مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

کار در کانادا

خلاصه مقاله : سالانه کشورکانادا و هر یک از استان های این کشور لیستی از مشاغلی مورد نیاز خود را اعلام میکند تا متقاضیانی که مهارت و تخصص خاصی دارند در سراسر دنیا بتوانند اگر در لیست مشاغل مورد نیازکانادا آن را یافت کردند, برای آن اقدام نمایند .در این مقاله قصد داریم به شرایط و قوانین موجود برای کار د کشور کانادا بپردازیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.
کار درکانادا

کار در کانادا

فهرست مقاله
کار درکانادا
کار درکانادا

در سالهای اخیر متقاضیان زیادی علاقمند به کار درکانادا بوده اند و از طریق ویزای کاری کانادا به این امر دسترسی میافتند. به همین خاطر ما برای متقاضیانی که علاقمند به مهاجرت کاری به کانادا هستند.

اطلاعاتی را در خصوص شرایط  و چگونگی دریافت ویزای کاری کانادا و اینکه چه مدارکی برای دریافت ویزای کاریکانادا نیاز میباشد. را جمع آوری کرده ایم تا عزیزانی که قصد کار درکانادا از طریق اخذ ویزای کاری کانادا را دارند. بتوانند اطلاعاتی در این زمینه بدست آورند البته متقاضیان عزیز کار درکانادا و متقاضیان ویزای کاری کانادا میتوانند. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس گرفته و از کارشناسان ما تمامی سوالات خود را پرسیده  و به صورت تلفنی مشاوره شوند .

عوامل محبوبیت کانادا به عنوان مقصدی برای مهاجرت کاری

از جمله عواملی که کشور کانادا را به یکی از محبوبترین و پر طرفدارترین روش­ها در بین متقاضیان مهاجرت به این کشور تبدیل کرده است به شرح زیر است:

 • شرایطی که بر قوانین کاری این کشور حاکم است، به گونه ­ای است که افرادی زیادی را، که متقاضی مهاجرت به این کشور از طریق کار هستند را به سمت خود جذب می­نماید.
 • مهاجرت متقاضیان از طریق کار یکی از بهترین روشها جهت اخذ ویزا و اقامت دایم است.
 • کشور کانادا توانسته است محیطی ایده ­آل و با کیفیت را برای کسب و کار به وجود آورد.
 • حوزه ­هایی که در آن افراد می­توانند مشغول به کار شوند از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و تمامی حوزه­ ها اعم از کارگری تا مهندسی و پزشکی را شامل می­شود.
 • سطح درآمدها در کانادا به گونه­ ای است که افراد به راحتی می­توانند برای خود و خانواده ­هایشان زندگی خوب و با کیفیتی را فراهم کنند و تا حدودی از رفاه نسبی برخوردار باشند.

اخذ ویزای کاری کانادا

قبل از هر اقدامی اگر که قصد کار درکانادا و اخذ ویزای کاری کانادا را دارید توصیه ما به شما این است که اطلاعات جامعی در خصوص ویزای کاری کانادا و کار درکانادا بدست آورید.  از شرایط  کار درکانادا مطلع شوید تا متوجه شوید چه شغل هایی درکانادا مورد نیاز میباشد. شما توانایی انجام آن کار را خواهید داشت یا خیر در واقع باید قبل از اقدام برای اخذ ویزای کاری کانادا با توجه  به اطلاعاتی که کسب نموده اید. یک برنامه ریزی دقیق انجام دهید چرا که موفقیت در هر عملی به وسیله برنامه ریزی دقیق امکان پذیر میباشد .

 

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار در واقع امری است دشوار که با یک برنامه ریزی دقیق و اصولی امکان پذیر میباشد , هر ساله کشورکانادا و هر یک از استان های این کشور لیستی از مشاغلی که مورد نیاز دارد را نیز اعلام میکند تا متقاضیانی که مهارت و تخصص خاصی را دارند در سراسر دنیا بتوانند اگر در لیست مشاغل مورد نیازکانادا آن را یافت کردند برای آن اقدام نمایند .

کار درکانادا
کار درکانادا

در برخی موارد هم نیز افراد از طریق خود اشتغالی در کشورکانادا میتوانند اقامت این کشور را کسب نمایند اما باید در مهارتی که دارند بسیارحرفه ای باشند تا با توجه به مشاغل مورد نیاز برای ویزای کار درکانادا با توجه به ارائه مدارک مورد نیاز اقدام نمایند .

سیستم جاب آفر

امروزه سیستم های جدیدی برای تقاضیان کار درکانادا وجود دارد مانند job Offer در در واقع از یک کارفرما در کشورکانادا کاری به آنها پیشنهاد میگردد که در روش های کار درکانادا این روش از شانس بسیار بالایی برای دریافت ویزا برخوردار میباشد .

شما در واقع باید از طریق رزومه ای که دارید یکی از روش های کار درکانادا و دریافت ویزای کاریکانادا را انتخاب نمایید , شما میتوانید با مشاوره گرفتن از کارشناسان ما با توجه به رزومه ای که در اختیار دارید یکی از روش های مهاجرت کاری و  کار درکانادا انتخاب نمایید .

یک نکته

باید این نکته را بدانید افرادی که شهروندی و یا تابعیت کشورکانادا را دارند میتوانند بدون هیچ مشکلی در هر کجای این کشور به کار بپردازند اما افرادی که تابعیت کشور دیگری را دارند برای کار درکانادا باید مجوز های لازمی را دریافت کنند که اخذ این مجوز ها منوط به داشتن شرایطی خاص میباشد .

در واقع ویزای کاریکانادا همان مجوزی میباشد که به افرادی که علاقمند به کار درکانادا میباشند داده میشود تا از طریق این ویزا به کار درکانادا مشغول شوند , تنها نکته ای که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که در مواقعی که افراد افراد برای سفر بهکانادا از اخذ ویزا معاف باشند میتوانند تنها با در یافت اجازه کار در این کشور مشغول به کار شوند ولی اگر افراد از گرفتن ویزا معاف نباشند باید برای ورود به خاککانادا ابتدا ویزا دریافت کنند و بعد از آن مجوز لازم برای کار را اخذ نمایند .

 

نکاتی مهم در خصوص کار درکانادا

افراد باید بدانند که هدف ازگرفتن  ویزای کاری کانادا علاوه بر یک دلیل برای پیوستن به این کشور حال به صورت مستقیم و بدون حضور واسطه و در برخی موارد نیز از طریق شهروندانکانادایی و افرادی که تابعی این کشور را دارند , این است که از طریق بازار کار درکانادا به موقعیت مناسبی دست یابید و به درجات بالا برسید .

نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت میباشد این است که باید بدانید که سازمان مهاجرتکانادا تنها افرادی را میپذیرد که در شغل مورد نیاز این کشور حرفه ای بوده و مهارت داشته باشند پس این موضوع نشان میدهد که تعداد محدودی از مشاغل مورد نیاز درکانادا وجود دارد .

بهترین و مناسب ترین روش برای دریافت ویزای کاریکانادا و کار درکانادا داشتن یک کارفرما یکانادایی میباشد , که این موضوع به عنوان یک فاکتور کامل برای دریافت ویزای کاریکانادا محسوب میشود .

سازمان مهاجرتکانادا زمانی به متقاضیان ویزای کاریکانادا را میدهد که بداند LMIAآن شخص مثبت بوده باشد .

باید این نکته را بخاطر داشته باشید که ویزای کاریکانادا اکثرا موقت میباشد و افرادی که برای کار درکانادا از این طریق اقدام میکنند باید این ویزا را درکانادا تمدید نمایند .

 

 LMIAچیست؟

متقاضیانی که علاقمند به کار درکانادا میباشند. قبل از اخذ ویزای کاری کانادا باید مدرک Labout Market Impact Assessment را که به اختصار  LMIA مینامد. اخذ نمایند , این مدرک توسط اداره کارکانادا صادر میگردد. این مدرک نشانگر این میباشد که کار کردن فرد متقاضی در کشورکانادا تاثیر مثبتی بر بازار کار این کشور خواهد داشت. صدور این مدرک نیازمند گذراندن مراحل خاصی میباشد. که شما میتوانید برای کسب اطلاعات کامل با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

دقت فرمایید که زمانی که مدرک  LMIA برای شما صادر شد. این نشان دهنده این نمیباشد که شما ویزای کاری کانادا را دریافت کرده اید. بلکه باید بعد از اخذ این مدرک برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام نمایید .

شایان ذکر میباشد که در مواردی نیز افراد میتوانند بدون دریافت مدرک LMIA جهت کار درکانادا و دریافت ویزای کاری کانادا اقدام نمایند , این موضوع شامل افراد ذیل میگردد :

شرایط افراد ,بدون مدرک LMIA

افراد بدون مدرک LMIA

1

متقاضیانی که برای ساخت فیلم وارد خاک این کشور میشوند

2

متقاضیانی که زبان آنها فرانسوی باشد

3

افرادی که در داخل کانادا می باشند و همسرانشان برای اسپانسرشیپی آنان اقدام کرده باشد

4

همسر افرادی که از طریق تجربه کانادایی به کانادا مهاجرت کرده باشند

5

متقاضیانی که از طریق تجربه کانادایی اقدام کرده باشند

6

تمامی متقاضیانی که پرستار خانگی میباشند

7

متقاضیانی که در بنیادهای خیریه فعالیت دارند

8

متقاضیانی که پزشک میباشند و دوره رزیدنسی را میگذرانند

9

افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کانادا میشوند و مجوز لازم برای کار را در پایان دوره تحصیلات خود دریافت میکنند

10

همسر افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کانادا شده اند

11

همسر افرادی که از طریق ویزای کاری کانادا وارد این کشورشده اند و در رشته های تکنیسینی و مدیریتی مشغول به کار میباشند

12

افرادی که درخواست پناهندگی به کشورکانادا را  می کنند در صورتی که توانایی مالی دارد و میتواند از طریق کاری که دارد از خود حمایت کند

13

و افرادی که از طریق پیمان های دو جانبه این کشور معاف از اخذ مدرک  LMIA میباشند

 

اخذ ویزای کاری کانادا از طریق پیدا کردن کارفرما

اخذ ویزای کاری کانادا از طریق پیدا کردن کارفرما به نسبت دیگر روش های کار درکانادا مناسب تر میباشد. که در این روش کارفرما یی که علاقمند به استخدام و به کار گیری نیروی کاری خارجی میباشد. به ESDCدرخواستی ارسال نماید که طبق آن باید ارزیابی تاثیر بر بازار کار انجام پذیرد .

بر اساس این ارزیابی نشان داده میشود که برای انجام کار و اسخدام در کار مورد نظری که کارفرما به نیروی کار در آن نیازمند میباشد. هیچ متقاضی کانادایی و فردی که اقامت کانادا را داشته باشد وجود ندارد. و برای این کار میتواند کارفرما از افراد خارجی که اقامتکانادا را ندارند استفاده کند. در واقع مجوز استخدام نیروی کار خارجی را دریافت میکند .

کار درکانادا
کار درکانادا

زمانی که کارفرما بخواهد به نیروی کار خارجی پیشنهاد کاری بدهد. باید در ابتدا مدرک LMIA مثبت را دریافت کند و بعد از آن یک کپی از این مدرک را برای فرد خارجی ارسال نماید. همچنین این کارفرما باید اطلاعات دقیق وریز ی از کا را برای فرد خارجی بفرستند. تا فرد از طریق نامه پیشنهاد کاری از سمت کارفرما , ویزای کاریکانادا را اخذ نموده و به این کشور برود .

