مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

کار درکانادا

فهرست مقاله
کار در کانادا
کار در کانادا

کار درکانادا

در سالهای اخیر متقاضیان زیادی علاقمند به کار درکانادا بوده اند و از طریق ویزای کاری کانادا به این امر دسترسی میافتند به همین خاطر ما برای متقاضیانی که علاقمند به مهاجرت کاری به کانادا هستند.

اطلاعاتی را در خصوص شرایط  و چگونگی دریافت ویزای کاری کانادا و اینکه چه مدارکی برای دریافت ویزای کاریکانادا نیاز میباشد را جمع آوری کرده ایم تا عزیزانی که قصد کار درکانادا از طریق اخذ ویزای کاری کانادا را دارند بتوانند اطلاعاتی در این زمینه بدست آورند البته متقاضیان عزیز کار درکانادا و متقاضیان ویزای کاریکانادا میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس گرفته و از کارشناسان ما تمامی سوالات خود را پرسیده  و به صورت تلفنی مشاوره شوند .

 

اخذ ویزای کاری کانادا

قبل از هر اقدامی اگر که قصد کار درکانادا و اخذ ویزای کاری کانادا را دارید توصیه ما به شما این است که اطلاعات جامعی در خصوص ویزای کاریکانادا و کار درکانادا بدست آورید و از شرایط  کار درکانادا مطلع شوید تا متوجه شوید چه شغل هایی درکانادا مورد نیاز میباشد و شما توانایی انجام آن کار را خواهید داشت یا خیر در واقع باید قبل از اقدام برای اخذ ویزای کاریکانادا با توجه  به اطلاعاتی که کسب نموده اید یک برنامه ریزی دقیق انجام دهید چرا که موفقیت در هر عملی به وسیله برنامه ریزی دقیق امکان پذیر میباشد .

 

مهاجرت بهکانادا از طریق کار

مهاجرت بهکانادا از طریق کار در واقع امری است دشوار که با یک برنامه ریزی دقیق و اصولی امکان پذیر میباشد , هر ساله کشورکانادا و هر یک از استان های این کشور لیستی از مشاغلی که مورد نیاز دارد را نیز اعلام میکند تا متقاضیانی که مهارت و تخصص خاصی را دارند در سراسر دنیا بتوانند اگر در لیست مشاغل مورد نیازکانادا آن را یافت کردند برای آن اقدام نمایند .

در برخی موارد هم نیز افراد از طریق خود اشتغالی در کشورکانادا میتوانند اقامت این کشور را کسب نمایند اما باید در مهارتی که دارند بسیارحرفه ای باشند تا با توجه به مشاغل مورد نیاز برای ویزای کار درکانادا با توجه به ارائه مدارک مورد نیاز اقدام نمایند .

امروزه سیستم های جدیدی برای تقاضیان کار درکانادا وجود دارد مانند job Offer در در واقع از یک کارفرما در کشورکانادا کاری به آنها پیشنهاد میگردد که در روش های کار درکانادا این روش از شانس بسیار بالایی برای دریافت ویزا برخوردار میباشد .

شما در واقع باید از طریق رزومه ای که دارید یکی از روش های کار درکانادا و دریافت ویزای کاریکانادا را انتخاب نمایید , شما میتوانید با مشاوره گرفتن از کارشناسان ما با توجه به رزومه ای که در اختیار دارید یکی از روش های مهاجرت کاری و  کار درکانادا انتخاب نمایید .

باید این نکته را بدانید افرادی که شهروندی و یا تابعیت کشورکانادا را دارند میتوانند بدون هیچ مشکلی در هر کجای این کشور به کار بپردازند اما افرادی که تابعیت کشور دیگری را دارند برای کار درکانادا باید مجوز های لازمی را دریافت کنند که اخذ این مجوز ها منوط به داشتن شرایطی خاص میباشد .

در واقع ویزای کاریکانادا همان مجوزی میباشد که به افرادی که علاقمند به کار درکانادا میباشند داده میشود تا از طریق این ویزا به کار درکانادا مشغول شوند , تنها نکته ای که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که در مواقعی که افراد افراد برای سفر بهکانادا از اخذ ویزا معاف باشند میتوانند تنها با در یافت اجازه کار در این کشور مشغول به کار شوند ولی اگر افراد از گرفتن ویزا معاف نباشند باید برای ورود به خاککانادا ابتدا ویزا دریافت کنند و بعد از آن مجوز لازم برای کار را اخذ نمایند .

 

نکاتی مهم در خصوص کار درکانادا

افراد باید بدانند که هدف ازگرفتن  ویزای کاریکانادا علاوه بر یک دلیل برای پیوستن به این کشور حال به صورت مستقیم و بدون حضور واسطه و در برخی موارد نیز از طریق شهروندانکانادایی و افرادی که تابعی این کشور را دارند , این است که از طریق بازار کار درکانادا به موقعیت مناسبی دست یابید و به درجات بالا برسید .

نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت میباشد این است که باید بدانید که سازمان مهاجرتکانادا تنها افرادی را میپذیرد که در شغل مورد نیاز این کشور حرفه ای بوده و مهارت داشته باشند پس این موضوع نشان میدهد که تعداد محدودی از مشاغل مورد نیاز درکانادا وجود دارد .

بهترین و مناسب ترین روش برای دریافت ویزای کاریکانادا و کار درکانادا داشتن یک کارفرما یکانادایی میباشد , که این موضوع به عنوان یک فاکتور کامل برای دریافت ویزای کاریکانادا محسوب میشود .

سازمان مهاجرتکانادا زمانی به متقاضیان ویزای کاریکانادا را میدهد که بداند LMIAآن شخص مثبت بوده باشد .

باید این نکته را بخاطر داشته باشید که ویزای کاریکانادا اکثرا موقت میباشد و افرادی که برای کار درکانادا از این طریق اقدام میکنند باید این ویزا را درکانادا تمدید نمایند .

 

 LMIAچیست؟

متقاضیانی که علاقمند به کار درکانادا میباشند قبل از اخذ ویزای کاریکانادا باید مدرکLabout Market Impact Assessmentرا که به اختصار  LMIAمینامد اخذ نمایند , این مدرک توسط اداره کارکانادا صادر میگردد , ین مدرک نشانگر این میباشد که کار کردن فرد متقاضی در کشورکانادا تاثیر مثبتی بر بازار کار این کشور خواهد داشت , صدور این مدرک نیازمند گذراندن مراحل خاصی میباشد که شما میتوانید برای کسب اطلاعات کامل با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

دقت فرمایید که زمانی که مدرک LMIAبرای شما صادر شد این نشان دهنده این نمیباشد که شما ویزای کاریکانادا را دریافت کرده اید , بلکه باید بعد از اخذ این مدرک برای دریافت ویزای کاریکانادا اقدام نمایید .

شایان ذکر میباشد که در مواردی نیز افراد میتوانند بدون دریافت مدرک LMIAجهت کار درکانادا و دریافت ویزای کاریکانادا اقدام نمایند , این موضوع شامل افراد ذیل میگردد :

 • متقاضیانی که برای ساخت فیلم وارد خاک این کشور میشوند .
 • متقاضیانی که زبان آنها فرانسوی باشد .
 • افرادی که در داخلکانادا میباشند و همسرانشان برای اسپانسرشیپی آنان اقدام کرده باشد .
 • همسر افرادی که از طریق تجربهکانادایی بهکانادا مهاجرت کرده باشند .
 • متقاضیانی که از طریق تجربهکانادایی اقدام کرده باشند .
 • تمامی متقاضیانی که پرستار خانگی میباشند .
 • متقاضیانی که در بنیادهای خیریه فعالیت دارند.
 • متقاضیانی که پزشک میباشند و دوره رزیدنسی را میگذرانند .
 • افرادی که از طریق ویزای تحصیلی واردکانادا میشوند و مجوز لازم برای کار را در پایان دوره تحصیلات خود دریافت میکنند .
 • همسر افرادی که از طریق ویزای تحصیلی واردکانادا شده اند .
 • همسر افرادی که از طریق ویزای کاریکانادا وارد این کشورشده اند و در رشته های تکنیسینی و مدیریتی مشغول به کار میباشند .
 • افرادی که درخواست پناهندگی به کشورکانادا را  میکنند در صورتی که توانایی مالی دارد و میتواند از طریق کاری که دارد از خود حمایت کند .
 • و افرادی که از طریق پیمان های دو جانبه این کشور معاف از اخذ مدرک LMIAمیباشند .

 

اخذ ویزای کاری کانادا از طریق پیدا کردن کارفرما

اخذ ویزای کاری کانادا از طریق پیدا کردن کارفرما به نسبت دیگر روش های کار درکانادا مناسب تر میباشد که در این روش کارفرما یی که علاقمند به استخدام و به کار گیری نیروی کاری خارجی میباشد , به ESDCدرخواستی ارسال نماید که طبق آن باید ارزیابی تاثیر بر بازار کار انجام پذیرد .

بر اساس این ارزیابی نشان داده میشود که برای انجام کار و اسخدام در کار مورد نظری که کارفرما به نیروی کار در آن نیازمند میباشد , هیچ متقاضیکانادایی و فردی که اقامت کانادا را داشته باشد وجود ندارد .و برای این کار میتواند کارفرما از افراد خارجی که اقامتکانادا را ندارند استفاده کند در واقع مجوز استخدام نیروی کار خارجی را دریافت میکند .

زمانی که کارفرما بخواهد به نیروی کار خارجی پیشنهاد کاری بدهد باید در ابتدا مدرک LMIA مثبت را دریافت کند و بعد از آن یک کپی از این مدرک را برای فرد خارجی ارسال نماید همچنین این کارفرما باید اطلاعات دقیق وریز ی از کا را برای فرد خارجی بفرستند تا فرد از طریق نامه پیشنهاد کاری از سمت کارفرما , ویزای کاریکانادا را اخذ نموده و به این کشور برود .

زمانی که مدارک به دست فرد خارجی برسد , فرد میتواند برای درخواست ویزای کاریکانادا اقدام نماید , تنها نکته ای که باید در این قسمت خدمتتان عرض نماییم این است که اگر کارفرمای شما یک شهروند در استان کبک باشد باید بدانیدکه برخی از مشاغل در این استان وجود دارند که برای فعالیت در آن ها باید مجوزات لازم محلی را دریافت نمایید .

زمانی که فرد از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری دریافت میکند , باید برای ورود به این کشور, ویزای کاریکانادا به صورت موقت اخذ نماید , مدت این ویزا متغییر میباشد و امکان صدور ویزای کاریکانادا به مدت چند روزه تا چند ساله باشد .

 

مقاله درباره ویزای کاری کانادا:

 

نکات مهم

نکته ای که حائز اهمیت میباشد این است که در اکثر مواردی که کارفرما برای متقاضی پیشنهاد کاری میدهد باید برای اخذ ویزای کاریکانادا دو مرحله سپری شود  در ابتدای امر کارفرمایکانادایی باید مجوز لازم جهت اجازه کار یک فرد خارجی در کشورکانادا را دریافت نماید و اداره مهاجرتکانادا را طور متقاعد سازد که در این کشور فرد مورد نظر یافت نشده است و باید از افراد خارجی استفاده گردد .

بعد از اینکه کارفرما مجوز لازم جهت حضور افراد خارجی برای کار مورد نظر را دریافت کرد سپس فرد خارجی که از طریق کارفرما انتخاب شده است باید برای درخواست ویزای کاری کانادا اقدام نماید .

توجه داشته باشید که زمانی که شما از یک کارفرمایکانادایی پیشنهاد کاری دریافت میکنید و برای دریافت ویزای کاریکانادا اقدام میکنید , در صورتی که ویزای کاری کانادا برای شما صادر گردد خواهید دید که در ویزای شما نام کارفرما یکانادایی ذکر گردیده است , پس شما باید فقط برای شغل مورد نظری که از طریق کارفرما به آن دعوت شده اید مشغول شوید و فعالیت کنید و اجازه تغییر شغل و کارفرمای جدید را نخواهید داشت .

حال اگر فرد بخواهد قبل از آنکه اقامت دائمکانادا را کسب کند تغییر شغل دهد و برای کارفرمای دیگر کار کند باید قبل از آنکه از کار فعلی خارج شود برای ویزای کاریکانادا مجدد درخواست ارسال نماید .در واقع میتوان گفت که این ویزای کاری که افراد دریافت میکنند رابطه مستقیم با کار درکانادا دارد و به صورت مستقیم با یکدیگر وابسته میباشند .

 

پروسه دریافت ویزای کاریکانادا

پروسه دریافت ویزای کاریکانادا متغییر میباشد و با توجه به حرفه فرد , تخصصی که در کا ر دارد و حتی ملیت فرد خارجی  متفاوت است و دریافت ویزای کاریکانادا با توجه به نکاتی که عرض کردیم قابل تغییر میباشد .

افرادی که میخواهند برای مدت مشخصی به کسب و کار درکانادا مشغول باشند ویزای کاریکانادا به صورت موقت گزینه مناسبی میباشد البته این را هم باید خاطر نشان کنیم که افرادی که تمایل به کسب اقامت دائم این کشور را از طریق ویزای کاریکانادا دارند , گام محکمی در این راستا برداشته اند . زمانی که فرد از طریق ویزای کاریکانادا وارد این کشور میشود , طبق قوانینی که به عنوان کلاس تجربهکانادایی مشهور است بتواند برای اقامت دائم این کشور را کسب نماید البته افرادی که در مشاغلی خاص مهارت لازم را نیز دارند هم میتوانند این امتیاز را کسب کنند .

 

مشاغل مورد نیازکانادا در سال ۲۰۱۷

 1. سرپرستان خدمات مواد غذایی Food Service Manager
 2. آشپزهاChefs
 3. تحلیل گران و مشاوران سیستم های اطلاعاتیAnalysts and information system consultants
 4. مهندسان نرم افزار Software Engineers
 5. برنامه نویسان کامپیوتر Computer programmers
 6. استادان دانشگاه University professors
 7. ناظران فروش Sales supervisors
 8. طراح گرافیکGraphic Designer
 9. حسابرسانAuditors
 10. تحلیلگران مالیFinancial analysts

 

مزایای ویزای کاری کانادا

 • زمانی که فرد از طریق ویزای کاریکانادا به این کشور میرود میتواند همسر و فرزندان زیر بیست سال خود را نیز به همراه ببرد .
 • همسر افرادی که ویزای کاریکانادا دریافت کرده اند میتوانند در کشور کانادا نیز مجوز کار دریافت نمایند .
 • هم متقاضی ویزای کاریکانادا و هم همسر و فرزندان زیر بیست سال وی میتوانند تحت پوشش بیمه درمانی رایگان در این کشور قرار بگیرند .
 • فرزندان این افراد میتوانند تا پایان مقطع متوسطه در مدارس دولتی به صورت رایگان تحصیل کنند .
 • زمانی که فرد از طریق ویزای کاریکانادا وارد این کشور میشود در واقع ویزای موقت این کشور را دریافت کرده است و میتوانند بعد از چند سال فعالیت و کار تمام وقت برای خود و خانواده اش (همسر و فرزندان زیر ۲۰سال) اقامت دائم را از طریق تجربهکانادایی دریافت نماید .
 • دیگر مشکی به نام تحریم نخواهید داشت .
 • دسترسی به بازار کارکانادا
 • شما از طریق ویزای کاریکانادا و به عنوان یک مهاجر میتوانید از زندگی راحت و قانونی برخوردار گردید .
 • شما و خانوادتان میتوانید به راحتی در این کشور زندگی کنید چرا که در این کشورمیزان جرم و جنایت پایین میباشد و کشور امنی است .
 • اقتصاد این کشور بسیار مستحکم میباشد .
 • کشورکانادا بالاترین استاندارد های زندگی در دنیا را دارد و بالاتر از آمریکا قرار گرفته است .
 • مردمکانادا با خانواده مهاجرین بسیار سازگار میباشند و در واقع مهاجر پذیر هستند .

 

زمانی که افراد میخواهند از سرزمین مادری خود به کشوری همچونکانادا برای کار بروند در واقع میخواهند زندگی جدیدی را آغاز نمایند , و این مهمترین تصمیم برای زندگی افرادی میباشد که میخواهند کار درکانادا را تجربه کنند , از این رو باید برنامه ریزی دقیقی در این راتا داشته باشند که طبق آن بتوانند به اهداف بلند مدت خود دست یابند .

برای موفقیت در راستای اهداف خود و در زمینه کار درکانادا باید با افرادی که در این زمینه تخصص و مهارت نیز دارند مشورت نمایید و از آنها و تجربه آنها بهره مند گردید .

موسسه ما با سالها تجربه درخشان در تمام زمینه های مهاجرت در برترین کشورهای دنیا , آماده خدمات رسانی به شما عزیزانی میباشد که علاقمند به کار درکانادا میباشید .

کارشناسان مجرب ما همه روزه از ساعات ۹ صبح الی ۱۷ عصر آماده پاسخگویی به تمامی سوالا شما در تمام زمینه های مهاجرتی و بین المللی میباشند , آنهاصادقانه به سوالات شما پاسخ خواهند داد وبهترین و سریعترین راه را به شما پیشنهاد خواهند کرد .

شما میتوانید برای ارتباط با کارشناسان با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید و در صورت تمایل به ملاقات حضوری با وکلای ما , قرار ملاقاتی را تنظیم نمایید تا از نزدیک با موسسه و کادر مجرب ما آشنا شوید .

 

مطالبی درباره تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. تحصیل در کشور کانادا
 6. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 7. اقامت کانادا از طریق تحصیل
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *