رد کردن لینک ها

کار در کشورهلند

کار در کشورهلند
رتبه دادن به این مطلب

کار در کشورهلند

در این مقاله میپردازیم به بحث کار در کشورهلند ، اقامت کاری هلند ، ویزای کار هلند ، مهاجرت به هلند ، کارفرما در هلند ، وکیل مهاجرت هلند اقامت هلند از طریق نیروی کار ویزای کار در کشور هلند بسیاری از افرادی که شرایط حضور در اروپا را دارند و دوست دارند در کشورهای اروپایی زندگی کنند بدنبال مهاجرت به هلند زیباترین کشور اروپا هستند .داشتن ویزای کار در کشورهلند از مهم ترین و اصلی ترین مسائل زندگی در این کشور فوق العاده میباشد.با موسسه مهاجرتی آوات همراه باشید

 

کار در کشورهلند

یافتن کار در کشورهلند کمی فراتر از تنها ترجمه رزومه کاری شماست . به عنوان یک متقاضی شما باید به الزامات اخذ کار در کشورهلند، بازار کار فعلی و چگونگی جستجوی کار در کشورهلند آشنا شوید و شاید در ادامه مطالعه این مطلب روی این تصمیم گیری تجدید نظر نمایید.

 

بازار کار در کشور هلند

فرصت های کاری بسیاری برای متخصصین در بیشتر حرفه ها در هلند وجود دارد ، با دامنه وسیعی از انواع ING Group , Royal Dutch , Shell Group , Phillips شرکت های بین المللی هلندی مانند

گوناگون و شرکت های چند ملیتی ، به علاوه خیل عظیمی از آژانس های کاریابی که در باب تنظیم و هماهنگی های لازم جهت مصاحبه های کاری به کمک شما می آیند .

کشور هلند از نظر اقتصادی دارای ثبات و میعادگاه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی می باشد. یکی از دلایل مجذوب کننده تجار و سرمایه گذاران  ، شرایط ایده آل و منحصر به فرد مالیات در هلند می باشد.

 

دلیل دیگر درصد بالای تعداد افراد تحصیل کرده با نژادهای گوناگون در جامعه هلند می باشد . تقریباً ۱۹ درصد کل افراد دارای تحصیلات عالیه در هلند خارجی ها و اقلیت های نژادی می باشند.

کشور هلند همچنین دارای پایین ترین نرخ بیکاری در اروپا بر اساس اعلام آمار مرتبط در نوامبر سال ۲۰۱۴ می باشد. این نرخ بیکاری حتی از استاندارد میانگین کل اتحادیه اروپا نیز کمتر است.

مشاغل موجود در هلند

بیشترین آمار موفقیت در اخذ کار را در هلند دارای (Highly Skilled Workers)نیروهای کاری متخصص می باشند. کما اینکه برای جذب این حجم بالا از نیروی متخصص مورد نیاز فرآیند مهاجرت این اشخاص به   عملاً سریع تر از انواع اقدامات کاری دیگر در هلند انجام می گردد. این گروه از نیروی کار Fast Track بیشتر در حیطه مهندسین ، اشخاص فن ورز با مهارت های فنی ، متخصصین آی تی ، فعالان در حوزه علم اقتصاد مانند نیروهای مجرب در زمینه فروش ، بازاریابی و خدمات مشتری می گنجد. مشاغل مورد نیاز دیگر متخصصین حوزه سلامت و بهداشت ، مالیات ، مدیران و آموزگاران  را شامل می شود

محیط کار و فرهنگ مدیریت در هلند

هلندی ها معمولاً بین ۳۶ تا ۴۰ ساعت در هفته به کار مشغول هستند. بعضاً این تعداد ساعت در ۴ روز در هفته گنجانده می شود.سیستم کار در کشورهلند بسیار دقیق و منظم در اغلب ارگان ها و سازمان های کار در کشورهلند پایه ریزی شده اند که عملاً باعث انجام قسمت اعظم کار در ساعت تعریف شده اداری می گردد. این ساعت عموماً ۹ صبح تا ۵ بعداز ظهر می باشد که بیشتر کارفرمایان از این سیستم پیروی می کنند. تنها سطوح مدیریتی می توانند از این غالب بیرون بوده و حتی نیازی به اضافه کار ندارند.

جامعه هلند بسیار برابر گراست و این به وضوح در محل های کاری و سیستم کارفرمایان هلند مشهود است.

سازمان های هلندی اغلب ساختار ی افقی دارند و معمولاً  پلان های تعریف شده را به صورت قدم به قدم اجرا می کنند.  اصولاً تصمیمات به شور گذاشته شده و پس از بحث و بررسی و نهایتاً نظرخواهی به مرحله اجرا در می آیند.

الزامات و شرایط مورد نیاز برای کار در هلند

اگر شما شهروند اتحادیه اروپا و یا کشور سوئیس باشید ، بدون نیاز به هیچ گونه مجوز کاری و یا اقامتی به صورت آزاد می توانید در هلند زندگی و کار کنید. اگر مقیم کرواسی هستید برای سال اول نیاز به اخذ اقامت کاری دارید. از هر کجای دیگر در دنیا در بیشتر مشاغل ، این کارفرماست که باید برای اخذ ویزای     .(TWV) کار شما درخواست و اقدام کند

اجازه اقامت نیز باید از سمت شما درخواست شود که البته از آپریل ۲۰۱۴ اجازه کار و اجازه اقامت به صورت یکجا در غالب یک ویزا و با درخواست کارفرما برای شما صادر می گردد دارید. تمامی اشخاص می بایست (BSN)در ادامه موارد نیاز به درخواست و صدور شماره خدمات اجتماعی یک شماره مالیاتی و یک شماره امنیت اجتماعی داشته باشند.

زبان مورد نیاز در ویزای کار هلند

به عنوان متقاضی کار در هلند شما نیازی به تسلط و یا فراگیری زبان هلندی ندارید

در واقع زبان انگلیسی در بیشتر شرکت ها زبان اصلی ارتباط و فعالیت می باشد و عمومیت دارد. اما آشنایی با زبان هلندی شانس شما را در اخذ کار به صورت گسترده افزایش می دهد.

تسلط به زبان انگلیسی راه کار شما را در شرکت های بین المللی هلندی هموار می کند.

اگر در قطع کوچکتر و شرکت های پایه ای ملی مشغول به کار شوید زبان هلندی یک نیاز برای موفقیت شما در کار ، شرکت در ملاقات های کاری و ارائه مطالب خواهد بود. متخصصینی که به یکی از زبان های فرانسوی ، آلمانی ، هلندی ، فلمیش (از خانواده بلژیکی) و یا اسکاندیناویایی صحبت می کنند همیشه مورد نیاز بازار کار هلند هستند.

 

مراجع و شرایط احراز

در صورتی که حداقل مدرک لیسانس معتبر داشته باشید شانس استخدام شما بسیار بیشتر خواهد بود.

اگر مصاحبه کاری را ترتیب دادید ، نیاز به توصیه نامه از کارفرمای قبلی خود دارید.

(EURES)خدمات استخدامی اروپایی

اگر شما شهروند اتحادیه اروپا و یا کشور سوئیس باشید ،می توانید در سیستم EURES به دنبال پیشنهادهای شغلی متناسب بگردید. این شبکه درگاه استخدامی اروپایی ، زیر نظر کمیسیون اتحادیه اروپا اداره شده و هدف از طراحی آن ایجاد فضایی آزاد جهت مانوور نیروی کار متخصص اروپایی جهت اخذ کار دلخواه در کل محدوده اقتصادی اروپا می باشد.

 

(UWV)مرکز استخدام و درآمد هلند

این ارگان دولتی ارائه خدمات استخدامی را در هلند بر عهده دارد. این خدمات شامل مدیریت شبکه از نمایندگی های کاریابی در هلند می باشد. شعبی در آمستردام موجود است که با مراجعه به این شعب به اطلاعات کاری مورد نظر و مشاوره کاری دسترسی خواهید داشت.

این سرویس همچنین موقعیت های شغلی خالی را نیز به صورت یک پایگاه داده آنلاین در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

 

آژانس های کاریابی

تعداد کثیری از شرکت های هلندی برای جذب نیروی کار خود به آژانس های کاریاب تکیه می کنند .

در هلند ، کاریابی را برای شما نام های معتبری همچون Adecco و Kelly Services به صورت کاملاً حرفه ای  وبا مرجعه حضوری انجام می دهند. در کنار این نام ها ، آژانس های متعددی نیز به صورت آنلاین به ارائه خدمات می پردازند.

وب سایت شرکت ها

لیست کاملی از کارفرماهای مجاز و ذیصلاح در هلند که مجاز (IND)اداره خدمات اتباع خارجی و مهاجرین به درخواست و جذب نیروی کاری متخصص خارجی هستند را پایگاه اینترنتی خود معرفی نموده است.

روزنامه های هلند

در روزنامه های هلندی به صورت ادواری آگهی می شوند گرچه این(Vacature)موقعیت های خالی شغلی آگهی ها عموماً در موقعیت های ارشد شغلی و سطوح بالا از سمت کمپانی های بین المللی هلندی منتشر می گردند.

پس از یافتن شغل مورد نظر می بایست رزومه  و درخواست کار خود را با سلیقه بازار کاری هلند همسان سازی کنید که این مورد قالب تعریف شده مخصوصبه خود را داشته و اندکی با رزومه فعلی شما متفاوت خواهد بود.

 

گرچه هلند کشوری متمول با اقتصاد قوی می باشد ، پس از بررسی شرایط اخذ کار در این کشور به این نتیجه گیری کلی میرسیم که عملاً تعاریف اولیه کار در هلند با اولویت نیروهای کاری اروپایی است و این اجازه برای متقاضیان خارج از خاک هلند عملاً بسیار محدود تعریف شده است.

در مقایسه با بعضی مشاغل آزاد که برای اخذ آن بدون نیاز به کارفرما در کشورهایی نظیر نروژ وبسیار گسترده تر از نروژ در آلمان ، دانمارک و اتریش  دولت برای بیشتر مشاغل اجازه جستجوی آزاد کار را برای اشخاص خارجی و غیر مقیم اتحاد اروپا فراهم نموده است.

شاید در یک تجدید نظر اجمالی هلند گزینه آخر اخذ کار در اروپا از بسیاری جهت باشد.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه