رد کردن لینک ها

کار در کبک

کار در کبک

کار در کبک این روزها مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار گرفته است با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی کار در کبک بپردازیم.اگر شما هم به دنبال کار و مهاجرت با ویزای کاری به کانادا هستید، کار در کبک فرصتی عالی و ایده آل برای جویندگان مشاغل بشمار میرود.

بازار کار در کبک نسبت به سایر استانها داغ و پررونق است. استان کبک مشاغل مختلفی را به صورت تمام وقت، پاره وقت و موقت فراهم می­آورد. در کبک افراد برای ورود به بازار کار باید به شکل برابر در مصاحبه و آزمون شرکت کنند. زنان و افراد جوان نیز فرصت خوبی برای ورود به انواع  مشاغل را دارند و میتوانند همچون مردان در حرفه های مختلف به فعالیت بپردازند.

این نکته میتواند برای متقاضیان ویزای کار جالب توجه باشد که نیروی کار در کبک دچار کمبود است و حدود 17000 جای خالی شغلی در این استان وجود دارد و کبک سعی دارد با پذیرش مهاجران جویای کار این جای خالی را پر کند.

مسئولان شهر معتقدند کمبود نیروی کار بسیار به زیان پیشرفت اقتصادی و آینده این استان است و باید تعداد مهاجران را از رقم فعلی 6% به 10% در سال افزایش داد و این رقم به معنای افزایش پذیرش حدود 2000 مهاجر در سال است که خبر خوبی برای متقاضیان مهاجرت بشمار میرود.

بنابراین شرایط، مسئولان این استان سعی دارند روند مهاجرت کاری را تسهیل کنند و سرعت روند مهاجرپذیری را بالا ببرند. این استان از جویندگان مشاغل در حیطه های مختلف استقبال میکند.

البته در کبک به فرانسوی بودن زبان مهاجران تاکید شده است چون زبان اول استان کبک فرانسوی است.

 

کار در کبک

ویزای کار در کبک

به ویزای کار در کبک ویزای skill worker گفته میشود.

پیشنهاد مطالعه »
چگونه ویزای کاری اتریش را دریافت کنیم؟

برای اینکه این ویزای کاری به شما داده شود نوعی ارزیابی به نام ارزیابی شایستگی از شما به عمل می­آید و طی آن امتیاز شما محاصبه میگردد. مواردی که برای کسب امتیاز مدنظر قرار میگیرد عبارتند از:

 • زبان فرد متقاضی و همسر او
 • سن متقاضی و همسر او
 • تحصیلات متقاضی و همسر او
 • سابقه و تجربه­ی کاری

اگر امتیاز مورد نظر را دریافت کنید این اجازه خواهید داشت برای مدت زمان نامحدود در کبک زندگی کرده و کار کنید و از امتیاز و مزایای شهروندی آن بهره مند شوید.

امتیاز مورد نیاز یک فرد مجرد بین حداقل 50 و حداکثر 103 است و یک فرد متاهل باید بین حداقل 59 و حداکثر 120 امتیاز کسب کند.

میتوانید برای حصول اطمینان از سطح امتیاز خود به یک مشاور حقوقی مراجعه کنید.

لینک مفید: سایت کانادا

سن

سن متقاضی تاثیر به سزایی در کسب امتیاز دارد و تا حداکثر 16 امتیاز را میتوانید از این گزینه بدست آورید. افراد بین 18 تا 35 سال کل 16 امتیاز را بدست می­آورند. بعد از سی و پنج سال به ازای هر سال اضافه 2 امتیاز کسر خواهد شد یعنی برای مثال فرد سی و شش ساله 14 امتیاز و فرد سی و هفت ساله 12 امتیاز دریافت میکند و به این ترتیب افراد بالای چهل و سه سال از این گزینه امتیازی کسب نمیکنند.

تحصیلات

این گزینه میتواند حداکثر 14 امتیاز را در اختیار شما قرار دهد به این ترتیب که اگر مدرک دکتری داشته باشید کل 14 امتیاز را بدست می­آورید. اگر فوق لیسانس باشید 12 امتیاز کسب خواهید کرد و برای مدرک لیسانس 10 امتیاز تعلق میگیرد.

سابقه کار

حداکثر امتیاز این گزینه 8 است.

