رد کردن لینک ها

کره جنوبی

کره جنوبی

کره جنوبی که نام رسمی آن کره شناخته شده است کشوری است در شرق آسیا پایتخت آن شهر سئول میباشد که یکی از شهرهای صنعتی کره میباشد این شهر از سال ۱۹۴۸به عنوان پایتخت کره  به رسمیت شناخته شده و جمعیت آن بیش از ده میلیون نفر میباشد و به عنوان بزرگترین شهر کره  و یکی از بزرگترین شهرهای دنیا شناخته شده است .

کره دارای حکومت جمهوری میباشد و زبان رسمی این کشور کره ای و واحد پول آن وون (KRM)میباشد.مساحت کره جنوبی حدود ۱۰۰/۲۱۰کیلومتر مربع میباشد و نزدیک به ۴۹میلیون نفر را با توجه به تخمینی که در سال۲۰۱۰انجام دادند در خود جای داده است.

از نظر آب و هوا کره جنوبی هر چهار فصل را دارا میباشد اما در بین این چهار فصل پاییز و  بهار مطبوع تر هستند زیرا زمستان های بسیار سرد و تابستان های بسیار گرم و مرطوبی دارد.کره جنوبی با کشورهای کره شمالی –چین – شوروی –دریای زرد – هم مرز میباشد.

کره  از جمله کشورهایی میباشد که آداب و رسوم و فرهنگ خاص خود را دارد و جزو قدیمی ترین تمدن ها به حساب می آید . شاید برایتان جالب باشد که بدانید در کره  مردم به خوردن غذا بسیار اهمیت میدهند و به جای احوال پرسی در دیدار های روزمره از اینکه آیا غذا خورده اند ؟ استفاده میکنند به حدی که این موضوع برای مردم کره  مهم است که نخوردن یک وعده غذایی گناه به حساب می آید.

مفهوم پرچم کره  چیست؟

حال به مفهوم نمادین پرچم کره جنوبی متمرکز میشویم شاید دوست دارید که بدانید مفهوم پرچم کره  چیست؟

رنگ سفید برای مردم  اهمیت بسیاری دارید و آن را رنگ ملی خود میدانند .علامت وسط پرچم به این نکته اشاره دارد که تمام متضادهایی که در دنیا وجود دارد متحد هستند و نشانگر اتحاد در جهان میباشد .خطوط سه گانه که در گوشه های پرچم وجوددارد نشانگر چهار فصل و عناصر طبیعی مانند هوا – زمین – آب – آتش – خاک – خورشید و زمین میباشد.درباره دین مردم کره  هم باید خاطر نشان کنیم که بیش از نیمی از جمعیت کره  بی دین هستند و نیم دیگر آیین های بودایی – کنفوسیوسی – چوندوگیو و مسیحی کاتولیک و پروتستان را تشکیل میدهند.و در آخر کشور کره  یکی از پیشرفته ترین کشورهای حال حاضر دنیا میباشد وهفتمین صادر کننده در جهان است که روز به روز در حال توسعه  میباشد.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت کره جنوبی

 

مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کره  به عنوان یکی از کشورهای بزرگ و پیشرفته با شاخص‌های اقتصادی مطلوب در جهان به عنوان یکی از کشورهای مورد نظر افرادی است که قصد اقامت و مهاجرت دارند. یکی از بزرگ‌ترین کشورهای قاره آسیا کره می‌باشد که پایتخت آن شهر سئول به عنوان یک مرکز تجاری مالی در بین ده شهر برتر دنیا جای گرفته است. فرهنگ غنی به همراه ادیان گوناگون که در کره  وجود دارد همراه با جذابیت‌های گوناگون سبب مهاجرت افراد زیادی به این کشور شده است.

قوانین مختلف وضع شده از سوی کره جنوبی برای مهاجران از کشورهای مختلف و الزام به رعایت این قوانین از سوی افرادی که قصد مهاجرت به کره جنوبی و دریافت اقامت دائم این کشور را دارند ضروری می‌باشد. آگاهی از این قوانین به صورت مناسب و دریافت راهنمایی‌های تخصصی برای مهاجرت به کره جنوبی از طریق مؤسسات فعال در این زمینه امکان‌پذیر می‌باشد.

هزینه‌های مربوط به مهاجرت به کره  به شکل متغیر تعیین می‌گردد و با توجه به ویزای انتخابی مشخص می‌شود.

اخذ هر نوع ویزا برای مهاجرت به کره جنوبی با هدف اقامت موقت یا دائم با تسلط مناسب به زبان این کشور سبب موفقیت بیشتر رد زمینه‌های مختلف زندگی و کار می‌شود. تسلط به زبان انگلیسی و زبان کره ای می‌تواند یک امر مهم در یافتن شغل مناسب و کار در کره جنوبی برای مهاجران به این کشور باشد و یک امتیاز مهم تلقی می‌شود از این رو برای داشتن یک زندگی موفق در کره جنوبی تسلط به زبان به عنوان یک امر مهم جهت موفقیت بیشتر قلمداد می‌گردد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در کره جنوبی

 

راه‌های مختلف برای اقامت در کره جنوبی

پس از اقدام به مهاجرت به کره جنوبی و زندگی در این کشور اغلب افراد پس از گذشت زمان مشخص از اقامت موقت، برای دریافت اقامت دائم اقدام می‌کنند از این رو راه‌های متعددی برای دریافت اقامت دائم و تابعیت قانونی این کشور وجود دارد که شامل موارد زیر می‌باشد.

