مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

کار در نروژ

فهرست مقاله
کار در نروژ
کار در نروژ

کار در نروژ

کار در نروژ و شرایط ویزای کاری نروژ در سال 2019 میلادی از مسائل مهم برای متقاضیان مهاجرت به نروژ میباشد. مخصوصا برای کسانی که قصد دارند از طریق ویزای کاری به این کشور مهاجرت نمایند. با موسسه مهاجرتی آوات  همراه باشید تا بپردازیم به بحث  اقامت کشور نروژ ، وکیل مهاجرت نروژ ، کار در نروژ ، اخذ ویزای کار نروژ ، اجازه کار در کشور نروژ ویزای کار نروژ ، مهاجرت به نروژ.

 

 چگونگی دریافت ویزای کاری نروژ

 

نروژ

کشور نروژ از بیشتر جهات چه از نظر میزان رفاه اجتماعی بالا چه از نظر  موقعیت های شغلی با نیاز های کاری متعدد در مشاغلی مانند پرستاری ، انواع مهندسی ، نیروهای ماهر و متخصص در زمینه ساخت و ساز و بسیاری حرفه های دیگر یک کشور  استثنایی است.

با وجود اینکه در نروژ عمومیت مردم از کودکی زبان انگلیسی می آموزند و به نوعی مردم نروژ با این زبان آشنایی دارند برای اشخاص متقاضی کار در نروژ آشنایی به زبان نروژی امری اجتناب ناپذیر است

 

سازمان مهاجرتی آوات با وکلای زبده در زمینه حقوق بین الملل خصوصی و به صورت کاملاً تخصصی در این زمینه به شما راهنمایی های لازم را خواهد نمود. چه در خصوص اخذ کار در نروژ و چه در چگونگی برقراری ارتباط با کارفرمایان نروژی به شما مشاوره رایگان ارائه می دهیم

شما از ۳ طریق می توانید در نروژ اقامت کاری دریافت نمایید:

Skilled Jobseekers ویزای جستجوی کار

Work Immigration ویزای کار با ضمانت کارفرما

Au pairویزای فعالیت کاری موقت در طرح

 

اینکه کدام گزینه به شرایط شما نزدیکتر است و اینکه از کدام طریق به کار و در ادامه اقامت کشور نروژ می توان رسید به عوامل بسیاری بستگی مستقیم دارد.

در حالت کلی برای موقعیت های شغلی خاصی به دلیل عدم وجود نیروی واجد شرایط می توان به عنوان یک متقاضی خارجی ارتباطات با کارفرما های نروژ را آغاز نمود. درصد موفقیت این پروسه را می توان از طرق مختلف بالا برد .

 

 

(Skilled JobSeekers Visa)ویزای  جستجوی کار برای افراد متخصص

برخلاف کشور های صنعتی مانند آلمان ،  قبل از ورود به خاک نروژ باید هماهنگی ها و مکاتبات لازم را جهت شروع فعالیت کاری انجام دهید ( ما در زمینه اخذ کارفرما و کاریابی در کنار شما هستیم )، و قرارداد اولیه ای منعقد کنید . سپس بعدا از انجام مراحل اولیه و بعد از ارائه درخواست کارفرما به اداره کار و اشتغال نروژ  دعوتنامه کاری شما مهیا خواهد شد.

 

عملاً ویزای جستجوی کار متخصصین در نروژ فقط و فقط در بعضی مشاغل خاص به افراد اعطا می شود که زمان آن نیز ۶ ماه می باشد که با این شرایط ویزای جستجوی کار در نروژ به هیچ وجه یک اولویت برای متقاضیان کار در اروپا نخواهد بود. کما اینکه آمار نشانگر این مطلب است که کارفرمایان نروژی اصولا نیروی بومی را در اولویت استخدام دارند که در ادامه به چرایی این مطلب نیز خواهیم پرداخت.

 

 

Work Immigrationویزای کار از طریق کار فرما

 

در حقیقت آنچه که به نام ویزای کار نروژ معروف می باشد فقط از طریق ارتباط و مکاتبه با کارفرمایان نروژی قابل اخذ می باشد.

ویزای کاری نروژ  از جهات مختلفی دارای محدودیت های اولیه بسیاری است. عدم دسترسی به اطلاعات جامع مشاغل مورد نیاز و موقعیت های شغلی خالی یکی از این محدودیت هاست.

تحقیقات نشان می دهد که بیش از ۶۰ درصد کل مشاغل موجود در نروژ هیچ گاه در تبلیغات و آگهی های معمول اعلام نمی شوند.

این رقم در ظاهر کمی زیاد به نظر می آید ، اما در واقع بیشتر موقعیت های شغلی خالی در نروژ عملاً اعلام عمومی نمی شوند.

 

پس چگونه در نروژ به دنبال مشاغلی باشیم که تبلیغ و اعلام نمی گردند ؟ یکی از این راه ها جستجوی گسترده در تمامی کانال های موجود در باب پیشنهاد های کار در نروژ است. تماس مستقیم با کارفرمایان و ارسال رزومه و فرم های درخواست و ارائه و معرفی صلاحیت ها و مهارت های لازم یکی از راه های ممکن است.

چنانچه شخصی را در نروژ دارید می توانید از آن ها برای اخذ اطلاعات در زمینه کار کمک بگیرید.

 

 

اغلب ، متقاضیان زیادی برای مشاغل تبلیغ شده در نروژ وجود دارند .

بیشتر این مشاغل در روزنامه های نروژی قابل بررسی و دسترسی هستند ، اما پل های ارتباطی میان شما و کارفرمایان نروژی از طریق اینترنت هر روز بیشتر و گسترده تر خواهد بود.

اکنون در نروژ  بیشتر موقعیت های خالی شغلی تنها از طریق وب سایت رسمی همان کارفرما یا شرکت اعلام می گردد  و بعضاً کمپانی های نروژی فقط درخواست هایی را می پذیرند که از درگاه  سیستم الکترونیکی خود آن کمپانی ثبت شده باشند.

 

دیتا بیس های بسیاری در این زمینه به عنوان واسطه معرفی موقعیت های شغلی در نروژ فعالیت می کنند سایت های دیگری همچون    www.nav.noبزرگترین آن ها Finn.noمی باشد نیز پل ارتباطی بسیار خوبی میان کارفرمایان و متقاضیان ایجاد کرده اند.

 

Au Pairویزای فعالیت موقت کاری طرح

 

این طرح جهت ترویج فرهنگ اسکاندیناویایی و همچنین آشنایی با زبان نروژی توسط دولت نروژ به متقاضیان واجد شرایط اعطا می شود. با درخواست و شرکت در این طرح تا ۲ سال به شما اجازه اقامت موقت در نروژ و زندگی در یک خانواده نروژی داده خواهد شد. شما این اجازه را دارید که تا روزی ۵ ساعت و ماکزیمم ۳۰ ساعت در هفته در فعالیت های کاری مانند کار در منزل و خدمات اجتماعی و حتی به عنوان پرستار کودکان به کار مشغول شوید.

 

سنین ۱۸ تا ۲۹ واجد شرایط برای اقدام جهت اخذ این ویزا می باشند. هزینه بیمه شما نیز توسط خانواده مذکور پرداخت خواهد شد . هزینه های مسافرت شما نیز توسط خانواده میزبان قابل پرداخت است.گرچه این یک قانون اجباری نیست.

 

سازمان مهاجرتی آوات با بهره مندی از برترین وکلای بین المللی و مشاورین طبده آماده ارائه خدمات ویژه در خصوص کار در کشور نروژ به شما عزیزان علاقه مند به مهاجرت به اروپا خواهد بود.

برای دریافت وقت مشاوره از طریق شماره های درج شده در وبسایت ما میتوانید با کارشناسان ما در اسرع وقت تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری نمایید.

 

مهاجرت به نروژ:

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!