امتیاز کامل برای کسی است که 4 سال یا بیشتر در حوزه تحصیلات خود سابقه کار دارند. سابقه کاری 2 تا 4 سال 6 امتیاز دارد. سابقه کاری بین یک تا دوسال 4 امتیاز دارد و برای سابقه کاری کمتر از 6 ماه امتیازی در نظر گرفته نمیشود.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

زبان

کشور کانادا به طور کلی از دو زبان انگلیسی و فرانسوی استفاده میکند و در خیلی از ایالتهای کانادا زبان انگلیسی معیار است اما استان کبک به مهاجران فرانسوی زبان علاقه مند است و زبان فرانسوی در این استان از اولویت برخوردار است.

افرادی که مدرک زبان فرانسه دارند حداکثر 16 امتیاز را از این گزینه دریافت میکنند و به زبان انگلیسی حداکثر 6 امتیاز تعلق میگیرد.

ویژگیهای همسر

اگر فرد نتواند خودش امتیاز کافی را بدست آورد میتواند از طریق سن، تحصیلات و سطح زبان همسرش امتیاز بدست آورد. به این ترتیب که مهارت زبان همسر میتواند 2 یا 3 امتیاز داشته باشد. اگر سن همسر فرد بین 18 تا 35 سال باشد 3 امتیاز دارد و سن بالای 42 سال هیچ امتیازی دریافت نمیکند. مدرک دکتری و فوق لیسانس نیز 3 تا 4 امتیاز خواهد داشت.

پیشنهاد شغلی معتبر

اگر از استان کبک یک پیشنهاد شغلی معتبر دریافت کرده باشید میتوانید حداکثر 14 امتیاز نیز از این گزینه بدست آورید.

 

مهاجرت به استانهای دیگر کانادا:

 1. مانیتوبا
 2. آلبرتا
 3. بریتیش کلمبیا
 4. آنتاریو
 5. ساسکاچوان
 6. پرنس ادوارد
 7. نوا اسکوشیا
 8. نیوبرانزویک

 

راههای پیدا کردن کار در کبک

شما میتوانی از سایتهای مشاغل و کاریابی و آگهی های ارائه شده بهره بگیرید. برای مثال سایت بانک شغل فرصتهای شغلی بسیاری را به شما معرفی میکند.

در عین حال میتوانید به آژانسهای کاریابی مراجعه بکنید.

پرس و جو از دوستان و آشنایان مقیم کبک نیز روش مفیدی است و میتوانید از اطلاعات این افراد کمک بگیرید.

بازار کار در کبک

برخی از مشاغل در کبک بسیار مورد نیاز هستند. برای مثال پرستاری، مهندس عمران و مهندس کامپیوتر

استان کبک فرصت شغلی زیادی برای پرستاران ارائه کرده است. پرستاران خارجی متقاضی کار میتوانند با درآمد مناسب و بالا در این استان مشغول کار شوند. البته قبل از آن باید گواهی پرستاری کبک را بدست آورند. درآمد پرستاران در کبک از بسیاری از مشاغل دیگر بالاتر است.

پیشنهاد مطالعه »
اخذ ویزای کار اتریش

مهندسی عمران و کامپیوتر نیز بسیار پرطرفدار هستند و از سطح درآمد خیلی بالایی برخوردارند و حتی مهندسین تازه کار و بدون تجربه نیز میتوانند شغل مناسب و درآمد بالایی بیابند.

از جمله سایر مشاغل مورد نیاز کبک میتواند به این موارد اشاره کرد: ژنتیک، پزشکی هسته ای، تولیدات دارویی، پرتودرمانی، حساب داری، هوا و فضا، بانکداری و امور مالی، مهندسی پزشکی، بیوفیزیک، زمین شناسی، مهندسی برقی، صنایع غذایی، بازریابی، علوم آبی، علوم کتابخانه ای، مهندسی مکانیک، مهندسی هسته ای، تحقیق عملیاتی،  فیزیک، روانشناسی، مترجمی، جانور شناسی، دام داری، هواپیما سازی، معماری، شیمی، رادیولوژی، توانبخشی، کشاورزی، آمار، ماشین سازی، ریاضی کاربردی، زیست شناسی، مدیریت، ارتباطات، تغذیه، اقتصاد، انرژی، جغرافیا، مشاوره، زبان شناسی، قوم شناسی، متالوزی، معدن، فلسفه، مدرس در رشته های مختلف

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 

 1. مهاجرت کاری به کانادا
 2. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 3. سرمایه گذاری در کانادا
 4. ویزای استارت آپ کانادا
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدوا

 

مقالات مرتبط با تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. تحصیل پزشکی در کشورکانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 6. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 7. ویزای تحصیلی کانادا
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا
 9. وکیل ویزای تحصیلی کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره