویزای سرمایه گذاری انگلستان چه کارهایی نمی توان انجام داد؟

سرمایه گذار نمی تواند در شرکت هایی که مرتبط با سرمایه گذاری با ملک های غیر منقول هستند، فعالیت کند سرمایه گذار نمی تواند در  انگلستان مربی ورزش یا ورزشکار حرفه ای باشد سرمایه گذار نمی تواند از کمک هزینه های دولتی  انگلستان بهره مند گردد.سرمایه گذار حق فعالیت در شغل های پزشکی و دندانپزشکی در  انگلستان را ندارد مگر اینکه مدرک تحصیلی خود را از دانشگاههای انگلیس یا مؤسسات مورد تأیید  انگلستان گرفته باشد و یا اینکه در آخرین حضور خود در  انگلستان در کسوت پزشک یا دندانپزشک بوده باشد.

برای سرمایه گذاری  راه های مختلفی وجود دارد، متقاضیان می توانند برای این منظور یک ملک قدیمی را خریداری کرده و سپس اقدام به بازسازی آن نمایند و یا می توانند  در این کشور یک مغازه راه اندازی نمایند و یا بر اساس تخصص و تجربه ی خود اقدام به تأسیس یک رستوران، فروشگاه، کافه و … نمایند.

البته در تمامی این موارد داشتن سابقه ی کار الزامی می باشد مثلاً اگر فردی در ایران دارای یک رستوران بوده در صورت داشتن سرمایه ی لازم و همچنین آشنایی با امور اقتصادی کشور  انگلستان به راحتی می تواند اقدام به تأسیس رستوران در این کشور نماید.

در کل، دولت  انگلستان سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی را به منظور جذب سرمایه داران از سراسر جهان طرح ریزی نموده است.

سرمایه گذار در این روش بایستی 75 درصد سرمایه ی خود را به طرق مختلف مانند خرید سهام شرکتهای تجاری در انگلستان، وام و یا خرید اوراق قرضه ی دولتی در کشور  انگلستان سرمایه گذاری کند.

نحوه ی دریافت اقامت دائم  انگلستان از طریق سرمایه گذاری

با استفاده از این سرمایه گذاری، ابتدا یک ویزای 3 سال و 4 ماهه به فرد سرمایه گذار داده می شود و اگر فرد سرمایه گذار یک سری شرایط خاص را به درستی انجام دهد این ویزا تا 2 سال دیگر تمدید خواهد شد و در کل پس از 5 سال، متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم  انگلستان داشته باشد.

افرادی که قصد سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان را دارند بهتر است برای انجام کلیه ی کارهای مربوط به سرمایه گذاری از یک وکیل مجرب و آشنا به امور اقتصادی  انگلستان کمک بگیرند چرا که برای دریافت این نوع ویزا باید تمامی مدارک بدون کم و کاست ارائه گردند.

همانطور که ملاحظه نمودید  فرد سرمایه گذار در  سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی علی رغم صرف هزینه های بسیار به راحتی می تواند اقامت دائم در کشور  انگلستان را بدست آورد و از این طریق اعضای خانواده ی خود را هم می تواند به  انگلستان ببرد.

این نوع سرمایه گذاری در انگلستان بر خلاف سایر روش های سرمایه گذاری در این کشور شرایط سخت و پیچیده ای ندارد و فرد تنها با داشتن سرمایه ی لازم می تواند اقدام به دریافت اقامت دائم در  انگلستان نماید.

منبع: سفارت انگلستان

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!