شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

کار ضمن تحصیل در روسیه برای دانشجویان بین المللی

کار ضمن تحصیل در روسیه برای دانشجویان بین المللی

کار ضمن تحصیل در روسیه

 

پیدا کردن یک کار ضمن تحصیل در روسیه در حالی که شما در روسیه تحصیل می کنید، می تواند یک فرصت عالی برای شما باشد که بتوانید درآمد کسب کنید، تجربه ای کسب کنید، دوستان جدید پیدا کنید و در مورد بازار کار در کشوری که در آن تحصیل می کنید، یاد بگیرند.

اگر چه کار ضمن تحصیل در روسیه به شما کمک می کند تا برخی از هزینه های زندگی خود را در روسیه تأمین کنید، همیشه باید در نظر داشته باشید که کار ضمن تحصیل در روسیه به شما کمک نمی کند تمام هزینه های خود را پوشش دهید.

قبل از سفر و شروع برنامه خود، باید پول کافی برای انجام این کار داشته باشید، به این دلیل که برای ویزای دانشجویی خود، باید اطلاعات مالی خود را به سفارت کشور که در آن تحصیل می کنید با تمام منابع موجود خود نشان دهید.

اگر شما علاقه مند کار ضمن تحصیل در روسیه هستید، شرایطی برای انجام این کار وجود دارد

شما باید به خاطر داشته باشید که با توجه به اینکه قوانین دائماً تغییر می کنند، همیشه باید اطمینان حاصل شود که شما اطلاعات به روز شده ای دارید.

 

کار ضمن تحصیل در روسیه برای دانشجویان بین المللی

 

برای کار ضمن تحصیل در روسیه، شهروندان خارجی باید سن اکثریت (۱۸ ساله) داشته باشند و مجوز لازم را از ادارات امور مهاجرت وزارت کشور روسیه دریافت کنند

اجازه دانشجویان در دوره های تمام وقت در دانشگاه های معتبر دولتی صادر می شود.

دانشجویان می توانند تنها با توجه به حرفه ای که در مجوز مشخص شده اند و در منطقه (شهر) که دانشگاه آن ها واقع شده است، کار کند.

یک مجوز برای یک سال صادر می شود و باید برای مدت قرارداد مربوطه به آن تمدید شود.

 

اگر دانش آموزان دوره خود را ترک کنند، مجوز لغو می شود. اگر یک دانشجو قبل از پایان دوره مجوز فعلی، شغل خود را تغییر دهد، آن ها باید به ادارات امور مهاجرت وزارت کشور روسیه تغییراتی ایجاد شده را گزارش کنند.

پیشنهاد مطالعه »
موسسات کاریابی در روسیه

 

از سال ۲۰۱۴، برای دانشجویان بین المللی گرفتن مجوز کار ضمن تحصیل در روسیه آسان تر شده اند: تعداد اسنادی که لازم است، کاهش یافته است و مدت پردازش آن کمتر شده است، حداکثر تا ۱۰ روز کاری.

 

برای مجوز کار ضمن تحصیل در روسیه، باید به اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه یا اداره منطقه ای مراجعه شود که در آن اسناد زیر باید ارائه شوند:

درخواست مجوز کار ضمن تحصیل در روسیه
گذرنامه
کارت مهاجرت

دریافت و پرداخت هزینه (۳۵۰۰ روبل در سال ۲۰۱۷)

قرارداد استخدام

گواهی تأیید وضعیت HIV منفی، تأیید هیچ گونه بیماری عفونی یا اعتیاد به مواد مخدر

داشتن یک نامه از دانشگاه محل تحصیل که تأییدکند که دانشجو در یک دوره پایه تمام وقت ثبت نام کرده است.

 

چه اتفاقی می افتد اگر من بدون اسناد لازم مشغول به کار ضمن تحصیل شوم؟

 

شهروندان خارجی که بدون مجوز مشغول به کار در روسیه می شوند، جریمه ای بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ روبل باید بپردازند. در مسکو، سن پترزبورگ و لنینگراد، مجازات شامل مجازات ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ روبل و اخراج از روسیه است.

روسیه مجوز کار قانونی را به دانشجویان خارجی می دهد برای کار ضمن تحصیل در روسیه را می دهد.

روسیه به عنوان یک محل تحصیل برای دانشجویان خارجی هنوز محبوب تر است و تعداد زیادی دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد از کشورهای مختلف را جذب می کند.

شورای فدراسیون اصلاحات مربوط به قانون وضعیت قانونی خارجیان در روسیه را تصویب کرده است.

اکنون تمام دانشجویان خارجی که در دانشگاه های روسیه تحصیل می کنند می توانند مشاغل قانونی را بر اساس ویزای دانشجویی دریافت کنند.

پیشنهاد مطالعه »
13 کاری که قبل از اخذ ویزای کار روسیه باید انجام داد

قبلاً دانشجویان خارجی مجبور بودند به طور غیرقانونی به دلیل مشکلات در اخذ مجوز کار ضمن تحصیل در روسیه مشغول به کار شوند، اما اکنون شانس آن ها برابر با شهروندان روسی است. پس از آنکه دانشجویان در دانشگاه ثبت نام می کنند، ویزای وی به عنوان اجازه کار قانونی عمل می کند.

دانشجویان خارجی، یک مؤلفه مهم پایدار آموزش و پرورش در روسیه را تشکیل می دهند و در نتیجه دولت تلاش می کند تا هرچه زودتر زندگی دانشجویان را در روسیه تسهیل نماید،

به این ترتیب آن ها فرصت های شغلی قانونی، بازنگری در برنامه های درسی، معرفی آزمون های ورودی از راه دور، ساختن خوابگاه های جدید، توسعه امکانات و زیرساخت های دانشگاهی. مجوز کار ضمن تحصیل در روسیه به دانشجویان خارجی را می دهد تا زندگی روزمره خود را به دست آورند،

هزینه های مواد غذایی و حمل و نقل را پوشش می دهند یا حتی اجازه می دهند که هزینه های خوابگاه را پرداخت کنند. در حال حاضر آموزش و پرورش با کیفیت بالا هنوز هم مقرون به صرفه و قابل دسترس است!

لطفاً توجه داشته باشید که بازار کار برای دانشجویان خارجی هنوز بسیار سازمان یافته نیست، زیرا اکنون فقط قانونی شده است. روسیه تقاضای شغلی بزرگی کرده است تا دانش آموزان بتوانند فرصت های شغلی خوبی را پیدا کنند.

 

نکات مهم

  • برای کسب کار بهتر این مهم است که زبان روسی را بدانید.
  • دانشگاه به دانش آموزان برای پیدا کردن کار کمک نمی کند.
  • میانگین دستمزد در مسکو ۴-۶ دلار در هر ساعت (برای دانش آموزان).
  • متوسط دستمزد در شهرهای منطقه کمی کمتر از مسکو است.

 

اجازه کار ضمن تحصیل در روسیه

مجوز برای کار ضمن تحصیل در روسیه، فقط برای دانشجویان تمام وقت تحصیلات دانشگاه هایی که دارای اعتبار نامه ای دولتی هستند آزاد می شود. تمام دانشگاه های دولتی و اکثر بخش خصوصی دارای مجوز رسمی هستند.

پیشنهاد مطالعه »
مزایا و معایب تحصیل پزشکی در روسیه

مهم است که بتوانید فقط با حرفه ای که در مجوز و تنها در منطقه (دانشگاه) دانشگاه خود اعلان شده است، کار کنید.

 

مقالات مرتبط یا موضوع روسیه:

 

 

 

اعتبار مجوز کار ضمن تحصیل در روسیه

مجوز کار برای یک سال معتبر است.

پس از یک سال اجازه برای کار باید برای مدت جدید تمدید شود.

اگر یک دانشجو از مطالعه خارج شود، مجوز او برای کار لغو می شود.

همان طور که برای تغییر محل کار در طول اعتبار مجوز، دانشجو می تواند به راحتی آن را بدون انتشار یک مجوز جدید انجام دهد. همه چیزهایی که او باید انجام دهد این است که سرویس های مهاجر را در مورد تغییرات در ۷ روز مطلع کند.

 

سخن پایانی

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