زمانی که مدارک به دست فرد خارجی برسد. فرد میتواند برای درخواست ویزای کاریکانادا اقدام نماید. تنها نکته ای که باید در این قسمت خدمتتان عرض نماییم این است که اگر کارفرمای شما یک شهروند در استان کبک باشد. باید بدانید که برخی از مشاغل در این استان وجود دارند که برای فعالیت در آن ها باید مجوزات لازم محلی را دریافت نمایید .

زمانی که فرد از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری دریافت میکند , باید برای ورود به این کشور, ویزای کاریکانادا به صورت موقت اخذ نماید. مدت این ویزا متغییر میباشد و امکان صدور ویزای کاریکانادا به مدت چند روزه تا چند ساله باشد .

اخذ ویزای کار کانادا از روش Express Entry

اما عبارت Express Entry که از سال ۲۰۱۵ از طرف دولت کانادا و اداره مهاجرت کانادا جزو یکی از راه های ورود به کانادا شد. دقیقاً چیست و مختص چه اشخاصی می باشد ؟

Express Entry یا همان ورود سریع ، فرایندی مدون و جدید برای انتخاب مشاغل مورد نیاز در استان های فدرال کانادا می باشد که البته زمان رسیدگی به پرونده ها به کمتر از ۱ سال کاهش پیدا کرده است .

اخذ ویزای کار کانادا و امتیاز دهی اکسپرس اینتری :

 • شاخصه های کاندیدای اصلی نظیر سن ، میزان تحصیلات ، سطح مهارت زبان ، تجربه کار در کانادا
 • شاخصه های همسر کاندیدا که همانا میزان تحصیلات ، سطح مهارت زبان و داشتن تجربه کار در کانادا می باشند.

هرکدام از این شاخصه ها نیز دارای زیر شاخصه های جداگانه می باشند که بر اساس سیستم تعریف شده جدید توسط اداره مهاجرت شما می توانید حداکثر ۱۲۰۰  امتیاز به دست آورید تا بتوانید پرونده خود را به مرحله اجرا درآورید. باید در نظر داشته باشید سنجش صلاحیت شما و امکان اقدام برای اخذ اقامت کانادا از طریق مهارت شغلی امری کاملاً تخصصی است که جدا از تجربه ، فقط ، تکرار میکنیم ، فقط به وسیله اشخاص مورد تایید اداره مهاجرت کانادا انجام پذیرد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ای با نام مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط با ویزای کاری کانادا

 

 

نکات مهم

نکته ای که حائز اهمیت میباشد این است که در اکثر مواردی که کارفرما برای متقاضی پیشنهاد کاری میدهد باید. برای اخذ ویزای کاری کانادا دو مرحله سپری شود. در ابتدای امر کارفرمای کانادایی باید مجوز لازم جهت اجازه کار یک فرد خارجی در کشورکانادا را دریافت نماید. اداره مهاجرت کانادا را طور متقاعد سازد که در این کشور فرد مورد نظر یافت نشده است و باید از افراد خارجی استفاده گردد .

بعد از اینکه کارفرما مجوز لازم جهت حضور افراد خارجی برای کار مورد نظر را دریافت کرد. سپس فرد خارجی که از طریق کارفرما انتخاب شده است باید برای درخواست ویزای کاری کانادا اقدام نماید .

توجه داشته باشید که زمانی که شما از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری دریافت میکنید و برای دریافت ویزای کاریکانادا اقدام میکنید. در صورتی که ویزای کاری کانادا برای شما صادر گردد. خواهید دید که در ویزای شما نام کارفرما یکانادایی ذکر گردیده است , پس شما باید فقط برای شغل مورد نظری که از طریق کارفرما به آن دعوت شده اید مشغول شوید و فعالیت کنید. اجازه تغییر شغل و کارفرمای جدید را نخواهید داشت .

حال اگر فرد بخواهد قبل از آنکه اقامت دائم کانادا را کسب کند. تغییر شغل دهد و برای کارفرمای دیگر کار کند باید قبل از آنکه از کار فعلی خارج شود برای ویزای کاری کانادا مجدد درخواست ارسال نماید. در واقع میتوان گفت که این ویزای کاری که افراد دریافت میکنند رابطه مستقیم با کار درکانادا دارد و به صورت مستقیم با یکدیگر وابسته میباشند .

 

پروسه دریافت ویزای کاری کانادا

پروسه دریافت ویزای کاری کانادا متغییر میباشد و با توجه به حرفه فرد. تخصصی که در کار دارد و حتی ملیت فرد خارجی  متفاوت است و دریافت ویزای کاری کانادا با توجه به نکاتی که عرض کردیم قابل تغییر میباشد .

افرادی که میخواهند برای مدت مشخصی به کسب و کار درکانادا مشغول باشند. ویزای کاری کانادا به صورت موقت گزینه مناسبی میباشد. البته این را هم باید خاطر نشان کنیم که افرادی که تمایل به کسب اقامت دائم این کشور را از طریق ویزای کاریکانادا دارند.گام محکمی در این راستا برداشته اند. زمانی که فرد از طریق ویزای کاری کانادا وارد این کشور میشود. طبق قوانینی که به عنوان کلاس تجربه کانادایی مشهور است بتواند برای اقامت دائم این کشور را کسب نماید. البته افرادی که در مشاغلی خاص مهارت لازم را نیز دارند هم میتوانند این امتیاز را کسب کنند .

 

مشاغل مورد نیازکانادا در سال2020

 1. سرپرستان خدمات مواد غذایی Food Service Manager
 2. آشپزهاChefs
 3. تحلیل گران و مشاوران سیستم های اطلاعاتیAnalysts and information system consultants
 4. مهندسان نرم افزار Software Engineers
 5. برنامه نویسان کامپیوتر Computer programmers
 6. استادان دانشگاه University professors
 7. ناظران فروش Sales supervisors
 8. طراح گرافیکGraphic Designer
 9. حسابرسانAuditors
 10. تحلیلگران مالیFinancial analysts

 

مزایای ویزای کاری کانادا

کار درکانادا
کار درکانادا
 • زمانی که فرد از طریق ویزای کاریکانادا به این کشور میرود. میتواند همسر و فرزندان زیر بیست سال خود را نیز به همراه ببرد .
 • همسر افرادی که ویزای کاریکانادا دریافت کرده اند میتوانند در کشور کانادا نیز مجوز کار دریافت نمایند .
 • هم متقاضی ویزای کاری کانادا و هم همسر و فرزندان زیر بیست سال وی. میتوانند تحت پوشش بیمه درمانی رایگان در این کشور قرار بگیرند .
 • فرزندان این افراد میتوانند تا پایان مقطع متوسطه در مدارس دولتی به صورت رایگان تحصیل کنند .
 • زمانی که فرد از طریق ویزای کاریکانادا وارد این کشور میشود. در واقع ویزای موقت این کشور را دریافت کرده است و میتوانند بعد از چند سال فعالیت و کار تمام وقت برای خود و خانواده اش (همسر و فرزندان زیر ۲۰سال) اقامت دائم را از طریق تجربهکانادایی دریافت نماید .
 • دیگر مشکی به نام تحریم نخواهید داشت .
 • دسترسی به بازار کارکانادا
 • شما از طریق ویزای کاری کانادا و به عنوان یک مهاجر میتوانید از زندگی راحت و قانونی برخوردار گردید .
 • شما و خانوادتان میتوانید به راحتی در این کشور زندگی کنید. چرا که در این کشورمیزان جرم و جنایت پایین میباشد و کشور امنی است .
 • اقتصاد این کشور بسیار مستحکم میباشد .
 • کشورکانادا بالاترین استاندارد های زندگی در دنیا را دارد و بالاتر از آمریکا قرار گرفته است .
 • مردم کانادا با خانواده مهاجرین بسیار سازگار میباشند و در واقع مهاجر پذیر هستند .

 

برنامه ریزی برای موفقیت

زمانی که افراد میخواهند از سرزمین مادری خود به کشوری همچون کانادا برای کار بروند. در واقع میخواهند زندگی جدیدی را آغاز نمایند , و این مهمترین تصمیم برای زندگی افرادی میباشد که میخواهند کار درکانادا را تجربه کنند. از این رو باید برنامه ریزی دقیقی در این راتا داشته باشند. که طبق آن بتوانند به اهداف بلند مدت خود دست یابند .

برای موفقیت در راستای اهداف خود و در زمینه کار درکانادا باید با افرادی که در این زمینه تخصص و مهارت نیز دارند. مشورت نمایید و از آنها و تجربه آنها بهره مند گردید .

موسسه ما با سالها تجربه درخشان در تمام زمینه های مهاجرت در برترین کشورهای دنیا , آماده خدمات رسانی به شما عزیزانی میباشد که علاقمند به کار درکانادا میباشید .

کارشناسان مجرب ما همه روزه از ساعات ۹ صبح الی ۱۷ عصر آماده پاسخگویی به تمامی سوالا شما در تمام زمینه های مهاجرتی و بین المللی میباشند , آنها صادقانه به سوالات شما پاسخ خواهند داد وبهترین و سریعترین راه را به شما پیشنهاد خواهند کرد .

شما میتوانید برای ارتباط با کارشناسان با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید. در صورت تمایل به ملاقات حضوری با وکلای ما , قرار ملاقاتی را تنظیم نمایید تا از نزدیک با موسسه و کادر مجرب ما آشنا شوید .

مشکلات  پیش رو مهاجران برای یافتن کار

البته یافتن کار مناسب در کانادا با مشکلاتی نیز همراه است. در طی سالهای گذشته میزان مهاجرت به کانادا به میزان چشمگیری افزایش یافته. این خود تبدیل به عاملی شده است که یافتن کار را برای مهاجران دشوارتر کرده است.

از طرفی مهاجرانی که از سرزمین خود به منظور یافتن کاری مناسب دل بریده و راهی دیاری ناآشنا شده ­اند انتظار دارند کاری مناسب و هم شأن خود بیابند. بدیهی است که آنان تن به هر کاری نمی­دهند. کارفرمایان کانادایی هم سختر به تازه واردان اعتماد می­کنند و کمتر راضی می­شوند با این افراد همکاری نمایند.

بی­ تجربگی مهاجران، بی­ اعتبار شمرده شدن مدارک تحصیلی خارجیان توسط کارفرمایان و عدم تسلط کافی به زبان از جمله مشکلات دیگری است که مهاجران برای یافتن کار مناسب با آن رو به رو هستند.

 

راهکارهایی برای رهایی از مشکلات یافتن کار در کشور کانادا

برای فرار از مشکلات ذکر شده در قسمت فوق، بهتر است مهاجران متقاضی کار در کانادا موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • به استخدام شرکت­ هایی درآیند که در خارج از کشور کانادا نیز فعالیت می­کنند.
 • این شرکت­ها از جمله شرکت­هایی باشند که خدماتشان متعلق به قشر خاصی است مثل شرکت­هایی که خدماتشان مخصوص مثلا̋ ایرانی­های مقیم کاناداست.
 • در شرکت­هایی مشغول به کار شوند که دستمزد پرداختی­شان کمتر از دستمزد جاری و دارای ساعات کاری زیاد هستند.
 • به صورت داوطلبانه به مدت چند ماه برای ایجاد سابقه در شرکت­ هایی کار کنند و سپس درصدد یافتن کاری مناسب­تر و بهتر باشند.

 

پیش نیازهایی برای یافتن کار در کشور کانادا

 • مهاجر متقاضی کار باید سعی نماید سطح تسلط خود را بر زبان افزایش دهد.
 • رزومه ­ای از سوابق کاری، مدارک تحصیلی، مهارت­ها و توانایی­ها، دوره­های آموزشی که گذرانده است و یا پروژه­ هایی که انجام داده است تهیه نماید.
 • از سایت­هایی که مخصوص کاریابی در کشور کانادا هستند استفاده نماید.
 • رزومه ­ای که تهیه کرده است به سایت­های کاریابی ارسال نماید. می­تواند مستقیما̋ به مؤسسات کاریابی موجود در کانادا مراجعه نماید تا از این طریق بتواند کار مناسبی پیدا کند.
 • در نمایشگاه­ هایی کاریابی که در کانادا برگزار می­شود شرکت نماید و آن را جز سوابق کاری خود بیاورد.

کار در کشور کانادا ویژه دانشجویان

دانشجویان  در حین تحصیل در کانادا می­توانند مشغول به کار شوند البته بدون نیاز به ویزای کار. این کار بر اساس نوع دوره تحصیلی به دو شکل تمام وقت یا پاره وقت تقسیم می­شود. دانشجویان می­توانند حداکثر 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. با این کار فرد علاوه بر آن که می­تواند هزینه­ های زندگی و تحصیل خود را تأمین نماید، تجربه لازم را هم به دست می­ آورد. در صورتی که فرد، متقاضی کار در بیرون از محیط دانشگاه ­باشد باید مجوزهای لازم را اخذ نماید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.مهاجرت کاری از روش استانی به چه صورت است؟

 • یکی راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق کار، مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی است. اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی، در نظر گرفتن شرایط و قوانین استان مورد نظر است. این نوع مهاجرت دو روش صورت می‌گیرد. یک روش از راه غیراکسپرس اینتری و دیگری اقدام از طریق اکسپرس اینتری استانی است. در کانادا استان‌هایی وجود دارند که در لیست استان‌های مهاجرپذیر هستند که استان البرت. استان مانیتو، استان بریتیش کلمبیا، استان نیوبرانزوئیک و استان نیوفالند ولابرادور از مهم‌ترین آنها هستند.

🙋‍♀️2.اخذ ویزای کار کانادا از روش Express Entry چیست؟

 • Express Entry یا همان ورود سریع ، فرایندی مدون و جدید برای انتخاب مشاغل مورد نیاز در استان های فدرال کانادا می باشد. که باعث کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها به کمتر از ۱ سال شده است .بنای کار در این روش امتیازدهی است.

🙋‍♀️3.برای دریافت ویزای کار کانادا چه نمره ی زبانی امتیاز بیشتری دارد؟

 • نمره ی آیلتش 6.5 به بالا برای دریافت ویزای کار کانادا امتیاز محسوب میشود.

🙋‍♀️4.پس از چه مدت کار در کانادا میتوان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

 • یکی از مزیت های کار درکانادا این است که به محض ورود به این کشور برای کار, اقامت دائم این کشور به شما تعلق میگیرد.

🙋‍♀️5.نحوه امتیازدهی اکسپرس اینتری کانادا به چه صورت است؟

 • در این روش حداکثر امتیاز فرد متقاضی 1200 است که به دو قسمت 600 امتیازی تقسیم می­شود.

🙋‍♀️6.برای دریافت ویزای کاری کانادا محدودیت سنی وجود دارد؟

 • بیشترین امتیاز را برای دریافت ویزای کاری افرادی کسب میکنند که در بازه ی سنی 18 تا 35 سال باشند.  هر سن امتیاز متفاوتی دارد.

🙋‍♀️7.هزینه‌ زندگی مهاجران کاری به کانادا چه میزان است؟

 • به طور کلی هزینه زندگی یک فرد، بدون در نظر گرفتن مسکن، در حدود ۷۵۰ الی ۹۵۰ دلار در کانادا است. برای یک خانواده  ۴نفره چیزی در حدود ۳هزار دلار در ماه متفاوت است. که باید با شهر و استانی که در آن زندگی می‌کند تطبیق داده شود و میزان متفاوت آن مشخص شود.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!