اقامت دائم از طریق تولد نوزاد در کره جنوبی

اقامت از طریق اخذ ویزای تحصیلی

اقامت از طریق اخذ ویزای کار

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

اقامت از طریق ثبت شرکت

اقامت از طریق کارآفرینی

هریک از راه‌های اقامت در کره  شرایط خاص خود را دارند که باید به صورت دقیق از طرف افراد مهاجر رعایت شود.

 

اقامت از طریق اخذ ویزای تحصیلی

کره  یکی از کشورهای پیشرفته با داشتن دانشگاه‌هایی که در سطح بین‌المللی از رتبه بالای علمی برخوردار هستند به عنوان یک گزینه مناسب جهت تحصیل مورد توجه می‌باشد. لذا این کشور دانشگاه‌های معتبری دارد و تحصیل در آن رقابتی است و در زمینه‌های علمی طرفداران زیادی برای دانشگاه‌های کره وجود دارد.

اخذ ویزای تحصیلی یکی از راه‌های مهاجرت به کره می‌باشد که افراد پس از اتمام دوره تحصیلی مورد نظر می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کره اقدام کنند.

دانشجویان مشغول به تحصیل در کره  بر خلاف برخی از کشورهای دیگر اجازه کار دارند و می‌توانند در کنار تحصیل ساعاتی مشخص مشغول به کار شوند و قسمتی از هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

 

هزینه زندگی در کره 

عوامل مختلفی بر تعیین هزینه‌های زندگی در کره  تاثیر گذار هستند که این عوامل شامل: عوامل رفاهی و تفریحی، شهر انتخابی برای زندگی، نوع منزل مسکونی انتخابی می‌باشد و موارد متعددی که فرد برای زندگی مجلل یا یک زندگی معمولی در کره جنوبی در نظر می‌گیرد.

البته مهاجرت به کره با استفاده از ویزای تحصیلی و یا کار مشمول هزینه‌های مختلفی می‌شود که فرد با توجه به میزان درآمد و سطح زندگی انتخابی در کره  برای خود قائل می‌شود. هزینه یک زندگی مجلل با امکانات رفاهی مطلوب در کره  مستلزم داشتن درآمد بسیار بالایی است که برای طبقه مرفه امکان‌پذیر است.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط دریافت ویزای کاری کره جنوبی [2019]

 

اخذ ویزای کار در کره

ممکن است هدف از مهاجرت به کره اخذ ویزای کار در این کشور پیشرفته صنعتی باشد. برای دریافت ویزای کار ضروری است که از طرف یک کارفرما در کره برای فرد مهاجر دعوت‌نامه کاری ارسال شود. به هر ترتیب برای دریافت دعوت‌نامه لازم است که توجه کارفرمای مربوطه در مورد میزان تخصص فرد جلب شود.

 

اقامت در کره جنوبی از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در کره جنوبی مستلزم آگاهی و رعایت قوانین پیچیده‌ای است که از سوی این کشور وضع شده است.

برای مهاجرت به کره جنوبی از این طریق لازم است که اطلاعات دقیق برای ثبت شرکت توسط فرد کسب شود. اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت در کره جنوبی شامل مزایا و معایبی است که باید قبل از انجام هرگونه اقدامی به دقت بررسی شود. یک وکیل معتبر و مورد اطمینان در این زمینه می‌تواند یک عامل موثر در پیشرفت روند کاری به صورت قانونی باشد و در نتیجه سرعت انجام کار نیز بهبود پیدا می‌کند.

 

اخذ ویزا از طریق سرمایه‌گذاری در کره جنوبی

سرمایه‌گذاری در کره جنوبی دارای جذابیت‌های فراوانی می‌باشد از این رو یکی از راه‌های مهاجرت به کره جنوبی و دریافت اقامت این کشور محسوب می‌شود. با توجه به توسعه صنعتی موجود در کره جنوبی این کشور می‌تواند برای سرمایه‌گذاری یک گزینه مناسب باشد.

امنیت اقتصادی موجود در کره  سبب شده گرایش سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در این کشور بیشتر شود. قبل از اقدام به سرمایه‌گذاری افراد باید ابتدا در کره جنوبی شرکت ثبت کنند که البته یکی از شرایط ضروری برای ثبت شرکت این است که فرد سرمایه‌گذار دارای مدرک دانشگاهی و تحصیلات دانشگاهی باشد.

در مورد نوع سرمایه‌گذاری باید دقت شود که سرمایه‌گذاری در حیطه مشخص جز مشاغل و کارهای ممنوعه در کره  نباشد.

روند اخذ اقامت دائم پس از مهاجرت به کره  با هریک از روش‌های عنوان شده مستلزم آگاهی کامل و کافی در این زمینه می‌باشد که بهتر است با مشورت گرفتن از متخصصان این امر صورت گیرد.

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره